Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: Za oporavak kože koristim preparate iz slijedećih linija:
Avene (Soin Peaux Intolerantes, Cicalfate) 20 42.55%
La Roche Posay (Toleriane, Effaclar H) 7 14.89%
Uriage (Tolederm, Cu-Zn) 3 6.38%
Bioderma (Sensibio, Atoderm) 5 10.64%
RoC (Hydra+, Calmance) 2 4.26%
nešto drugo 10 21.28%
Glasovatelji: 47. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2008., 14:18   #1
Oporavak pogrešno tretirane kože lica

vjerujem da smo svi bar jednom isušili/iziritirali/zamastili kožu neadekvatnim ili preagresivnim preparatima, a o istiskivanju prištića i ožiljcima koji ostaju da ne govorimo

koje preparate koristite za oporavak kože? svaki od renomiranih brendova ima jednu ili više takvih linija unutar svog asortimana. koja vam se pokazala najučinkovitijom?
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 17:22   #2
joooj ovo je moja tema

ja sam spasila isušenu i stanjenu kožu kombinacijom Avene Skin Recovery Cream i Avene Cicalfate navečer.prezadovoljna
Također probala Uriageov Cicactive, koji je također za regeneraciju kože i iako mi se po sastavu činio super, za mjesec dana korištenja, nije baš bilo rezultata.

sad za dubinsku hidrataciju ću kupiti Efacclar koju si mi ti preporučila, da probam. ali nakon što potrošim Noviderm Boreade matirajuću emulziju s 10 % AHA, koja mi je, btw. savršena . ipak ide ljeto pa me strah koristiti kiseline po suncu
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 19:27   #3
Kaj nije ovo premalo odgovora ponuđeno? Par marki, a svi ostali spadaju pod "nešto drugo"?
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 19:28   #4
Quote:
dark_star kaže: Pogledaj post
vjerujem da smo svi bar jednom isušili/iziritirali/zamastili kožu neadekvatnim ili preagresivnim preparatima, a o istiskivanju prištića i ožiljcima koji ostaju da ne govorimo

koje preparate koristite za oporavak kože? svaki od renomiranih brendova ima jednu ili više takvih linija unutar svog asortimana. koja vam se pokazala najučinkovitijom?
BIODERMA SEBIUM hidratanta krema, nenadmašna, koliko sam to puta već ponovila na ovom forumu?

Ovako kažu na službenom sajtu, ja potpisujem do zadnjeg retka :

• Compensates temporary dryness following a dermatological treatment.
• Relieves feelings of tightness.
• Tones down any redness and eases the epidermis.
• Non-comedogenic


LadyStardust is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 20:01   #5
Quote:
Rock Star kaže: Pogledaj post
Kaj nije ovo premalo odgovora ponuđeno? Par marki, a svi ostali spadaju pod "nešto drugo"?

koje druge bi ti navela?

to je sve čega sam se mogla sjetiti a da znam da je za oporavak kože
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 20:16   #6
morat cu i ja kupit taj cicilfate jucer sam nesto prekopavala mitesere na bradi i sad mi je sve tako ljuskavo...

oce mi netko jos malo pohvalit tu kremicu?
__________________
Old enough to know better, young enough to do it anyway.
Sponza ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 20:22   #7
Quote:
Sponza ri kaže: Pogledaj post
morat cu i ja kupit taj cicilfate jucer sam nesto prekopavala mitesere na bradi i sad mi je sve tako ljuskavo...

oce mi netko jos malo pohvalit tu kremicu?
nećeš pogriješiti sigurno ako ju kupiš. to je jedna od krema koju bih preporučila da svatko ima da se nađe. a nije skupa. a meni je pomogla. i opet ću je kupiti da imam. a sad normalno da od kreme ne možeš očekivati da čuda radi. jedino ti mogu garantirati za ljuskanje. svaku večer namaži područje koje se ljuska, i tako neko vrijeme. meni se koža više baš nimalo ne ljušti, a bila je u groznom stanju, vjeruj
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 22:17   #8
Quote:
chimavizza kaže: Pogledaj post
nećeš pogriješiti sigurno ako ju kupiš. to je jedna od krema koju bih preporučila da svatko ima da se nađe. a nije skupa. a meni je pomogla. i opet ću je kupiti da imam. a sad normalno da od kreme ne možeš očekivati da čuda radi. jedino ti mogu garantirati za ljuskanje. svaku večer namaži područje koje se ljuska, i tako neko vrijeme. meni se koža više baš nimalo ne ljušti, a bila je u groznom stanju, vjeruj
znaci, nije za cijelo lice ili? samo za te ljuskave dijelove?
__________________
Old enough to know better, young enough to do it anyway.
Sponza ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 22:31   #9
Quote:
Sponza ri kaže: Pogledaj post
znaci, nije za cijelo lice ili? samo za te ljuskave dijelove?
da, ali meni se ljuskalo skoro čitavo lice pa sam mazala svugdje. i nije mi ničem naškodilo. u to vrijeme sam imala užasno suhu (nemasnu i dehidriranu kožu lica). sad se već vraća u normalu
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 23:30   #10
Quote:
chimavizza kaže: Pogledaj post
joooj ovo je moja tema

ja sam spasila isušenu i stanjenu kožu kombinacijom Avene Skin Recovery Cream i Avene Cicalfate navečer.prezadovoljna
Također probala Uriageov Cicactive, koji je također za regeneraciju kože i iako mi se po sastavu činio super, za mjesec dana korištenja, nije baš bilo rezultata.

sad za dubinsku hidrataciju ću kupiti Efacclar koju si mi ti preporučila, da probam. ali nakon što potrošim Noviderm Boreade matirajuću emulziju s 10 % AHA, koja mi je, btw. savršena . ipak ide ljeto pa me strah koristiti kiseline po suncu

effaclar-obavezno prvo probaj..on možda je malo agresivan preparat, no meni je u potpunosti regenerirao kožu, prištići su se povukli a put je svježa i blistava, ni traga dehidraciji!
pri nanošenju moraš pazit da izbjegavaš područje oko očiju..a propos, i on sadrži salicilnu kiselinu, ali ne znam u kojem postotku.

inače, la roche uvodi i liniju effaclar H (ovo je effaclar K), koja je baš za kožu isušenu raznim dermatološkim tretmanima..to će, sudeći po ovom fluidu, bit fantastično
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 23:32   #11
Quote:
Sponza ri kaže: Pogledaj post
morat cu i ja kupit taj cicilfate jucer sam nesto prekopavala mitesere na bradi i sad mi je sve tako ljuskavo...

oce mi netko jos malo pohvalit tu kremicu?

ja mislim da je taj Cicalfate losion, a ne krema

not sure

kad sam tražila Cicalfate, pokazali su mi taj neki losion od 50tak kn
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 00:00   #12
probat cu testeric nekako nabavit nije skupo al imam tolko toga pa ne bih da mi se gomila...

p.s. sad bi dobro dosla ona tema sa slanjem testerica međusobno
__________________
Old enough to know better, young enough to do it anyway.
Sponza ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 00:07   #13
postoji i losion i krema cicalfate
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 00:10   #14
ljekarne periodično dobijaju te testere, a kad ih dobiju, dobiju ih na tone

dakle, samo se trebate nač na pravom mjestu u pravo vrijeme
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 08:24   #15
glasala sam za Avene, jer mi niti jedna druga krema nikada do sada nije toliko pomogla, i toliko poboljšala stanje, i to u kratkom roku.
Pod "stanje" smatram sitne crvene točkice, ljuskanje, zatezanje i onu ružnjikavu sivu boju tena koja me napadne od sveg tog grijanja, zime i ostalih zimskih radosti.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 11:42   #16
can you be more specific, zeče?

šta ti je pomoglo, cicalfate ili skin recovery?
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:58   #17


ovo je krema, i dosta je tvrda


a ovo losion, to nisam probala, mada ne sumnjam ni u ovo

sponzo, ako uspiješ dobiti tester to će biti super, jer jako dugo traje ova krema. malo je treba

dark star hvala ti na preporuci, svakako ću to probati
chimavizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 20:00   #18
A ova avenova skin recovery krema, kako izgleda, ima li možda drugo ime(francusko)? Pomaže za suhu kožu?
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 22:30   #19
chimavizze, pazi čime čistiš lice i da izbjegavaš područje oko očiju-mislim da je effaclar malo agresivan, pa nek to sredstvo za čišćenje prije njega bude nešto blago-meni tako daje najbolje rezultate!

philemon-Skin Recovery sigurno pomaže za suhu kožu, ja sam nabavila tester i skroz je dobra za dehidrirane dijelove, a njeno "pravo" ime je Creme pour peaux intolerantes..to smo je mi na forumu malo prekrstili u Skin Recovery (to je dio engleskog naziva, i mene je u početku zbunio jer nisan znala o kojoj se točno kremi radi, a zapravo je riječ o običnoj avene kremi za netolerantnu kožu)
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 22:41   #20
Quote:
chimavizza kaže: Pogledaj post

ja sam spasila isušenu i stanjenu kožu kombinacijom Avene Skin Recovery Cream i Avene Cicalfate navečer.prezadovoljna
Također probala Uriageov Cicactive, koji je također za regeneraciju kože i iako mi se po sastavu činio super, za mjesec dana korištenja, nije baš bilo rezultata.

btw, čula sam da uriage uopće nije bolji od avene, već da je skuplji iz čisto marketinških razloga, tako da me ovo ne čudi
__________________
"Gdje je nestao čovjek...?"
G.B.
dark_star is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.