Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2012., 11:53   #1
Saif al-Islam- 400 dana u ilegalnom zatvoru

Danas, doklen mnogi slave badjak i uživaju u ovim praznicima jedan čovijek na svjeveru afrike "slavi" točno 400 dana u ilegalnom zatvoru u gradu Zintan držan od strane paravojne skupine iz Zintana.

Već dva puta mu je najvaljeno suđenje ali je i odgođeno. Zadnje suđenje je trebalo biti prije par mjeseci, ali odgođeno je jer, navodno, sud treba pribaviti neke dokaze protiv njega.

Čuli smo i informacije da je par puta bio i pretučen u zatvoru, ali takvo nešto se ne može potvrditi zato što su i predstavnici zapada uhićeni pri pokušaju da provjere njegovo stanje.

Koja su vaša mišljenja o ovom cirkusu? Šta mislite kako će sve ovo na kraju završiti?
Ekscentrik93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 11:54   #2
Meni ga je toliko zao, ne mogu ti opisati koliko mi ga je zao.
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 11:58   #3
Treba osnovati novi sud gdje ce se kaznjavati zlocini pocinjeni u Libiji ili im svima djuture suditi u Haagu.
Ovako nije posteno.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 19:17   #4
Quote:
Koem kaže: Pogledaj post
Treba osnovati novi sud gdje ce se kaznjavati zlocini pocinjeni u Libiji ili im svima djuture suditi u Haagu.
Ovako nije posteno.
Navodno je Haag odustao od progona i suđenje će prepustiti Zintanu.
Ako je to uistinu tako onda bi svatko mogao uzeti pravdu u svoje ruke.
Ekscentrik93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 20:10   #5
Quote:
Ekscentrik93 kaže: Pogledaj post
Navodno je Haag odustao od progona i suđenje će prepustiti Zintanu.
Ako je to uistinu tako onda bi svatko mogao uzeti pravdu u svoje ruke.
Najbolje onda da uzmu pistolj i da ga odmah ubiju.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2012., 23:58   #6
Haag bi bio jedina donekle ispravna opcija, ukoliko bi se istovremeno otvorili procesi prema obje sukobljene strane. U slučaju da suđenje bude prepušteno ikome u Libiji, možemo pričati samo o ubojstvu, tj. smaknuću.
__________________
Hey Joe...
Drveni Sovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2012., 15:22   #7
Upravo tako, svi dobro znaju da je on već osuđen na smrtnu kaznu samim tim što je u tom zatvoru. Čak ga ne žele predati ni vlastima u Tripoliju.
Po meni Haag je jedina pravedna opcija, ali mislim da ga oni ne žele izručiti Haagu jer bi imao puno toga za reći o pojedinim predsjednicima i vladama europskih država, a i nekako čisto sumnjam da bi imali ikakve dokaze protiv njega.
Ekscentrik93 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:38.