Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2007., 17:47   #321
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Pa sad, ne može se poreći da je ovo točno - no s druge strane, postoji i obrnuta tendencija: čovjek teži tome da se suobliči s okolinom, da se srodi s njom, da ne bude 'crna ovca' u društvu itd.

Nadalje, ne mogu se baš složiti da su 'svi putevi' utabani - u prvom redu zato što ne kopčam na što se taj 'put' odnosi. Evo recimo, postoje ljudi koji život provedu kao beskućnici i klošari. Takvih ljudi je bilo dosta i bit će ih još i u budućnosti. Je li to jedan od utabanih puteva?

Meni se baš čini da se danas događa raspad globalne percepcije tih utabanih puteva. Samo nas velika društvena inercija nosi naprijed još neko vrijeme, no držim da će se taj momentum relativno brzo potrošiti...
put sam mislila u smislu ponašanja, otprilike možeš napravit obrasce ponašanja nakon određenog vremena promatranja neke osobe.
i može je proaktat i sve.
sad si ti zaorao u marginalne skupine,mislim da ne postoji nekakav algoritam koji bi pokazao na koji način spast na marginu,al recimo da bude vezano uz temu, ovisnici najčešće potječu iz disfunkcionalnih obitelji.
u knjizi prf.dr.sc Sakomana, takve obitelji su navedene u tri skupine: obitelji koji iracionalnim autoritetom odgajaju svoju djecu, roditelji koji prezaštitnički i posesivno odgajaju svoju djecu i obitelji koje liberalno odgajaju svoju djecu(prerano stječu autonomiju itd,..). kad pogledaš ovisnike, tj znaš kak vele "tužna životna priča narkomana" svi nekaj gadno vuku upravo iz ova tri navedena obrasca ponašanja kojima su bili tretirani od strane svojih roditelja. Još kad se u tu shemu rizične obitelji uvede faktor da je jedan roditelj alkoholičar ili osoba sa poremećajem ličnosti iz skupine B, put je praktički utaban.


dobro, da, slažem se da je današnje društvo u dekadenciju debelo ušlo, neke vrijednosti su srušene, neke će se rušiti u budućnosti,al ne smatram da(osim ak nas zvizne prirodna katastrofa ili slično nešto) ćemo propasti, jednostavno će se novi sustavi vrijednosti,time i ponašanja stvoriti. to je dugotrajan proces i jbg,mi živimo u takvom periodu.
tako nam pade grah
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 03:44   #322
Quote:
desetipedeset kaže: Pogledaj post
i meni nije jasno ovo zakaj bi se više rangirao težak život od onog "lakšeg". zar nam nije cilj živjet u svijetu mira,blagostanja,pravednosti,gdje
aha, evo jos jedan utopist
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 03:47   #323
Quote:
žacko kaže: Pogledaj post
...jedan znanac
emotivac
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 03:51   #324
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Kamo mi zapravo idemo, heh
to je pitanje koje vec 2000 godina postavljaju svi filozofi ove nase civilizacije. pa hajd ti daj rjesenje
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 04:00   #325
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
ne samo da nisam jednostavno prihvaćao sve što se nametalo, nego dapače, preispitivao sam i one stvari koje (čini mi se) većina ljudi uzima zdravo za gotovo. A opet, ne bih rekao da znam naći put - ili preciznije, put možda i ne bi bio neki poseban problem kad bi CILJ bio očit i prihvatljiv.
bravo, odlicno,
znaci samo je cilj problem.

s obzirom da vecina ne zna kaj hoce u zivotu, tad ne mogu niti cilj odredit.

kad znas sto hoces, cilj je onda jasan.

da li vas zanima kako odrediti cilj?
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 08:53   #326
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
to je pitanje koje vec 2000 godina postavljaju svi filozofi ove nase civilizacije. pa hajd ti daj rjesenje
Nisam dovoljno pametan...

Tješim se mišlju da ako 2000 godina filozofije nije iznašlo odgovor, nije toliko strašno što ga ČAK NI JA ne znam, lol


Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
bravo, odlicno,
znaci samo je cilj problem.

s obzirom da vecina ne zna kaj hoce u zivotu, tad ne mogu niti cilj odredit.

kad znas sto hoces, cilj je onda jasan.

da li vas zanima kako odrediti cilj?
Koga to 'vas'? Mene da, pucaj.
Apemant is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 12:04   #327
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
to je pitanje koje vec 2000 godina postavljaju svi filozofi ove nase civilizacije. pa hajd ti daj rjesenje
i partibrejkersi su odgovorili jednim stihom: mi ne idemo nikud i ne radimo ništa,mi smo jedna vellika hipnotisana gomila
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 14:56   #328
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Koga to 'vas'? Mene da, pucaj.
s obzirom da ne znamo sto hocemo prvi korak je eliminirati one stvari koje ne zelimo . to je najtezi dio posla, jer je tesko stat pred ogledalo i popricat sa sobom, onak realno..i odbaciti sve ono sto cinimo lose sebi i drugima.

za drugi korak, (obzirom da smo svi razlicite jedinke, tu nema bas univerzalnog recepta) stvar je individualna ali u svakom slucaju kad ti ostane samo ono sto zelis, lako je tad napraviti jos prioritete .
e to se da jos razradit npr..kako i sa cime.
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 18:15   #329
Quote:
Zalac kaže: Pogledaj post
dobro sam ja shvatio. njegov je problem to što u onom pravom životu on ne moze naći nešto što ga raduje tj. nešto što bi ga motiviralo da se prestane drogirat.

on ne poznaje radost, on poznaje laznu euforiju, a to je druga stvar. drugo je kada ja npr. postignem nesto svojim radom i trudom pa sam sretan i zadovoljan zbog toga, a drugo je kada se on pukne i osjeca euforiju, ushicenje, bliskost svih ljudi...
Eto, s ovim se slažem ja u potpunosti. Znam po sebi, a i po nekim bliskim mi osobama.

Jako sam dugo živjela u nekom paralelnom, izmišljenom svijetu, punom ljubavi i razumijevanja. Jea, rajt. Dok je bilo droge, bilo je zabavno. Doduše, ja se nikada nisam sa dopom petljala. To je valjda bilo jedino pozitivno u cijeloj priči.

Moja droga je bio speed. I jako sam ga voljela. Toliko sam ga voljela da sam skoro završila u ludnici.
Sva sreća, pa me nisu tamo strpali.
Nisam htjela nikada baš pretjerano ovdje pisati o tome, ali evo, sada pišem.

Nakon par nemilih događaja, prestala sam se drofirat, teškom mukom. Prestala sam i izlaziti van. Zatvorila sam se u sobu, dala otkaz na poslu i skoro ni sa kim nisam komunicirala godinu i pol. Navukla se na razne forume , pa razne tablete za smirenje...no, ono što je mene uveseljavalo uvijek je bila muzika i čitanje.

U to doba sam morala prestati slušati muziku koju sam obožavala - techno. Bilo mi je prebolno, a i moja familija nije baš dobro reagirala kada bi čula takove zvuke iz moje sobe - i nih je podsjećalo na to kakva sam bila.
Prala me užasna depresija, o paranojama da i ne govorim.
Umišljala sam raznorazne stvari. Imala psihotične ispade.
Dosta toga je bilo izazvano i miješanjem raznih droga, pogotovo speda i tripova. Jednostavno sam pukla.

Nakon godinu i pol sam našla posao, posao koji još uvijek radim. Zaljubila se. Mislila da je sva krenulo na bolje. No, onda su počeli drugi problemi. No, to sada nije bitno.

Htjela sam reći, da o kakvim god da se drogama radi, ako se navučeš, bilo fizički ili psihički, rijetko ti nešto izvanjsko daje takav osjećaj kakav ti je jednom davala droga.
A heroin je po tome najgori.

Stvarno se treba mučiti i boriti se protiv tog sebičnog osjećaja da ugodiš onom hedonističkom dijelu sebe za koji, iako ti u trenutku izaziva euforiju, znaš da te istodobno uništava.

Ja vjerujem da je ključ u pomaganju drugima. Na bilo koji način. Pa i najmanji. I u kreativnosti.

Jer, svaki, ali baš svaki narkoman, kada mu samo nešto krene loše u životu (ljubav, posao), posegnut će za onim za što zna da mu nosi barem trenutačno olakšanje. Protiv toga se treba boriti.

Pisala bih ja još, ali moram se spremat za posao.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2008., 18:16   #330
I da, još bih samo htjela reći da se nadam da je barem nekome od vas ova 2008. donijela neke nove, pozitivne odluke i spoznaje.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 03:07   #331
Ova tema je skroz umrla.
Ne znam da li je to dobro ili loše.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 22:11   #332
ja sam je malo mislila podić, lijepo mi nedostaje patetika
pa ko velim, javit će se već neko sa konkretnijom mišlju od moje

gdje si uppe? na čem li sad zabrijavaš, jadna li ti majka što li te je sad "prosvijetlilo"? daj nas malo razonodi, nisi nas valjda zaboravio
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 00:42   #333
Quote:
up99 kaže: Pogledaj post
Zacko, totalno te kontam, pogotovu ono da se nema sta izgubiti. Tebi je izgleda rat doprineo takvom misljenju.
Ja imam isti problem, ali drugaciji uzrok.
Meni nije zanimljivo ono sto je vecini zanimljivo, totalno su mi drugacija interesovanja, nemam fotoaparat i ne smesim se na slikama, imam neku staru Nokiu koja nema kameru, imam dosta odece ali volim da nosim onu staru, istrosenu, nije mi vise zanimljivo da izlazim, niti da se druzim, nemam devojku i nemam neku potrebu, jednostavno sam se odklopio jer sam bio uklopljen, nisam oduvek ovakav.
Zavrsavam menadzment, a zgrazavam se na kravate. Ocu da budem taxista.
Osecam se prazno, ispraznio sam se. Oko sebe vidim bezmisao i gomilu protivrecnosti.Zeleo bih u buducnosti dete, ili decu, a opet ne vidim smisao vencanja, svadbe, takve vrste vezivanja, razvod zbog jedne prevare i sl.

Sta coveku poput mene treba da se desi da bi dobio taj osecaj da moze nesto da izgubi?
Kompromis?
čitnula sam opet ovu temu...baš ovaj post me naveo na neko razmišljanje a i ja u biti se mučim s tim dvojnostima i kolebanjima u sebi to može čovjeka izludit,iu danas sam bila baš bjesna na tatu i jer mi on nešto trubio i išli mi naživce svi ti ljudi koji nekako kao da uzimaju za normalno taj neki životni tijek tipa svi rade pa moram i ja,brak je kao nekakav društvenoprihvaćeni oblik zajednice,svi rade da bi trošili,troše da bi neznam ni ja sama šta...uglavnom neznam više šta sam htjela reć možda samo da me danas uhvatila tuga i bijes i to baš ono bijes do daske i vulkanske erupcije i tornada u meni jer sam se pitala pa dovraga zar ti ljudi ne pomisle da možda i nemora biti tako.i zašto se neke stvari same po sebi podrazumijevaju.i onda mi je došlo ono moje ja nemogu živjet ovakvim načinom života...i neka bol..eto da se malo izjadam..jer mene tuga i bijes onemogućavaju da funkcioniram tj.otežavaju mi to jebeno savršeno normalno funkcioniranje....i sve si kao nešto kažem i odlučim da ću bit pozitivna il da ću neznam ni ja šta i onda me strefi taj bijes i bunt i eto ti ga na opet smo na početku
azrail is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 09:19   #334
nadam se da je otišel na skijanje...
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 12:34   #335
ma,svi nas trpaju u neke okvire ako im ne upadaš-nisi normalan,
ako nisi ko drugi-nisi normalan
ako po, nečemu se izdvajaš od okoline -nisi normalan
ako svi nose odijela i kravatu,od koje zazireš,pa ju ne furaš-nisi normalan
ako pomogneš kojem sirotanu,klošaru te te vide s njim u društvu-nisi normalan
ako popričaš sa bolesnom osobom od koje "normalni" zaziru,te si viđen sa njim -nisi normalan
ako napraviš,bilo što ima za posljedicu nehvačanja i nepoznavanja učinka-nisi normalan...
- ma neka se gone u tri p... materine.
žacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 12:54   #336
Quote:
žacko kaže: Pogledaj post
ma,svi nas trpaju u neke okvire ako im ne upadaš-nisi normalan,
ako nisi ko drugi-nisi normalan
ako po, nečemu se izdvajaš od okoline -nisi normalan
ako svi nose odijela i kravatu,od koje zazireš,pa ju ne furaš-nisi normalan
ako pomogneš kojem sirotanu,klošaru te te vide s njim u društvu-nisi normalan
ako popričaš sa bolesnom osobom od koje "normalni" zaziru,te si viđen sa njim -nisi normalan
ako napraviš,bilo što ima za posljedicu nehvačanja i nepoznavanja učinka-nisi normalan...
- ma neka se gone u tri p... materine.
di si žacko čovječe šta ti je lijep avatar odoh ti dolje postat na temi o rotovima
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 14:06   #337
Quote:
žacko kaže: Pogledaj post
ma,svi nas trpaju u neke okvire ako im ne upadaš-nisi normalan,
ako nisi ko drugi-nisi normalan
ako po, nečemu se izdvajaš od okoline -nisi normalan
ako svi nose odijela i kravatu,od koje zazireš,pa ju ne furaš-nisi normalan
ako pomogneš kojem sirotanu,klošaru te te vide s njim u društvu-nisi normalan
ako popričaš sa bolesnom osobom od koje "normalni" zaziru,te si viđen sa njim -nisi normalan
ako napraviš,bilo što ima za posljedicu nehvačanja i nepoznavanja učinka-nisi normalan...
- ma neka se gone u tri p... materine.
Aj ne seri.

To što ti ovdje iznosiš su predrasude.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 14:16   #338
Quote:
eleuthera kaže: Pogledaj post
Aj ne seri.

To što ti ovdje iznosiš su predrasude.
ne shvataj mu ovo za ozbiljno, znaš da nam se lako pjeni
__________________
.
cap_insanio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 14:56   #339
gle, tu samo lopata ili kramp pomaže. mjkemi. to je prirodno. moraš izbacit kroz znoj sva ta sranja kojih si se načvako. filozofija simo tamo. ošo ovo ono.... sve ti je to još bolje kad se dobro istegneš ko zadnja šljakerčina za sitnu lovu. pa da vidiš filozofije. kad shvatiš na svojoj koži koliko je društvo okrutno al istovremeno ogledalo. i još dobiš mizernu pinku za čaj sa curom u birtiješini. da se osjetiš ko zadnje govno. to ti je razlog da se pokreneš. kad si već izabrao takav način. ili je on izabrao tebe. nema mjenjanja sistema nego samo sebe. tj "svog" sistema.
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2008., 14:21   #340
... ma glavno da ti imas opravdanje da se drogiras... il se drogiraj i ne kukaj il prestani ... ja ne znam sta ti pokusavas ovim forumom... ako stvarno zelis prestat znas sta ti je radit ... razloga za drogiranje uvik ima...
wanna76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.