Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2012., 23:50   #101
Quote:
William Morgan kaže: Pogledaj post
to je zato što im se u školama ne smije reći istina da se ne naruši politička korektnost i da učitelji ne dobiju otkaze, a u medijima ne mogu pročitati.
Uvijek postoje roditelji.

Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Mislim da si ,na žalost, u pravu. Red Vukovara,red Justina Bibera.To je današnja civilizacija i dobar dio naših sunarodnjaka.Moj sin je sa školom bio u Vukovaru,zna da je nastao u braku između baranjske prognanice i osječkog branitelja,na njega je to ostavilo puno dublji dojam,pa,pomalo se i nadam da je razumio.
Ovo boldano; takav dojam sam dobila.
Kao da je to jedan od 'eventova' na kojem će se pojaviti. Možda sam u krivu, ne znam, ali slikavanje po grobljima mi je stvarno previše.
Ako nešto želiš obilježiti, možeš i bez toga.

Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Imam suprotan osjecaj. Pozitivno me iznenadilo kako mlade generacije shvacaju poruku koja je vezana uz Vukovar. U koloni sam vidio puno mladih iz svih krajeva Hrvatske. Ponsali su se dostojanstveno.
Sto se tice ovih koji su se uz osmjehe fotografirali na groblju i to objavili na FB, ne vidim u tome nista lose. Mladi su ljudi trebaju smijati, sto trebamo od njih zahtijevati, da placu?
Ma nije problem smijanja, već tog poziranja po groblju pa postanja takvih slika.
Možda samo ja imam takav dojam, ali nekako mi to nije baš prikladno.
A da su se ljudi ponašali dostojanstveno, pa naravno da hoće, nisam ni rekla suprotno.

Ali nekako, kad ideš na groblje, ideš odati počast umrlima (u ovom slučaju, žrtvama). I možeš to napraviti na miran i tih način. Možda sam ja u krivu, ali gledam iz osobne perspektive; stvarno mi nikad ne bi palo na pamet slikavati se po groblju, jer bih imala dojam da radim cirkus. Zato me to i iznenadilo, jer uistinu se prije nisam susrela da se tako postaju slike s groblja/sprovoda/poziranja po grobnicama.

Quote:
Panonicus kaže: Pogledaj post
Točno.
Dolazili su i ranijih godina kad to nije bilo tako "in" kako to citirana pokušava složiti.
Ne pokušavam ja ništa složiti; samo kažem kakav mi je dojam i pitam što ostali misle.
Očito je većini prihvatljivo.
Mišljenje sam pitala, mišljenje sam dobila i to je to.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 16:58   #102
Koliko god mislim da nije bitno je li 60.000 ili 120.000 želim prenijeti ono što sam čuo ovih dana u VU od čovjek na mjestu i nemam razloga mu nevjerovat (ako su njega lagali, lažem i ja vas...).

U ekipi sam koja snima jedan dokumentarac vezan na temu pa sam tako i čuo ovo što prenosim...

Enivej čovjek kaže da ekipa s HTV ima software koji na osnovu snimka računa broj ljudi, snimka je bila s kamere na nekakvoj najvišoj točki u VU (neki od nebodera, ne znam koji konkretno).

Uglavnom, aplikacija je izbacila brojku od 150.000 (ima toleranciju +- 20%)!!!!!
Na to mu dolazi nekakav murjak i govori da ne smije proslijediti dalje taj info, nego 50-60.000????

E sad kako murjak može nekom s HTV-a nešto narediti nije mi jasno ali takav je info.

Meni se činilo da ima 20-30% više nego prošle god. pa sam računao da je 60-70.000 ali problem je što sam računicu temeljio na prošlogodišnjoj procjeni od 50.000. (koja je onda po gornjoj logici također umanjena)

Kada sam pitao sugovornika što misli koji je razlog za tako nešto, kaže da pretpostavlja da se srbi ne bi osjećali ugroženima.
nixolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 17:17   #103
Vukovarske novine tvrde 100.000, svjedno jel 60.000 ili 120.000, janso je kako se Hrvati osiječaju i kako nas je presuda sve trgla iz letargije
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2012., 22:30   #104
Quote:
nixolino kaže: Pogledaj post
Koliko god mislim da nije bitno je li 60.000 ili 120.000 želim prenijeti ono što sam čuo ovih dana u VU od čovjek na mjestu i nemam razloga mu nevjerovat (ako su njega lagali, lažem i ja vas...).

U ekipi sam koja snima jedan dokumentarac vezan na temu pa sam tako i čuo ovo što prenosim...

Enivej čovjek kaže da ekipa s HTV ima software koji na osnovu snimka računa broj ljudi, snimka je bila s kamere na nekakvoj najvišoj točki u VU (neki od nebodera, ne znam koji konkretno).

Uglavnom, aplikacija je izbacila brojku od 150.000 (ima toleranciju +- 20%)!!!!!
Na to mu dolazi nekakav murjak i govori da ne smije proslijediti dalje taj info, nego 50-60.000????

E sad kako murjak može nekom s HTV-a nešto narediti nije mi jasno ali takav je info.

Meni se činilo da ima 20-30% više nego prošle god. pa sam računao da je 60-70.000 ali problem je što sam računicu temeljio na prošlogodišnjoj procjeni od 50.000. (koja je onda po gornjoj logici također umanjena)

Kada sam pitao sugovornika što misli koji je razlog za tako nešto, kaže da pretpostavlja da se srbi ne bi osjećali ugroženima.
Eto.
Sad mi je jasnije što se to događa iz godine u godinu.
A ovu sam se potrudio izračunati i izračunao 120000 -140000.(nekoliko upisa ranije)
Prosvijetlio si me. Barem mi je razlog jasan -iako kao takav nije opravdan.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 20:43   #105
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Vukovarske novine tvrde 100.000, svjedno jel 60.000 ili 120.000, janso je kako se Hrvati osiječaju i kako nas je presuda sve trgla iz letargije
Jebem ja Hrvate trgle iz letargije.Žrtva Vukovara bila je takva kakva je bila,bez obzira na bilo kakvu presudu,bilo kome,bilo kada,od bilo koga.Na dan kada je pao Vukovar,bio sam u Osijeku,pod granatama i osječao sam se ko zadnje govno,glede pada Vukovara.
polki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 22:41   #106
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Jebem ja Hrvate trgle iz letargije.Žrtva Vukovara bila je takva kakva je bila,bez obzira na bilo kakvu presudu,bilo kome,bilo kada,od bilo koga.Na dan kada je pao Vukovar,bio sam u Osijeku,pod granatama i osječao sam se ko zadnje govno,glede pada Vukovara.
U Osijeku je poginulo 900 ljudi, ja kao Vukovarac na sve žrtve gledam jednako- Gospić, Osijek, Zadar, ništa manje niste bili hrabri, a kako znaš ti si bio u Osijeku tih dana-mnogi nisu, vrijedi za sve napadnute gradove
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 17:50   #107
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
(....) Ovo danas,pa eto,u moje ime ću reči,nije okvir u kojem je meni,ženi,djeci i prijateljima,lijepo.Večina je bez posla,živi loše i bori se sa prehranom i režijama.Znači,nazivno smo rat dobili,sadržajno nismo.Zato ,koliko god,je apsolutno neupitna žrtva Vukovara,apsolutno legalna Oluja,apsolutno neupitno moje veselje haškom presudom,ova država,kakva je sada,nije bila vrijedna da se neko poreže po palcu za nju.
polki, nemoj nasjedati na zestoki spin kojim izvjesni mediji i osobe zele uvjeriti ljude da se nije trebalo braniti u ratu, da 'nije vrijedilo truda', zato jer je danas Hrvatska u teskoj ekonomskoj situaciji. I cak da Hrvatska ne treba uopce postojati kao drzava, zbog te teske ekonomske situacije.

1991. godine i sve do 1995. na ratistima od Vukovara do Dubrovnika, branitelji su se borili zato jer je njihova zemlja bila napadnuta i okupirana, jer je njihov grad, selo, mjesto, bilo napadnuto, a ne za ekonomski prosperitet u 2012. godini. To je bitka za koju se treba boriti danas.

Da uopce i nije bilo Domovinskog rata, tj da jugosi i bratija nisu napali Hrvatsku, da je iz bivse federacije izasla mirno, bez rata, isto tako bi danas imali ovu krizu i ovu tesku ekonomsku situaciju. I cak da Hrvatska uopce nije izasla iz te bivse federacije, tj da i ne postoji kao samostalna drzava, isto tako bi imali ovu tesku ekonomsku situaciju. Tako reci sve europske zemlje su u istoj/slicnoj krizi i problemima, a nisu imale Domovinski rat niti novostvorenu drzavu... ali isto tako ima, posvuda, profitera i parazita na politickim pozicijama.

To je kao da su ti vrhunski majstori, i to u izuzetno teskim uvjetima, napravili temelje i zidove kuce, i ti temelji su odlicni i ti zidovi su cvrsti i stabilni, ali onda su oni koji su tu kucu trebali dalje uredit - stavit struju, vodu, okna, namjestaj i ukrase - to napravili traljavo jer su nesposobnjakovici i prevaranti. Na njih se treba obrusavati, njih i njihov dio posla treba mijenjati, namjestaj treba staviti novi i drukciji... a ne se "ljutit" na temelje i zidove, koji su odlicni i bez greske...
nina kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 18:27   #108
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
U Osijeku je poginulo 900 ljudi, ja kao Vukovarac na sve žrtve gledam jednako- Gospić, Osijek, Zadar, ništa manje niste bili hrabri, a kako znaš ti si bio u Osijeku tih dana-mnogi nisu, vrijedi za sve napadnute gradove
Nažalost, pravi boj žrtava rata u Osijeku - branitelja i civila nije ni danas utvrđen, a brojke se kreću od 950 do nešto preko 1700 računajući nekadašnju općinu Osijek. S tim naravno da nisu svi poginuli branitelji bili Osječani jer je dio bio i dragovoljaca iz ostalih dijelova Hrvatske pa i inozemstva.

Slažem se da su sve žrtve jednake, ali koliko smo mi hrabri bili u usporedbi s Vukovarcima i vukovarskim braniteljima ne možemo znati jer nismo bilio u njihovoj situaciji.

A što se malog broja ljudi koji su u Osijeku ostali tiče, treba biti realan pa reći da su većinom ipak otišle žene (većina, ali ne sve), djeca (praktično sva) i starci (velika većina njih). Znači ljudi koje je i trebalo evakuirati iz napadnutog grada. To naravno ne umanjuje sramotu i odgovornost onih nekoliko tisuća vojno sposobnih muškaraca - pripadnika harkanjske ili minhenske bojne.

No činjenica je da nas je sve pad Vukovara strašno pogodio jer su njegovi branitelji svima nama bili uzor.
Stup društva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 07:00   #109
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Mislim da se ti ljudi nisu borili za neki imaginarni Sabor ,ni za instituciju predsjednika, ni za Vesnu Pusić ni za Linića,ni za Sanadera,ni za Todorića,ni za Inu,ni za Mol,ni za Milanovića,ni za Puhovskog,ni za Antu Pavelića....iako je možda kontekst bio zbrkan,oni su se borili za svoje kuće,obitelj,radna mjesta,golu egzistenciju,neku Hrvatsku,koju nisu sigurno vidjeli,kao što je danas.Nisam ja u Osijeku,svojim tijelom,ležao preko dvogodišnje kćerke u kadi,jel je kupatilo bilo,malo postrani od Tenje i Baranje,od kuda se se gruvalo,da bi netko u Zg rekao,pa da rat je,nemreš ni cucka šetat po Maksimiru,od tih izbeglica,ne..Meni je to bila zadnja linija obrane,što se generacijama stjecalo,da se živi.Možda griješim,ali mislim da se probalo svoje čuvati,pa i neka želja za državom nije isključena,ali sigurno je nije nitko,tada zamišljao,kakvu imamo sada.Što se tiče Vukovara,ta žrtva mi nije usporediva sa ničim,što sam spoznao u prvih 50 godina života.A,kada bi ono najbanalnije pitanje,bilo postavljeno,gdje ste bili 18.11.91.,bez sekunde razmišljana,rekao bih ti u Osijeku,uplašen,zbunjen,razjeban i bez ikakvih primisli da ga napustim.I danas sam u Osijeku.Na istoj adresi kao i 1991.Večina mojih prijatelja,pa i ja,tada,nije zamišljala hrvatsku državu kao neke likove što paradiraju pred Saborom,već kao okvir u kojem se može pristojno živjeti,raditi,stvarati,imati djecu i biti sretan.Ondašnja raspadajuća Yu to svakako nije bila,a i divljaci preko Dunava nisu obečavali ništa dobro.Dakle,borili smo se za našu Hrvatsku.Ovo danas,pa eto,u moje ime ću reči,nije okvir u kojem je meni,ženi,djeci i prijateljima,lijepo.Večina je bez posla,živi loše i bori se sa prehranom i režijama.Znači,nazivno smo rat dobili,sadržajno nismo.Zato ,koliko god,je apsolutno neupitna žrtva Vukovara,apsolutno legalna Oluja,apsolutno neupitno moje veselje haškom presudom,ova država,kakva je sada,nije bila vrijedna da se neko poreže po palcu za nju.
da , a ja sam došao iz Zagreba u Slavoniju , Osijek . Zagreb je bio prepun studenata iz Osijeka , kao što je Ljubljana bila prepuna "umjetnika" iz Zagreba , Rijeka prepuna zadrana , iločana ....
Poslije 20 godina imamo to što imamo a da smo mogli predvidjet budućnost u kojoj su neki dobili a neki izgubili - pa povuć crtu , veliš , nije vrijedilo kapi krvi .
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 08:00   #110
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
da , a ja sam došao iz Zagreba u Slavoniju , Osijek . Zagreb je bio prepun studenata iz Osijeka , kao što je Ljubljana bila prepuna "umjetnika" iz Zagreba , Rijeka prepuna zadrana , iločana ....
Poslije 20 godina imamo to što imamo a da smo mogli predvidjet budućnost u kojoj su neki dobili a neki izgubili - pa povuć crtu , veliš , nije vrijedilo kapi krvi .
Vrijedilo čega, zar je gospodarska situacija gora od toga da ti četnici uđu u grad, pobiju muškarce, siluju žene, spale sve?

Mi smo se borili za fizički opstanak, ne za neke ciljeve
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 14:15   #111
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Vrijedilo čega, zar je gospodarska situacija gora od toga da ti četnici uđu u grad, pobiju muškarce, siluju žene, spale sve?

Mi smo se borili za fizički opstanak, ne za neke ciljeve
Jeste bila je to borba za goli opstanak. Ali ne samo za opstanak. Jer mnogi od nas su se zaista i borili za hrvatsku neovisnost i slobodu. Da Slavonija i nije bila napadnuta, nego recimo Dalmacija, ja bih svejedno išao braniti Dalmaciju iako moj fizički opstanak i moj kraj ne bi bio direktno ugrožen. Išao bih bez razmišljanja braniti i Vukovar. Isto kao što su i Vukovar i Osijek dolazili braniti dragovoljci iz ostalihj dijelova Hrvatske čiji krajevi nisu bili direktno ugroženi.

Štoviše mislim da ta teza o branjenju golog fizičkog opstanka služi da se na neki način hrvatski branitelji svedu na deizideologizirane i ideala lišene borce za goli opstanak koji se ne bi ni pokrenuli da nisu sami napadnuti u svojim kućama. A nije bilo tako. Svi mi smo imali jasne želje, ciljeve i ideale za koje smo se bili spremni boriti čak i ako direktno ne bismo bili ugroženi. A ti ciljevi i ideali su bili slobodna i neovisna Hrvatska. Domoljublje i svehrvatska solidarnost, a ne strah od progonstva i gubitka vlastite kuće je bilo glavno "pogonsko gorivo" svih hrvatskih dragovoljaca. To se mora zapamtiti.

Istina nismo tu Hrvatsku ovako zamišljali i mnogi od nas će ponoviti onu nekadašnju frazu razočaranih partizana: "Nismo se mi za ovo borili", ali svejedno nijedan od nas zaista ne žali zbog toga što je radio i žrtvovao se za Domovinu. I zato posebno i boli ova rasprodaja Hrvatske, hrvatskog nacionalnog bogatstva i neovisnosti koja se provodi od 2000. pa na ovamo.
Stup društva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 17:27   #112
Quote:
polki kaže: Pogledaj post
Meni je trenutno kuća pod ovrhom.Stečena je za Tite.Obvožavam hrvatsku državu.
I kakve to sada veze ima s obljetnicom žrtava u Vukovaru?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 17:43   #113
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
I kakve to sada veze ima s obljetnicom žrtava u Vukovaru?
Sa samim žrtvama nikakve,one su za mene ,koji je ateist,teške za opisati.Eto,najveće moguče,što ja antikrist,mogu pojmiti.Sam Vukovar,jedna je od epizoda neoliberalniog kapitalizma,feminizma,vrlog novog svijeta,nečeg,što je malo iznenadilo tvorce,ali će se proučavati,sa novcima,iz Eu fondova.Taj Zadro,drage kolegice i kolege,koja li je to paradigma.......Ma marš u pičku materinu.
polki is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 26.11.2012., 23:35   #114
Dajte molim vas pa nije OK da se na temi o Vukovaru moraju brisat postovi i davat kartoni.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.

Zadnje uređivanje Cuka : 26.11.2012. at 23:52.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2012., 17:57   #115
Ljudi, vidjelo se da nas ima, a prepucavati se oko brojki mislim da nije potrebno, pa makar mediji izjavili da je bilo manje ljudi nego sto ih je u stvari bilo.

Vjecna slava svima koji su dali zivot i branili grad mjesecima od cetnika i JNA!
__________________
...dao Bog da vam sin doveo zeta kuci zbog greske 503 i 504.
Sabrepulse is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.