Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2011., 10:02   #21
Sretni će biti ako ostvare 1 ili 2 mandata. Ne vidim rezona gdje mogu više uzeti. No pametnom politikom mogu više, a to je da se pozicioniraju više lijevo i da uberu glasove nezadovoljnika SDP-ovom politikom. A takvih ima bome puno. I mislim da nam treba ljevica kojoj nije na prvom mjestu jugonostalgija.
biciklist is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 20:48   #22
Meni se cini da se polako krecu u pravom smjeru... vidjet cemo... doci ce i ti izbori
Aidahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 13:38   #23
Quote:
slavonika kaže: Pogledaj post
Elitizam i ljudska pohlepa je 2x razvalila tu stranku a izgleda da je na dobrom putu da se uništi.
Elitizam je nakaradna ideologija koju koristi političko vodstvo za, isključivo, svoje "dobro" i svoju promociju. U svim strankama u RH podjednako. Od države do najmanje općine. Bitno je imati fakultet i već si na listi. S dva-tri dana "staža" već si pri vrhu a s jednim-dva istupa je nebo granica.
Dobar primjer elitizma u Hrvata su trenutni prosvjedi. Traži se smjena vlasti kako bi došli "stručni" kadrovi. Valjda bi elitizam usmjerili ka tehnokraciji. Kao da su Hrvatskom 20 g. vladali neuki idioti.
Pa u pravu si,Hrvatskom jesu 20 godina vladali najneukiji idioti.


P.s. Darinko je uveo dobre promjene u stranku.Za Hrvatsku se nadam da njom zavlada HSLS,a ja osobno ću najvjerojatnije put za Švedsku(i zatražit njihovo državljanstvo).
chaoswarrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 02:51   #24
Predlazu ukidanje benificiranih mirovina saborskih zastupnika i ministara, program temelje na konkretnim mjerama (valjda su jedina stranka koja je tocno rekla di bi rezala),a kao celne clanove imaju mlade ljude neokaljane proslosti koji su pritom intelektualci...mislim da mogu predstavljati treci put...u svakom slucaju..navijam za 4+ mandata i definitivno glasam za njih
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 03:44   #25
po onom tko predtavlja vrh sdp-a, i tko su im koalicijski pajdasi, hsls ima itekako dobre sanse ..
einfach is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2011., 09:09   #26
Quote:
biciklist kaže: Pogledaj post
Sretni će biti ako ostvare 1 ili 2 mandata. Ne vidim rezona gdje mogu više uzeti. No pametnom politikom mogu više, a to je da se pozicioniraju više lijevo i da uberu glasove nezadovoljnika SDP-ovom politikom. A takvih ima bome puno. I mislim da nam treba ljevica kojoj nije na prvom mjestu jugonostalgija.
Meni nije jasno tko vidi ljevicu u HSLS-u, pa pogledaj za što se zalažu. Na Hrvatskoj političkoj sceni oni su ekstremna desnica (barem što se gospodarstva/ekonomije tiče).

Sve ostalo, od HDZ-a i laburista (najljeviji) preko kukurikavaca do HSP-a HDSSB-a i sličnih wannabe desničara su čisti socijalizam i populizam.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 23:57   #27
Ima tko kakav prijedlog kako poboljsati rad i imidz HSLS-a?

Novi ljudi su vec tu, nitko nema nikakve afere iza sebe, predstavnici stranke su strucni, obrazovani i kompetentni...

Sto je jos potrebno?
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 00:27   #28
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Ima tko kakav prijedlog kako poboljsati rad i imidz HSLS-a?

Novi ljudi su vec tu, nitko nema nikakve afere iza sebe, predstavnici stranke su strucni, obrazovani i kompetentni...

Sto je jos potrebno?
HSLS se treba prezentirati kao radikalno-liberalna stranka sa konzervativnim predznakom (Budiša i Gotovac), t.j. igrati na liberalni populizam.
Ta stranka se treba zalagati za radikalno smanjenje državne uprave:
- Umjesto 21 županija --->6 županija
- Radikalna promjena izbornog sustava sa brisanjem malih stranaka sa manje od 5000 članova
- Smanjenje broja ministarstava
- Žestoka retorika protiv državne administracije i sindikata (HSLS - antiLESAR stranka)

Sa takvom retorikom, HSLS može dobiti oko 10% glasačkog tijela na nacionalnoj razini.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 02:45   #29
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Novi ljudi su vec tu, nitko nema nikakve afere iza sebe, predstavnici stranke su strucni, obrazovani i kompetentni...

Sto je jos potrebno?
Predsjednik stranke koji ima završen faks, vozačku dozvolu, zna nešto stranih jezika i ne šeta se okolo u raskopčanoj košulji?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 03:32   #30
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
HSLS se treba prezentirati kao radikalno-liberalna stranka sa konzervativnim predznakom (Budiša i Gotovac), t.j. igrati na liberalni populizam.
Ta stranka se treba zalagati za radikalno smanjenje državne uprave:
- Umjesto 21 županija --->6 županija
- Radikalna promjena izbornog sustava sa brisanjem malih stranaka sa manje od 5000 članova
- Smanjenje broja ministarstava
- Žestoka retorika protiv državne administracije i sindikata (HSLS - antiLESAR stranka)

Sa takvom retorikom, HSLS može dobiti oko 10% glasačkog tijela na nacionalnoj razini.
Odlična platforma, iako je brisanje ministarstava, pa čak i priča o smanjenju županija, liči na populističku reklamu.

krcmije je rekao da su oni u stvari jedina alternativa socijalističkom ekonomskom modelu u Hrvatskoj. Na tu kartu, posebno ako se uspiju nametnuti kao kontra odvratnom sindikalnom populizmu HDZ-a, SDP-a, HNS-a, lesara... Mislim da imaju šansu stvoriti temelje za uspješnu i jaku stranku.

Vidjet ću kako će se ponašati tijekom kampanje. Trenutno su ozbiljni kandidati za moj glas.
Ninjamaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 13:42   #31
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
HSLS se treba prezentirati kao radikalno-liberalna stranka sa konzervativnim predznakom (Budiša i Gotovac), t.j. igrati na liberalni populizam.
Ta stranka se treba zalagati za radikalno smanjenje državne uprave:
- Umjesto 21 županija --->6 županija
- Radikalna promjena izbornog sustava sa brisanjem malih stranaka sa manje od 5000 članova
- Smanjenje broja ministarstava
- Žestoka retorika protiv državne administracije i sindikata (HSLS - antiLESAR stranka)

Sa takvom retorikom, HSLS može dobiti oko 10% glasačkog tijela na nacionalnoj razini.
Zanimljivo...Slazem se s vecinom :-)
1. i 3. tocku imaju u programu, ali se slazem da bi se na takvim stvarima trebala temeljiti kampanja.
Oko 4. se u potpunosti slazem :-)
A ovo 2.. ne mozes zabranjivati nove i male stranke. To je prvi korak koji svaka diktatura radi. Svaka se osoba ima pravo sukladno zakonima politicki angazirati i osnovati novu stranku. Treba samo postaviti temelje financiranja od strane drzave. Znaci nebi smjela bas svaka stranka dobiti prostor od 120 kvadrata u centru grada i velike novce iz drzavnog proracuna...
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 13:52   #32
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Zanimljivo...Slazem se s vecinom :-)
1. i 3. tocku imaju u programu, ali se slazem da bi se na takvim stvarima trebala temeljiti kampanja.
Oko 4. se u potpunosti slazem :-)
A ovo 2.. ne mozes zabranjivati nove i male stranke. To je prvi korak koji svaka diktatura radi. Svaka se osoba ima pravo sukladno zakonima politicki angazirati i osnovati novu stranku. Treba samo postaviti temelje financiranja od strane drzave. Znaci nebi smjela bas svaka stranka dobiti prostor od 120 kvadrata u centru grada i velike novce iz drzavnog proracuna...
Nema riječi o uvođenju diktature. U čemu je problem osnovati stranku sa više od 4000-5000 (ili 1000 po izbornoj jednici) članova na nacionalnoj razini? Dokle ćemo više trpjeti osnivanja nebitnih strančica sa 100 članova?

Zadnje uređivanje DJTcro : 06.08.2011. at 14:02.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 13:55   #33
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Predsjednik stranke koji ima završen faks, vozačku dozvolu, zna nešto stranih jezika i ne šeta se okolo u raskopčanoj košulji?
:-)
Fakultetska diploma nije presudna kad se o politici govori. Covjek je dokazao da je sposoban jer je stekao neke pare kroz marketing i sad se relativno financijski siguran poceo baviti politikom...a i ja imam neko pravilo da bih radje 10 sposobnih i iskusnih ljudi u svojoj firmi ili stranci nego 10 fakultetsko obrazovanih ljudi koji ipak nisu sposobni u toj mjeri kao sto bi ta diploma trebala osiguravat, a i znam da si i ti takvih puno upoznao.
Jedina razlika izmedju sobe s diplomom i osobe bez je kolicina procitanih knjiga. Ako je ova osoba bez diplome sve to prosla kroz iskustvo, a ne kroz knjige onda bi ta osoba mogla cak biti i bolja od ovog koji je to radio samo kroz knjige.

Za strane ejzike nemam pojma, ali mislim da engleski on zna puno bolje od clanova postojece vlade.

A sto se kosulje tice :-) liku su jednom rekli da je slican vidosevicu pa se sad umislio :-D
A i bolje je to od slika snagatora milinovica :-)
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 14:01   #34
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Nema riječi o uvođenju diktature. U čemu je problem osnovati stranku sa više od 4000-5000 članova na nacionalnoj razini? Dokle ćemo više trpjeti osnivanja nebitnih strančica sa 100 članova?
Pa koja te to stranka od 100 ljudi konkretno smeta? Nek se ljudi okupljaju po necijim stanovima ili po kaficima i neka raspravljaju o politici. Nisam protiv toga...jedino nebi smjeli dobiti prostor od grada ili drzave koji bi se mogao iskoristiti u daleko bolje svrhe. I neka ne sisu s drzavnog proracuna novce...

A i mislim da, prilikom osnivanja i uvodjenja nove ideje, je veliki problem dovest 5 000 clanova. Se sjecas kojeg osnivackog sastanka gdje je bilo vise od 500 clanova? (osim HDZ)..Mislim da kod lesara nije bilo ni 400 ljudi na pocetku...
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 14:09   #35
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Pa koja te to stranka od 100 ljudi konkretno smeta? Nek se ljudi okupljaju po necijim stanovima ili po kaficima i neka raspravljaju o politici. Nisam protiv toga...jedino nebi smjeli dobiti prostor od grada ili drzave koji bi se mogao iskoristiti u daleko bolje svrhe. I neka ne sisu s drzavnog proracuna novce...

A i mislim da, prilikom osnivanja i uvodjenja nove ideje, je veliki problem dovest 5 000 clanova. Se sjecas kojeg osnivackog sastanka gdje je bilo vise od 500 clanova? (osim HDZ)..Mislim da kod lesara nije bilo ni 400 ljudi na pocetku...
Povećanje potrebnih članova za osnivanje stranaka bi stabiliziralo polit. scenu u Hrvatskoj. Nemam ništa protiv debatskih udruga/klubova, no ne treba zbog svake sitnice/prepirke osnivati stranke. Parlamentarni izbori nisu cirkus, gdje VUCO, BRACO CIGAN ili ALKA VUICA mogu biti birani u Sabor.

Zadnje uređivanje DJTcro : 06.08.2011. at 14:15.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 14:16   #36
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Ima tko kakav prijedlog kako poboljsati rad i imidz HSLS-a?

Novi ljudi su vec tu, nitko nema nikakve afere iza sebe, predstavnici stranke su strucni, obrazovani i kompetentni...

Sto je jos potrebno?

koji novi ljudi
u mom selu se samo predsjednik promjenio,a bivši predsjednik koji je iz koaliranja s hadezeom izmuzao maksimum postao potpredsjednik
dok je to tako drugovi haeselesovci džaba vam i Darinko i bibliotekar a ni pokojni Gotovac vam neće pomoći dapaće da se kojim slučajem digne iz groba sam bi se opet zakopao kad bi vidio u što mu se je stranka pretvorila
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 14:39   #37
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Povećanje potrebnih članova za osnivanje stranaka bi stabiliziralo polit. scenu u Hrvatskoj. Nemam ništa protiv debatskih udruga/klubova, no ne treba zbog svake sitnice/prepirke osnivati stranke. Parlamentarni izbori nisu cirkus, gdje VUCO, BRACO CIGAN ili ALKA VUICA mogu biti birani u Sabor.
Ok, kuzim te...
Mozda bi trebalo malo postroziti kriterije ali ne s postojecih 100 ljudi na tvojih 5000...al razumijem da bi trebalo biti vise od 100...
Mislim da bi isti ucinak proizveo i kriterij od 600 - 800 clanova za osnivanje stranke.
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 14:45   #38
Quote:
mali febo kaže: Pogledaj post

koji novi ljudi
u mom selu se samo predsjednik promjenio,a bivši predsjednik koji je iz koaliranja s hadezeom izmuzao maksimum postao potpredsjednik
dok je to tako drugovi haeselesovci džaba vam i Darinko i bibliotekar a ni pokojni Gotovac vam neće pomoći dapaće da se kojim slučajem digne iz groba sam bi se opet zakopao kad bi vidio u što mu se je stranka pretvorila
Hehe :-) A pokusaj ti mijenjati clanove stranke u svakom selu :-)
Razumijem te i pozivam te da to promijenis ako te smeta...ako mislis da si sposobniji od doticnog podpredsjednika upisi se u stranku i postani novi podpredsjednik, a mozda i predsjednik... :-)

A mislim da bi spomenuti clanovi bili sretni barem s nacinom rezoniranja ovog HSLS-a...konacno je stranka samostalna (nije voljna zrtvovat svoj program za siguran ulaz u sabor), ima sposobne ljude, nisu foteljasi (Kosor je odbio mjesto podpredsjednika vlade, a i mjesto i Croatia osiguranju je dao nestranackom covjeku), bore se za ukidanje povlastica saborskim zastupnicima,smanjenje proracuna, reforme u upravi...

Cuj, mozda nisam bas osoba koja bi trebala komenitrati misljenje gosp. Gotovca, ali mene su barem privukli s tim stavovima
rizbo243 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 17:44   #39
Quote:
rizbo243 kaže: Pogledaj post
Hehe :-) A pokusaj ti mijenjati clanove stranke u svakom selu :-)
Razumijem te i pozivam te da to promijenis ako te smeta...ako mislis da si sposobniji od doticnog podpredsjednika upisi se u stranku i postani novi podpredsjednik, a mozda i predsjednik... :-)

A mislim da bi spomenuti clanovi bili sretni barem s nacinom rezoniranja ovog HSLS-a...konacno je stranka samostalna (nije voljna zrtvovat svoj program za siguran ulaz u sabor), ima sposobne ljude, nisu foteljasi (Kosor je odbio mjesto podpredsjednika vlade, a i mjesto i Croatia osiguranju je dao nestranackom covjeku), bore se za ukidanje povlastica saborskim zastupnicima,smanjenje proracuna, reforme u upravi...

Cuj, mozda nisam bas osoba koja bi trebala komenitrati misljenje gosp. Gotovca, ali mene su barem privukli s tim stavovima
manje više,ovo što si napisao govori o taktici dok je strategija ostala ista što se najbolje vidjelo tijekom ovih zadnjih akcija gdje su se najkompromitiraniji likovi polomili na štandovima
naravno svima je jasno da ne vise na štandovima iz ideala nego se nadaju nekom novom kolaču nakon izbora
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 18:58   #40
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Predsjednik stranke koji ima završen faks, vozačku dozvolu, zna nešto stranih jezika i ne šeta se okolo u raskopčanoj košulji?
Akademsko obrazovanje, nije presudno za životni uspjeh neke osobe.
Ovdje imaš listu poznatih, bogatih i uspješnih ljudi koji nemaju diplomu .

http://www.collegedropoutshalloffame.com/index.htm
Chronos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.