Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2009., 15:55   #1
Ciljevi Ministarstva poljoprivrede

Još uvijek se mučim sa osnovnim pitanjem: ŠTO ŽELI HRVATSKA OD ODNOSNO SA POLJOPRIVREDOM? KOJI JE CILJ POLJOPRIVREDNE POLITIKE ZA SLIJEDEĆU GODINU? ŠTO JE UČINJENO U POSLJEDNJIH DESET GODINA?
MOLIM POMOĆ
odžak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 16:33   #2
Kada sam postavio pitanje o djelovanju Ministarstva poljoprivrede nisam tražio otkrivanje tople vode nego samo jednostavno slijednost u konačnom upitu: KOJI JE CILJ AGRARNE POLITIKE HRVATSKE? To možemo i na drugi način: DA LI MINISTARSTVO IMA CILJ I KOJI JE? KOJI BI TREBAO BITI CILJ? KUDA IDE POLJOPRIVREDA HRVATSKE.
Pa za početak:
U razdoblju od 200. do 2009. koji su to kavlitativni pomaci u poljoprivredi Hrvatske koje možemo pripisati djelovanju Ministarstav a da nisu stihijski slijed vremena.
Please help me
odžak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 22:13   #3
Pa recimo dodatnih 30% seljaka uništeno.Cilj za prvu i drugu petoljetku ispunjen.
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 20:49   #4
Isprika za velika slova iako mi nije bila namjera bila vikati nego upozoriti na problem jer:
- kroz poticaje Hrvatska ove godine upumpa u poljoprivredu preko 3 mld kuna pri čemu ne postoji niti (dostupna) kontrola korisnika niti što je još važnije izračuna efekata (cost benefit analiza)
- ne postoje temeljni ciljevi pooljoprivredne politike Hrvatske jer "Preporod Hrvatskog sela" poslužio je samo da nekoliko (H)SS - ovaca profitira položajima
- Čobanković se opravdano ljuti i više brine o svome gospodarstvu/poduzeću/sinovima nego o onome što mu je sada posao (glupa izjava da su BILANCE ostaci socijalizma)
- Panki polako pliva što mu za sada nije problem samo mora paziti na težinu a HSS ionako polako klizi prema nigdje
itd.
odžak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 12:44   #5
Ovo je vrlo opcenito postavljeno i pitanje i teze. Svako od ovih pitanja i teza bi se moglo postaviti za bilo koje ministarstvo. Osnovni problem je da se nigdje (pa ni u Ministarstvu poljoprivrede i sto_ti_ga_ja_znam_cega) ne misli na rok duzi od 6 mjeseci, neovisno jeli pocetak ili kraj mandata. Osnovni zadatak vodecih ljudi je ne talasati. A za one koji najvise rade i daju sve od sebe da nesto i naprave (a ima ih) nismo niti culi (neovisno dali je rijec o pojedinim drzavnim tajnicima ili obicnim sluzbenicima). Najcesce takvima i ne daju da se eksponiraju jer bi mogli napravit problem i pokazati koliko su nekompetentni oni o kojima najvise citamo...
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 13:16   #6
Evo odgovorit cu ti,hrvatska,to jest skupina cimpanzi koja vodi ovu dravu,apsolutno nema pojma sta radi,jer su cimpanze preglupave da ista vode,one spadaju u primate,jedino sto mogu vodit su svoje male skupine kroz sumu...odkad su pametni popustili,budale su zavladale....poljoprivredne politike nema,uvozi se bez kontrole,agrokor ima monopol u cjeloj drzavi,uskoro ce i trziste secerne repe jedine isplative biti pod monopolom,buduci da je viroviticka secerana kupila zupanjsku,pa smo dodatno najebali i sa repom.dokaz nepostoajanja poljoprivredne politike je u tome sto par firmi ima monopol,politicari im se pokoravaju,kapitalna se ulaganja daju,a otkupne cijene su sramota.to je realnost.jeb.. ovakvu toboze ''državu''....
Sofer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 17:32   #7
Molio bih da ne vrijeđate čimpanze
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 12:21   #8
Quote:
odžak kaže: Pogledaj post
Još uvijek se mučim sa osnovnim pitanjem: ŠTO ŽELI HRVATSKA OD ODNOSNO SA POLJOPRIVREDOM? KOJI JE CILJ POLJOPRIVREDNE POLITIKE ZA SLIJEDEĆU GODINU? ŠTO JE UČINJENO U POSLJEDNJIH DESET GODINA?
MOLIM POMOĆ
Ostati ministar ili visokopozicionirani u ministarstvu što duže za predebelu plaću i dodatke.Iz kojeg razloga poljoprivrednik mora glasat za kakvu seljčku stranku?Zato što se bavi poljoprivredom ili što živi na selu?Ili zato što je glup?Zašto je glup,iz razloga što mu rade ono što on godinama radi stoci sitnog i krupnog zuba.Stoci daješ jest ujutro i navečer, ako joj nedaš na vrijeme počne tulit i to je sve.Daš joj malo klope i postajne dobra,ode na spavanje i sutra sve isto dok ne ide na klanje pa da bude koristi.Daš seljaku malo poticaja da preživi do sljedećih izbora kako-tako da me može opet zaokružit na listiću pa da nastavim opet bit na dobroj plaći.Žašto su komunisti 40-tih god prošlog stoljeća "izmislli" kulake i napravili zadruge i natjerali ljude u njih.Zato jer se nemože dozvolit da jedan seljak koji je sam kupovao zemlju od svojeg zarađenog novca zarađuje više od poitičara koji bi trebali bit intelektualna elita da vode državu koja vrijedi i u kojoj se ima.Povjest se ponavlja samo su nijanse drugačije.Pametan uči na greškama drugih a budala na svojim.Nas seljak nije naučio ni na tuđim ni na svojim greškama a niti neće u dogledno vrijeme.Postat će najamni radnik kod onoga koji misli svojom a ne kolektivnom glavom.Tužno ali istinito.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 19:03   #9
Uništiti poljoprivredu i osigurati si alibi da legalno daje državne pare Todoriću.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 18:54   #10
Šta gluplji seljak, veči kumpiri!!!!!!!!!!
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 06:04   #11
Quote:
odžak kaže: Pogledaj post
Još uvijek se mučim sa osnovnim pitanjem: ŠTO ŽELI HRVATSKA OD ODNOSNO SA POLJOPRIVREDOM? KOJI JE CILJ POLJOPRIVREDNE POLITIKE ZA SLIJEDEĆU GODINU? ŠTO JE UČINJENO U POSLJEDNJIH DESET GODINA?
MOLIM POMOĆ
http://www.mps.hr/default.aspx?id=3652

Evo ti strategija ruralnog razvoja u kojoj stoje osnovni pravci kako razvoja poljoprivrede tako i ruralnih područja.
W.M.H. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 18:23   #12
jebote, tek kad sam pročitao prtljegiju ruralnog razvoja skužio sam kako mi je dobro. A ja sam se već zabrinuo za budućnost. Hvala ministarstvu.
sale sitni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:15.