Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2009., 22:20   #941
Quote:
tamic kaže: Pogledaj post
Bok, ni ja tu kremu (hepatrombin)nisam koristila jer mi je sestra rekla da mi nije potrebno (to sam je pitala onaj dan kad smo skidali kalup)! A koliko dugo trebamo koristiti onu mast? I imas ti problema sa mitiserima (ja nikad nisam imala mitisere a sad su tu-ti mali crni vragovi)Kako da likvidiram vrazicke? Kontam da kupim one flastere Nivea?
Korjen nosa je jos otecen
pisi
Hi! Mislim da mast ne trebas vise koristiti, jer su ranice unutra zarasle. Ja namazem kad previse cistim nos ,tj. kad ga od ciscenja iziritiram. Mitesere oduvijek imam. Bitno je da prije nego ih cistis naparis lice - da ti se pore rasire, onda je najefikasnije. Kod mene na korijenu nosa kao neka kuglica. Pojacava se pred vecer, ali imam osjecaj da je malo manja nego prije. Sve polako dolazi u normalu, nitko ziv ne primjecuje da mi je nos manji , samo oni koji znaju. Pisi!
dinote is offline  
Old 18.02.2009., 12:44   #942
Pozdrav svima.....Imam 16 godina i već dugo razmišljam, tj planiram operaciju nosa. Postoje dvije opcije
1. da privatno odem na plastiku i platim kojih soma eura - što mi nije privlačna pomisao
2. da preko liječnice opće prakse tražim uputnicu za psihijatra u zg....te bi tako dobio besplatno operaciju ako se pokaže potrebnom (a vjerujem da hoće), ispričao mi je frend koji je tako dobio operaciju ušiju. Jedino me strah da me neće sredit kako bi htio ak je operacija besplatna...to mi je taj neki strah da se doktor neće potruditi samo zato što bi operacija bila besplatna btw. imam devijaciju septuma...kvrgu nasred nosa i mali krumpir dolje kao vršak zanima me što vi mislie....može li se ovo moje ispraviti i dovesti do idealnog nosa ?? I ako ima netko iskustva ili zna nekog tko je došao do operacije nosa na način koji ja planiram....i kako je ispalo...je li nos dobro sređen ili je doktor bio traljav samozao što je operacija besplatna??....I još nešto...znam da nije dobro radit operaciju ljeti, ali jednostavno se ne mogu strpit pa već sada skupljam dobre ocjene tako da bi negdje oko 6 mjeseca mogao otić na operaciju bez grižnje savjesti.....koliko je to opasno ljeti???
Hvala unaprijeda na odg.
Bernard
theabernard is offline  
Old 18.02.2009., 18:06   #943
meni je prošlo skoro 2 tj od op i zadovoljna sam sa svime za sada. malo me još boli vrh nosa ali je ok
mala_zg23 is offline  
Old 18.02.2009., 18:23   #944
Vidim da neki imaju strah od doktora koji nije privatnik. Pa zasto? Ne radi on to besplatno, to sto ti ne platis iz svog dzepa je druga stvar. Garancija da ce bit savrseno nije ni privatnik. Ako jos nesto pode slucajno po zlu, odmah si u bolnici tako da je i to jedan plusic. A kirurzi koji rade su vrlo strucni i profesionalni.
Drago mi je da je vecina vas ovdje zadovoljna i da vam je uspjelo sto ste zeljeli.
kokos bijeli is offline  
Old 18.02.2009., 20:48   #945
Quote:
theabernard kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.....Imam 16 godina i već dugo razmišljam, tj planiram operaciju nosa. Postoje dvije opcije
1. da privatno odem na plastiku i platim kojih soma eura - što mi nije privlačna pomisao
2. da preko liječnice opće prakse tražim uputnicu za psihijatra u zg....te bi tako dobio besplatno operaciju ako se pokaže potrebnom (a vjerujem da hoće), ispričao mi je frend koji je tako dobio operaciju ušiju. Jedino me strah da me neće sredit kako bi htio ak je operacija besplatna...to mi je taj neki strah da se doktor neće potruditi samo zato što bi operacija bila besplatna btw. imam devijaciju septuma...kvrgu nasred nosa i mali krumpir dolje kao vršak zanima me što vi mislie....može li se ovo moje ispraviti i dovesti do idealnog nosa ?? I ako ima netko iskustva ili zna nekog tko je došao do operacije nosa na način koji ja planiram....i kako je ispalo...je li nos dobro sređen ili je doktor bio traljav samozao što je operacija besplatna??....I još nešto...znam da nije dobro radit operaciju ljeti, ali jednostavno se ne mogu strpit pa već sada skupljam dobre ocjene tako da bi negdje oko 6 mjeseca mogao otić na operaciju bez grižnje savjesti.....koliko je to opasno ljeti???
Hvala unaprijeda na odg.
Bernard
premlad si i rasteš još, pametnije ti je da se strpiš još koju godinicu..inače, meni a i mnogim mojim frendicama su frajeri s kljukama mrak npr daniel day lewis, sean penn ili adrien brody...a kad vidim jednog petra grašu dođe mi ga žao kakav barbi nosić ima, možda se s vremenom i tebi to ptromijeni, pa ne idi samo zbog estetike, nije kirurg baš zubar, znaš!
larlar is offline  
Old 18.02.2009., 21:56   #946
hej ljudi...hvala larlar na osvrtu.....slažem se s tobom što se tiče barbi nosića petra graše
to mi nije cilj....cilj mi je imati normalan MUŠKI nos....znači da je veći i markantniji, ali s malo manjim vrškom i bez kvrge. Raspitao sam se u vezi ovog s godinama i zapravo nema neke velike opasnosti što se tiče toga( ali svejedno hvala na upozorenju).....ma stvar je u tome što imam devijaciju septuma i zbog toga otežano dišem pa to moram operirati što prije,a estetika bi bila više kao bonus
theabernard is offline  
Old 19.02.2009., 10:15   #947
Dobro larlar kaze, ja bi isto mogao nesto korigirati, ali kad bi mi se dogodio lagano udubljeni nosic ili neki manji, to bi mi za cjelokupni moj izgled bilo vrlo lose. Jer tako nesto mi jednostavno nebi stajalo, zato ne petljam po tome.
kokos bijeli is offline  
Old 19.02.2009., 11:25   #948
....ma kužim ja da moramo prilagodit svoja očekivanja i želje onome što nam paše uz lice (kokos bijeli) ali sam jednostavno siguran da moj profil nije onakav kakav bi trebao bit zato sam napravio malu korekciju svog profila u photoshopu da vidim koji bi mi nos odgovarao...i našao sam ga..(znam da ovo zvuči ko da pričam o kupovini donjeg rublja, a ne operaciji)...XD....i nekoliko pravih iskrenih prijatelja je potvrdilo da bi mi se cjelokupni izgled znatno poboljšao kada bi malo korektirao taj prokleti nos.....i stara me neprestano uvjerava kako je to kod muškaraca sexy (btw.od nje sam pokupio kljuku ).....ali je izrekla svoje pravo mišljenje kada sam ju pilio do ludila i natjerao da zanemari svoju majčinsku obvezu da me odgovori od toga, i da se usredotoči samo na estetiku koja se može poboljšat usput (uz medicinsko poboljšanje samog disanja) ...i složila se samnom da bi izgledao bolje ....nije sad da sam full iskomplexiran il neš tak...nego jednostavno imam priliku ić na bolje i zašto to ne iskoristiti??? svijet je danas okrutan, a estetika se cijeni.....
theabernard is offline  
Old 20.02.2009., 11:10   #949
ja bi svoj sama oblikovala po želji i izrezala da mogu,
bila sam već na toj operaciji i nažalost naletjela na jako lošeg kirurga
u sv. duhu, pa moram ponovo na isto; išla sam i davno još pa mi je valjda tad napravio jednu stranu(za disanje), neki dr. rak , joj, užas ti kirurzi..
zato se sad napokon raspitujem uma li neki da je ok, koji može napravit dva tri jednostavna reza, al vidim da ni vi neznate baš o tome puno
ući ću u ginesovu, 10 puta išla da joj isprave devijaciju al jednostavno neće pa neće
kaBum is offline  
Old 20.02.2009., 13:00   #950
imena ljudi, dajte sva imena, ko je ok, ko nije
ovaj drugi osim dr. raka koji nevalja je miljenko kovačić
čula sam dva imena preporuke, dr.mladina na šalati i u sv. duhu esad avdagić
ko zna za njih?
i još primarius munetić iz merkura
kaBum is offline  
Old 20.02.2009., 15:59   #951
ja sam bila na merkuru i super je sve prošlo
mala_zg23 is offline  
Old 20.02.2009., 16:45   #952
sta si morala operirati? estetskiu ili
Marina2602 is offline  
Old 20.02.2009., 17:36   #953
i jedno i drugo. i zbilja je sve super prošlo. bojala sam se anestezije jer je opća ali na kraju je prošlo i bolje nego sam se nadala i nije me ništa bolilo niti sam imala podljeve.
mala_zg23 is offline  
Old 22.02.2009., 04:32   #954
Moj nos je sasvim funkcionalan*, cak dvije godine nemam alergijskih napada (zapushen nos, glavobolje, vrtoglavice i tempmeratura, nakon duzeg izlaganja travama) niti sam se budila vecinu godine (od travnja do manje/vise prvog mjeseca skole) i odmah trcala u wc po toalet papir... a ostatak godine bila skoro stalno prehladjena.

Ocekivala sam da ce sada, kada je "miran" doci u neko normalno stanje, ali ne.... i dalje izgleda oteceno, bez jasnih linija a inace simetrican, kao polovica kruske prisivena za lice.
Da ne govorim o tome kako je veci tj shiri od svega ostalog (dok profil izgleda normalno).

Postoji li neki nacin da se to umanji bez operacije?


*inace disem plitko, imam polu-opijen osjecaj kada neko zahtjeva da disem duboko i ne mogu da disem na nos ako trcim tj mogu ali pocnem da se gusim.
__________________
The truth alone has never set anyone free. It is only doubt which will bring mental emancipation.
morning star ♀ is offline  
Old 22.02.2009., 15:38   #955
jesam, hvala bogu, i sve mi se nekako čini da sam imala sreće.
meni je sve u redu, i ja osobno nisam imala nikakvih primjedbi. ali dvije cure iza mene nisu imale sreće.
dr. glušac izađe u slobodnoj dalmaciji (splitskim novinama koje svi kupujemo) i naravno cijela stranica njegova, ono, on najbolji, on radi popravke drugih itd. a cura kojoj je on radio je već bila na popravak u zambellia, a druga želi na popravak samo sad ne zna u koga. to je što ja znam, jer ih poznam obje.

e sad slijedi ono što me najviše šokiralo.. još jednom ponavljam da ja nisam imala nikakvih problema ili pritužbi, ali, kako doktor koji za sebe govori da je najbolji u hrvatskoj i kojem nitko ne valja ( onaj tko je bio u njega će znati o čemu govorim) može napraviti grešku koja se ne smije dogoditi ni početniku.. a to je zaboraviti gazu u nosu nakon operacije
curi je 2 tjedna gaza bila u nosu, sad pije antibiotike, trebalo bi sve bit ok, ali je šokirana.

i kako da ja sad hvalim tog doktora?? prije jesam, ali sad nema teorije da ga ikome preporučim. meni je sve bilo super, tako da sam mislila kod njega malkice napuniti gornju usnu, već mi je on rekao koliko treba, cijenu itd , ali nema toga boga da ja odem opet kod njega! ni da besplatno radi!
sunnyday is offline  
Old 22.02.2009., 16:05   #956
taj slučaj znam i ja..mislim da se greške svima događaju i mislim da je to prvi put da mu se nešto tako desilo..uostalom,prizna je svoju grešku i ispriča se šta ne vidim da drugi doktori baš rade..
ta cura je prezadovoljna svojim nosom i misli i dalje sve najbolje o njemu..
pa pogledaj koliko tu ima pritužbi na apsolutno sve doktore,mislim da se ipak svako triba ravnat po svom iskustvu.ja jesam,operacija mi je bila super,nos mi je super i super dišem..pregledava me je svaka 2 dana,čistija i ispuhava nos sa onom nekom spravom..meni je to jako pohvalno..

ja znam 2 cure koje su radile jako polomljene noseve,bila je jednoj 2.a jednoj 3.operacija, i napravija im je ono šta nijedan doktor dosada nije..jedn je stavila silikone i zadovoljna je.
morska vila :D is offline  
Old 22.02.2009., 20:10   #957

uh, gledam vaše poruke, i samo se crnjačim...
mrzim svoj nos toliko da se uopće ne mogu pogledati u ogledalo. mislim da sveukupno ne izgledam toliko loše, ali nos mi uništava sve. iz profila si izgledam kao muško, i užasno se osjećam.
ali svaki puta kad sam sa svojima pokušala razgovarati, oni bi sve okrenuli na šalu, i išli bi onim pričama- ali da imaš drugačiji nos, ne bi ti stajao.
ne tražim ja savršeni nos, ali meni nos odmah ide od čela, nemam onu "udubinu" kod očiju, koja na neki način odvaja čelo i nos. ono, ide ravno od čela, i naravno, na sve to još imam i grbu .
i eto, svaki dan se suočavam sama sa sobom ispred ogledala, ponekad se budim u nadi da ipak nije tako loše, i čini mi se da nije, dok se slučajno ne ugledam iz profila, i raspoloženje odmah pada.
ali neću ići na operaciju jer se nema novaca, i mislim da je zapravo to jedini razlog koji me sprječava da to napravim, jer svi oni strahovi od boli i svega nestanu kad se pomisli na krajnji rezultat.

eto, to bi bila moja priča, a samo sam vam htjela reći da ste sretni što vam je to omogućeno, na jedan ili drugi način...
__________________
~Bitte bitte, gib mir Gift~
milas_lacrymosa is offline  
Old 24.02.2009., 12:34   #958
milas_lacrymosa

probaj otići kod svog dr opće prakse, da ti napiše uputnicu sa dijagn. devijacija septuma i da odeš u bolnicu preko hzzo-a srediti.
moj mi dr rekao da malo tko ima prohodne te nosne kanale..
ultrauna is offline  
Old 24.02.2009., 12:59   #959
pisala sam jučer na "devijaciju s.", pa ću i ovdje napisati, ako je netko bio na operac na sv. duhu (čitala možda dvoje bilo), molim stavite iskustva i savjete.

sve postove pročitala na obje teme, pa sam nekako na rubu da pobjegnem

dijagnoza devijacija septuma.nakon 4 g.nedisanja i sad već 2 g.buđenja po noći (radi disanja na usta) odlučila na op.
dogovor je i podizanje nosa uz samu devijaciju. strah me jer mi to prva op.
idem na sv. duh u 3.mj.
poz svima i lijepe nosiće želim
ultrauna is offline  
Old 24.02.2009., 13:48   #960
Cure, jel ima itko tko da su mu ostali podljevi duze vremena nakon operacije? Ja imam prirodno izrazene podocnjake (velike tamne ) oko ociju pa me strah da mi nakon operacije ne budu jos izrazeniji i tako ostanu. Mislim da je bio slucaj jedne cure kojoj se dogodilo upravo to, ostali su joj ogromni podocnjaci nakon op.
Leonarda_69 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.