Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2010., 22:30   #981
ja ne znam jel to normalno, ali prosli ciklus u 7-dnevnoj pauzi uopce nisam imala krvarenje.
inace mi je na dianama krvarenje jaako slabo, gin kaze da se jako stanjio endometrij i upozorio me da ce se to mozda desiti (da ne prokrvarim u pauzi), pa sam nastavila s iducom kutijom po rasporedu.
trudna nisam, to je sigurno.
je li se to nekome od vas dogodilo.?
na njima sam od svibnja, akne su se dobro ocistile, iako kad sam u stresu ili jedem putar i cokoladu ipak dobijem koju.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 10:58   #982
neznam zašto mi ih je dala,mislim nije da nevidi lice kad dođem kod nje..može skužiti da nemam problema sa aknama... ma danas mi je prvi dan menustracije i neznam sto da radim. što je najbolje kad sam došla kod nje sa krvnom slikom i rekla da nebi te diane jer sam čitala na forumu da su jakoooo loše,samo je rekla da to pišu cure koje nikada nisu pile...mislim halo, to ti je jedini odgovor koji mi možeš dati za pitanje jel mi može kosa ispast,dal mogu dobiti začepljenje krvnih žila itd. i dobro uzmem ih jer se mislim valjda nije đabe završila za ginekologa,nešto je valjda i naučila ako ne na faxu,onda u praksi. da bi onda na forumu skužila da su za policistične jajnike i da nisu za zaštitu. pa se sada razmišljam,dali mi može biti što ako ih počnem piti,tj 1mj da ih uzimam,i da se prebacim na druge?? jer neda mi se sada opet čekati mj dana do iduće menge i onda tek počet uzimat druge. dali se može tijekom mjesečnog uzimanja prebaciti na druge,mislim vjerovatno može,al koliko je to zdravo?? i ja sam pila te yaz i malo sam si bila živčana i glava me često bolila,tako da sam samo prestala uzimati nakon 2mj.
carmensita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 11:34   #983
Zanima me koliko koštaju neke druge pilule s manje hormona ako ti ih ginekolog propiše na recept-mislim jel plaćam punu cijelu ili nadoplatu i koliko bi me to izašlo u jednom a koliko u drugom slučaju za npr Logest ili bilo koje druge? Koje bi vi preporučili? jer meni su diane bile stvarno super,dobila sam ih najprije za akne a nedavno sam prestala zbog lošije krvne slike pa treba napravit samo pauzu od 3mj. pošto mi je lice stvarno fantastično, a netko je gore napisao da ih ne treba piti samo zbog kontracepcije što je trenutno i jedini razlog zasto ih trebam...a inače nisam imala nikakvih nuspojava od njih,zapravo samo pozitivne stvari... stvar je u tome što su one jedine besplatne u mojoj bolnici... zato su valjda jedine koje kruže po mom gradu
sum41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 22:30   #984
svim curama koje bi pile diane samo zbog kontracepcije:
nemojte. nije vrijedno toga. ja sam ih godinama pila zbog pcos-a prvenstveno. sad sam na pauzi dok sve opet ne ode u k...
nisu to loše pilule, tj. ne može se reći da su univerzalno loše. meni nije bilo apsolutno nikakvih nuspojava (nažalost, ni povećanja sisa ), ali jednostavno - ne isplati vam se to uzimati jer su one zbilja specifične zbog tog antiandrogenog djelovanja, zbog čega se i preporučuju prvenstveno za pcos.
pila sam još davno ( u teen godinama ) yasmin i triquilar i dosta loše reagirala na njih. triquilar sam podnosila 8 mjeseci, a onda me oprala takva depra da sam mislila da ću se ubit. ili da će me neko iz okoline ubit, koliko sam ih živcirala stalnim kenjkanjem i plakanjem yasmin još gore - u mjesec dana krvarenja, debljanje, depra, ma nema šta nema... ne znam. iskreno, nakon svega (pila sam pilule preko pet godina i imam dosta iskustva), čini mi se da bi možda bilo bolje probat s nekim lakšim niskohormonskim pilulama, možda čak s ovim novim, s prirodnim estradiolom (ona klaira il kako već), ili jednostavno kondomom... ubile mi me feministice da me se dočepaju - žene su se 60-ih i 70-ih toliko borile za pravo na pilulu, a ja sad tu kenjkam....
svakome je na izbor - ali ako ne morate diane, nemojte, zbilja mislim da su vam možda malo too much.

pozdrav
malaodradara is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 09:37   #985
Quote:
sum41 kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko koštaju neke druge pilule s manje hormona ako ti ih ginekolog propiše na recept-mislim jel plaćam punu cijelu ili nadoplatu i koliko bi me to izašlo u jednom a koliko u drugom slučaju za npr Logest ili bilo koje druge? Koje bi vi preporučili? jer meni su diane bile stvarno super,dobila sam ih najprije za akne a nedavno sam prestala zbog lošije krvne slike pa treba napravit samo pauzu od 3mj. pošto mi je lice stvarno fantastično, a netko je gore napisao da ih ne treba piti samo zbog kontracepcije što je trenutno i jedini razlog zasto ih trebam...a inače nisam imala nikakvih nuspojava od njih,zapravo samo pozitivne stvari... stvar je u tome što su one jedine besplatne u mojoj bolnici... zato su valjda jedine koje kruže po mom gradu
ja sam ti pila yaz one su ti bile oko cca 120kn,mislim da su i yasimn tak negdje,uglavnom sve oko 100-tinjak kuna. al sam čula da cure kupuju preko granice jeftinije.
carmensita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 17:24   #986
Quote:
carmensita kaže: Pogledaj post
ja sam ti pila yaz one su ti bile oko cca 120kn,mislim da su i yasimn tak negdje,uglavnom sve oko 100-tinjak kuna. al sam čula da cure kupuju preko granice jeftinije.
To kutija s 3 pakiranja tj pilule za 3 mj?
sum41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 09:39   #987
Naravno da ne.sve se kupuju za po mj.dana;izuzev diana, eventualno cilesta, trinovuma..druge na našem tržištu su samo 1 tabla-1 mjesec korištenja..
carmensita imaš privat poruku..
__________________
kredenac primaci natkaslu..
blentori is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 12:15   #988
Quote:
hannah3 kaže: Pogledaj post
ja ne znam jel to normalno, ali prosli ciklus u 7-dnevnoj pauzi uopce nisam imala krvarenje.
inace mi je na dianama krvarenje jaako slabo, gin kaze da se jako stanjio endometrij i upozorio me da ce se to mozda desiti (da ne prokrvarim u pauzi), pa sam nastavila s iducom kutijom po rasporedu.
trudna nisam, to je sigurno.
je li se to nekome od vas dogodilo.?
na njima sam od svibnja, akne su se dobro ocistile, iako kad sam u stresu ili jedem putar i cokoladu ipak dobijem koju.
I meni su menge jako oskudne u zadnjih par ciklusa. Pijem pilule nesto vise od godinu dana. Evo maloprije gledam pakovanje ulozaka ono od 10 komada mi traje dvije menge i jos je ostalo dva komada.
Al svakako pilule namjeravam prestati piti od nove godine.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 16:27   #989
Quote:
SSDM kaže: Pogledaj post
I meni su menge jako oskudne u zadnjih par ciklusa. Pijem pilule nesto vise od godinu dana. Evo maloprije gledam pakovanje ulozaka ono od 10 komada mi traje dvije menge i jos je ostalo dva komada.
Al svakako pilule namjeravam prestati piti od nove godine.
ma meni je ovo zadnje krvarenje izostalo, tj. jedan dan me malo bolio trbuh, a iduci sam samo na papiru vidla tragove neceg sto se ne moze nazvat krvarenjem.
i to je sve.
yasmin nisam podnosila, imala sam mucnine i visoki tlak, ali krvarenje je bilo normalnije.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 12:19   #990
Bellune 35

Da li je netko koristio ili koristi ove kontracepcijske?

Vidim da su relativno nove, a i nisam nasla bas puno o njima. Sastav je kao i Diane, ali ipak dobro bi mi dosle informacije od nekoga tko koristi bas te?

Meni su propisane zbog PCOS, policisticnih jajnika, a i imam akne pa se gin vjerojatno zbog toga odlucila za njih?

Nuspojave?
Pozitivna iskustva?

Misljenja?
__________________
......
snoopy07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 12:28   #991
to ti je isto sr.. drugo pakovanje(generički lijek)
DIANE 35 = bellune, midane, diacare,gynofen, attemptia ratio, jennifer 35, bella hexal, clevia, morea sanol....
__________________
kredenac primaci natkaslu..
blentori is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 19:22   #992
cure, moze jedno pitanje? postavila sam ga na chatu, al mozda je bolje ovdje.
koliko nakon prestanka uzimanja pilule dodje prva normalna menstruacija, dakle ne ono par dana nakon pilula, nego prva menstruacija nakon tog krvarenja koje je doslo iza zadnje pilule.
ciklus mi je uvijek bio uredan,a bila sam sad 7 mjeseci na dianama zbog povisenog dhea i akni i sad imam jos desetak pilula u ovom ciklusu i prestajem.
na 20.ili 21. dan prvog pravog ciklusa moram raditi hormonski status, pa me zanima kad ga mogu ocekivati.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 22:07   #993
Meni je prvih par mjeseci kasnila 2 - 3 dana, nakon toga dalje normalno. Jesu ti se povukle akne?
tinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 23:03   #994
Quote:
tinaa kaže: Pogledaj post
Meni je prvih par mjeseci kasnila 2 - 3 dana, nakon toga dalje normalno. Jesu ti se povukle akne?
pa jesu, dobim tu i tam koju ak se nazderem cokolade ili majoneze ili ak se nekaj jace nanerviram, al u usporedbi s onim kak je bilo..
brzo su se bile povukle, u toku drugog ciklusa na pilulama nisam imala vise ni jednu, a prije pilula sam izgledala ko cudoviste za medicinsku enciklopediju.
one cisticne potkozne, puuuno, najvise po bradi i oko obrva, kvrgetine prave su bile. a imam 38 godina-malo jadno imat takvo lice a nisi u pubertetu.
a jesi ti uzimala diane zbog akni?
i kak ti je sad? mislim,ten.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 07:46   #995
Ja sam prestala s dianama u 10.-tom mj. i a pila sam ih isto zbog neredovite menge i prvenstveno zbog akni...

Od tada je evo prošlo 2 mj. i moje iskustvo: prva menga mi je kasnila 10 dana što me ne čudi, cijeli život mi kasni ,što se tiče akni na tabl.su se povukle, nakon tableta su mi možda dvje izbacile, pa su se opet povukle ( ništa strašno) , i sada sam opet dobila jednu na bradi ( trebam dobit mengu jel ) ali isto ništa strašno naspram onoga kakvo mi je lice bilo prije tableta
dianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 11:18   #996
Quote:
dianna kaže: Pogledaj post
Ja sam prestala s dianama u 10.-tom mj. i a pila sam ih isto zbog neredovite menge i prvenstveno zbog akni...

Od tada je evo prošlo 2 mj. i moje iskustvo: prva menga mi je kasnila 10 dana što me ne čudi, cijeli život mi kasni ,što se tiče akni na tabl.su se povukle, nakon tableta su mi možda dvje izbacile, pa su se opet povukle ( ništa strašno) , i sada sam opet dobila jednu na bradi ( trebam dobit mengu jel ) ali isto ništa strašno naspram onoga kakvo mi je lice bilo prije tableta
Ja sam prvo pila diane jedno godinu dana i kada su mi se akne smirile prestala sam ih piti mmisleci da sam se izlijecila. Isto kao i tebi mi je jedno dva tri mjeseca lice bilo i dalje cisto, do pola godine se moglo podnositi, da bi jedno desetak mjeseci poslije lice postalo gore nego sto je bilo prije pilula. Menge neredovne, ciklusi mi trajali i po 40 dana. Zato sam opet na pilulama vec godinu dana. Jedina mi je nada da ce se lice smiriti u toku i nakon trudnoce.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 11:19   #997
Quote:
snoopy07 kaže: Pogledaj post
Da li je netko koristio ili koristi ove kontracepcijske?

Vidim da su relativno nove, a i nisam nasla bas puno o njima. Sastav je kao i Diane, ali ipak dobro bi mi dosle informacije od nekoga tko koristi bas te?

Meni su propisane zbog PCOS, policisticnih jajnika, a i imam akne pa se gin vjerojatno zbog toga odlucila za njih?

Nuspojave?
Pozitivna iskustva?

Misljenja?
Meni je ljekarnik preporucio isto neke tablete na b, mozda su iste ove koje spominjes. Mnogo su jeftinije, mislim da pakovanje za tri mjesece dodje oko 120 kuna. Kaze da je to isto sto i diane, ali ja nisam smijela kupiti dok se ne posavijetujem sa ginicem.
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 12:55   #998
Pitanje za vas koje ste uzimale Diane pa onda radile pauzu ili ih prestale uzimati ; da li vam je kosa pojacano ispadala u tim periodima ?
SekaSis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 11:26   #999
Meni su se isto dosta povukle, nakon godinu i pol korištenja, i bilo ok par mjeseci, al nažalost opet su se vratile. Sad već godinu dana nisam na pilulama i stanje je tako tako, uglavnom se jave neke potkožne koje me onda muče duže vrijeme. al ne vraćam se na pilule
tinaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 22:51   #1000
ej, curke!

samo da podijelim svoje iskustvo: ukratko, godinama diane, povišeni dheas i kortizol, strašne akne. kad sam prvi put prestala pit pillule, bilo mi je lice ok dva mjeseca i menga točna u dan (28). i onda je krenuo show: ciklusi se produljili, akne se vratile, pa ja nazad na pilule.
s obzirom da mi je zadnjih mjeseci izričito smetalo piti pilule, prestala sam prije mjesec i pol. zasad, da se pohvalim, nema nešto akni, prva menga je kasnila par dana, i zasad se osjećam super. nije sve savršeno, i baš zato se i veselim. ali sve je vrlo lijepo i više nego podnošljivo. nadam se da će to potrajati.
isto tako planiram posjet endokrinologu sa svim nalazima koje imam: hormoni štitnjače, lh, fsh, testosteron, dheas, kortizol (ta dva zadnja opet nažalost ne valjaju pa se mislim obratiti nekome tko zna nešto o nadbubrežnoj žlijezdi, jer su to njeni hormoni), i nalazi ogtt testa. i još ultrazvuk jajnika u prvom mjesecu. zadnji (tik nakon skidanja s pilula), bio je bolji nego zadnjih par godina. čak imam čistih dijelova površine jajnika, jee...
nadam se da se neće akne vraćati, to mi je ogroman strah...

cure, drž'te se!
malaodradara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.