Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2013., 09:43   #81
Novi nuklearni test je usko povezan sa nedavnim "uspješnim" lansiranjem satelita u svemir, S Koreja sada ima nuklearno oružije i dalekometnu raketu jedino im fali dovoljno mala nuklearna bomba za staviti na raketu te je vrlo moguće da će baš takvu umanjenu nukleranu bombu S.K testirati u ovih par dana.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 11:25   #82
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Možda nije tema ali evo izgleda da će S. Koreja izvršiti novi nuklearni pokus do 20 siječnja.
I ?
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 11:43   #83
Quote:
Koem kaže: Pogledaj post
I ?
Kako I?...pa zar ne shvacas da nam je to poruka kako trebamo kopati atomska sklonista!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 11:59   #84
Quote:
Koem kaže: Pogledaj post
I ?
Što "I ?"?

Čovjek je forumaškoj populaciji dostavio podatak i potkrijepio ga relevantnim izvornom tog podatka, a ti se pametno našao zapitati "I ?"... Jako konstruktivno...

Usput, novi nuklearni test, a za koji postoje određene naznake da će se dogoditi, trebao bi biti realiziran korištenjem tzv. minijaturizirane nuklearne naprave, podesne da bude ugrađena u dalekometnu raketu čije je uspješno lansiranje tijekom proteklog mjesca uvelike prerasporedilo karte na regionalnoj pozornici. Poznato je da su stručnjaci definirali raketu koja je ispaljena, kao onu koja sa teretom od 500 kg može doseći svaku točku zapadne obale SAD-a, pa čak i zaigrati u casinu u Las Vegasu, a što predstavlja novotariju čak i na globalnoj razini.

U svakom slučaju, a pored mogućeg nuklearnog testa za kojeg se nadam da će se dogoditi na 20.01., tj. na dan inauguracije američkog predsjednika. Eto, ako se to dogodi, Amerikanci stvarno nemaju razloga više toliko blatiti Sjevernu Koreju, jer eto, i ona bi svečano obilježila taj svečani dan !

Sve u svemu, navedeni test nije sve. New Yor Times u svojem članku:

http://www.nytimes.com/2013/01/18/wo...y-us.html?_r=0

navodi kako su uočeni razmještaji raketnih lansera diljem cjelokupne Sjeverne Koreje, a što ih je posebno zabrinulo. Naime, prema navodima članka, a u kojem glavni dio čine navodi izlazećeg američkog ministra agresije (pardon, obrane), Leona Panette, izražava se zabrinutost i motivi za disperziju raketnih lansera, a posebno ih brinu oni što nose rakete tima KN-08. Svojevremeno se pisalo da je KN-08 jednostavno samo maketa i ništa više, no nakon što ih je Unha-3 "ugodno" iznenadila, sada im je jasno da Sjeverna Koreja ima itekako jake karte... Uostalom, to se i vidi iz izjava gdina Panette...

U svakom slučaju, podrška hrabroj i odlučnoj Sjevernoj Koreji i njenom domoljubnom vodstvu !
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 12:18   #85
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Kako I?...pa zar ne shvacas da nam je to poruka kako trebamo kopati atomska sklonista!
Vidis prijatelju.
Dovoljno si dugo na forumu da skontas da su ovdje skoro svi forumasi nekakva vrsta navijaca.
Neki od njih obicno koriste vijesti iz Sjeverne Koreje kao propagandu protiv te drzave, a svi dobro znamo da Sjeverna Koreja nije jedina drzava koja ima nuklearno oruzje.
Meni ovo sto Koreanci rade izgleda sasvim normalno.
Koem is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 20:51   #86
Meni se cini da se spremaju veliki pregovori na relaciji Sjeverna-Juzna Koreja (+Amerika) i da Sjevernjaci sebi zele osigurati sto bolje pregovaracke pozicije.
To su naucili od Amerikanaca jer upravo istu recepturu su 1954. primjenjivali Amerikanci na Zenevskoj konferenciji gdje se odlucivalo o sudbinama Koreje i Vijetnama. Tijekom cijele konferencije su zveckali nuklearnim bombama (a iza stagea i zaista imali planove zveckanje provesti u djelo ako im se ne svidi ishod konferencije).
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!

Zadnje uređivanje Halo Effect : 18.01.2013. at 20:58.
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 22:12   #87
Halo, sva sreća da nisu znali kakve učinke proizvodi nuklearno oružje na ljude na koje se isto baci... Jelte, baš kao što jadnici nisu znali kakve učinke ima okrutno oružje, a koje su nevino nazvali - herbicidima...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 09:50   #88
Hm, neznam baš bili se S.K usudila ikoga gađati sa svojim nuklearnim oružjem mogu jedino blefirati i zgubit...
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 10:58   #89
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Hm, neznam baš bili se S.K usudila ikoga gađati sa svojim nuklearnim oružjem mogu jedino blefirati i zgubit...

Nisi svjestan što je Sjeverna Koreja spremna učiniti tj. što su vlastodršci spremni učiniti da ostanu na tronu.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 11:10   #90
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
Nisi svjestan što je Sjeverna Koreja spremna učiniti tj. što su vlastodršci spremni učiniti da ostanu na tronu.
Znam ja šta su oni sposobni ućiniti, ako im i uspije novi nuklearni test danas ili sutra oni i opet će moći samo prijetit i blefirati jer raketa na koju N.bomba ide nije baš pouzdana, od tri lansiranja samo jedno uspješno dakle išta lansirati na toj raketi predstavlja jako velik rizik za S.K
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 11:39   #91
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Znam ja šta su oni sposobni ućiniti, ako im i uspije novi nuklearni test danas ili sutra oni i opet će moći samo prijetit i blefirati jer raketa na koju N.bomba ide nije baš pouzdana, od tri lansiranja samo jedno uspješno dakle išta lansirati na toj raketi predstavlja jako velik rizik za S.K
A slušaj, videći sudbine Iraka, Libije i Sirije, malim državama za očuvanje neovisnosti ne preostaje ništa drugo nego razviti ozbiljno WMD. SAD ne poštuje ničiji suverenitet, mješa se u apsolutno sve drževe i u sve sfere državnog života. Jedino što priznaje je jezik sile. Sjevernu Koreju neće nitko napasti tako lako kao što je bio slučaj sa ovim gore napisanim državama.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.