Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 15:26   #3861
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ok, onda je ti vodiš na vježbe, to sam htjela pitati

no, ima neka naknada preko centra za socijalnu skrb, baš za roditelje koji nisu zaposleni (za njegu moraju biti oboje, znači to ne ispunjavate), mislim da se isto zove njega i mislim (veliko mislim) da je naknada nekih 500kn mjesečno, mada sam negdje čitala da je 2500kn. No, odi na centar za socijalnu skrb i pitaj, niti 500kn nije za baciti
Hvala ti na informacijama, nisam imala pojma, bila sam u centru za s.s. nitko mi nije nista ni spomenuo. Idem opet slijedeci tjedan nosimo sve papire za vjestacenje pa cu bas pitati.
Vise informacija dobijem na forumu nego od njih.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 11:50   #3862
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
a zašto ne tražiš njegu ako ide na vježbe
i moj ima 3 godine i ide u vrtić pa ja koristim njegu
kako se onda snalaziš sa poslom kad ju vodiš na vježbe? ja bi dobila momentalni otkaz...

da, odi čim prije, čujem da nekoj djeci bude osjetno bolje dok ne dočekaju vještačenje i onda im naravno ne odobre. jako nepravedno, tješimo se da je ipak sreća šta je djetetu stanje bolje nego da treba uvećani dječji, ali ipak...
ovo je totalno nepravedno. mi čekamo na vještačenje od 2. mjeseca. mala ima dijagnozu hipertonus, ima godinu i dva mjeseca. s vježbama smo naravno završili i ona je sada super, ostalo joj je samo da zabacuje jako glavu unatrag kada spava a na vještačenje idemo sljedeći tjedan..baš me zanima kako će to biti.
romantičarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 12:55   #3863
Pozdrav
Otac sam 2 godisnjeg djeteta.Zena nezaposlena studentica,ja zaposlen i placu imam od 7000 plus putnih 500.
Dali imam prava na ikakve doplatke?
LP
ratwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 19:46   #3864
za sada nemas jer vam prihodi prelaze 1665 kn po clanu kucanstva (nisam sigurna da je 65, ali izmedju 1660 i 1670, nebitno).
u pripremi je neki novi zakon, po prvim informacijama koje citam po internetu puno gori ja ne znam ko smislja te zakone
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 19:52   #3865
Quote:
fairy wings kaže: Pogledaj post
za sada nemas jer vam prihodi prelaze 1665 kn po clanu kucanstva (nisam sigurna da je 65, ali izmedju 1660 i 1670, nebitno).
u pripremi je neki novi zakon, po prvim informacijama koje citam po internetu puno gori ja ne znam ko smislja te zakone
planira se malo pomaknut granica imovinskog cenzusa (gdje ovaj gore ne bi dobio opet doplatak jer zaradjuje previse), a ukinut porezna olaksica koju zaposleni roditelji sada imaju na dijete/dejcu

nadam se da nece proci.
jer jedino sto se time postize je dodatno poticanje rada na crno. i socijale.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 09:04   #3866
Sada je cenzus 1663kn a od 1.7.2018. bi se pomaknuo na 2328kn. Iznosi doplatka bi ostali nepromijenjeni.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:16   #3867
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
planira se malo pomaknut granica imovinskog cenzusa (gdje ovaj gore ne bi dobio opet doplatak jer zaradjuje previse), a ukinut porezna olaksica koju zaposleni roditelji sada imaju na dijete/dejcu

nadam se da nece proci.
jer jedino sto se time postize je dodatno poticanje rada na crno. i socijale.
ako ukinu poreznu olakšicu na dijete, roditeljima ce država uzeti od 420-500 kn za prvo dijete, za drugo 600-700 kn a, dat ce im tobože 200 kn doplatka.. moš mislit koja super demografska mjera, ....da ne spominjemo uopce koliko su unazad 5-10g poskupjele potrepštine za klince.

a, i ovo od 1.7.2018...ako se ne varam, djecji je uvijek išao od 1.3., pa me zanima, što još misle ljudima uzeti da bi pojedincima zavarali oci sa 200 kn.

btw, oni koji misle da bi ovim mogli ostvariti pravo na djecji, ne nadajte se previše jer sad, u prihode ulaze božicnice i darovi djetetu koje niste primili, dnevnice koje ste potrošili na sl. putovanju a, do 1.7. tko zna šta ce još smisliti.

i, slažem se ovo je mjera za neradnike i socijalu koja živi na racun klinaca i glasa za ovu vladu a, koju ce placati oni koji pošteno rade i jedva krpaju kraj s krajem.
__________________
NovoNormalna matematika 65,51%<34,53% i 37,04%>62,96%
"Oni su mali, ali su veliki. Odnosno hoću reći, oni nisu tako mali, ali su dovoljno veliki da ne budu mali" Hrvoje Hitrec
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 11:40   #3868
Znaci i bozicnica i putni troskovi ulaze u obracun za dd
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 13:32   #3869
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na informacijama, nisam imala pojma, bila sam u centru za s.s. nitko mi nije nista ni spomenuo. Idem opet slijedeci tjedan nosimo sve papire za vjestacenje pa cu bas pitati.
Vise informacija dobijem na forumu nego od njih.
Jel ima netko ideju koliko se dugo čeka na riješenje poslije vještačenja???? bili smo sad u 11 mjesecu..čekali na poziv 6 mjeseci...sad vjerojatno još toliko za riješenje...
romantičarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:58   #3870
najbolji nazovi tako gdje si predavala zahtjev (mirovinsko? jer tema je dječji doplatak) i pitaj da li su oni dobili
jer sam ja imala slučaj da su oni dobili rješenje od komisije za vještačenja, ali im se nije dalo slati meni. i valjda bi stajalo na stolu mjesecima da nisam nazvala, pa mi je onda rekla, no, dođite sljedeći tjedan po rješenje...
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 00:43   #3871
Znali netko trenutno za dječji dali ulazi
1. Božićnica
2. Darovi za djecu
3. Putni troškovi
4. Poljoprivredna sufinancija

Dosada nije ulazio putni trošak a ni Božićnica koliko se sjećam....
andjela1502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:10   #3872
Pozdrav svima!
malo sam "prokopala"ovu temu od početka ali ne detaljno i ne nalazim odgoor na svoje pitanje:

Prvi put želim predati zahtjev za DD.
Bivši suprug ne živi s nama od prošle godine ali je i dalje prijavljen na ovoj adresi a službeno smo razvedeni od 10.10.2017. Ima dijete s drugom koje je rođeno u 11. mj 2017. i živi s njima na drugoj adresi.

Da li njega moram navesti kao člana kućanstva pošto je prijavljen na ovoj adresi kao i mi?

Hvala!
Ogyst is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 21:42   #3873
Moraš dati izjavu na zapisnik da on ne živi s vama ili neka ti CZSS izda potvrdu da ne živi s vama. Inače ti budu otezali i raditi provjere dal on živi s vama.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
marta 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2018., 23:00   #3874
Quote:
marta 29 kaže: Pogledaj post
Moraš dati izjavu na zapisnik da on ne živi s vama ili neka ti CZSS izda potvrdu da ne živi s vama. Inače ti budu otezali i raditi provjere dal on živi s vama.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Ok. Hvala puno!
Ogyst is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 11:08   #3875
Quote:
andjela1502 kaže: Pogledaj post
Znali netko trenutno za dječji dali ulazi
1. Božićnica
2. Darovi za djecu
3. Putni troškovi
4. Poljoprivredna sufinancija

Dosada nije ulazio putni trošak a ni Božićnica koliko se sjećam....
Ovo i mene zanima.
babysittingnatalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 15:08   #3876
I ove godine kao i prijašnjih u drugom mjesecu predajemo zahtjev za nastavak dobivanja dd? Ništa se nije promijenilo?
choc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 15:53   #3877
Zahtjev i dokazi za nastavno ostvarivanje prava na doplatak za djecu od 1. ožujka tekuće godine podnosi se u svakoj godini u razdoblju od siječnja do 1. ožujka tekuće godine.
babysittingnatalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 16:55   #3878
Quote:
babysittingnatalija kaže: Pogledaj post
Zahtjev i dokazi za nastavno ostvarivanje prava na doplatak za djecu od 1. ožujka tekuće godine podnosi se u svakoj godini u razdoblju od siječnja do 1. ožujka tekuće godine.
Da li treba samo ispuniti onaj formular, ili nešto treba uz to predati (za nastavak)?
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 12:06   #3879
S obzirom da mi je dijete ove godine krenulo u školu trebam li donjeti neku potvrdu o redovnom školovanju, i ako da gdje da ju nabavim? U školi?
Vidjela sam da se traži potvrda o redovnom školovanju.

Također me zanima, može li se negdje isprintati taj obrazac za nastavno dobivanje doplatka, nisam niš našla na njihovim stranicama. Ako mi možete staviti link ovdje
choc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 13:49   #3880
choc obrazac za nastavno dobivanje je obrazac koji i inace saljes za DD, ne tribas nikakav posebni obrazac. ne triba ni potvrda o skolovanju.
fairy wings is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.