Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2011., 22:32   #4181
pomoc curee

ovako...radila sam test za trudnocu i jedna crtica se pokazala normalno jaka plava boja a druga onako bljeda kao da je netko s obicnom olovkom nacrtao crtu i onak malo je plavkasto...e sad sta to znaci napravila sam sljedece jutro isto test i bilo je isto...neznam sta da mislim ali bilo kako bilo danas sam se narucila kod privatnika i sutra u pol 3 cu znati o cemu se radi...vroglavice me muce,odlazak na wc je muka,da nekazem da mogu ici piskiti svakih 5 min.,i bol u ljevom jajniku me muci pogotovo u kasnim popodnevnim satima...sluzi nemam nikakve...i apetit mi je nikakav mogu biti citav dan na jednoj banani....jel imao ko slican slucaj....
tamarelica23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 22:42   #4182
Quote:
tamarelica23 kaže: Pogledaj post
...
Eh, još da si napisala koliko ti kasni...

Ako si radila test na dan kada bi trebala dobit ili koji iza dan, doktor ti još ne vidi bogzna kaj, tako da je glupo ići odmah dr. Osim ako ne ideš vadit betu.

Preporuka oko testova, ako kupuješ više od jednog, kupi različite. I oni od 30 tak kuna (trakice) su učinkovite!
__________________
////Ovo moderiram
Laura74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 17:23   #4183
pozdrav,ja isto imam problem s kašnjenjem.naime,zadnju mengu sam imala 19.ili 20.5. nisam baš sigurna u dan.menstruacije su mi i inače neredovite,nakon 28 dana uvijek kasne po tjedan dva,pa čak i tri tjedna.ovaj put je evo mjesec dana.imam odnose ali nikad bez kondoma.prosli mjesec sam imala ispite,ne moram ni pričati koliko stresa,nakon toga 2 putovanja,zubobolja zbog koje sam bila 3 dana na lupocetu i prilikom liječenja sam morala primiti anesteziju (prvi put u životu).u četvrtak sam radila test i bio je negativan,al sad još uvijek nema menge.pokušavam doći do ginekologice,nitko se ne javlja pretpostavljam da su na godišnjem,zvala sam i 3 ginekologa iz doma zdravlja iz kvarta ista stvar,tel zvoni i ništa.nemam nikakve simptome niti išta neobično.ništa me ne boli,ništa mi ne smeta,jedem normalno,ništa mi ne smrdi i tako dalje.pretpostavljam da nisam trudna,ali i ako je puno stresa utjecalo zašto mi do sad nije došla,jer nakon ispita više nisam u stresu.može li biti riječ o nekoj bolesti?ima li netko slično iskustvo?
anci25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2011., 14:21   #4184
Quote:
anci25 kaže: Pogledaj post
pozdrav,ja isto imam problem s kašnjenjem.naime,zadnju mengu sam imala 19.ili 20.5. nisam baš sigurna u dan.menstruacije su mi i inače neredovite,nakon 28 dana uvijek kasne po tjedan dva,pa čak i tri tjedna.ovaj put je evo mjesec dana.imam odnose ali nikad bez kondoma.prosli mjesec sam imala ispite,ne moram ni pričati koliko stresa,nakon toga 2 putovanja,zubobolja zbog koje sam bila 3 dana na lupocetu i prilikom liječenja sam morala primiti anesteziju (prvi put u životu).u četvrtak sam radila test i bio je negativan,al sad još uvijek nema menge.pokušavam doći do ginekologice,nitko se ne javlja pretpostavljam da su na godišnjem,zvala sam i 3 ginekologa iz doma zdravlja iz kvarta ista stvar,tel zvoni i ništa.nemam nikakve simptome niti išta neobično.ništa me ne boli,ništa mi ne smeta,jedem normalno,ništa mi ne smrdi i tako dalje.pretpostavljam da nisam trudna,ali i ako je puno stresa utjecalo zašto mi do sad nije došla,jer nakon ispita više nisam u stresu.može li biti riječ o nekoj bolesti?ima li netko slično iskustvo?
ovdje svi možemo samo pretpostavljati što je:
- možda je stres
- možda si trudna
- možda imaš problema s policističnim jajnicima
- možda nešto drugo

najbolje je da odeš ginekologu, kao što si i sama napisala. probaj sa nekim od privatnika - neki od njih sigurno rade. nešto će te koštati, ali ćeš biti mirna.

jesi probala napraviti test na trudnoću? ako ti nije uspjela potraga za ginekolozima, probaj prvo eliminirati trudnoću.

sretno!
__________________
Da je bolje, ne bi valjalo.
Zafrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 00:28   #4185
Quote:
Zafrina kaže: Pogledaj post
ovdje svi možemo samo pretpostavljati što je:
- možda je stres
- možda si trudna
- možda imaš problema s policističnim jajnicima
- možda nešto drugo

najbolje je da odeš ginekologu, kao što si i sama napisala. probaj sa nekim od privatnika - neki od njih sigurno rade. nešto će te koštati, ali ćeš biti mirna.

jesi probala napraviti test na trudnoću? ako ti nije uspjela potraga za ginekolozima, probaj prvo eliminirati trudnoću.

sretno!
pa da,radila sam test na trudnoću,pod tim sam mislila kad sam napisala da sam radila test.i bio je negativan,a i pretpostavljam da nisam jer sam se štitila.idem sutra osobno do ginekologice,možda mi se jednostavno ne javljaju,a i ako je na godišnjem netko je mora mjenjati.
što se tiče policističnih jajnika do sad nisam imala takvih problema.da li se to uopće može vidjeti na regularnom pregledu,da li sam ih mogla dobiti sad iako ih nisam prije imala takve i da li bi me onda trebalo nešto boljeti da osjetim nekakve simptome ili ne?
anci25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 00:29   #4186
Pozdrav!

Znam i sama kao što naslov kaže, najbolje rješenje je kupiti test, što ću i napraviti ovih dana, al do tad bi rado čula imam li se razloga uopće nadati plusiću

Nije prvi put da imam milijun simptoma, ko što i većina vas ovdje ima, čak iako ni nisam neka "trudilica" još uvijek...ali bilo bi mi drago ako se dogodi.

No ovo što se sada događa nije moguće umisliti.
Prvo u vrijeme ovulacije osjećala sam napetost u trbuhu, bockanje u desnom jajniku, i sve ono tipično za ovulaciju. I nakon toga se nastavila bol kao pred mengu, i to onak jaka, ko baš pred samu samcatu mengu, dan ili par sati prije "procurivanja" i tako boli i boli i ko da ću procuriti svaki čas, ali nema je....i tako već preko tjedan dana. I cicke lagano bole, ko pred mengu. Imam sve simptome pms-a, ali taj pms traje sad već nenormalno dugo.

Druga stvar su iznenadne mučnine zadnjih dana...nema povraćanja, al dvaput sam bila na rubu... odjednom se javi mučnina koja nakon par sati prestane. I slabost. No to opet možda mogu pripisati ovim nesnosnim vrućinama.

I da, povećan mi je apetit, poprilično. Što inače nije slučaj po ovakvim vrućinama, kad jedva nešto stavim u usta, osim tekućine.

Jel imao netko takve simptome? Strah me da ću se razočarati, pa još nisam kupila test...sve si mislim da ću svaki tren procuriti...a i nekako mi je slađe ovako kad bar mala nada postoji luda sam, znam
__________________
Bolje ispast glup nego iz autobusa.
MiaVita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 00:38   #4187
jel ti kasni?
velis da znas kad je bila ovulacija - koliko je dana proslo od ovulacije??
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 00:46   #4188
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
jel ti kasni?
velis da znas kad je bila ovulacija - koliko je dana proslo od ovulacije??
ma kasni mi sad tek nekih dan-dva, al nikad me ne boli toliko dugo, počne možda dva-tri dana prije menge..

od ovulacije prošlo nekih 2 i pol tjedna
__________________
Bolje ispast glup nego iz autobusa.
MiaVita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 01:02   #4189
ak ti kasni i ak je vec prakticki 17-18 dana proslo od O, jep, mogli bi bit simptomeki.
to ti je tak individualno kod svake zene i nemoj se opce ravnat po tome - onaj mjesec kad sam ja ostala trudna sam imala valjda najmanje simptoma, iako da, neka cudnjikava bol tam dole nutra se javila dosta rano, no ne tipicna pedmenstrualna kao kod tebe.

enivej, htjedoh ti reci, obzirom da ti kasni i da je solidno dugo proslo od ovulacije, ako si trudna, svaki test ce ti pokazati plus/dvije crtice vec. (ja sam plus imala vec nakon 12 dana od ovuacije)

pa cisto da si ne treniras zivceke vise, odi piski po testu drzim fige da se ne razocaras!!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 01:09   #4190
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ak ti kasni i ak je vec prakticki 17-18 dana proslo od O, jep, mogli bi bit simptomeki.
to ti je tak individualno kod svake zene i nemoj se opce ravnat po tome - onaj mjesec kad sam ja ostala trudna sam imala valjda najmanje simptoma, iako da, neka cudnjikava bol tam dole nutra se javila dosta rano, no ne tipicna pedmenstrualna kao kod tebe.

enivej, htjedoh ti reci, obzirom da ti kasni i da je solidno dugo proslo od ovulacije, ako si trudna, svaki test ce ti pokazati plus/dvije crtice vec. (ja sam plus imala vec nakon 12 dana od ovuacije)

pa cisto da si ne treniras zivceke vise, odi piski po testu drzim fige da se ne razocaras!!
a znam da je to sve individualno, al eto kad već nemrem spavati, malo zujim po netu i tražim info da nisam baš luda

sutra ću po testić pa da vidim na čemu sam...

hvala ti!
__________________
Bolje ispast glup nego iz autobusa.
MiaVita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 13:00   #4191
Upomoć!!!

Drage moje pomagajte mi, ne znam šta da mislim.... Muž i ja radimo na bebi i sad mi je 28 dan od zadnje menge a obično dobijem 26 ili 27. Napravila sam 5 testova, 2 clearblue od 26kn i oba su bila pozitivna i 3 prima stick od 50kn i sva tri negativna!!! Šta sad?????
ssslavonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 13:10   #4192
moguce da ti je jos prerano, tj, premalo hormona ß hcg u urinu za primastick. pisalo se dosta puta vec da je clearblue osjetljiviji
ponovi za dva dana test.

inace, ja sam jako rano, prije kasnjenja menge (al sam znala tocno kad je bila ovulacija) na prima sticku imala blijedu crtu. kupila sam i clearblue (al onaj skuplji) i na njemu je plus bio dosta vidljiviji nego na primasticku. al je svejedno bio bljedunjav. to je zato sto je jos mala kolicina hormona u urinu.
velim ti, ponovi, najbolje za 2 dana.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 14:53   #4193
Kad sam prvi put bila trudna, nisam se nadala trudnoći jer me je bolio stomak kao da trebam dobit a ja biser mislila da kad si trudan ništa ne boli tada mi je već kasnila skoro tjedan dana i odmah mi je test pokazao da je pozitivan! sad ne znam šta da mislim... najgore mi je što na poslu dosta teško znam dizat pa me je tooga najviše strah! a čitala sam i ja da clearblue dosta točno zna pokazat pa se nadam
ssslavonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 19:13   #4194
Nadam se da će mi netko brzo odgovoriti na ovo pitanje jer ja nemam pojma što da mislim. Kasni mi već punih 8 dana. Prije 5 dana napravila sam test i bio je negativan. Kako sam imala odnose nakon toga i nisam dobila danas opet napravim test i na početku pokaže kao da je negativan ali nakon više od 10 min.primjetila se i druga crtica ali jako jako slabo vidljiva Na testu inače piše da se rezultati ne očitavaju nakon 10 min. Nemam pojma jesam li trudna ili ne Je li netko imao sličnu situaciju?
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 20:19   #4195
ponovi test. najbolje za dva dana. jer ako jesi trudna, crta bi se trebala pojaviti ranije i biti vidljivija.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 11:49   #4196
Cure/žene, jesu prištići po licu možebitni simptom trudnoće?

Naime, zadnjih par dana lice i vrat su mi puni prištića, ko pubertetlija sam si u biti, ni u pubertetu nisam imala toliko prištića... ni u pms-u obično nemam, možda mi izađe jedan-dva... uopće ne kužim otkud sad to?

I pretjerana osjetljivost...mislim, ni inače nisam baš tvrd orah, lako se rasplačem, al ovo sad je prestrašno...suze mi krenu al ono doslovce bez razloga. Jučer sam se zbrukala, s dragim u bircu na kavi i odjednom mi suze krenu. Inače se u javnosti ne bi rasplakala ni mrtva. Baš sam zbunj
Tarsis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2011., 23:26   #4197
Quotam samu sebe s druge teme:
Dugo me tu nije bilo ugl, menga mi ne dolazi ali i inace mi je neredovita (svakih 28-40ak dana). Trbuh me boli ko da cu dobit a nikako. Imala sam smedji iscjedak prije 10dana (danas mi je 39.dc) koji je stao nakon 2 dana i onda opet za par dana i sad je nestao (trajao 3-4dana). Danas sam radila test ali ne na prvu jutarnju i bio je -.
U prvoj trudnoci sam imala implantacijsko krvarenje 1dan i + oko 37.dc. i skoro iste simptome.
Moram ici ginici jel da?


Nadopuna: sad mi je 40.dc (gore sam krivo napisala, nije bio 39), radila sam test onaj stick na prvu jutarnju i negativan. Menga ne dolazi i sve boli i sise rastu. Iskreno, bas ni nema neke sanse da sam trudna. Zvala ginicu, bila joj je prevelika guzva a sljedeca 3 dana ne radi. Da cekam pregled iduci tj ili opet test raditi?
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 10:40   #4198
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
Nadopuna: sad mi je 40.dc (gore sam krivo napisala, nije bio 39), radila sam test onaj stick na prvu jutarnju i negativan. Menga ne dolazi i sve boli i sise rastu. Iskreno, bas ni nema neke sanse da sam trudna. Zvala ginicu, bila joj je prevelika guzva a sljedeca 3 dana ne radi. Da cekam pregled iduci tj ili opet test raditi?
ja bi napravila test za par dana ponovno.
ako ne dođe menga, u svakom slučaju je ok da odeš do ginićke i da vidiš u čem je stvar.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 14:35   #4199
Hvala ti ana! Mislim da necu raditi opet test, steta love, ici cu direkt ginici iduci tj.
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2011., 14:43   #4200
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
Hvala ti ana! Mislim da necu raditi opet test, steta love, ici cu direkt ginici iduci tj.
ja sam isto imala prije par mjeseci nedoumicu i kupila sam najjeftiniji test, mislim da je bio 16 kuna. al dobro, ja sam kod privatnika, mene bi pregled izašao puno više od testa naravno, mengu sam dobila sljedeći dan u svakom slučaju, sretno (kakve god da su ti želje!)
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:54.