Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2011., 22:55   #9981
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
NEMOJ DAVAT AD. i mi smo isto malo dobivali i nije ništ strašno, takva je jednostavno beba. ako sad počneš s ad, smanjit će ti se proizvodnja mlijeka, a još niste prošli ni skok s 3mj
Ma joj, onda neće niš dobit do drugog tjedna pa će nas slat na kojekakve dodatne pretrage.... bla bla
Dodavat ću joj na kraju još malo i to nakon 3 obroka (neću nakon svih), neću punu porciju, ovih tjedan dana pa ćemo vidjet....
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
sa koliko je rođena?
ovo je minimum al po meni nije kritično i ja ne bi davala AD

da probaš češće nuditi cicu...
Rođna sa 3030, iz bolnice izašla sa 2740, danas 3810.
A što se tiče češćeg nuđenja... pa stalno mi je na cici Podoji nam traju cca sat, sat i pol i na razmaku od cca 2 sata, po noći 3 sata - ona se sama probudi. Ne znam, valjda meni polako ide to mlijeko (izdajanje mi je sf, u sat vremena sam uspjela izdojit 20ml ) pa ona ne pocica dovoljno
cranky is offline  
Old 14.06.2011., 00:43   #9982
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
A što se tiče češćeg nuđenja... pa stalno mi je na cici Podoji nam traju cca sat, sat i pol i na razmaku od cca 2 sata, po noći 3 sata - ona se sama probudi. Ne znam, valjda meni polako ide to mlijeko (izdajanje mi je sf, u sat vremena sam uspjela izdojit 20ml ) pa ona ne pocica dovoljno
možda ona samo cicka a ne guta, obrati pozornost na to..
evo ti ode filmići kako izgleda kad beba guta i kako je kad samo žvače cicu ko dudice.. http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...2ID=&Show=2859
just z is offline  
Old 14.06.2011., 00:43   #9983
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
evo nas s pregleda na 2 mjeseca
Narasli smo 3,5 cm (sad smo 57,5), ali smo dobili samo 400g u zadnjih mjesec dana isključivog dojenja (3810g ukupno) Nije ju htjela ni cijepit jer da je premršava. Naravno da nam je uvalila dodavanje formule nakon dojenja i kontrola za tjedan dana.
I naravno da nije dala ni jedan savjet kako povećati količinu mlijeka ili učinkovitost podoja

Moj savjet ti je da prije podoja izdojiš (pa koliko ide, ide) tako da izađe nešto onog prvog, vodenastog mlijeka koje služi za utažit žeđ, pa će ti beba kad počne sisati prije doći do onog kasnijeg, masnijeg i kaloričnijeg mlijeka od kojeg će se više i debljati.

Drugo, prati kad daješ koju siku. Ako siki unutar 2 sata, podoj započni s onom sikom s kojom je završila prošli podoj, da ju isprazni ''do kraja''. Kad završi, podriganac ako treba, pa joj da sljjedeću. Ako pak podoj započinje s novom sikom, onda ju onako izdoji malo prije kako sam ti napisala, pa nek siki tu siku, kad ispusti, digni bebu da podrigne (možda nije završila, ali ispušta siku jer joj smeta zrak i hoće podrignuti), a zatim ju vrati na istu, nek ju isprazni. Ako neće tu, onda ju prebaci taj isti podoj na sljedeću siku.

Pošto vam se dojenje i ponuda i potražnja tek uhodavaju, dodavanje AD-a se može uplesti u tu priču, a za uspješno dojenje definitnvno je korisnije popraviti tehniku (ovo što sam ti pisala, + promatranje siše li beba aktivno, da li guta, miče li joj se dio kože između uha i sljepoočnice, hvata li pravilno siku i sl.), nego samo dodati AD. Pogotovo s obzirom na to da ti beba niti ne gubi, niti ne stagnira na težini, već je i dobila na težini i narasla u visinu, dakle napreduje.
__________________
Don't mistake lack of talent for genious.
Neroslava is offline  
Old 14.06.2011., 01:08   #9984
Quote:
happymom5 kaže: Pogledaj post
hej Z.. tebe ne vidjeh duuugo
ne brini, draga... Nessa je dobila 1600 gr od dolaska kući do napunjenih mjesec. Iako je svi zovu debela i to su prvi komentari kad je ljudi vide- ja sam presretna. samo neka papa, nek je zdrava. isključivo je dojena, i ne vidim u čemu bi bio problem. dapače.
po noći jede jednom do dva put, danju kako kada- imamo dane kad se nacicavamo a ima dana kad se divim njenoj točnosti- ko urica- svakih 2 i po sata. isto tako ponekad odspava po 3-4 sata u komadu.
i neka te ne diraju komentari, trebaš biti ponosna što napredujete
pusa
heeeej happy ni ja tebe dugo nisam vidila! oooo pa Nessa je prava frajerica samo neka napreduju..! ljubi je puno!
ma nije on meni još bucko, sad je taman,samo sam mislila da sad više neće toliko dobivat..al očito hoće još neko vrime

glupa susjeda mi stavila bubu u uho ako bude tako dobivao da bi mogao motorički bit malo....trom...a i ja svašta slušam!

ako Mandy kaže da njezinim klincima nisu smetale kilice, neće ni njemu!
just z is offline  
Old 14.06.2011., 01:20   #9985
Quote:
arorua kaže: Pogledaj post
Pa rekoh da sam navela sto mi je prvo doslo pod ruku. Nova istrazivanja i studije i preporuke su u skladu s onim sto sam navela.
Kakvi dokazi bi te zadovoljili? I da li bi na osnovu njih promijenila misljenje? Ne pitam ovo ni zlobno ni zlocesto ni ironicno, stvarno. Ako stvarno zelis, ja cu se potruditi da ti nadjem najnovije publikacije koje ovo potvrdjuju (ipak sam zahrdjala od posla, 8 mjeseci porodiljnog cini svoje), ali ako te to nece uvjeriti (a cini mi se da nece?), onda mi se ne da sad pretrazivat baze samo radi nekog uvjeravanja i prepucavanja.
nebih promjenila mišljenje. jer recimo, glupo mi je sad uvoditi AD umjesto kravljeg mlijeka, budući da reakcije na KM nema, a što se izdajanja tiče, nit imam vremena nit mogu izdojit dovoljno da joj išta smiksam (sat vremena za oko 20ml, moje cice jednostavno ne reagiraju na izdajanje). nekako mi ovo smrdi na marketinški trik.
(http://www.ordinacija.hr/zdravlje/oh...ko-stiti-bebe/ ??? )

Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Ma joj, onda neće niš dobit do drugog tjedna pa će nas slat na kojekakve dodatne pretrage.... bla bla
Dodavat ću joj na kraju još malo i to nakon 3 obroka (neću nakon svih), neću punu porciju, ovih tjedan dana pa ćemo vidjet....

Rođna sa 3030, iz bolnice izašla sa 2740, danas 3810.
A što se tiče češćeg nuđenja... pa stalno mi je na cici Podoji nam traju cca sat, sat i pol i na razmaku od cca 2 sata, po noći 3 sata - ona se sama probudi. Ne znam, valjda meni polako ide to mlijeko (izdajanje mi je sf, u sat vremena sam uspjela izdojit 20ml ) pa ona ne pocica dovoljno
Neroslava dobro veli, najlakše je savjetovati AD, a ne objasniti kako povećati proizvodnju ili pomoći djetetu da više dobije na težini. lijepo ti poslušaj Neroslavu, a AD nemoj davat sve dok vam ne prođe skok s 3mj, jer ako ti je dijete aktivno i sa zanimanjem prati što se događa, nije mlitavo i stalno pospano, onda je zdravo i ništa mu ne fali, neka djeca su jednostavno mršavija. jer u tjedan dana ti dijete neće neznam koliko dobiti na AD-u, a ti kod pedice reci da jeste davali AD, pa da vidiš reakciju. i pitaj je kako da povećaš količinu mlijeka, prema njezinom odgovoru ćeš odmah znati koliko je sati.
__________________
Ayla
Arya
Runa

Zadnje uređivanje Tihi-vz : 14.06.2011. at 01:32.
Tihi-vz is offline  
Old 14.06.2011., 01:27   #9986
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
evo nas s pregleda na 2 mjeseca
Narasli smo 3,5 cm (sad smo 57,5), ali smo dobili samo 400g u zadnjih mjesec dana isključivog dojenja (3810g ukupno) Nije ju htjela ni cijepit jer da je premršava. Naravno da nam je uvalila dodavanje formule nakon dojenja i kontrola za tjedan dana.
Nemoj joj davati AD prije nego što napraviš dvije stvari -

1. unutar tri sata nudi joj istu cicu, ako jede svaka 3 sata prvo joj daš onu koju je zadnju cicala pa je onda prebaciš. Tako će ti doći do onog zadnjeg, masnijeg mijeka.

3. provjerite krvnu sliku i željezo i urin (pedijatrica ti vjerovatno mislila na ove pretrage), puno bebica tu nije dobivalo dovoljno na težini isključivo zbog manjka željeza.
Citiram sa Roda:
djeca rođena s porođajnom težinom manjom od 3000 grama imaju manje akumuliranog željeza i kod njih postoji mogućnost smanjenih vrijednosti željeza u krvi
A ako je nedaj Bože kakva bakterija u urinu - to se rješava antibioticima. Razlog više da ustraješ u dojenju zbog dodatne zaštite.

Tek kada provjeriš i primjeniš ove dvije stvari i nakon mjesec dana (bebe rastu skokovitu i svako mjerenje manje od mjesec dana nije pouzdano) i dalje ne dobiva na težini - onda razmisli o AD. Nažalost u ovoj vašoj dobi (prije tromjesečnog skoka) dodavanje AD-a gotovo sigurno znači skori prestanak dojenja.
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Old 14.06.2011., 01:30   #9987
juhuhuuuuuuu još malo pa vol. 3
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Old 14.06.2011., 08:53   #9988
Kod ukidanja cicanja na minimum, tj. samo prije spavanja na sta paziti i kako mijenjati sisu???

I za kravlje: ja sam zvala svoga ped prosli tjedan jer mi se cini da ce E na 2 sisanja i jogurtu ili sl. i rizinom/zobenom biti premalo mlijeka pa sam gledala za Ad i dobila odgovor: Kravlje, kakvo Ad???Sad sam totalno zbunjena..

Netko je pitao:
Trudnoce i dojilje NE SMIJU uzimati prirpavke na bazi saliciline kiseline, kofeina, kodeina i sl.-aspirin, andol, maxflu, coldrex i sl.
SMIJU uzimati pripravke na bazi paracetamola do 1000mg po pripravku-panadol, lekadol, lupocet i sl,.
rtg1 is offline  
Old 14.06.2011., 09:17   #9989
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Ma joj, onda neće niš dobit do drugog tjedna pa će nas slat na kojekakve dodatne pretrage.... bla bla
Dodavat ću joj na kraju još malo i to nakon 3 obroka (neću nakon svih), neću punu porciju, ovih tjedan dana pa ćemo vidjet....


Rođna sa 3030, iz bolnice izašla sa 2740, danas 3810.
A što se tiče češćeg nuđenja... pa stalno mi je na cici Podoji nam traju cca sat, sat i pol i na razmaku od cca 2 sata, po noći 3 sata - ona se sama probudi. Ne znam, valjda meni polako ide to mlijeko (izdajanje mi je sf, u sat vremena sam uspjela izdojit 20ml ) pa ona ne pocica dovoljno
Dobila je 1050 g u 2 mj i to je sasvim dovoljno

Jel cica aktivno cijelo vrijeme?

količina izdojenog ne pokazuje apsolutno ništa...moji su dobivali do 2 kg u prva 3 mj pa nisam mogla iz obje izdojiti više od 30 ml u sat vremena

Maslina kod mog starijeg je upravo mlijeko bilo glavna namirnica do 18 mj valjda...od frendice mali i nakon jaslica u koje je krenuo sa godinu dana živio samo na mlijeku i šniti kruha u jaslicama dosta dugo
dok je moj mlađi potpuno drugačija priča...njemu je mlijeko sasvim nevažno..ne cica puno, ne dajem mu KM (dobije povremeno u nečemu), al jede sve ostalo
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 14.06.2011., 09:24   #9990
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Kod ukidanja cicanja na minimum, tj. samo prije spavanja na sta paziti i kako mijenjati sisu???

I za kravlje: ja sam zvala svoga ped prosli tjedan jer mi se cini da ce E na 2 sisanja i jogurtu ili sl. i rizinom/zobenom biti premalo mlijeka pa sam gledala za Ad i dobila odgovor: Kravlje, kakvo Ad???Sad sam totalno zbunjena..

Netko je pitao:
Trudnoce i dojilje NE SMIJU uzimati prirpavke na bazi saliciline kiseline, kofeina, kodeina i sl.-aspirin, andol, maxflu, coldrex i sl.
SMIJU uzimati pripravke na bazi paracetamola do 1000mg po pripravku-panadol, lekadol, lupocet i sl,.
Niko cica 2-5 puta dnevno (svi su podoji jako kratki), ne dajem mu niša dodatno (kravlje mlijeko ni AD)...kravlje dobije rijetko u nekom jelu (palačinke), ali jede sir, jogurte, vrhnje..
mene ne brine količina mliječnog....djeca koja su alergična ili ne vole ne konzumiraju uopće pa im ništa ne fali..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 14.06.2011., 09:54   #9991
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Dobila je 1050 g u 2 mj i to je sasvim dovoljno

Jel cica aktivno cijelo vrijeme?

količina izdojenog ne pokazuje apsolutno ništa...moji su dobivali do 2 kg u prva 3 mj pa nisam mogla iz obje izdojiti više od 30 ml u sat vremena

Maslina kod mog starijeg je upravo mlijeko bilo glavna namirnica do 18 mj valjda...od frendice mali i nakon jaslica u koje je krenuo sa godinu dana živio samo na mlijeku i šniti kruha u jaslicama dosta dugo
dok je moj mlađi potpuno drugačija priča...njemu je mlijeko sasvim nevažno..ne cica puno, ne dajem mu KM (dobije povremeno u nečemu), al jede sve ostalo
vjerujem da ima takve djece
ali napisati da je to svakom djetetu tako
je pomalo neodgovorno
upoznala sam već nekoliko mama
koje po mom mišljenju izgladnjuju djecu
Ja sam prva pod utjecajem te rečenice bila zbunjena
kada su moji počeli ispuštati zvukove gladi nakon podoja
Kao i uvijek, najvažnije je pratiti svoje dijete
a ne priručnike, forume i rode
Maslina is offline  
Old 14.06.2011., 11:08   #9992
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Niko cica 2-5 puta dnevno (svi su podoji jako kratki), ne dajem mu niša dodatno (kravlje mlijeko ni AD)...kravlje dobije rijetko u nekom jelu (palačinke), ali jede sir, jogurte, vrhnje..
mene ne brine količina mliječnog....djeca koja su alergična ili ne vole ne konzumiraju uopće pa im ništa ne fali..
Meni je cilj ukinuti dojenje do godine dana jer ce mi mala bit na cuvanju kod bake, trudit cu se da i tamo prespava jer nam takav raspored odgovara..
Sad smo na sisanju pred spavanje i nekako pokusavam ukinut sisanje u 5 i u 8...jutros je recimo u 5 popila pol boce vode i nastavila spavati, u 7.30 doruckovala al je sada trazila za zaspat..
NE znam dal da uvodim ad, cekam kravlje, uvodim kravlje ili..
Meni se cini da bi joj bio potpuni sok da ju skinem na kraju ljeta ili da joj dam jedan dan, a drugi ne..
rtg1 is offline  
Old 14.06.2011., 11:23   #9993
Quote:
cranky kaže: Pogledaj post
Podoji nam traju cca sat, sat i pol i na razmaku od cca 2 sata, po noći 3 sata - ona se sama probudi. Ne znam, valjda meni polako ide to mlijeko (izdajanje mi je sf, u sat vremena sam uspjela izdojit 20ml ) pa ona ne pocica dovoljno
tako je i moj dugo cicao. i onda sa nekih 2 i pol mjeseca skratio podoje na 40 min a ja mu guram cicu u usta a on vristi. njemu dosta a ja navikla odgledati tv dok on papa sad ima 3 mj i zavrsi papanje za 15 min.

nego moj poceo spavati bez nocnog budjenja. zaspe u 21 i probudi se u 6 i nece vise spava i onda u 7 i 30 do 8 ipo spava. naime moj bude budan max 1.5 -2 sata i odmah mu se spava. ja sam zadnja 3 dana kao zombi. navikla na nocna budjenja i spavanje do 9.
ancika is offline  
Old 14.06.2011., 12:31   #9994
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
vjerujem da ima takve djece
ali napisati da je to svakom djetetu tako
je pomalo neodgovorno
upoznala sam već nekoliko mama
koje po mom mišljenju izgladnjuju djecu
Ja sam prva pod utjecajem te rečenice bila zbunjena
kada su moji počeli ispuštati zvukove gladi nakon podoja
Kao i uvijek, najvažnije je pratiti svoje dijete
a ne priručnike, forume i rode
Potpisujem
Evo...samo da objavim da moja K. već 4 dana ne cica uopće...
sa skoro 8.5 mj odbacila cicu....
tu je kumovo AD kojeg sam joj davala poslije večernje cice...
na preporuku pedijatra jer je gubila na težini i stagnirala 5 tj u rastu...
eto...
uglavnom meni je bilo jako teško...
odtugovala sam svoje...
ali najbitnije mi je da K. lijepo napreduje...
drugi puta ću pametnije
puse svim dojilicama
uživajte
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Old 14.06.2011., 12:38   #9995
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
Potpisujem
Evo...samo da objavim da moja K. već 4 dana ne cica uopće...
sa skoro 8.5 mj odbacila cicu....
tu je kumovo AD kojeg sam joj davala poslije večernje cice...
na preporuku pedijatra jer je gubila na težini i stagnirala 5 tj u rastu...
eto...
uglavnom meni je bilo jako teško...
odtugovala sam svoje...
ali najbitnije mi je da K. lijepo napreduje...
drugi puta ću pametnije
puse svim dojilicama
uživajte

We love you!!!
Lena0609 is offline  
Old 14.06.2011., 13:05   #9996
http://www.cybermed.hr/vijesti/dojen...ojenacke_smrti
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Old 14.06.2011., 13:23   #9997
Bok cure!
Sad nam je bila patronažna sestra. U 8 dana smo dobili samo 130 g. Tjedan prije je dobila 360 g.. Rekla je da je to malo, ispada samo oko 15 g po danu, a neki prosijek je 25 g. Rekla je da će doći opet u petak u kontrolu. Ne znam šta se tako drastično promijenilo. I dalje dojim na njen zahtijev, preko dana svakih 2-3 sata 20-ak minuta, preko noći svaka 3 sata. Imam stvarno puno mlijeka, čak ono prvo vodenasto malo izdojim prije u krpicu da dobije što kvalitetnije mlijeko. Pazim da potpuno isprazni jednu ciku unutar 3 sata prije nego što joj ponudim drugu.. Jedino mislim da je jučer imala grčeve ili razvojni skok (sad smo između 2 i 3 tjedna), bila je užasno nervozna, plakala cijeli dan, nije uopće spavala, slabo je papala (dok bi došla do zadnjeg mlijeka počela je urlati i vijati se), migoljila se i frkala. Zaspala je tek podvečer i od umora slabo papala. Dal to može biti od toga? Danas mi isto cijeli dan spava, zaspi na cikii i ne mogu je više razbuditi. Baš se izmorila jučer. Sad samo kružim ko jastreb oko nje da joj dam papati čim otvori okice.
Help!
Imate kakav savijet, kako da dobijemo više na težini ili kako da poboljšam kvalitetu mlijeka?
__________________
That's all folks!
Moyre is offline  
Old 14.06.2011., 13:40   #9998
Quote:
Moyre kaže: Pogledaj post
Bok cure!
Sad nam je bila patronažna sestra. U 8 dana smo dobili samo 130 g. Tjedan prije je dobila 360 g.. Rekla je da je to malo, ispada samo oko 15 g po danu, a neki prosijek je 25 g. Rekla je da će doći opet u petak u kontrolu. Ne znam šta se tako drastično promijenilo. I dalje dojim na njen zahtijev, preko dana svakih 2-3 sata 20-ak minuta, preko noći svaka 3 sata. Imam stvarno puno mlijeka, čak ono prvo vodenasto malo izdojim prije u krpicu da dobije što kvalitetnije mlijeko. Pazim da potpuno isprazni jednu ciku unutar 3 sata prije nego što joj ponudim drugu.. Jedino mislim da je jučer imala grčeve ili razvojni skok (sad smo između 2 i 3 tjedna), bila je užasno nervozna, plakala cijeli dan, nije uopće spavala, slabo je papala (dok bi došla do zadnjeg mlijeka počela je urlati i vijati se), migoljila se i frkala. Zaspala je tek podvečer i od umora slabo papala. Dal to može biti od toga? Danas mi isto cijeli dan spava, zaspi na cikii i ne mogu je više razbuditi. Baš se izmorila jučer. Sad samo kružim ko jastreb oko nje da joj dam papati čim otvori okice.
Help!
Imate kakav savijet, kako da dobijemo više na težini ili kako da poboljšam kvalitetu mlijeka?
Znaci ako dobro citam,u 2 tjedna je dobila 510g,a za jos 2 tjedna ako dobi isto toliko to je kila,neznam zasto bi bilo malo,ak se dobro sjecam neka najniza granica je oko 600g mjesecno
Uostalom,bebe ne dobivaju svaki tjedan isto.
Ja sam svom unutar 3h ovako,prvo dala jednu,pa kad je bio sljedeci podoj dala tu istu i kad bi mi nekako bio nezadovoljan onda bi dala drugu. Sljedeci podoj sam pocinjala s tom drugom s kojom je zavrsio i onda opet onu prvu.
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Old 14.06.2011., 13:44   #9999
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Naravno.
Moj mali i ja smo prvih mjesec i pol doslovno prelezali u krevetu jer bi mu podoji trajali minimalno 50 min pa do sat i pol, a razmaci izmedju 2 podoja su bili oko sat, sat i pol.
Nakon 6-tjednog skoka koji nam je bio turbo naporan (rekordni podoj, prakticki bez spavanja, samo kratka dremuckanja nam je trajao 7 sati!!)

Ali, koliko god to zvuci zastrasujuce, kad prodje, brzo sve zaboravis i uzivas.
Meni sad fali to mazenje dok dojimo, on je sad gotov za 3 min i to uz gledanje na sve strane jer mu je je sve zanimljivo i "nema vremena" papati.

Tako da, izdrzi, vjerovala ili ne - falit ce ti ti duuugi dodiri.
Legnite u krevet i mazite se.
Ma ja stalno mislim da je izgladnjujem, kad se budi svakih pol sata. Jutros sam ju podojila pa je opet plakala i onda sam joj dala izdojeno mlijeko i spava već 2h što je super.
A dohranu ne preporučate nikako, ako nakon podoja vrišti? Jer ako to znači da ću smanjiti produkciju svog mlijeka nebi to davala. Jako me to zbunjuje.
__________________
;)
adri is offline  
Old 14.06.2011., 13:50   #10000
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
nebih promjenila mišljenje. jer recimo, glupo mi je sad uvoditi AD umjesto kravljeg mlijeka, budući da reakcije na KM nema, a što se izdajanja tiče, nit imam vremena nit mogu izdojit dovoljno da joj išta smiksam....
Nemoj me krivo shvatiti,od srca želim tebi i tvojoj bebari sve najbolje
Ali dali si svjesna da se reakcije od konzumiranja KM kod beba ne moraju odraziti tog trena,tog sata,tog dana,tog tjedna na organizam i zdravlje djeteta???
Mislim,meni je uopće suludo ići sad pametovati i pisati o mogućim štetnim čimbenicima KM na zdravlje,kad je to toliko puta rečeno i napisano da već i ptice cvrkuću...samo me ovo boldano malo upiklo
mambi is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:49.