Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2006., 19:54   #21
Bok svima!
Tek sam se sada uključio. Ja imam isti problem već godinama. Iritantni svrbež koji se javlja pretežno navečer ili po noći. Perianalni otisak - niša otkriveno. Liječnica opće prakse propisala mast Faktu. Mazao sam i kasnije se opet pojavilo. Ima li tko ideju što bi se još moglo poduzeti? Kod kojeg liječnika specijaliste uopće ići?
Hvala na odgovorima, vidim da ovdje ima ljudi koji se kuže u temetiku.
malidego is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 23:01   #22
Quote:
malidego kaže:
Bok svima!
Tek sam se sada uključio. Ja imam isti problem već godinama. Iritantni svrbež koji se javlja pretežno navečer ili po noći. Perianalni otisak - niša otkriveno. Liječnica opće prakse propisala mast Faktu. Mazao sam i kasnije se opet pojavilo. Ima li tko ideju što bi se još moglo poduzeti? Kod kojeg liječnika specijaliste uopće ići?
Hvala na odgovorima, vidim da ovdje ima ljudi koji se kuže u temetiku.
jesu ti radili koprolosku pretragu?
perianalnim brisom se mogu utvrditi jajasca parazita koji imaju tendenciju izlaska iz anusa i "ljepljenja" jajasaca u okolicu.no nisu svi endoparaziti takve naravi.tako da treba zatraziti koprolosku pretragu da se pregleda strucno parazitoloski(traze se jajasca,clanci trakavica,dijelovi parazita...)
u nekoliko slucajeva invazije djecjim glisticama na perinatalnom nije nadeno nista,niti koproloskom nije nadeno nista,a djeca su imala gliste.jednostavno valjda jajasca su bila oprana tusiranjem,a koproloskom pretragom nije pronadeno nista,jer je invazija bila manja.mame su naknadno donjele glisticu koju su pronasle direkt na fecesu.pouka:virite u wc nakon nuzde(koliko god gnusno bilo)
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 23:04   #23
Quote:
chesnjofka kaže:
Hemeroide imam,ali su nekak tiho.Jedini ak je i taj svrbež od njih.Brišem se sa vlažnim maramicama(higijenskim) i ne svrbi me stalno nego povremeno.Primio na znanje sve gore navedeno,ako ne prestane odo ja na teret HZZO-u
svrbez je jedan od osnovnih simptoma hemeroida,tako da bi se ja mozda prvo tu orjentirala ako si vec imao problema...
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 07:51   #24
Anus ili kak se vec zove

Ja sam se pre dva meseca vratila iz Tunisa i vec mesec dana imam iste te simptome. Sumnjam da sam inficirana nekim parazitima.
LaHana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 17:30   #25
Question

Da li je neko imao slicne simptome posle ovakvih putovanja?
Ja nekako mislim da sam navukla neku infekciju.
LaHana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 17:35   #26
zašto više netko ne promijeni naziv? il će se sad teme zvat ´´bubreg il kak se već zove´´
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 17:46   #27
Unhappy

Ja sam ozbiljno postavila to pitanje, zapravo nadovezala sam se na temu.
Bila sam kod lekara i sve je o.k. ali ja se nekako plasim infekcija, pa sam mozda malo i umislila.
Pozdrav!
LaHana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 17:47   #28
pa, ako te baš strah, odi i moli i kumi analizu stolice.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 17:53   #29
Moracu da to uradim, jer sam stvarno hipohondricna.
Pa cu javiti da li sam umislila ili nisam.
Pozzz
LaHana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 20:18   #30
neka jajasca se mogu cak i inhalirati!tako da se ne poberu paraziti samo necistim rukama!
savrsena si meta ako si bila na novom podrucju gdje je druga situacija sto se tice parazita.
i kada se putuje u neku egzoticniju zemlju uvijek se dobro informirati o lokalnim zarazama i parazitima.
odi doktoru,posebice ako imas neke simptome!
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 20:54   #31
Quote:
lianne kaže:
jesu ti radili koprolosku pretragu?
perianalnim brisom se mogu utvrditi jajasca parazita koji imaju tendenciju izlaska iz anusa i "ljepljenja" jajasaca u okolicu.no nisu svi endoparaziti takve naravi.tako da treba zatraziti koprolosku pretragu da se pregleda strucno parazitoloski(traze se jajasca,clanci trakavica,dijelovi parazita...)
u nekoliko slucajeva invazije djecjim glisticama na perinatalnom nije nadeno nista,niti koproloskom nije nadeno nista,a djeca su imala gliste.jednostavno valjda jajasca su bila oprana tusiranjem,a koproloskom pretragom nije pronadeno nista,jer je invazija bila manja.mame su naknadno donjele glisticu koju su pronasle direkt na fecesu.pouka:virite u wc nakon nuzde(koliko god gnusno bilo)
Nisu mi radili koprološku pretragu. To je pretpostavljam neka vrsta analize, kako navodiš, na parazite. Koji se liječnik uopće bavi time?
Da li je možda moguće da imam neku vrstu hemeroida, iako nemam bolove, niti čvoriće? Cijela ta situacija mi je za izluditi. To traje već godinama, moj liječnik opće prekse nekako baš i nema ideju što učiniti.
Jednom prilikom sam bio kod dermatologa na pregledu madeža i usput pitao za to, da nije slučajno kakav nadražaj kože. Dermatolog mi je samo dao hibitanae da dezinficiram svak dan i naveo da je možda moguće da je nastao neki "mini otvor" pored anusa koji to izaziva.Katastrofa. Naravno da nije dalo rezultata. Dobro da mi nije preporučio jabuku da izrežem na 7 krišaka i pojedem svaki dan jednu. Pa ako ne uspije još jednu turu, pa još jednu, pa još jednu.....
No da ne duljim, kojem liječniku specijalisti da odem? Hvala na odgovorima.
malidego is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 21:24   #32
Quote:
malidego kaže:
Nisu mi radili koprološku pretragu. To je pretpostavljam neka vrsta analize, kako navodiš, na parazite. Koji se liječnik uopće bavi time?
Da li je možda moguće da imam neku vrstu hemeroida, iako nemam bolove, niti čvoriće? Cijela ta situacija mi je za izluditi. To traje već godinama, moj liječnik opće prekse nekako baš i nema ideju što učiniti.
Jednom prilikom sam bio kod dermatologa na pregledu madeža i usput pitao za to, da nije slučajno kakav nadražaj kože. Dermatolog mi je samo dao hibitanae da dezinficiram svak dan i naveo da je možda moguće da je nastao neki "mini otvor" pored anusa koji to izaziva.Katastrofa. Naravno da nije dalo rezultata. Dobro da mi nije preporučio jabuku da izrežem na 7 krišaka i pojedem svaki dan jednu. Pa ako ne uspije još jednu turu, pa još jednu, pa još jednu.....
No da ne duljim, kojem liječniku specijalisti da odem? Hvala na odgovorima.
koproloska pretraga je pretraga fecesa.postoji nekoliko metoda,a kod mene u kvartu se radi u domu zdravlja u laboratoriju.ljecnik opce prakse ti da uputnicu,u ljekarni kupis posebnu bocicu za koprolosku pretragu i pocetak fecesa uzmes i utrpas u to,te odnesec u labos.sad kako to tocno ide kod tebe najbolje da pitas svog doktora.
uzsa-tebe nitko ne shvaca ozbiljno-misle na valjda neku fistulu,ali to dkroz drugacije izgleda(ovo sto ti je dermatolog rekao)
moguce da imas unutarnje hemeroide.oni se manifestiraju na drugaciji nacin nego vanjski,a tocno koji su simptomi tocno ne znam.probaj progooglati,a cak tu na zdravlju negdje imas temu o hemeroidima,pa mislim da i tamo pose nesto o tome.
samo znam da se oni utvrduju kod kirurga specijalista za kojeg isto moras imati uputnicu.on ti sa spekulumom otvori anus i pregleda rectum i dio debelog crijeva,te utkrije ako imas unutarnje hemeroide.
morao bi malo jace stisnut tog svog doktora jer ocigledno nesto se desava,a svi te ili ne shvacaju ozbiljno ili ti prepisuju neke terapije na slijepo bez pregleda i bez pouzdane dijagnoze.
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 12:55   #33
Unhappy

Lianne, hvala ti na odgovoru! I ja sam razmisljala o tome da se neka jajasca mogu cak i inhalirati i da je veci rizik u egzoticnim zemljama. Zato sam zabrinuta, a posebno i stoga sto se pripremam zatrudneti. Bila sam kod dr opste prakse, ali kao sto si rekla, uopste me nije shvatio ozbiljno. Posto sam imala i mucnine i stomacne tegobe, on je smatrao da je to samo obican stomacni virus.
Sutra cu otici u privatnu laboratoriju i to proveriti.
Nadam se da ce sve biti o.k.
Pozdrav!

Zadnje uređivanje LaHana : 16.11.2006. at 13:27.
LaHana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 18:08   #34
Meni se čini da jednostavno imate gliste.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 21:36   #35
I ja sam imala ista iskustva. Nakon pregleda kod homeopatice i njenih preporuka u potpunosti je nestao. Kod mene se radilo o velikoj količini gljivica u crijevima. Osim tog nesnosnog svrbeža imala sam i eksplozivne stolice, proljeve, napuhavanja, vjetrove bez kontrole. Tajna je u tome da sam imala netoleranciju na laktozu iz kravljeg mlijeka i veliku količinu gljivica u debelom crijevu. Kada se spojilo da pojedem nešto mliječno i slatko loš ishod je bio zagarantiran. Predloženo mi je da izbacim sve od kravljeg mlijeka, sve slatko i sve sa kvascem. To je bilo za mene dovoljno. Više nema ništa od navedenog. Teško je u današnje vrijeme ubrzanog života paziti da se ne jede ništa gdje se skriva šećer, kvasac i mlijeko, ali to je preduvjet za život bez svrebeža. Sada je prošlo 7 mjeseci zadovoljna sam.
Trki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 22:52   #36
Quote:
Kakadu kaže:
Meni se čini da jednostavno imate gliste.
gledala sam bas emisiju o ljudskim parazitima i alarmantan je podatak da cak 70% svjetske populacije ima nekog parazita u ili na sebi!i cak 30% to ni ne zna.
a sto se tice samih djecijih glistica nije istina da ih odrasli ne mogu imati-samo to je puno rjede i toj dobnoj populaciji,ali je itekako moguce!
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2006., 12:28   #37
Juce sam uradila test na crevne bakterije, gljivice i parazite. Cekam rezultate u ponedeljak. Ipak sam htela sve proveriti, jer sam i ja nedavno citala da mnogi ni ne znaju da imaju nesto od ovih napasti u svom organizmu.

Pozdrav!
LaHana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 13:39   #38
Bol u predjelu debelog crijeva

vec otprilike 2 tjedna imam bolove u podrucju debelog crijeva. kako sam imala problema s hemeoroidima, pomislila sam kako je rjec o tome, no ni najjaci cepici mi u ovom slucaju ne pomazu, te pretpostavljam da nije rijec o hemoroidima.
sve je pocelo kao ostra, probadajuca bol, od koje mi se najezi cijelo tijelo, no koja traje ne vise od 10 sekundi. nakon toga slijedi tupa bol u podrucju debelog crijeva, koja se intenzivira dugotrajnim sjedenjem, dok hodanje i bilo koji drugi uspravni polozaj smanjuju pritisak i bol. zadnjih dana bol se smanjila, no danas je opet neizdrzivo, pritisak i tupa bol su jaci nego ikad. stolica nije krvava, no nekad se pojavi sluz.
ima li tko slicnih iskustava?
hvala svima unaprijed.
marijeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 13:50   #39
Jesi sjedila na hladnome? Meni je bilo tako par puta . Uvijek moram pazit gdje sjedim da si guzu ne nahladim baš sam osjetljiva na to. Još ako par puta zaredom imam tvrđe stolice onda mi bude baš tako kao tebi.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 13:55   #40
jesam, sjedila sam na hladnom, i dobila upalu mokraćnih putova, no ovo se pojavilo nakon toga i nakon sta sam zavrsila turu antibiotika, tako da nisam sigurna da je od toga. a i nekako mi predugo traje...
marijeta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.