Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2003., 14:11   #41
Quote:
afro kaže:
mislim da previše žena na to odmah pomisli kao na najednostavnije rješenje.
ovo je i moj dojam. kao da je to prvi a ne zadnji izbor za mnoge. iskreno, i ja zelim taj izbor za sebe, ali bih ocekivala da ce ljudi birati ovaj nacin pazljivije...

sloboda izbora je nuzna, ali bilo bi lijepo da se ta sloboda ne zloupotrebljava.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 14:20   #42
afro

Meni ne samo da se čini da je to prvi a ne zadnji izbor za mnoge, nego da se i u društvu, javnosti, kako hoćete, stvari doživljavaju tako kao da je normalno, očekivano da je u nekim situacijama pobačaj prvi i najlogičniji izbor. Tipična takva situacija je upravo ova o kojoj piše afro - mlada djevojka, nezavršen fakultet, nezaposlena itd. Niti sama ne znam koliko sam puta kad se žena u takvoj situaciji odluči roditi čula 'joj pa zašto?' - kao da svi od žene u takvoj situaciji očekuju da pobaci jer zašto bi si, eto, 'upropastila život'

Zadnje uređivanje verica : 11.08.2003. at 18:16.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 14:20   #43
Quote:
luca kaže:
sloboda izbora je nuzna, ali bilo bi lijepo da se ta sloboda ne zloupotrebljava.
daj mi jedan primjer slobode u kojoj nema zlouporabe...

svijet je takav...
Ant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 14:26   #44
Quote:
Antarius kaže:
daj mi jedan primjer slobode u kojoj nema zlouporabe...

svijet je takav...
na ovo se moze utjecati. otovoreni (a ne banalizirani i polulazni) komentari, ragovori i pouka bi sigurno pomogli. vidis kako je drustvo od apsolutnog "ne" abortusu, preslo u apsolutno "da" zbog promocije. ja sam sad da se to "da" malo korigira tj. da se tom cinu pristupa kriticnije i realnije. a ne kao prvom i najjednostavnijem rjesenju.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 14:36   #45
Quote:
luca kaže:
na ovo se moze utjecati. otovoreni (a ne banalizirani i polulazni) komentari, ragovori i pouka bi sigurno pomogli. vidis kako je drustvo od apsolutnog "ne" abortusu, preslo u apsolutno "da" zbog promocije. ja sam sad da se to "da" malo korigira tj. da se tom cinu pristupa kriticnije i realnije. a ne kao prvom i najjednostavnijem rjesenju.
ja imam osjecaj da drustvo (pogotovo u Hr) nije preslo na "da" sto se abortusa tice... prvenstveno zbog crkve i njene konzervativnosti koja se prenosi na ljude... nazalost, znanje tu jos igra malu ulogu...

drzava treba pomoci zenama koje razmisljaju o abortusu, a najvise od svega treba se boriti protiv abortusa "na crno" koji za sobom povlaci triput vece posljedice...

nazalost, kontradikcije u tradicionalizmu i "zapadnjastvu" dovode upravo do toga da ljudi jednostavno odmahu rukom i kazu "bas me briga"...
Ant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 14:44   #46
Quote:
Antarius kaže:
ja imam osjecaj da drustvo (pogotovo u Hr) nije preslo na "da" sto se abortusa tice... prvenstveno zbog crkve i njene konzervativnosti koja se prenosi na ljude... nazalost, znanje tu jos igra malu ulogu...
mozda je tako, ne znam, nemema nikakve podate o tome. moj osjecaj je suprotan: u Hr je to normalnije i uobicajnije nego u zadanoj Europi gdje se na to gleda kao na "bauk koje ipak rade uglavnom jeftine prostitutke"
to je moj dojam prema ljudima koje znam tu i u Hr. u Hr cak i prijateljice koje su iz religioznih obitelji (i same idu u crkvu od djetinjstva), gledaju na abortus kao na nesto "ne bas super, ali nista neobicno".
na zapadu je jako moderno, lijepo, dobro imati dijete (takva je drzavana propaganda i Francuzi su stvarno nacija u EU koja se nabrze mnozi ).

meni idu na zivce sterotipi i ekstremi, ja bih voljela da su ljudi razumni (jes, pala sam s Marsa ).
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 16:32   #47
Quote:
Gospon Pes kaže:
Za legalan pobacaj i slobodu izbora.

luca, ako se ne varam, dijete ozivi tek s neka 4 mjeseca. Ako dan poslije = oplodjeno jajasce za tebe nije (jos) ubojstvo, zbog cega je ubojstvo kad k tom jajascu dodje jos par stanica i sve skupa jos izgleda kao malo veci krvni ugrusak?
Ako mi sad velis da vec sam razvoj stanica = zivot, zar onda po istom sistemu ne bi bilo ubojstvo i kad se odstranjuje npr. tumor? Pa isto "ziv" i rastuci je i on, ne?
Za mene bi ubojstvo bilo tek kad fetus ozivi, prije ne. A tad abortuse i tako ne rade osim u medicinski opravdanim slucajevima.


U potpunosti se slazem sa tobom
 
Odgovori s citatom
Old 11.08.2003., 23:38   #48
Quote:
kiki-j-zg kaže:
Nisam još mama niti sam bila ikada trudna pa niti nemam iskustva sa AB-om, ali sam za pravo izbora u svakom slučaju.
Kažete da previše žena AB doživljava kao najjednostavnije rješenje, ne mislim tako. Vjerujem da je svakoj imalo normalnoj ženi to jedna od najtežih odluka koju će donijeti u životu i nikada neće to moći zaboraviti bez obzira na buduću djecu.
Sa druge strane, biti žena ne znači da si i spremna i sposobna biti majka.
Vjerujem da je dijete nešto najljepše što u životu možemo stvoriti ali nije dovoljno samo 9 mjeseci nositi to biće nego ga odgojiti, postaviti na noge. Ako žena zna da to neće moći, da je u tome sama, da nema uvjeta, onda je manje zlo (po meni) odlučiti se za AB, nego uništiti dva života: ženin i djetetov.
POTPISUJEM
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 10:04   #49
Tema nije kako se zena osjeca i trazenje opravdanja za njezine postupke, nego da li to umorstvo ili ne.

Zene, nije li licemjerno reci: 3 mjeseca minus jedan dan ti si zametak i imam pravo bez griznje savjesti i zakonske prepreke odstranit te, a sa 3 mjeseca reci: bravo stari, od danas te postujem jer vise nisi zametak??!!

Ja vjerujem da je to traumaticno iskustvo za zenu, i da je cesce mozda bolje ab nego roditi (zapravo, bolje bi bilo ne zatrudnjeti), ali meni je sama zakonska odredba licemjerna.

I ja sam , priznajem, licimjerna, i zastupan pravo zene, ali kad razmisljam o potencijalno zivotu, smatram da ga unistavam, bez obzira koliko je star.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 10:07   #50
Pa ne govore to žene, Billi - tako kaže zakon. Naravno da je taj i takav zakon nekakav kompromis.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2003., 10:14   #51
Quote:
verica kaže:
Pa ne govore to žene, Billi - tako kaže zakon. Naravno da je taj i takav zakon nekakav kompromis.
Ma ja to kuzim, i ne nisam protivnik ab, ali zene tako govore i valjda traze opravdanje. Mozda zato sto im je bed to priznati.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:39.