Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2007., 13:12   #1
Dijete lose prihvaca skolu, losa uciteljica?

Ima netko kakav savjet sto uciniti u slijedecem slucaju:

Moj je necak posao u prvi razred. Isao je u vrtic od svoje trece godine, lako se prilagodio, volio je ici u vrtic i bio omiljen i dobro prihvacen od druge djece, i volio je sudjelovati u svim projektima koje su radili. Mali je klikeras, rano je naucio citati i pisati i racunati (pokazivao veliki interes za to oduvijek), i jedva je cekao poci u skolu i stvarno se veselio. Inace nije neko superdrustveno i superglasno dijete, nego vise osjetljivi tip. Ne jako tih niti povucen, voli drustvo, ali mu je tesko odmah preuzeti inicijativu i to uglavnom prepusta drugima.

Nazalost, dospio je u razred kod rospijetine od uciteljice. Bilo mi je muka cim sam cula tko mu je uciteljica. Babac je pred mirovinom (bila je uciteljica i kad sam ja krenula u istu skolu pred skoro 30 godina, i tada je isto bila rospijetina koje su se klinci bojali). Na prvi dan skole naglasila je klincima i roditeljima kao nesto od vrhovne vaznosti da ocekuje da djeca u skolu dolaze uredna i cista i lijepo obucena, da ona i inace inzistira na urednosti i pristojnosti kao temelju nastave, te je smjesta prionula na treniranje klinaca da sute i sjede, vuku ravne crte, ne prelaze crte u redovima u pisankama i slicno. Zadace hrpetine (usporedjivali smo s kolicinama zadace koju dobivaju drugi prvasici koje znamo). Mali je odmah poceo dolaziti razocaran zbog toga sto je uciteljica iskritizirala njegov crtez jer je neuredan, jer je neuredno obrisao ono sto je krivo pisao, sto je pricao... itd. Vec prije kraja prvog tjedna pocelo je "mrzim skolu," kad treba pisati zadacu kao da ide na stratiste, a odnedavno place prije skole, placuci ulazi u razred, place pod nastavom, place kad mama dodje po njega... mama je pokusala razgovarati s uciteljicom, ova je za to uglavnom nezainteresirana, pred njom se obratila malome "a sto bi ti htio? da te ispisemo iz skole, ha?" (Mama je jednom cekajuci pred vratima kraj nastave slusala kako se uciteljica dernja na jedno dijete: "pa kako ne razumijes, jesi li ti glup?") Otisla je pricati s pedagoginjom, a ova joj kaze da otprije imaju problema s tom uciteljicom i nazalost s uciteljicom prvog razreda u drugoj smjeni, koja je slucajno kcer necakove uciteljice i ide maminim stopama... i savjetovala je da ignoriraju njegov plac i da ce to proci.

Mali se ponasa zastraseno i pedagodinji nije uglavnom nista htio reci osim da mu smeta buka (cesto se zali i doma da mu je u skoli prebucno i da mu to smeta). Na pitanje pedagoginje vice li uciteljica puno, odgovorio je "pa ne bas." Sogorica je zamolila mamu iz razreda da ispipa kod svog djeteta je li mozda uciteljica uzela neko dijete u razredu (mog necaka) posebno na zub i doticna mama je to ucinila i izvijestila da cini se da to nije slucaj - vikanje i kritiziranje je upereno na sve podjednako. U medjuvremenu se malac poceo ponasati zastraseno i u drugim situacijama - ide na tenis vec par godina, prije je to volio i dobro mu je islo, a sad se trenerica pozalila mami da se mali ponasa uplaseno i pretjerano reagira (place) ako ga ona upozori da nesto ne radi dobro.

Moram napomenuti, jer je to vjerojatno dio slike, da se otac tog djecaka psihicki razbolio (depresija) i da je u dosta losem stanju vec godinu i pol... a i da mama to dosta tesko podnosi i da doma nisu stvari bas u najboljem redu, pa je dijete i tu pod stresom.

Ja sam sogorici savjetovala da traze uputnicu za psihologa od svog doca opce prakse (skola nema psihologa) i da odu tamo potraziti savjet.

Mijenjanje razreda ili skole tesko da dolazi u obzir, jer je uciteljica iste generacije u drugoj smjeni kcer te uciteljice i po svim informacijama vrlo slicna u pristupu, skola je jedina u mjestu (malo mjesto), a roditelji oboje rade i ne bi imao tko voziti dijete u skolu u obliznji grad.

Savjete i ideje, molim.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 13:32   #2
nemam ti nikakvog savjeta ni ideje kaj da radite osim mjenjanja škole a za to veliš da nema šanse
jadno dijete ne treba psihologa već ludača treba psihijatra i pod hitno u mirovinu
držite se i sretno
meri79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 14:04   #3
a jeste pokušali i s ravnateljem razgovarati?
jer očito je da pedagoginja baš i ne radi nešto na tome..mislim, ignorirati njegov strah i plač?
no, sigurno je da na dijete dosta utječe i ta situacija kod kuće, pa bi već i kod kuće trebalo nešto rješavati
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 17:20   #4
Quote:
goblena kaže: Pogledaj post
Moram napomenuti, jer je to vjerojatno dio slike, da se otac tog djecaka psihicki razbolio (depresija) i da je u dosta losem stanju vec godinu i pol... a i da mama to dosta tesko podnosi i da doma nisu stvari bas u najboljem redu, pa je dijete i tu pod stresom.
A da nije to glavni razlog?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.

Zadnje uređivanje putnica : 01.11.2007. at 14:31. Reason: quote
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 18:28   #5
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
A da nije to glavni razlog?
Nije uopce nemoguce, i sigurno igra ulogu, koliku tocno ulogu nije mi lako procijeniti... moj se brat lijeci, nazalost s prilicno malo uspjeha, a i sogorica je krenula psihijatru jer je i sama na rubu zivaca i u opasnosti da oboli (sve je spalo na nju, brat mi je vise-manje bespomocan i nesposoban za bilo sto). Dijete je sigurno pogodjeno time.

Ali, bez obzira na stanje u obitelji, kao mama dvojice djecaka koji su osnovnoskolci i koji su relativno nedavno kretali u prvi razred, ne mogu vjerovati kakve kreature jos uvijek predaju u nizim razredima osnovne skole... uciteljice se uopce ne tice zasto joj sedmogodisnje dijete place na satu, a trebala bi biti prva da to uoci, provjeri sto se dogadja i zasto i potrazi pomoc tom djetetu. Ucitelji mojih sinova, druge dvojice necaka, djece mojih prijateljica su svi ili OK ili super (s izuzetkom vjerouciteljice u osnovnoj skoli mojih sinova, koja je dvolicna histericna kokos), atmosfera u razredu je prijateljska, i djeca se nikad u skoli nisu osjecala napadnuto, neprihvaceno, "oprano," pogotovo na samom pocetku prvog razreda... bili su tada pohvaljeni za sve sto su napravili bez obzira na stvarni rezultat ako su se iole potrudili, nisu se od prvog tjedna skole vracali doma s pisankama i crtankama punim komentara "neuredno," "ne pisi preko crte," "ne pravi usi na biljeznici," "ne pricaj na satu" i slicno. Jadan mali jedva tu i tamo uspije dobiti kvacicu za nesto sto je nacrtao ili napisao. (S tim da nije nimalo neuredniji od moje vlastite djece, koja nikad nisu bila kritizirana na takav nacin zbog neurednosti.)
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 19:54   #6
Quote:
goblena kaže: Pogledaj post
Nije uopce nemoguce, i sigurno igra ulogu, koliku tocno ulogu nije mi lako procijeniti... moj se brat lijeci, nazalost s prilicno malo uspjeha, a i sogorica je krenula psihijatru jer je i sama na rubu zivaca i u opasnosti da oboli (sve je spalo na nju, brat mi je vise-manje bespomocan i nesposoban za bilo sto). Dijete je sigurno pogodjeno time.

Ali, bez obzira na stanje u obitelji, kao mama dvojice djecaka koji su osnovnoskolci i koji su relativno nedavno kretali u prvi razred, ne mogu vjerovati kakve kreature jos uvijek predaju u nizim razredima osnovne skole... uciteljice se uopce ne tice zasto joj sedmogodisnje dijete place na satu, a trebala bi biti prva da to uoci, provjeri sto se dogadja i zasto i potrazi pomoc tom djetetu. Ucitelji mojih sinova, druge dvojice necaka, djece mojih prijateljica su svi ili OK ili super (s izuzetkom vjerouciteljice u osnovnoj skoli mojih sinova, koja je dvolicna histericna kokos), atmosfera u razredu je prijateljska, i djeca se nikad u skoli nisu osjecala napadnuto, neprihvaceno, "oprano," pogotovo na samom pocetku prvog razreda... bili su tada pohvaljeni za sve sto su napravili bez obzira na stvarni rezultat ako su se iole potrudili, nisu se od prvog tjedna skole vracali doma s pisankama i crtankama punim komentara "neuredno," "ne pisi preko crte," "ne pravi usi na biljeznici," "ne pricaj na satu" i slicno. Jadan mali jedva tu i tamo uspije dobiti kvacicu za nesto sto je nacrtao ili napisao. (S tim da nije nimalo neuredniji od moje vlastite djece, koja nikad nisu bila kritizirana na takav nacin zbog neurednosti.)
e vidis ja sam isla u skolu prije 20 godina i bas mi je to pisala učiteljica...
i začudo ostala sam normalna...
p.s. čudno da je jedna učiteljica "matora" rospijetina i dere se,kći isto grozna,vjeroučiteljica kokoš... neobično...
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 21:10   #7
Quote:
tarmiqua kaže: Pogledaj post
e vidis ja sam isla u skolu prije 20 godina i bas mi je to pisala učiteljica...
i začudo ostala sam normalna...
Na prvi prvcati crtez koji si nacrtala u skoli, onaj crtez skolske zgrade koji svi klinci rade valjda drugi dan u skoli, napisala ti je velikim crvenim slovima: NEUREDNO! i tebi je to bilo bas cool?
Interesantno, mene su na metodici nastave predmeta koji sam studirala ucili da komentari na rad trebaju biti pozitivni i poticajni, tj. da treba izbjegavati obracanje uceniku negativnim tonom i negativnim izjavama. Na neki nevjerojatni nacin, i uciteljica mog sina, koja je takodjer pred mirovinu kao i uciteljica mog necaka, takodjer je dosla do iste informacije, pa mu npr. pored neuredno napisanog dijela skolskog rada ne napise "neuredno" niti "ne valja," nego "pokusaj pisati ovako:" i onda mu da kratki primjer kako bi trebalo pisati. I dijete se ne osjeca ni iskritiziranim ni pogodjenim, a ispravi svoje greske, ili se bar potrudi.
Isto tako, prije pet godina bivsi ucitelj mog starijeg sina, sredovjecan covjek, nam je objasnio na pocetku prvog razreda da cijelo prvo polugodiste prvog razreda nece djeci davati nikakav negativan feedback i nagradjivat ce djecu kvacicama i peticama za svaki napor koji uloze u rad da ih ne bi obeshrabrio, jer su mu godine iskustva pokazale da je to kontraproduktivno i unisti djeci samopouzdanje. Kasnije je progresivno povisivao kriterije. Inace je na glasu kao najstrozi ucitelj na toj osnovnoj skoli, trazi konstantan rad na satu i (nakon prvog razreda) dijeli jedinice onima koje ulovi da planduju na nastavi ili brbljaju (i nije bilo djeteta u razredu koje nije zaradilo jedinicu na taj nacin), ali je strogo izbjegavao bilo kome se neljubazno obratiti, a autoritet je odrzavao bez vikanja. U razredu nije bilo problema, svi su se brzo prilagodili. Nama je ciljeve svog rada s djecom predstavio ukratko: on ih treba nauciti citati, pisati, racunati, redovno raditi i ponasati se pristojno u skoli. Na urednosti ne inzistira dok god moze procitati bez previse napora sto je dijete napisalo. Pazi da dobro razjasni djeci zadatke koje im daje i da djeca redovno rade i naviknu se obavljati svoje zadatke, ali ujedno da ne budu preoptereceni zadacama. A to koliko ravnu crtu moze povuci dijete koje ide tri tjedna u skolu s tim nema veze. Covjek je bio svjestan da su to mali klinci koji malo toga znaju i malo mogu i da s njima mora postupno, a ne moras biti ajnstajn da to znas.
Quote:
p.s. čudno da je jedna učiteljica "matora" rospijetina i dere se,kći isto grozna,vjeroučiteljica kokoš... neobično...
A je li cudno i da sam napisala da su svi ostali ucitelji s kojima sam imala dodira preko svoje ili tudje djece ili super ili OK?
Vjerouciteljica je med i mlijeko roditeljima u lice, a iza zatvorenih vrata, kad misli da je nitko osim djece ne cuje, fura agresivu. Slusala sam je jednom kad sam dojurila u skolu donijeti malom nesto sto je zaboravio. Upravo je zvonilo za pocetak sata kad sam stigla i vrata razreda su se upravo zatvorila, unutra djeca sute a ona krijesti: "vi ovakvi, vi onakvi, vi uvijek ovo, ja govorim ovako a vi po svom, neodgojeni ste, ja ne znam kakvi ste vi to, sto vi mislite, kud ovaj svijet ide itd." Slusala sam par minuta. Lijep uvod u sat, bas kako su nas na faksu ucili da treba. Kad sam pokucala i usla, ona osmijeh od uha do uha, i "hvaljen Isus!" medenim glasom. Klince u prvom razredu je tjerala da sjede pod klupom ako pricaju pod satom, govorila im da su zlocesti jer ne idu svake nedjelje na misu, govorila im da "ne budu glupi" itd. Nema mame iz razreda koja nije imala komentara na nju na roditeljskom. Pojedine mame su prijetile upadanjem u zupni ured (rijec je o casnoj) da rasprave malo njezin pristup. Inace, na rad i ponasanje djece u tom razredu vecih primjedbi nemaju ni uciteljica koja im je razrednica, ni uciteljica koja ju je zamjenjivala jedno vrijeme, niti tri osobe koje su im do sada predavale engleski, samo su toj vjerouciteljici ta nasa djeca neodgojena i nemoguca. Mislim da to neke stvari govori o njoj kao osobi i koliko je kompetentna kao ucitelj.

Ja ne vidim zasto ne bih rekla popu pop.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 21:54   #8
dijete je očito u sredini koja je dovoljno široka da je opcija "idemo mijenjati učiteljicu" pala na pamet roditeljima i brižnoj teti/ujni/strini ....
...ajmo zamisliti situaciju u kojoj nema mogućnosti drugog učitelja(ice) u radijusu od 10km (sela, područne škole ...) , a sva ostala djeca (i njihovi brižni roditelji) u tom razredu sve nekako uspijevaju naći svoje mjesto pod suncem i prilagoditi se i poštivati mišljenje školovanog ( a sa 30 godina staža iza sebe i nadasve potvrđenog) pedagoga !
nismo(ste) li postali malo previše razmaženi konzumerizmom ? "za sitne pare mogu kupiti isto bilo-gdje" filozofija
pa, nije vam dijete filana paprika, pa da možete kg mljevenog-mješanog kupiti na vikend akciji u konzumu-mercatoru-billi-lidlu čas za 24.97 a čas za 22.99 ...shvatite ozbiljno sugestiju učitalja , ne USPRKOS tome što vam je vaše čedo najvažnije na svijetu - nego UPRAVO ZATO !
reagirati se trebalo (MORALO) upravo na taj prvi (i navodno) nepravedni ispravak djetetove zadaće, na način da se otrči u školu ko oparen koprivama i pita u ćemu je problem, a ne čekati da se ispravci nagomilaju, da se otpor djeteta multiplicira i onda se dijete pita "jel ti lijepo u školi?" ...gdje su tu roditelji i zašto prebacuju odgovornost na učitelja(icu) koji se 4 školska sata u 5 radnih dana tjedno moraju strukovno brinuti za njih 20-30 , a oni (roditelji, večinom njih dvoje) imaju tog jednog (jednu) 24/7 ???

o čemu pričamo ?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 22:09   #9
ne bih htjela povrijediti nikoga, učili su nas da su sva zanimanja jednako vrijedna i potrebna i kod toga stojim, ali stvarno mi ide na živce kad se primjerice - birtijaši umiješaju u pedagogiju i metodiku i didaktiku, i oni znaju kako bi djecu odgajali i obrazovali. no, u svojoj birtiji učitelju ne bi dali da naplaćuje račune, ili drži šank jer oni to znaju najbolje. tisuću puta sam čula da čistačice na školskim hodnicima s roditeljima peru nastavnike..a zašto onda nisu malo jače zagrizli pa postali to o čem znaju nadugačko elaborirat...??
obrnuta stvar je s liječnicima. trči im se s kovertama - još se ni ne zna jesu li specijalisti..no, gosn doktor je gosn doktor
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 22:19   #10
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
ne bih htjela povrijediti nikoga, učili su nas da su sva zanimanja jednako vrijedna i potrebna i kod toga stojim, ali stvarno mi ide na živce kad se primjerice - birtijaši umiješaju u pedagogiju i metodiku i didaktiku, i oni znaju kako bi djecu odgajali i obrazovali. no, u svojoj birtiji učitelju ne bi dali da naplaćuje račune, ili drži šank jer oni to znaju najbolje. tisuću puta sam čula da čistačice na školskim hodnicima s roditeljima peru nastavnike..a zašto onda nisu malo jače zagrizli pa postali to o čem znaju nadugačko elaborirat...??
obrnuta stvar je s liječnicima. trči im se s kovertama - još se ni ne zna jesu li specijalisti..no, gosn doktor je gosn doktor


je, al negdar je i gospon vučitel bil gospon vučitel ...a danas je to "nekakva čudna žena u demode odječi" kojoj ostavljamo paket od 20 kila na čuvanje 3-4 sata dnevno dok mi imamo pametnijeg posla ...i tako (ko prema garderobijerki na nekakvom kolodvoru) se i odnosimo prema učiteljima svoje djece, a poslije smo skloni osuđivati ih jer nam je malac sjeban ...a sebe u cijeloj priči i ne volimo vidjeti, jer pogled preko daljinskog upravljača uključuje/isključuje razne šarene likove u rasponu od A.J./J.A./G.P./M. ...što mi nikako nismo i nikad nećemo biti


Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
tisuću puta sam čula da čistačice na školskim hodnicima s roditeljima peru nastavnike..a zašto onda nisu malo jače zagrizli pa postali to o čem znaju nadugačko elaborirat...??
e, vidiš ...(znam da je of topic, ali itekako related to the subject)...danas penzionerka glasno urla u tramvaju da bi vozačici trebalo dat otkaz jer "cuka dok vozi" ...em je to baba koja se vozi badava (a pravilo je da našijenci nikad ne znaju cijeniti ništa šta su dobili badava ! ), em je to baba koja je penziju zaradila u "dobra stara socijalistička vremena" kad je prosječna firma imala 43% škarta u procesu proizvodnje, a nikad nitko zbog toga nije dobivao otkaz
TIPIČNO je kod nas da se nekompetentni busaju o prsa (ili prije, obješene cecke) kao -> bi oni dijelili pravdu i otkaze i radna mjesta ...100 ih to misli , 20 glasno kaže, a 3-oje diže tužbe, piše premijeru i predsjedniku ili ministrima ...takav smo mi narod ...47% polupismenih, 33% bi glasalo za ADZ
*(sami izračunajte glasačko tijelo ASP-ja )
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 22:57   #11
...i tako (ko prema garderobijerki na nekakvom kolodvoru) se i odnosimo prema učiteljima svoje djece, a poslije smo skloni osuđivati ih jer nam je malac sjeban ...


dijete treba pripremiti za školu, razgovarati s njim, upozoriti ga što ga tamo čeka i lijepo i ružno...
ne mrziti učiteljicu jer im je dala 3 reda slova za napisati za zadaću...
imam osjećaj da roditelji nemaju vremena za zadaću a ne djeca...

Goblena, jako se dobro sjećam svog trećeg dana prvog razreda jer sam zaboravila ponijeti nastavne listiće iz matematike... plakala sam cijeli dan u školi... i onda mi je mama rekla: A zašto nisi slušala šta je učiteljica rekla da treba ponijeti? Šta si radila na satu da nisi čula?????????????

U to doba nije bilo mobitela da mi mama donese nešto što sam zaboravila, već sam naučila lekciju... I nisam zbog toga imala traume u djetinjstvu... A obožavala sam svoju učiteljicu...

uostalom kažeš da si i ti metodički potkovana pa ne znam čemu onda ovolika nervoza...dijete treba i dalje poticati, brinuti se o njemu, objasniti mu svaku njenu poruku makar ona bila i negativna...njemu mora biti jasno zašto je nešto napisala i kakve to ima posljedice za njega... to što je klikeraš ne znači da je uspješan učenik... treba se privikavati na nove obveze i na ODGOVORNOST koja se od njega traži...
... jer ako učiteljica pošalje poruku da učenik cijeli dan priča to nije nimalo bez razloga...gdje bi ona stigla kad bi svima dala da pričaju kad hoće i šta hoće i da rade šta hoće i kad hoće...
škola nije slobodna aktivnost...
tarmiqua is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 23:05   #12
Ma OK. Svi su ucitelji super, nema losih medju njima, djeca i starci koji se zale ne valjaju nista, tetke koje zanima necak i kojima se sogorica zali jos manje, zadojene su konzumerizmom itd. Za mene je rasprava gotova, oprostite sto sam potezala. I sto su mi postovi dugacki. I sto nemam ni magisterij ni doktorat iz pedagogije pa da smijem imati misljenje o radu nekog pedagoga.

Hooch, tko kaze da se cekalo i da se nije od pocetka pokusalo dobiti objasnjenja od uciteljice?

Zelim vam samo da vam se prvasic nadje u rukama takvog krasnog dokazanog pedagoga... not.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 23:35   #13
Quote:
goblena kaže: Pogledaj post
Hooch, tko kaze da se cekalo i da se nije od pocetka pokusalo dobiti objasnjenja od uciteljice?

.
ti kažeš da se čekalo - baš ti i nitko drugi ! a ja sam Madame Hooch ...ne samo Hooch
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 23:39   #14
Gdje sam ja to napisala da se cekalo? Citat molim.
Cini mi se da su neki od vas procitali stosta sto ja nisam uopce napisala.
OK, oprostite cijenjena Madame Hooch na nepotpunom oslovljavanju.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 00:09   #15
Quote:
goblena kaže: Pogledaj post
Gdje sam ja to napisala da se cekalo? Citat molim.:
ovdje , na primjer :
Quote:
Na prvi dan skole naglasila je klincima i roditeljima kao nesto od vrhovne vaznosti da ocekuje da djeca u skolu dolaze uredna i cista i lijepo obucena, da ona i inace inzistira na urednosti i pristojnosti kao temelju nastave, te je smjesta prionula na treniranje klinaca da sute i sjede, vuku ravne crte, ne prelaze crte u redovima u pisankama i slicno. Zadace hrpetine (usporedjivali smo s kolicinama zadace koju dobivaju drugi prvasici koje znamo). Mali je odmah poceo dolaziti razocaran zbog toga sto je uciteljica iskritizirala njegov crtez jer je neuredan, jer je neuredno obrisao ono sto je krivo pisao, sto je pricao... itd. Vec prije kraja prvog tjedna pocelo je "mrzim skolu," kad treba pisati zadacu kao da ide na stratiste, a odnedavno place prije skole, placuci ulazi u razred, place pod nastavom, place kad mama dodje po njega... mama je pokusala razgovarati s uciteljicom, ova je za to uglavnom nezainteresirana, pred njom se obratila malome "a sto bi ti htio? da te ispisemo iz skole, ha?"
Quote:
goblena kaže: Pogledaj post
Cini mi se da su neki od vas procitali stosta sto ja nisam uopce napisala.:
a možda je baš to bitno ?
Quote:
goblena kaže: Pogledaj post
OK, oprostite cijenjena Madame Hooch na nepotpunom oslovljavanju.
prihvaćam ispriku
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 00:14   #16
Žao mi je što ne mogu pomoći, ali evo moje priče: kćer isto u vrtiću odmalena, s tri godine počela čitati ( vlastiti interes!), pisati, radoznala, jedva čekala školu, torbu smo morali kupiti čim je prestala ići u vrtić i ljeto nam je prošlo tako da je stalno zapikivala : mama, koliko još dana do škole?

Nisam se unaprijed raspitivala kakva je koja učiteljica jer ne volim protekcije i mislim si, pa ne može biti tako loše.

Kad ono, učiteljica pred penziju, režim vojnički, stalno viče, a moje dijete u šoku. Mislila sam priviknut će se, ali nikad, nikad neću zaboraviti njen pogled drugi tjedan škole kad ulazi kroz vrata i licem i rukama se naslanja na staklo a suze cure...

Odmah sam otišla u drugu školu, znam imam sreće da je blizu, prepisala ju i moje dijete ide s osmjehom u školu. Sve petice, sad je drugi.

Ja sam iz obitelji u kojoj su svi bliže i šire u prosvjeti u svim službama, pa i ja i suprug ali to nema veze. Ako znaš da ti je dijete nesretno, a da nije problem u njemu, pomozi mu. Pola života će se školovati, treba to i voljeti.

Po meni, nema opravdanja za grubosti i hladan odnos prema prvašićima, pa to je agresija! Tko nije za to ili se ne može prilagoditi, nek ide u penziju...
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 00:27   #17
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
Ja sam iz obitelji u kojoj su svi bliže i šire u prosvjeti u svim službama, pa i ja i suprug ali to nema veze. Ako znaš da ti je dijete nesretno, a da nije problem u njemu, pomozi mu. Pola života će se školovati, treba to i voljeti.

Po meni, nema opravdanja za grubosti i hladan odnos prema prvašićima, pa to je agresija! Tko nije za to ili se ne može prilagoditi, nek ide u penziju...
pa ajde, onda - iz prve ruke - odi kod računovođe u tvojoj školi i zamoli je - nek ti izračuna tvoju sadašnju zarađenu mirovinu, tvojeg kolege sa 30g staža zarađenu mirovinu i onda to usporedi (iskreno, pošteno, od srca) sa svojim stavom i sjećanjem prema tvojoj i koleginoj učiteljici, koja je već u mirovini i sada žica grincajg po 5 Kn umjesto 6 koliko košta nas, koji si ne smijemo dozvoliti žicati - jer- eto - mi radimo !

dušo draga - tvoji su roditelji cijenili učitelje svoje djece i zato si ih i ti poštovala - ti (ne možda ti osobno, ali tvoja generacija) ne cijeniš nikoga osim onih koji imaju love , pa ni tvoja djeca ne mogu drugačije percipirati svoju okolinu i svoje mjesto u njoj ....a , onaj koji tu pred njih - anđeoski prirodni prirast u populacijskoj politici jedne bijedne lopovske vlade - postavlja više zahtijeva nego samo postojanje ...prirodni je neprijatelj kojem treba dati otkaz, kaj ne ?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 00:36   #18
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post


je, al negdar je i gospon vučitel bil gospon vučitel ...a danas je to "nekakva čudna žena u demode odječi" kojoj ostavljamo paket od 20 kila na čuvanje 3-4 sata dnevno dok mi imamo pametnijeg posla
je, a negdar je gospon vučitel bil jedina pismena i prosvijećena osoba u mjestu..a danas je to obično neka budaletina, ona kravetina, glupača, seronja...a u biti - čak više ni srednji stalež nego - sirotinja (nažalost i na sramotu) i to obrazovana sirotinja (nažalost i na sramotu)
__________________
ljubim jana rasplakana, nasmijana, srcu odabrana
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 00:38   #19
* prihvaćam primjedbe na gore napisano - samo od onih koji su u stanju razumijeti rečenice proširenije od prostih
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2007., 00:46   #20
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
je, a negdar je gospon vučitel bil jedina pismena i prosvijećena osoba u mjestu..a danas je to obično neka budaletina, ona kravetina, glupača, seronja...a u biti - čak više ni srednji stalež nego - sirotinja (nažalost i na sramotu)
...zadrška ...bili su tu i gospon pisar (današnji ekvivalent = javni bilježnik) i gospon veterinar (jer on je čuval blago od sih kugi i morij)

a to da danas svaka polupismena kvočka koja se udala "nevina" u 6-om mjesecu trudnoče za lokalnog pijanca - misli da joj djecu "čuvaju" (o podučavanju nećemo, jer - gdi je tu mjerna jedinica ?)
Quote:
neka budaletina, ona kravetina, glupača, seronja............uglavnom - sirotinja
, da li je , zaista - o tome potrebno razglabati bez da se spomene Jadranka Kosor ? i Msgnr. Bozanić ?
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:29.