Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2014., 15:37   #81
moja topla preporuka je
stomatološka ordinacija Konstantinović u Mandlovoj, Dubrava!
Predivan odnos s djecom!
Zahvaljujući predivnoj doktorici moje dijete danas nema nikakav strah od zubara.
svenegali is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 15:05   #82
Trebala bi preporuku za zubara u Rijeci?? L bi trebala ici prvi puta kod zubara a pojma nemam gdje da ju odvedem. Ona ima 2.5 god tako da nam treba netko zaista strpljiv i s puno takta. Terrible two,jel
Ustvari mi je najbitnije da je osoba s ok pristupom prema djetetu,da mi ne dobije fobiju od zubara vec na prvom pregledu.
Hvala unaprijed na odgovorima.
__________________
L.D.M.
Olivera25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 00:07   #83
Zna li nerko stomatologe u dz laginjina/marticeva? Kakvi su i imate li preporuke za kojega.
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 14:42   #84
Vidim da slabo idu preporuke, ali da i ja probam. Trebam preporuku za dobrog zubara u Zagrebu, koji radi preko HZZO-a, po mogućnosti u istočnom dijelu grada, ali nije uvjet. Koliko sam vidjela tu na temi, neki od vas preporučuju:
dr. Zvonimir Klenkar, Ljubijska ulica (Dubrava)
dr. Marija Sović, Ravnice
dr. Nives Protrka, Trešnjevka
dr. Amšel, Kurelčeva ulica

Ima li netko kakvih novijih informacija ili dodatnih preporuka/friških iskustava s nekim od ovih zubara? Moja curica ima 2,5 god. i veliki strah od doktora bilo koje vrste.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 23:07   #85
Ledikdent http://ledikdent.hr/hr/djeca/ Posebna ordinacija baš za djecu
mish mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 17:07   #86
Quote:
Olivera25 kaže: Pogledaj post
Trebala bi preporuku za zubara u Rijeci?? L bi trebala ici prvi puta kod zubara a pojma nemam gdje da ju odvedem. Ona ima 2.5 god tako da nam treba netko zaista strpljiv i s puno takta. Terrible two,jel
Ustvari mi je najbitnije da je osoba s ok pristupom prema djetetu,da mi ne dobije fobiju od zubara vec na prvom pregledu.
Hvala unaprijed na odgovorima.
ponavljam pitanje, znate li kojeg dobrog stomatologa u Rijeci? također se spremamo ići prvi put..
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 11:36   #87
sorry, essence što uletavam u tvoje pitanje i nadam se da će ti netko dati preporuku...
U međuvremenu sam htjela pitati ima li tko kakav iskustva s ledikdentom? Imaju prekrasnu ordinaciju napravljenu samo za klince ali ne znam kakav je tim?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 11:02   #88
moooolim preporuku. dijete išlo kod zubara 10-12 puta već, (4 god), imamo 3-4 karijesa oji meni izgledaju stvarno duboki.
imamo super doktoricu (centar miletić) ali i dijete koje jaaaako ne želi surađivati jer je prvi put kad je došao bušila rupicu i zabolilo ga je i sad ne otvara.
upućeni smo da dolazimo, pa će jednom otvoriti, al ja stvarno vidim da to ne ide nikud.
sad je i doktorica odustala i dala nam uputnicu za dječju kirurgiju-pedodonciju.
kud da idem s njim? pomozite molim vas? zvala sam kbc dubrava i rekli su mi da se kod njih rade i veliki i djeca, a to ne želim. želim nekoga tko će mi opustiti dijete i navesti na suradnju, a ne da zamrzi zubare zauvijek
pomozite!
zameomevjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 11:54   #89
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
U međuvremenu sam htjela pitati ima li tko kakav iskustva s ledikdentom? Imaju prekrasnu ordinaciju napravljenu samo za klince ali ne znam kakav je tim?
ja samo javljam da smo se za sutra naručili pa se baš veselim da vidim kako će to proći

a zameomevjetar, kužim tvoju nemoć i frustracije.... vjerujem da si sve već probala, ali postoji li koja privat ordinacija da radi pod "narkozom" ili da pokušaš još nekog liječnika/cu, možda će drugačiji pristup uroditi plodom ili klasična metoda: odvedeš ga u trgovinu da ti pokaže što si najviše želi od igračaka i onda mu kažeš da će to dobiti ako popravi zubić
Iako vjerujem da si sve to već napravila, ali nažalost, ne znam kako pomoći. Bojim se da će i s mojom kćeri biti tako. Do sad je bila bez ijednog karijesa, ali mislim da će doktorica morati pomoći klimavom zubiću da izađe van jer je trajni počeo rasti krivo, a kad samo pomislim na to povratila bih jer je K iznimno osjetljiva duša, jako zatvorena, ne da nikome blizu i bit će zanimljivo sutra
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 10:39   #90
evo full review Ledikdent dentalnog centra.
Iako će zvučati kao dobro plaćena reklama, ovo je samo iskreno mišljenje preoduševljene mame.
Nalazi se u Sloboštini s parkingom odmah iza zgrade a sam dentalni centar se nalazi u prizemlju. Čim smo ušli unutra... ponavljam, odmah na vratima, nas je dočekala tako vesela, razigrana i brbljava "sestra" Lena (inače diplomirana sociologinja i poslovna direktorica-podaci s neta) koja se instant povezala s klincima, pomogla im objesiti jakne (imaju čak niske vješalice za klince), izvukla igračkice, igrala se s njima i usput su listali knjigicu i pričali o gric i grecu, upoznali su i jako simpatičnu i mladu doktoricu Martinu Sudar. Onda su ušli u samu ordinaciju kroz "čarobna vrata" (mala vrata u velikim vratima) i ušli u zaista predivnu, djeci prilagođenu ordinaciju. Svijetla je, vesela, s žutim životinjama po zidu, velikom telkom na kojoj se vrte crtići koje klinci mogu gledati dok su na stolici, stolica prilagođena veličinom djeci... ma prava dječja ordinacija.
Unutra su prvo malo pričali o pranju zubića, kako često ih treba prati, kako ih prati (uz onu dječju igračku za pranje zubića i četkicu) , pa su mogli sjesti na stolicu i sami stiskati gumbiće i vozati se na stolici. Nakon toga im je teta Martina pokazala kamericu i mogli su vidjeti svoje gric i grece na monitoru ispred sebe. Završili su tako da su vidjeli onaj tuš za zubiće i kako izgledaju brusilice (i jedno i drugo su mogli isrobati kako radi na ruci).
Iako neke ordinacije ne naplaćuju prvi pregled, ovdje je taj prvi posjet 150kn po djetetu i iako sam se prvo malo dvojila zbog iznosa od 300kn koji bi trebala dati samo za prvi posjet, opet su me jako iznenadili jer su u konačnici naplatili 150kn za oboje djece I opet, iako se naplaćuje taj prvi pregled, iskreno kažem da su i teta Lena i teta Martina zaista zaradile te novce jer takav iskreni i potpuni angažman još nisam doživjela.
Iako je sad ovaj osvrt vezan uz samu ordinaciju i osoblje (a jedno i drugo zaslužuju čistu 10-ku ), a ne za samu stručnost, kao mama vrlo osjetljive djevojčice, ovakav pristup mi je NEPROCJENJIV. I ne mogu zamisliti kako bi ona sve to doživjela da smo išli kod socijalca (ne omalovažavam ih i znam da postoje divni, ali ipak je zbog očitih razloga ipak razlika između vremena koje može uložiti privatnik i onog koje može uložiti socijalni stomatolog). K se bez obzira na sve malo rasplakala na kraju ali ovo je čak bila skroz zanemariva reakcija za nju i odmah su je tete umirile i crtala je bez ikakve drame dok je braco prolazio obilazak nakon nje. Za K je to bila očekivana reakcija a mi smo jako sretni što to nije bilo ništa dramatičnije pa čak i po njezinoj reakciji mogu reći: bravo Ledikdent!
Nije nam ordinacija ni usput ni blizu, ali ne razmišljam o drugoj jer zasad nemam niti jedan jedini prigovor :klap:
Sutra idemo pokušati popraviti po jedan karijes pa mogu napisati doživljaje iz akcije
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 12:34   #91
elly, baš me zanima vaše iskustvo sutra sve nam javi

ja sam razmišljala i svoju ću curku na daljnja popravljanja karijesa voditi negdje gdje je takav pristup i negdje gdje koriste anesteziju. malo sam se raspitivala kod drugih roditelja u vrtiću i ispada da je česta ta dječja anestezija, a s obzirom da imamo nekoliko karijesa, plakanje svaki put i popravljanje zuba mic po mic (bilo smo 5 puta i zasad smo popravili samo jedan mali karijes, a imamo još 3 velika) mi više ne dolazi u obzir. ne mogu vjerovat da se to svugdje ne koristi. pa čemu blagodati moderne medicine ako se ne koriste. čemu napraviti malom djetetu agoniju i strah ako može drukčije.
btw svatko od tih roditelja je dijete vodio drugdje pa još neznam gdje ću ja svoju voditi.

btw Mašu Tepšić svi hvale, ima li netko novija iskustva?
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 22:21   #92
Quote:
majaa kaže: Pogledaj post
pa još neznam gdje ću ja svoju voditi.

btw Mašu Tepšić svi hvale, ima li netko novija iskustva?
Moja mala je kod nje. Prvi put smo išli već dosta kasno, s 4 i pol godine.
Prvi pregled se ne naplaćuje (bar onda nije, tome je sad dvije godine prošlo), kontrolne preglede ne naplaćuje.
Na prvom pregledu maloj se u potpunosti posvetila. Puno strpljenja, laganini pristup, sve može dijete probati (jednako kao što je elly opisala gore u postu za Ledikdent, osim što je ordinacija prilagođena odraslima, nema posebno za djecu).
Pročitali su knjižicu o Dori kod zubara (ima raznoraznih priča), pokazala joj je sve, uspjela pregledati zubiće (mala je stajala kraj stolca , samo joj je posvijetlila u usta), pokazala joj ogledalce, sve instrumente, pokazala joj na ruci kako se osjete. Mala je bez problema zinula (a strašljiva je inače).
Već drugi put joj je uspjela pečatiti šestice (sve četiri su izašle). Odjednom. Ja nisam vjerovala da je to moguće.Treći put joj je popravila karijes na petici. Bez ijedne suze.
Na kraju pregleda zubarica otvori "čarobnu ladicu" pa si klinac bila što će iz nje (ima hrpa sitnica,iz Mcdonaldska, kinderjaja, dijelova legića, playmobila i sl.)

Moje najtoplije preporuke. Inače ja se bojim zubara i najviše me strah da joj taj strah ne prenesem pa se moram dobro kontrolirati pred njom.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 12:46   #93
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Mala je bez problema zinula (a strašljiva je inače).
Već drugi put joj je uspjela pečatiti šestice (sve četiri su izašle). Odjednom. Ja nisam vjerovala da je to moguće.Treći put joj je popravila karijes na petici. Bez ijedne suze.
Baš mi je drago čuti

Nije mi jasno ovo pečaćenje šestica, jel bilo malo karijesa ili šta to znači?

Karijes popravlja s anestezijom (za djecu ide prvo neki sprej da umrtvi gdje ide igla ili možda i bez igle, ovisi valjda o stanju zuba) ili bez?

Naime, nama je problem što smo bili u zubara kad je već zub bolio, pa je svaki dodir bio bolan , i to bih naravno htjela izbjeći ubuduće
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 22:30   #94
Quote:
majaa kaže: Pogledaj post
Baš mi je drago čuti

Nije mi jasno ovo pečaćenje šestica, jel bilo malo karijesa ili šta to znači?

Karijes popravlja s anestezijom (za djecu ide prvo neki sprej da umrtvi gdje ide igla ili možda i bez igle, ovisi valjda o stanju zuba) ili bez?

Naime, nama je problem što smo bili u zubara kad je već zub bolio, pa je svaki dodir bio bolan , i to bih naravno htjela izbjeći ubuduće
Ne znam za anesteziju, moja ju nije dobila (zapravo zubarica je mislila da je karijes na petici malen, no kad je počela brusiti ispostavilo se da je poprilično velik pa je bio i malo krvi , ja se ne razumijem baš u to, ali MENE je zaboljelo kad sam vidjela koliko je izbrusila).
Pečaćenje šestica se radi kad šestice niknu (izađu cijele van, mojoj maloj su rano izašle cijele, prije šeste godine). To nam je preporučila zubarica jer su šestice imale duboke fisure (brazde) i tada postoji veći rizik od nastanka karijesa jer se hrana lakše zadržava u fisurama. Pečati se nekakvom pastom (nešto poput plombe ali se pasta troši tijekom vremena, može se nadopuniti po potrebi pri posjetima zubaru. Kaže zubarica da nekima traje to pečaćenje do punoljetnosti, ne potroši se do kraja). Tako se smanjuje rizik od karijesa. Prije pečaćenja zubi moraju biti poptuno zdravi i zato se preporuča pečatiti šestice čim cijele niknu. Ništa ne boli, relativno brzo ide.Ne bruse se za to zubi, samo ih premaže nečim da pasta bolje prione.

Ovo moje objašnjenje trebate uzeti s rezervom jer ja nemam puno pojma o zubarskom poslu, ovo je kako sam ja shvatila zubaricu (u vezi pečaćenja) Meni se činila kao dobra ideja jer ja imam dosta loše zube i šestice su mi rano "propale" (tj. bile zahvaćenje karijesom) pa sam htjela to izbjeći kod male.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 15:11   #95
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
evo full review Ledikdent dentalnog centra.
Iako će zvučati kao dobro plaćena reklama, ovo je samo iskreno mišljenje preoduševljene mame....
Part II
NIsam odmah javila dojmove u četvrtak nakon prvog operativnog dana kod stomatologa, ali preuzele me obaveze...
Suma sumarum, nakon 2 odvojena posjeta u kojima se radilo na zubićima, dojmovi o Ledikdentu su ostali na vrhunskoj razini.
Koliko sam shvatila, malo umrtve područje gdje će dobiti anesteziju, doktorica skrije inekciju da ju klinci i ne vide dok teta Lena izvodi čudesa ne bi li im skrenula pažnju tih par sekundi uboda.
Iako je s K i dalje malo teže, ipak smo uspjeli staviti ljekić u jedan zub dok je sin sredio sve zubiće (3 karijesa u dva dolaska) bez ijedne jedine suze, drame ili bilo čega negativnog :klap:
K, nježna dušica kakva je , je ipak malo dramila ali ipak uz potpuni angažman i nadasve nježan pristup tete Martine i Lene je uspjela očistiti jedan zubić. Uglavnom, svim mamama i tatama u potrazi za dječjim stomatologom, moje sve tople preporuke
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 10:49   #96
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
evo full review Ledikdent dentalnog centra.
Iako će zvučati kao dobro plaćena reklama, ovo je samo iskreno mišljenje preoduševljene mame.
Nalazi se u Sloboštini s parkingom odmah iza zgrade a sam dentalni centar se nalazi u prizemlju. Čim smo ušli unutra... ponavljam, odmah na vratima, nas je dočekala tako vesela, razigrana i brbljava "sestra" Lena (inače diplomirana sociologinja i poslovna direktorica-podaci s neta) koja se instant povezala s klincima, pomogla im objesiti jakne (imaju čak niske vješalice za klince), izvukla igračkice, igrala se s njima i usput su listali knjigicu i pričali o gric i grecu, upoznali su i jako simpatičnu i mladu doktoricu Martinu Sudar. Onda su ušli u samu ordinaciju kroz "čarobna vrata" (mala vrata u velikim vratima) i ušli u zaista predivnu, djeci prilagođenu ordinaciju. Svijetla je, vesela, s žutim životinjama po zidu, velikom telkom na kojoj se vrte crtići koje klinci mogu gledati dok su na stolici, stolica prilagođena veličinom djeci... ma prava dječja ordinacija.
Unutra su prvo malo pričali o pranju zubića, kako često ih treba prati, kako ih prati (uz onu dječju igračku za pranje zubića i četkicu) , pa su mogli sjesti na stolicu i sami stiskati gumbiće i vozati se na stolici. Nakon toga im je teta Martina pokazala kamericu i mogli su vidjeti svoje gric i grece na monitoru ispred sebe. Završili su tako da su vidjeli onaj tuš za zubiće i kako izgledaju brusilice (i jedno i drugo su mogli isrobati kako radi na ruci).
Iako neke ordinacije ne naplaćuju prvi pregled, ovdje je taj prvi posjet 150kn po djetetu i iako sam se prvo malo dvojila zbog iznosa od 300kn koji bi trebala dati samo za prvi posjet, opet su me jako iznenadili jer su u konačnici naplatili 150kn za oboje djece I opet, iako se naplaćuje taj prvi pregled, iskreno kažem da su i teta Lena i teta Martina zaista zaradile te novce jer takav iskreni i potpuni angažman još nisam doživjela.
Iako je sad ovaj osvrt vezan uz samu ordinaciju i osoblje (a jedno i drugo zaslužuju čistu 10-ku ), a ne za samu stručnost, kao mama vrlo osjetljive djevojčice, ovakav pristup mi je NEPROCJENJIV. I ne mogu zamisliti kako bi ona sve to doživjela da smo išli kod socijalca (ne omalovažavam ih i znam da postoje divni, ali ipak je zbog očitih razloga ipak razlika između vremena koje može uložiti privatnik i onog koje može uložiti socijalni stomatolog). K se bez obzira na sve malo rasplakala na kraju ali ovo je čak bila skroz zanemariva reakcija za nju i odmah su je tete umirile i crtala je bez ikakve drame dok je braco prolazio obilazak nakon nje. Za K je to bila očekivana reakcija a mi smo jako sretni što to nije bilo ništa dramatičnije pa čak i po njezinoj reakciji mogu reći: bravo Ledikdent!
Nije nam ordinacija ni usput ni blizu, ali ne razmišljam o drugoj jer zasad nemam niti jedan jedini prigovor :klap:
Sutra idemo pokušati popraviti po jedan karijes pa mogu napisati doživljaje iz akcije
Quotam sve jer stavljam potpis apsolutno na sve

Ponukana ovim postom, naručili smo se i preoduševljeni smo
Maleni nije htio ići doma i jedva smo ga uvjerili da dolazi jedan drugi mali dečki ida mu mora pripremiti teta i stolicu i igračke
Teta Lena i teta zubarica su divne divne, toliko strpljenja i živaca za sve pokazat
Mi smo išli samo na upoznavanje, zubići su nam svi divni i zdravi, i nadam se da će nam i budući odlasci zubaru biti ovako super!
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 10:52   #97
Francesca, baš mi je drago da ste zadovoljni
Ja se moram pohvaliti da se i K "naviknula" na popravljanje zubića i sad, iako joj nije drago, ide i u miru popravi zubić :klap: Sve zaslugom divnog tima... Ali hvala Bogu da smo imali "samo" 3 gric i greca
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 12:28   #98
Mi smo isto otišli na pregled. I sve potpisujem kao i cure, jako je brižna i pažljiva zubarica. ordinacija i "dječja" vrata su im fora, al čak ne toliko koliko sam mislila (bar moja djeca to nisu posebno doživjela).

Jedino je problem kod moje M. što ona već ima traume od brušenja od prošlog zubara i kad joj je ona sad gledala zube, valjda ju je dotaknula u otvoreni zub i ona je počela plakati da ju boli. baš mi ju je bio žao gledati. i taj otvoreni zub joj je pod upalom tako da ju je možda i stvarno zaboljelo. njega ćemo polako liječiti. zubarica je objasnila sve i rekla da joj ništa neće raditi da ju boli i ništa bez da se prvo dogovore. al jako je uočljiv strah od prije. tako da ćemo ići polako, i s anestezijom.
uglavnom vidjet ćemo kako će proći kod prvog popravljanja

al baš se osjećam jadno kako nisam znala za dječju anesteziju nego sam mučila dijete (izgovor je da je bilo hitno jer je došla plačući iz vrtića i morali smo odmag reagirati bez prethodnog mog proučavanja)
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 14:00   #99
dr. Amšel je bila i meni divna, ali me je u srednjoj školi bez da trepne poslala na vađenje umnjaka, jer kao nemaju mjesta, koji mi sad fale kad sam aparatićem ispravila zube
jane33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 10:30   #100
Ima li tko iskustva s dr. Krupić u DZ Siget?
Kines is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.