Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2013., 14:57   #7481
Quote:
vrazic kaže: Pogledaj post
ja ne mogu nac to?? zanima me sta joj je bilo rađeno i kojom metodom ???
justterrored
Quote:
justterrored kaže: Pogledaj post
ja sam bila kod dr.račića ako vam šta pomaže.....i nezadovoljna..ja+ sve 4 tete iz sobe koje su s menom bile

i lana ST
Quote:
lana ST kaže: Pogledaj post
naime, ima 2 i pol mjeseca operirala sam devijaciju septuma privatno u splitu, prvenstveno se radilo o funkcionalnoj operaciji, ali dogovor s lječnikom bio je da mi stanji malo hrskavicu jer sam imala ko malu lopticu na nosu. danas mi je nos grozan, spušten i ide na trokut samo obrnuti trokut ( vrh put dole ) i jako je ružno za vidjeti.... doktor je rekao da misli da je falio i da ce me ponovno besplatno operirat, ali ja ni pod razno ne želim natrag kod njega, stoga vas molim ako netko zna, kakva su mu iskustva sa reoperacijom ili sekundarnom rinoplastikom ? hoće li meni zaista bez novog zahvata ostat takav nos ( spušten ) ili ne ?? moj doktor, nažalost, na to nema odgovor..... a kosti nosa sa obje strane još nisu spalsnule.... help !!!
Quote:
lana ST kaže: Pogledaj post
Dr. Kurtović i Račić su me zajedno operirali. ...

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 05.02.2013. at 19:30. Reason: Q
dalinda mica is offline  
Old 05.02.2013., 15:01   #7482
Meni je doktor isto rekao da ću se morati operirati otvorenom tehnikom zato što imam pojačane (čitaj:ružne) hrskavice na vrhu nosa koje mi drugačije ne može riješiti.
Navodno taj ožiljak nije ništa strašno i nakon nekog vremena je skroz neprimjetan..
Ma neka me operira kako i čim hoće samo da sve bude na kraju dobro!!
dalinda mica is offline  
Old 05.02.2013., 15:13   #7483
Quote:
nicky11 kaže: Pogledaj post
Slažem se u potpunosti sa tobom,ista stvar se desila i meni,misleći da če se bolje potruditi s obzirom da im plačaš iz svog đepa,ali, nažalost,jako loše obavljen posao....bitno im je samo da novac opkupe,a dalje ga nije briga
Idem kod privatnika jer mu vjerujem kao stručnjaku, a ne vjerujem mu zato što mu masno plaćam. Znam da ima more nezadovljih pacijenata i neuspješnih operacija s teškim posljedicama te mi to ulijeva dodatnu dozu straha i nervoze uz već postojeće brige oko operacije no što da radim?! To je isto kao da ne voziš auto jer se toliko ljudi sudarilo.. Ok, sad sam uzela prebanalan primjer, ali slično je. Izabrala sam doktora koji mi u ovom trenutku izgleda najpouzdaniji, imam realna očekivanja i želje i idem se operirati s nadom da će sve proći dobro. A kako će sve proći sama operacija, to više nije u mojim rukama.

Žao mi je što vam je ispalo loše i nadam se da će vam biti bolje ili će vam eventualna revizija proći iznad očekivanja! pozz
dalinda mica is offline  
Old 05.02.2013., 15:19   #7484
Quote:
bruce6 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, ovaj forum oko operacije nosa mi nije baš nešto pomogao, pa ću vam iznijeti svoje iskustvo.
28.1.2013. operirao sam nosnu piramidu i septum u bolnici Sv. Duh. Operirao me jedan od najboljih ORL kirurga u Hrvatskoj Domagoj Parazajder, tek u srijedu mi se skida gips sa nosa tako da ću tek onda vidjeti rezultat. Za osoblje ORL odjela sve pohvale, mlade sestre ljubazne, kada god ih trebaš one su tu.
27.1. noć prije operacije dobio sam injekciju u trbuh protiv zgrušavanja krvi, i kada sam išao spavati trebao sam popiti mali komad tablete ne znam za šta.
28.1. ujutro sam se morao istuširati, a prije operacije sam dobio nekakvu tekućinu za progrgljat i ispljunut. Sam sam otišao do operacijske sale i nakon što su me pripremili za operaciju doktor se zezao samnom i dali su mi anesteziju u ruku nakon toga sam se probudio u svojoj sobi. Operacija je trajala oko 2,5 sata. Nakon operacije ništa me nije bolilo nisam uzimo nikakve tablete protiv bolova jedino za spavanje jer su ovi oko mene hrkali ko blesavi.
30.1. skraćivani su mi tamponi u nosu, iz svake nosnice je izvučeno oko 30 cm trake široke 1.5 cm, nije bolilo.
31.1. vađeni su mi skroz tamponi, to je bilo neugodno i malo bolilo.
1.2. promjenili su mi gips na nosu, doktor mi je saugao kraste, to je bolilo ko da ti mozak izvlači.
Nos moram kapati tjedan dana i ispirati velikom količinom fiziološke otopine i mogu spavati na boku.
Sada čekam da u srijedu vidim rezultat kada mi skine gips.

Pozdrav! O kojim krastama pričaš?? Meni doktor to nije spominjao... spomenuo mi je samo da ću nakon operacije morati ispirati fiziološkom otopinom ili aquamarisom.. nije mi spominjao da će mi on čistiti/strugati kraste..
dalinda mica is offline  
Old 05.02.2013., 16:32   #7485
Quote:
Oblak19 kaže: Pogledaj post
Jedini "vidljivi" rez je k'o konac tanka linija na kolumeli koja se može uočiti tek kad čovjek zadigne glavu. Dakle, to ti praktički nitko ne može vidjeti. Ne brini
Je li i kod tebe išlo otvorenom tehnikom?
Mene zanima, tako su mi rekli, da se ožiljak dosta vidi iz profila..prekine liniju nosa (kolumele)..
Mislim ja ne bi odustala od operacije zbog ožiljka, mislim da ću se lakše nositi s tim nego s ovim vrškom, nadam se
klinči is offline  
Old 05.02.2013., 17:43   #7486
jeli moguce onda podignuti SAMO vrh nosa....a da cijena nije 10-20 tisuca kuna? već možda ne veća od 3-4k
lukaXXkralj is offline  
Old 05.02.2013., 17:48   #7487
Quote:
klinči kaže: Pogledaj post
Je li i kod tebe išlo otvorenom tehnikom?
Mene zanima, tako su mi rekli, da se ožiljak dosta vidi iz profila..prekine liniju nosa (kolumele)..
Mislim ja ne bi odustala od operacije zbog ožiljka, mislim da ću se lakše nositi s tim nego s ovim vrškom, nadam se
Da, revizija mi je rađena otvorenom tehnikom. I imam rez na kolumeli koji se uopće ne primijeti. Jedino kad zadignem glavu...ali kao što napisah, to je tako tanka linija da je zanemarivo. U početku će ti biti crvene boje (kao i svaki ožljak) no nakon nekog vremena izblijedi i to je to
Oblak19 is offline  
Old 05.02.2013., 19:36   #7488
zanima me iskustvo s dr solterom u vinogradskoj. jel ok?
__________________
never break a promise you made to yourself, and always follow your morals
slronhill is offline  
Old 05.02.2013., 20:12   #7489
Quote:
dalinda mica kaže: Pogledaj post
Idem kod privatnika jer mu vjerujem kao stručnjaku, a ne vjerujem mu zato što mu masno plaćam. Znam da ima more nezadovljih pacijenata i neuspješnih operacija s teškim posljedicama te mi to ulijeva dodatnu dozu straha i nervoze uz već postojeće brige oko operacije no što da radim?! To je isto kao da ne voziš auto jer se toliko ljudi sudarilo.. Ok, sad sam uzela prebanalan primjer, ali slično je. Izabrala sam doktora koji mi u ovom trenutku izgleda najpouzdaniji, imam realna očekivanja i želje i idem se operirati s nadom da će sve proći dobro. A kako će sve proći sama operacija, to više nije u mojim rukama.

Žao mi je što vam je ispalo loše i nadam se da će vam biti bolje ili će vam eventualna revizija proći iznad očekivanja! pozz
jel bi mogla reći kod kojeg privatnika ćeš ići tenks
mikocin is offline  
Old 05.02.2013., 20:14   #7490
Quote:
slronhill kaže: Pogledaj post
zanima me iskustvo s dr solterom u vinogradskoj. jel ok?

Ja čula za dr. Bedekovića u vinogradskoj. većinom pozitiva
mikocin is offline  
Old 05.02.2013., 22:19   #7491
Sta vam je bilo rađeno i s cim niste zadovoljne? Strah me sada ajmeeeeeee
Quote:
dalinda mica kaže: Pogledaj post
justterrored



i lana ST
vrazic is offline  
Old 06.02.2013., 14:57   #7492
evo slike samo da dobijete predodžbu kako to izgleda
ovako izgleda inače :/

a kad samo malo prstom dignem vrh nosa,dobije mi normalan oblik


par postova nazad sam potao jeli moguće samo da mi kirurg digne samo vrh nosa malo a da ne košta 10 tisuća kuna?

zahvaljujem!
lukaXXkralj is offline  
Old 06.02.2013., 16:18   #7493
Quote:
dalinda mica kaže: Pogledaj post
Pozdrav! O kojim krastama pričaš?? Meni doktor to nije spominjao... spomenuo mi je samo da ću nakon operacije morati ispirati fiziološkom otopinom ili aquamarisom.. nije mi spominjao da će mi on čistiti/strugati kraste..
O krastama unutar nosa, kod vađenja tampona doktor ti makne krastu da možeš lakše disat, a da ti se nos skroz očisti od krasti moraš obilno čistit sa fiziološkom otopinom.
bruce6 is offline  
Old 06.02.2013., 17:13   #7494
Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
evo slike samo da dobijete predodžbu kako to izgleda
ovako izgleda inače :/
par postova nazad sam potao jeli moguće samo da mi kirurg digne samo vrh nosa malo a da ne košta 10 tisuća kuna?

zahvaljujem!
kralju, najpametnije ti je ovo isto poslati doktorima na mail i vjeruj mi da će ti svi odgovoriti pa ćeš sa sigurnošću znati na čemu si.
dalinda mica is offline  
Old 06.02.2013., 17:15   #7495
Quote:
bruce6 kaže: Pogledaj post
O krastama unutar nosa, kod vađenja tampona doktor ti makne krastu da možeš lakše disat, a da ti se nos skroz očisti od krasti moraš obilno čistit sa fiziološkom otopinom.
hvala!
dalinda mica is offline  
Old 07.02.2013., 00:50   #7496
poslala sam ti pm. pomoziiiiii
Quote:
justterrored kaže: Pogledaj post
ja sam bila kod dr.račića ako vam šta pomaže.....i nezadovoljna..ja+ sve 4 tete iz sobe koje su s menom bile
vrazic is offline  
Old 07.02.2013., 08:18   #7497
hvala za utjehu
Quote:
Oblak19 kaže: Pogledaj post
Jedini "vidljivi" rez je k'o konac tanka linija na kolumeli koja se može uočiti tek kad čovjek zadigne glavu. Dakle, to ti praktički nitko ne može vidjeti. Ne brini
vrazic is offline  
Old 07.02.2013., 21:05   #7498
nakon koliko od operacije ste vi bili u funkciji i spremni za bavljenje sportom i rekreacijom?? tnx
dalinda mica is offline  
Old 08.02.2013., 14:46   #7499
Quote:
dalinda mica kaže: Pogledaj post
nakon koliko od operacije ste vi bili u funkciji i spremni za bavljenje sportom i rekreacijom?? tnx
Odmah čim sam izašao iz bolnice, a za sport i rekreaciju sam spreman od prekjučer kada su mi skinuli gips, tako kaže i doktor. Samo treba pazit da se ne dobe udarci u nos.
bruce6 is offline  
Old 08.02.2013., 15:42   #7500
Bok svima,čitam vas već neko vrijeme pa sam odlučila da vam na idem svoje iskustvo.Operirala sam nos prije 7 dana kod dr.Zambellia,za sad sam zadovoljna kako je prošla operacija,ali kalup na nosu dižem tek za tri dana.Poslje operacije sam imala jako puno podljeva čak su mi se i oci bile zatvorile koliko sam bila otekla,ali 4 dan svi su podljevi skoro nestali.Iako sam digla tampone prije 4 dana još uvjek ne dišem normalno.Nos čistim fizioloskom otopinom 3 puta na dan,jer mi je dr.preporučio da sa time ne pretjerivam.Nadam se da sam nekome pomogla jer su meni ovi postovi puno pomogli da se odlučim na operaciju
Pinky pinky is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.