Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2017., 18:37   #341
U Zakonu stoji da je obvezni rodiljni dopust 28 dana prije termina, a iznimno se može otvoriti i 45 dana prije, o čemu odlučuje izabrani ginekolog.
Ne piše ništa o danima između, ali osobno znam za 28 ili 45 dana, nisam čula da je netko otvarao npr. 34 dana prije. Najbolje provjeri kod svog ginekologa.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 18:48   #342
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Ja sam shvatila da onima na komplikacijama porodiljni ide 45 dana prije termina, a nama koji radimo 28 dana prije. U prvoj t nisam radila pa ne znam jeesam li u pravu.
Mozes i ako radis 45 dana prije, ali napomeni ginekologu ako zelis. Ja sam i obje trudnoce radila do kraja, a ginekolog me sam pitao zelim li porodiljni 45 dana prije termina.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 19:28   #343
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Mozes i ako radis 45 dana prije, ali napomeni ginekologu ako zelis. Ja sam i obje trudnoce radila do kraja, a ginekolog me sam pitao zelim li porodiljni 45 dana prije termina.
nisam to znala. ma ja ni ne želim prije, i još se nadam da će mi 28 dana prije termina računati od termina po UZV koji je kasnije 12 dana od ovog po zm. ionako mi trudnoću računa po uzv pa se nadam da će i porodiljni
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 19:34   #344
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
U Zakonu stoji da je obvezni rodiljni dopust 28 dana prije termina, a iznimno se može otvoriti i 45 dana prije, o čemu odlučuje izabrani ginekolog.
Ne piše ništa o danima između, ali osobno znam za 28 ili 45 dana, nisam čula da je netko otvarao npr. 34 dana prije. Najbolje provjeri kod svog ginekologa.
Ja sam mislila da moze biti i izmedju tih dana znaci da je raspon od 28-45 dana nisam shvatila da je to tako fiksno - ili 28 ili 45 dana prije termina

Meni je termin 5.11., a 45 dana prije je 20.9.a doznake sam dobivala iza 23eg u mjesecu, tako da vise ne razumijem kojeg datuma otvaram rodiljni i zatvaram komplikacije.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 19:54   #345
Ako je tako, iza 23.9. dođeš kod svog dr. i dobiješ 2 doznake - jednu za komplikacije od 1. do 19.9. i drugu za rodiljni od 20. do 30.9. Nosiš ih na HZZO i u 10. mjesecu dobiješ 2 naknade, proporcionalno broju dana - jednu za komplikacije za 19 dana i jednu rodiljnu za 11 dana. Naravno, obavijestiš i poslodavca da si od tad i tad na rodiljnom dopustu (mislim da dobiješ od gin neki papir pa im to nosiš).
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 20:01   #346
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
nisam to znala. ma ja ni ne želim prije, i još se nadam da će mi 28 dana prije termina računati od termina po UZV koji je kasnije 12 dana od ovog po zm. ionako mi trudnoću računa po uzv pa se nadam da će i porodiljni
Moja kolegica je isla 28 dana prije i onda rodila dosta orije termina pa je bila ljuta sto nije isla 45 dana jer nije stigla napraviti sve sto je htjela prije poroda. 28 zna biti bas na knap.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 20:05   #347
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
Ako je tako, iza 23.9. dođeš kod svog dr. i dobiješ 2 doznake - jednu za komplikacije od 1. do 19.9. i drugu za rodiljni od 20. do 30.9. Nosiš ih na HZZO i u 10. mjesecu dobiješ 2 naknade, proporcionalno broju dana - jednu za komplikacije za 19 dana i jednu rodiljnu za 11 dana. Naravno, obavijestiš i poslodavca da si od tad i tad na rodiljnom dopustu (mislim da dobiješ od gin neki papir pa im to nosiš).
Mislis, iza 23.8.? 23.9. je prekasno. Ne moze unazad otvarati porodiljni.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 20:23   #348
Ako joj je porodiljni od 20.9., ne mislim na 8. mjesec. 23.9. će doći po doznaku na kojoj će pisati da joj je porodiljni od 20.9. Bitno je samo da papire na HZZO preda najkasnije do 5.10., kako bi joj na vrijeme mogla biti isplaćena naknada.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 20:31   #349
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
Ako joj je porodiljni od 20.9., ne mislim na 8. mjesec. 23.9. će doći po doznaku na kojoj će pisati da joj je porodiljni od 20.9. Bitno je samo da papire na HZZO preda najkasnije do 5.10., kako bi joj na vrijeme mogla biti isplaćena naknada.
Ok ako se moze.
Meni su rekli da se ne moze unazad pisati. Oba puta sam puno ranije dobivala doznake s odgovarajucim buducim datumom. Kao sto ne mozes bolovanje dobiti unazad.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 20:36   #350
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Moja kolegica je isla 28 dana prije i onda rodila dosta orije termina pa je bila ljuta sto nije isla 45 dana jer nije stigla napraviti sve sto je htjela prije poroda. 28 zna biti bas na knap.
Ovo je druga t tako da sve imam spremno, prije porodiljnog sam i na godisnjem/praznicina tako da stignem. Poslije godisnjeg bih radila jod tjedan dana da zamjenu uvedem u posao i to je to
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 20:50   #351
Quote:
profesorka87 kaže: Pogledaj post
Ovo je druga t tako da sve imam spremno, prije porodiljnog sam i na godisnjem/praznicina tako da stignem. Poslije godisnjeg bih radila jod tjedan dana da zamjenu uvedem u posao i to je to
Super. Da, godisnji isto pomognu.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 21:18   #352
A to ginekolog kaze dal ce otvoriti na 28 ili 45 dana, mislim jel to stvar njegove dobre volje ili?

Koja je razlika dal ce biti na 28 ili 45 dana osim ocitog kraceg broja dana ili duzeg..
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 21:36   #353
Prema nekim teorijama
Ako si na komplikacijama otvaraju ti na 45 dana.
Ako si nezaposlen onda te drze na "burzi" do 28 dana.

Al cula sam za iznimke, al uglavnom na vlastiti zahtjev da su cure ostavljali do 28.
Nisam cula za slucaj da su nekog s burze pustili na 45 dana.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 18:53   #354
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
A to ginekolog kaze dal ce otvoriti na 28 ili 45 dana, mislim jel to stvar njegove dobre volje ili?

Koja je razlika dal ce biti na 28 ili 45 dana osim ocitog kraceg broja dana ili duzeg..
Da. Ako ti je uredna trudnoca ovisi o ginekologu
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 19:26   #355
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Da. Ako ti je uredna trudnoca ovisi o ginekologu
MPO sam trudnica. Od pocetka na komplikacijama.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 20:34   #356
koliko sam skužila, ženama koje su na komplikacijama ginekolozi po defaultu porodiljni otvaraju 45 dana prije termina. tako tumače zakon, iako to nigdje u njemu nije izričito navedeno. trudnicama koje rade do kraja otvaraju prema svojoj odluci/dogovoru s trudnicama.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 21:15   #357
Trudnicama na komplikacijama je bolje sto prije na porodiljni, tj 45 dana prije - jer opet krecu na svoju placu
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 17:15   #358
Je li netko upoznat s ovim novim pravilnikom o bolovanju za komplikacije u trudnoći?

Na nekoliko gin.ordinacija nasla sam papir na kojem se navodi da se bo moze dati samo za određene medicinske indikacije kao sto je krvarenje, dijabetes, visoki krvni tlak s oštećenjem bubrega i jos jedna dg mislim... a za sve ostalo ne. Prema pravilniku Zakona o radu i Pravilniku o rodiljnim naknadama.

Meni recimo treba radi putovanja, dnevno se vozim 300 km na posao i s posla i bojim se da zbog novog pravlinika necu moci dobiti bo radi toga.
tibs is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 19:08   #359
nije to ništa novo i neće ti gin napisati da je otvorio bolovanje zato što putuješ daleko na posao ili zato što radiš stresan posao i sl. jer to nisu razlozi za bolovanje.
ako ti je gin ok, reci mu što te muči i da bi zbog tog i tog razloga na bolovanje pa će on procijeniti je li potrebno otvoriti bolovanje ili ne, a kao razlog će već on napisati neku od dijagnoza.
ako tvoj gin baš ne otvara bolovanje bez razloga, a ti silno želiš na bolovanje, izmisli neki razlog. najbezazlenije ti je reći da imaš jake mučnine i povraćaš puno i nemaš snage za putovanje i posao. iako po onoj trakici koja se umače u urin vidi i sam jesu li ti povišeni ketoni ili ne.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 19:15   #360
Mojoj kolegici nisu htjeli otvorit bolovanje pa je rekla da je imala smeckasti iscjedak. Naravno nisu nista vidjeli na uzv ali nisu mogli ignorirat jer se to vodi kao krvarenje pa je dobila komplikacije... Samo da se ogradim da ne mislim da je dobar nacin izmisljati simptome ali znam da nije sve crno bijelo pa dajem svakome na izbor
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.