Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2010., 21:18   #1
Poljoprivredno obrazovanje

Pozdrav, da li je neko od vas možda išao na neke od programa poljoprivrednog obrazovanja u pučkim otvorenim učilitima? što mislite o tim programima? jel se isplati, jel se stvarno može nešto naučiti? programi su dosta skupi, oko 4000-5000 kn, traju valjda po par mjeseci, ima njih poprilično mnogo, npr kozar, mlijekar, pčelar itd...
jabukasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 09:58   #2
naravno da se isplati, tamo ti potanko objasne zašto simentalka iz austrije kad prepliva dravu daje upola manje mlijeka
davljenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 15:24   #3
Nebi ja sad o Sentimentalkama. Ja san iša na kurs za maslinara i vrlo veoma san zadovoljan. Dosta toga san zna, većinu, ali i nauči se nešto. Druga stvar je šta se upisuje u radnu knjižicu. I treća, mislin da je najvažnija, prilagodba EU. Recimo nećeš moć čuvat ovce ako nisi ovčar, ne njemački. Moj prika je vinogradar i mora je ić na tečaj, a u to vrime tečaja nije bilo kod nas. daklem nemoj se misliti jer ima široka paleta zvanja koja se mogu steći na taj način.
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 20:27   #4
ha i ja sam isla. kad su me profesori prepoznali zamalo sma bila najurena sa predavanja. ( bivsa dozlaboga dosadna streberica koja je posvuda zabadala nos). osobno nisma naucila nista jer sam isla u nekakvu osamdevet poljoprivrednu skolu, godinama placala derikozu savjetnika od kojeg sam naprosto otimala znanje i dosla sam dobro potkovana znanjem. ( od vocarstva me vise zanimalo svinjogojstvo jer mi se cinilo zanimljivijim).

da, odite slusat ta predavanja, pisite sve sto cujete jer na kraju pisete testove i bilo bi blesavo roknuti na necemu tak jednostavnom. dobit cete certifikat,jamstvo da ste donekle obuceni za posao koji radite.

odite na sva predavanja koja organiziraju udruge i savjetodavne sluzbe jer znanja nikad dosta. osim toga, ne placate sve sami. dio sufinancira zupanija, dio opcina, dio vi.


a di to krave preplivavajuc dravu presuse?
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 19:57   #5
Bilo je o tome nešto prije par godina na POLJOPRIVREDNOJ, ali nije problem u presušivanju. Austrijanac prvu klasu Simentalke neda ni ćaći rođenom. Druga i treća više ne daje onu količinu ka prva. Onda na scenu stupaju naši mešetari, nažalost u to vrime sponzorirani od države i uvezu treću klasu a našem seljaku je prodaju pod prvu. Sori ako san krivo shvatija, ali mislin da je to to!
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 21:38   #6
E da je to i A druga ili treča klasa bilo bi dobro ali to je D ili E pa druga ili treča klasa
zvonahr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:58.