Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2006., 21:39   #61
Quote:
sia_28 kaže:
ljudi ja sam danas bila kod matičara i taj je matičar stvarno super i dobar je s mojim zaručnikom ali stvarno nije u njegovoj moći da snižava cijenu vidjelo se na njemu da mu je krivo i da tu nema pomoći......... kao cijena je 3246,17 kn eto kao nekih 10% od BP prosječnog radnika u RH, a na taj se iznos dodaje nešto 20% nečega ne znam čega....... i onda 100% još nečega............ katastrofa, peru nas svjetski, ali još nije sigurno jeli ovo konačan iznos....... rekao je da u utorak ćemo sve konačno znati........... pa javim........... uglavnom ja mislim da je malo pretcjenjeno u svakom slučaju i nadam se da neće biti veći iznos ja idem max do 7000kn nadam se da više od toga neće............... čujemo se još
je.... maticara odi ti samo u crkvu,drzava priznaje i crkveni brak kao da je bio kod maticara a jeftiniji je za ohohoh
7000 je prevec,1500 je prevec a kamoli 7000,mislim tisucu eura???
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 01:24   #62
Sorry sto ulijecem, a koliko je onda obicno vjencanje kod maticara u Hrvatskoj?
Ultra* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 13:33   #63
Quote:
UltraViolet kaže:
Sorry sto ulijecem, a koliko je onda obicno vjencanje kod maticara u Hrvatskoj?
305kn... u maticnom uredu naravno u radno vrijeme
za teren placas jos 20%od njegove brutoplace, odnosno 30% ako je izvan radnog vremena. buduci da maticar ima placu oko 6000kn, nas vjencanje kosta previse
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 17:15   #64
Question

Ta jednom se udajem ali ne želim baš taj dan u crkvu a bome ni u matični ured................inače nisam neki vjernik, ali zaručnik je ja nemam sakramente ali smo se svejedno odlučili vjenčati vani i onda nekih 10ak dana poslije u crkvi............. a taj dan baš želim da mi bude na otvorenom i eto za to si mogu priuštiti neku svoticu, rekla sam ne nešto pretjerano iako se slažem da je sve iznad 2000 precjenjeno ali štaš to je samo jedan dan u životu pa eto valja se potruditi....................
sia_28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 14:38   #65
Question

evo mene opet od matičara nekako sam baš zapela za njega i nije me briga...... danas nam je kao rekao konačnu cijenu , ja se nadam da je konačna, mislim je valjda...........3990,00 + 300 kn takse naravno...... ali eto pristala sam, možda mislite da sam luda ali šta ću kad mi se jako sviđa vjenčanje u prirodi i ja si tu ne mogu pomoći a pošto se udajem eto jednom u životu, onda zašto ne, neka bude lihjepo!!!!!!!!!!!!!
sia_28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 15:55   #66
Quote:
sia_28 kaže:
evo mene opet od matičara nekako sam baš zapela za njega i nije me briga...... danas nam je kao rekao konačnu cijenu , ja se nadam da je konačna, mislim je valjda...........3990,00 + 300 kn takse naravno...... ali eto pristala sam, možda mislite da sam luda ali šta ću kad mi se jako sviđa vjenčanje u prirodi i ja si tu ne mogu pomoći a pošto se udajem eto jednom u životu, onda zašto ne, neka bude lihjepo!!!!!!!!!!!!!
tak i treba.. samo mi nije jasno otkud tolika cifra.. i ja se udajem u prirodi ali za 1500kn
__________________
addicted to facebook :)
flakey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 19:04   #67
Exclamation

vjeruj mi ne znam ni ja kao neka bp na prosječnog radnika i na to se dodaje 20% nečega i još 100% nečeg....nemam pojma, znam samo da glavni matičar nije bio tamo pa se još idemo s njim dogovoriti oko 1.8. pa bumo vidili ovaj drugi kaže da može biti još manje a pošto je moj zaručnik s njim dobar možda uspiju nešto iskemijati............ne znam još sigurno.........nadam se još manje a ako ostane ovako nikom ništa tako je kako je meni je ok samo da se ne poveća. sigurna sam da matičari nisu tu niš krivi da oni nemaju veze s ovim jer je moj dragi jako dobar s njima vjerujem da bi mu to odradili besplatno da mogu...... pa nadam se da će bar past 1000kn.......a ako ne ..........šta ću ja........ ništa me ne može odgovoriti od toga jer sam si to zacrtala i nema šanse da odustanem..... a eto, cifra kolika tolika ..............samo da ne bude kiša!!!!!!!!!!!!!!!!!11 :P
sia_28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 19:32   #68
Znam da je već sredina srpnja i možda ste se već vjenčali, ali samo želim reći da je ta ideja s dvorištem super. Da ja nekim slučajem imam dvorište (pogotovo takvo!!!) ne bih se ni trenutak razmišljala i ne bih otvarala post ovdje gdje molila za pomoć oko pronalaska mjesta za 30ak ljudi za neše vjenčanje!
misa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 19:36   #69
Exclamation

otkud si?? vjerujem da u svakom mjestu, gradu i sl. postoji neka lijepa livadica, vrt, nešto di bi mogla napraviti nešto takvo a pogotovo zato što ti ne treba puno prostora,samo za 30ak ljudi...............
sia_28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 19:46   #70
Ja isto vjerujem... U Zagrebu sam, stanu, i to iznajmljenom, bez dvorišta, prijatelji mi nemoaju dvorište, rodbina nema dvorište (bar ne i Zg)... Enivej, to s dvorištem u našem slučaju ne može funkcionirat da ga ubiiješ.
misa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 20:06   #71
Exclamation

Quote:
misa kaže:
Ja isto vjerujem... U Zagrebu sam, stanu, i to iznajmljenom, bez dvorišta, prijatelji mi nemoaju dvorište, rodbina nema dvorište (bar ne i Zg)... Enivej, to s dvorištem u našem slučaju ne može funkcionirat da ga ubiiješ.

Pa eto ne znam s kojom svotom raspolažeš kao što možeš viditi iz priloženog mene će svadba na otvorenom izaći oko 4oookn ako ne i više a mislim možda je manje gore jer svaka županija ima drukčiju tarifu,moja je očito malo skuplja, ali eto, čula sam a ako si i ti čitala da imaš u maksimiru iznajmiti prostor ili pak negdje u nekom parku, ja bih ti rado pomogla da znam,mislim da neke cure s foruma to znaju bolje, kad ja ipak nisam iz zg-a, pročitaj malo ovaj topic pa buš vidjela.............sorry na ne pomoći...........svejedno sretno u traženju!!!!!!!!!!!!!!!
sia_28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2006., 07:51   #72
zasto ne probas na sljemenu?
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2006., 20:18   #73
Quote:
ema1 kaže:
Daklem....
U odluci smo se složili ( skromno vjenčanje).
Ali to "skromno" vjenčanje prerasta u traženje restorana, pokušaj da nam odijele separe za nas 15-tak ljudi.... rijetki su oni koji žele odvojiti mjesto, krcati su u 9-tom mjesecu i bla bla bla.
Dođoh na ideju da se vjenčamo u dvorištu naše kuće ( cca 800 m2 okućnice), dovučemo matičara i the end.
Gosti ( koji dolaze iz 350 km udaljenog mjesta), odmah po pijanci se mogu izvalit u kuću, bez da se moraju brinuti o eventualnom povratku ili nedaj bože da ne piju .
Pitam ja vas, šta mislite o tome
Zahvalna na komentarima!
Odlična ideja to i napravi ali evo savjet. Imaš ove što iznajmljuju šatore za vjenčanja nisam sigurna tko za to se malo potrudi jer ipak da nebi pala kiša ili neka druga moguća oborina jer ćeš poluditi. Ti šatori su bijeli i jako su dobri, imaju čak i podij. Sretno
__________________
LoveŽeks
zeks is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 09:33   #74
Quote:
zeks kaže:
Ti šatori su bijeli i jako su dobri, imaju čak i podij. Sretno
i kostaju ko sv. petra kajgana) ovak, sator sam bez ikakvih bocnih strana i plahte na krovu koja pokriva ruznu konstrukciju 5 €/m2...plahta na stropu 2€/m2....podnica(tepih, parket isl) cini mi se jos 2€ /m2....tek sada dolaze stolovi-stolci-stolnjaci isl......ovo pricam iz vlastitog iskustva naravno....mene je samo sator sa plahtom bez ikakvog poda i icega drugog dosao 7000 kn.....

www.sajam99.hr (ili com?)
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 14:02   #75
Quote:
ema1 kaže:
Daklem....
U odluci smo se složili ( skromno vjenčanje).
Ali to "skromno" vjenčanje prerasta u traženje restorana, pokušaj da nam odijele separe za nas 15-tak ljudi.... rijetki su oni koji žele odvojiti mjesto, krcati su u 9-tom mjesecu i bla bla bla.
Dođoh na ideju da se vjenčamo u dvorištu naše kuće ( cca 800 m2 okućnice), dovučemo matičara i the end.
Gosti ( koji dolaze iz 350 km udaljenog mjesta), odmah po pijanci se mogu izvalit u kuću, bez da se moraju brinuti o eventualnom povratku ili nedaj bože da ne piju .
Pitam ja vas, šta mislite o tome
Zahvalna na komentarima!
Samo naprijed! Držim fige da sve prodje kako ste planirali:-)

Mi isto imamo vjencanje vani (doduše ne doma). Znate li možda nekog tko iznajmljuje drvene (tipa vrtnih) stolaca?
 
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 14:18   #76
Cool

zar nije financijski isplativije vjenčati se u crkvi ili kod matičara, samo s kumovima, a svi dr. vas dočekaju u dvorištu pa fešta do zore!!!
mislim sve je to divno zamišljeno...gore pisano... ali fakat je malo bezveze davati pare na nešto što je zaista beznačajno!!! sam čin "DA, UZIMAM" traje niti 10 min. kod matičara, i sada dati za tih j... 10 min po 7.000 kn????
odite u vijećnicu ili crkvu, u vrtu napravi feštu, a tih 7.000 kn stavi na knjižicu koju ćeš otvoriti u djeteovo ime ( ili svoje dok isto se ne rodi ).
flaum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 14:41   #77
Quote:
flaum kaže:
zar nije financijski isplativije vjenčati se u crkvi ili kod matičara, samo s kumovima, a svi dr. vas dočekaju u dvorištu pa fešta do zore!!!
mislim sve je to divno zamišljeno...gore pisano... ali fakat je malo bezveze davati pare na nešto što je zaista beznačajno!!! sam čin "DA, UZIMAM" traje niti 10 min. kod matičara, i sada dati za tih j... 10 min po 7.000 kn????
odite u vijećnicu ili crkvu, u vrtu napravi feštu, a tih 7.000 kn stavi na knjižicu koju ćeš otvoriti u djeteovo ime ( ili svoje dok isto se ne rodi ).

Naravno da je financijski isplativije!
To ti ima smisla kao i da šiješ vjenčanicu koju ćeš nositi jedan put ( nadamo se ne? ), kao kupovanje cipela koje više nećeš staviti na nogu, kupovanja odjela za tipa koji uopće ne nosi odjela....... Sve je to totalka neisplativo - al je gušt i želja i totalno je značajno i ne udaješ/ženiš se zato što ti je to beznačajno

ali fakat je malo bezveze davati pare na nešto što je zaista beznačajno

Netko ne želi imati vjenčanje ni u crkvi ni kod matičara... netko želi ( kao moja kuma) - biti na livadi ( kaže da im je ona od "strašnog" značaja ).
Sve u svemu vjenčanje nikada nije bila "razumna" u pogledu financija.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 17:38   #78
Question


Mislim da nisi u pravu ema1............ sorry ne bih ti htjela soliti pamet i svatko naravno ima pravo na svoje mišljenje ja sam recimo oduvijek bila skromna pa isto dajem 4000kn za vjenčanje iza kuće....................... to nije razbacanost već želja koju sam si odlučila ispuniti mislim da je previše ali je opet ono što sam oduvijek sanjala..............zato ti ne želim reći da nisi u pravu ali vjeruj da sam se i ja dvoumila ali eto jednom se udajem i nije mi žao....................
sia_28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 17:46   #79
Slažem se s tobom, sia. Zašto si ne bi ispunile snove vezane uz taj poseban dan, ako su ispunjivi? I ja ću radije odustati od nečeg drugog, kako bi dobila nešto šta si jako želim (npr. od zahvalnica, kako bi dobila nešto skuplje ali savršene fotke).
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 08:33   #80
Quote:
sia_28 kaže:

Mislim da nisi u pravu ema1............ sorry ne bih ti htjela soliti pamet i svatko naravno ima pravo na svoje mišljenje ja sam recimo oduvijek bila skromna pa isto dajem 4000kn za vjenčanje iza kuće....................... to nije razbacanost već želja koju sam si odlučila ispuniti mislim da je previše ali je opet ono što sam oduvijek sanjala..............zato ti ne želim reći da nisi u pravu ali vjeruj da sam se i ja dvoumila ali eto jednom se udajem i nije mi žao....................
Sia i blizanac... to sam i htijela reći
Onaj boldani dio je bio od flaum....

Poanta moga posta je i bio da se jednom ženiš i da želiš da taj dan bude sve ono što si željela i da se o investicij vjenčanja ne može ni govoriti u kontekstu isplativosti jer nema smisla.

Sve je to totalka neisplativo - al je gušt i želja i totalno je značajno i ne udaješ/ženiš se zato što ti je to beznačajno - to je bila poanta mog posta.
Eto nadam se da sam uspjela razjasniti... moj prijašnji post je bio malo sarkastičan i u zakukuljen pa možda nisam bila jasna.
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:22.