Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2008., 22:43   #1
Exclamation Silent Hill 5: Homecoming



da ne opisujem previše, review za x360:
http://xbox360.ign.com/articles/915/915002p1.html
malo me iznenadila ocjena, samo 6.7

http://pc.ign.com/objects/142/14268443.html
http://www.gamestats.com/objects/142...443/index.html

malo prije se i pojavila na netu i verzija za PC, ali još se ne zna da li je fake ili ne...

System Requirements:

o OS: Windows XP / Vista
o Processor: Dual core CPU such as Intel Core 2 Duo E6400 or AMD Athlon 64 X2 4200+
o Memory: 1 GB (XP) or 2 GB (Vista)
o Graphics: DirectX 9.0c compliant video card such as ATI Radeon HD-series graphics card (minimum 256 MB) or NVIDIA GeForce 7800-series graphics card (minimum 256 MB)
o Sound irectX®: 9.0c compatible sound card
o Hard Drive: 10 GB Free Space
o Controller Support:Mouse, Keyboard, Xbox 360 controller

Zadnje uređivanje xGAME : 12.11.2008. at 22:53.
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 08:57   #2
Quote:
xGAME kaže: Pogledaj post
da ne opisujem previše, review za x360:
http://xbox360.ign.com/articles/915/915002p1.html
malo me iznenadila ocjena, samo 6.7

http://pc.ign.com/objects/142/14268443.html
http://www.gamestats.com/objects/142...443/index.html

malo prije se i pojavila na netu i verzija za PC, ali još se ne zna da li je fake ili ne...
Jedino su IGN i OXM Magazine dali slabije ocjene igri, a ostale recenzije, kao i reakcije igrača govore kako je igra zaista dobra. Jedva čekam
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 20:14   #3
dobim je negdje u ponedjeljak, pa ću vidjeti, iako imam velika očekivanja od te igre, samo da me ne razočara...
btw nije to trebalo izaći 2009??
xGAME is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 23:24   #4
zajeb je to kaj je portana sa konzole i nema opciju za AA
Inace jako dobra atmosfera.
Se daju kak di podesiti detalji i to?
baerm aa
__________________
Mini Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 14:46   #5
ma nije ni potrebno, kasnije se kroz onaj movie grain nit nekuzi.
negoo jel imate vi one linije crne gore i dolje?
stavil sam si na nativnu rezoluciju monitora i imam one linije crne gore i dolje.
__________________
Mini Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 15:41   #6
Igra je dizajnirana za konzole koje su predviđene za spajanje na widescreen televizore. Valjda ako se igra na 4:3 monitorima, dobije se onaj "letterbox" efekt sa 'crnim trakama' na vrhu i dnu monitora

Je li još tko imao problema sa 'zamrzavanjem' igre? Meni je zablokirala nakon što se glavni lik probudi iz noćne more i nakon što završi scena u kamionu, ne mogu ništa učiniti već u pomoć prizvati dobri stari Ctrl-Alt-Del
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 15:55   #7
ja sam na wide 22" 1680*1050
:zbunj:
__________________
Mini Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 16:52   #8
Quote:
Mini Me kaže: Pogledaj post
ja sam na wide 22" 1680*1050
:zbunj:
I ja isto

Uhvatio sam screenshot.



Da, čini se da je rađena za 16:9 ekrane. Naši imaju omjer 16:10 pa zato cijeli ekran nije ispunjen. Što znači da su traljavo odradili konverziju, što se osim grafike (nemogućnost anti-aliasinga) odrazilo i na zvuku - igra je rađena za 5.1 sisteme, pa tako mi smrtnici sa 2.1 sistemima možemo čuti govor samo kad su likovi na određenim mjestima
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 17:34   #9
smradovi jedni
ajd ja bar imam 5.1 tak da sa te strane nemam problema.
Nadam se da ce neki fix izdat
__________________
Mini Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 17:59   #10
jel se isplati igrat? mene se ne cini bas nekaj..
__________________
Al onda nesmes nist jesti.
->One vole mene,one vole samo mene<-
Vjetrobransko staklo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 17:55   #11
ma daj kako mogu toliko usrati sve sa zvukom,nadam se nekom fixu uskoro ili neću ni igrat...ne kontam šta misle oni da će ljudi mijenjati svoje 2.1 zvučnike od 600kn za 5.1 da bi mogli odigrat igru....sramota za tako jedan poznati serijal
__________________
Kada se kunem majkom možda lažem...ali kada kažem oca mi govorim istinu,majke mi!!!
Osječko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 18:03   #12
Meni je komp spojen na liniju dolby surround sa 5 zvucnika. Nisam jos skinio igru al tu onda valjda nece zajebavat zvuk ha? Jel su smrdane kontrole u stilu kad napise stisni X, stisni START i te sheme ili je normalno?
TheColossus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 20:43   #13
Quote:
Osječko kaže: Pogledaj post
ma daj kako mogu toliko usrati sve sa zvukom,nadam se nekom fixu uskoro ili neću ni igrat...ne kontam šta misle oni da će ljudi mijenjati svoje 2.1 zvučnike od 600kn za 5.1 da bi mogli odigrat igru....sramota za tako jedan poznati serijal
Da...ma, nakon ne znam koliko rušenja, obrisao sam igru. Bez patcheva ne vrijedi ni pokušavati s instalacijom jer ćete se samo naživcirati. Priča se čini i više nego zanimljiva, ali jebeš sve to kad ne možeš čuti glazbu ili što likovi govore, a gotovo je nemoguće otvoriti prostoriju bez da te igra izbaci na desktop
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 20:53   #14
Quote:
Vepar kaže: Pogledaj post
Da...ma, nakon ne znam koliko rušenja, obrisao sam igru. Bez patcheva ne vrijedi ni pokušavati s instalacijom jer ćete se samo naživcirati. Priča se čini i više nego zanimljiva, ali jebeš sve to kad ne možeš čuti glazbu ili što likovi govore, a gotovo je nemoguće otvoriti prostoriju bez da te igra izbaci na desktop
Jel se to odnosi na original ili na skinutu igru s neta?
TheColossus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 21:06   #15
Quote:
TheColossus kaže: Pogledaj post
Jel se to odnosi na original ili na skinutu igru s neta?
Pošto je jedini način da dođeš do PC verzije skidanje s neta (Steam i 'alternativni izvori') , odgovor je jasan Ali 5.1. problemi i rušenje su prisutni čak i na konzolaškim verzijama, koliko se može vidjeti iz Gamespotovih foruma
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 17:32   #16
Gledam ovaj topic i odlučim ne "kupit sa steama rofl" nego nađoh Ultimate Silent Hill-13 gb i moram reć da je najcjelovitije ikad izdanje. Bez filma. Al on ionako liže jaja.
__________________
Oh! Come and see the violence inherent in the system! Help, help! I'm being repressed!
Joe_Strummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 22:56   #17
Quote:
Vjetrobransko staklo kaže: Pogledaj post
jel se isplati igrat? mene se ne cini bas nekaj..
ooo da
isplati se
prema the room-u to je čista, čista, čista suprotnost
__________________
:)
zmaj_xpzt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 19:16   #18
sad se sjetih
imam problem tu, ustvari zašt mi je igra lockana na 30 fps-a? nit fps gore, nit dolje, osim u loadingu
__________________
:)
zmaj_xpzt is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 21:18   #19
Quote:
zmaj_xpzt kaže: Pogledaj post
sad se sjetih
imam problem tu, ustvari zašt mi je igra lockana na 30 fps-a? nit fps gore, nit dolje, osim u loadingu
Tako je programirana i ne može se ništa učiniti. Radi se o traljavome portu koji ima probleme sa zvukom, grafikom i stabilnošću - tek sam nakon deinstalacije na jednom forumu naletio na post u kojemu je jedan igrač shvatio kako se igra ne ruši ako su detalji postavljeni na "medium". Meni je cijelo vrijeme bila podešena na "high", ali to je zato jer imam hardver koji to može bez problema podnijeti i ako ću već morati smanjivati grafičke postavke, onda ću radije igrati 2. ili 3. dio nego se zamarati s time.
Vepar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 13:08   #20
Quote:
Vepar kaže: Pogledaj post
Tako je programirana i ne može se ništa učiniti. Radi se o traljavome portu koji ima probleme sa zvukom, grafikom i stabilnošću - tek sam nakon deinstalacije na jednom forumu naletio na post u kojemu je jedan igrač shvatio kako se igra ne ruši ako su detalji postavljeni na "medium". Meni je cijelo vrijeme bila podešena na "high", ali to je zato jer imam hardver koji to može bez problema podnijeti i ako ću već morati smanjivati grafičke postavke, onda ću radije igrati 2. ili 3. dio nego se zamarati s time.
?! prvi glas da se nekome ta igra ruši
meni radi sve na full, dakle 30fps-a
još mi se nijednom nie srušila
__________________
:)
zmaj_xpzt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.