Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2008., 23:16   #61
A slova i brojevi nisu dio svijeta oko nas?
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 01:07   #62
Quote:
verica kaže: Pogledaj post
A slova i brojevi nisu dio svijeta oko nas?
¸
jesu..
al stvar je u njihovoj interpretaciji i korištenju..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 09:27   #63
vidiš kak se lijepo brinute, pa stvar je u tome da oni opće nisu isforsirani, nije to klasično učenje kao u školi oni će kroz učenje brojeva i slova naučiti i nešto drugo, znam kako funkcijoniraju gradski dječji vrtići jer boravila je u njima, i znam da su u tom vrtiću u grupi djeca morala biti samo dobra i poslušna,tukli su se svaki dan,ona popodne nije spavala, ali je morala u krevet legnuti kada i sva djeca i čekati da se svi probude, znači ležanje po 2-3 sata, gledajući u plafon, kada smo tražili tetu neka joj dopusti da se ona igra u drugoj sobi u tišini dok oni spavaju, odgovorila nam je:-kakva ste vi mama kad si dijete ne možete naučiti da vam popodne ide spavati?
i mogla bih ja sa ovim primjerima..
u montessoriju je svako dijete važno, sa pozitivnim i negativnim stranama,a što se tiče otkrivanja svijeta i prirode oko sebe, otkriva se puno toga i odlaze svuda i sudjeluju u puno stvari
nemojte suditi o stvarima na prvu loptu
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 09:14   #64
Bubach.....evo ti profesionalne deformacije....shto se tiche tog Monterosija!

Zashto je meni u glavi da nikad dijete ne bih dala tamo....mislim danas je sve drugachije....i pristupi djeci se mijenjaju.....ali ja sma v shkolici uchila da je ta Maria Montesorri uchila djechicu, pomagala i otvarala shkole za siromashne, razno razne odgojne metode.....a svoje rodjeno dijete je dala na chuvanje (baki ili kome vech)......da i kad bi ga vidjala, smio joj je govoriti teta, a ne mama.......kasnije je naravno sve on to naslijedio (kad je teta mama umrla).

Ali evo, meni je to prestrashno! I makar metode bile fantastichne, meni je u glavi samo ta slikica kak se ona igra sa drugom djecom, a svoje je zanemarila!

I briga me za njihove super uspjehe....ako si imalo savjesna i intelignetna osoba, pa naravno da chesh djetetu dati da se igra pretakanja vodica iz posudica, a ne mu srevirat crtiche!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 09:22   #65
Bubamara....ja ne sudim po prvoj lopti...al sve je to individualno....a i valjda varira od monessorija do montessroija....

Znam dosta djece koja su pohadjala montessori....i makar kao shto kazesh gledaju djecu kao individuu....ali brane i puno stvari....npr. klinci ne smiju donijeti svoje igrachke....igraju se samo u dozvoljeno vrijeme, ostalo je sve usmjereno prema uchenju (kroz igru...al opet)....igraju se samo edukativnim igrachkama (opet super, al dijete se ponekad zazeli rozih plastichnih kerefeka).

Neka djeca koje znam dolazila su ispfrustrirana doma, jer im teta nije dala da iz djepicha izvade najdrazu malu igrachku koju bi proshvercali u kaputu.

Neka djeca su se sakrivala iza grmlja, jer je jedna klinka donijela bombonchice, pa su ih podjelili, jer bi im teta uzela da ih je vidjela!

Kao shto sam rekla....sve je to individualno....kao i svi ostali vrtichi....gradski, samostanski, privatni, jezichni.....u svima postoje + i -
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 10:03   #66
Quote:
BUBAMARA22 kaže: Pogledaj post
nije u centru zg,ali je odličan montessori na malešnici, mala grupa puno teta,tolerancija 3 strana jezika,matematika iii još puno toga uglavnom iz vrtića djete izađe ful spremno za prvi razred, moja znala čitati i pisati,zbrajati,množiti i djeliti do 20, radi se kroz igru i djeci zanimljiv način,preporučam
ali tek od 2.godine djeteta mogu ići u taj vrtić
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 09:20   #67
kod ovih baš i nije tak strogo kak ste navele, ako je dijete vezano za igračku da može ju donijeti i cijeli dan vući sa sobom,moja je mala znala ponesti sa sobom igračku i nikad nam nitko nije rekao da to nije u redu, a jedan dan u mjesecu je bio dan igračaka i klinci su mogli donesti hrpe igračaka, što se bombona tiče i slatkiša ima ih i nisu zabranjeni, kad slaviš dijetetu ročkas može donesti tko šta hoće i poslužiti djeci, moglo se je donesti i dnevno čokolada ili sl. za ponuditi djeci poslije ručka
da blond tek od 2.godine može ići u vrtić, mi smo krenuli od 3.godine jer je do tad bila u gradskom vrtiću.
uopće mi nije bitno što mislite o tom vrtiću, ali samo znam jedno da moje dijete od kad sam ga upisala u taj vrtić ona je išla s veseljem u njega nikada nije bilo problema sa odlaskom, dok je sa gradskim u zadnje vrijeme kad je bila upisana u njega (zadnja 3.mjeseca) plakala prije odlaska, oznojile joj se ručice dok joj se pred kraj odlaska desilo da se par puta ispovraćala, pa mi vi sad recite da je u tom vrtiću bilo sve o.k, tete su rekle da joj je dobro,krasno i da one u grupi nemaju problema da je stvar djeteta da se ona sigurno nemože prilagoditi grupi bla-bla-bla, zanimljivo kad je krenula u vrtić mont.nikada ni jednog simptoma, bila je sretna u njemu i danas zna otići u njega posjetiti svoje tete i stričeka, naime ona sama inzinstira da ide k njima, pa mi vi sad recite da je to tako strašno i da to bauk i da se dijete tamo osjeća isforsirano da li bi kasnije željela posjetiti svoj vrtić?naravno da ne bi.
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 09:27   #68
Yeap Bubach....valjda zavisi od Monta do Monta.....i od tete do tete!

Sve u svemu drago mi je da ste ti i tvoje dijete sretno (jer fala bogu, ako joj nije bilo dobro u gradskom da chesh potraziti bolje)

Mi se nadamo da che nam gradski biti dobar!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 11:10   #69
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Yeap Bubach....valjda zavisi od Monta do Monta.....i od tete do tete!

Sve u svemu drago mi je da ste ti i tvoje dijete sretno (jer fala bogu, ako joj nije bilo dobro u gradskom da chesh potraziti bolje)

Mi se nadamo da che nam gradski biti dobar!
Draga Pia od gradskog nema boljeg izbora.
Mi nažalost nismo uspjeli upsati u gradski pa smo morali privatni.
I upisala ju ja fino i naručeni na privikavanje i došli i kaže nije upisana.
Pa ti aj u privatne
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2008., 19:11   #70
Question Privatni vrtići u Zagrebu

Pozdrav drage mame,a i tate..
Imam pitance.Kakvi su privatni vrtici u Zagrebu?Mala mi 2 god na Listi cekanja...Tako da ove godine mora u vrtić(ima 2 i pol god.)Radimo i ja i suprug,nemamo baka-dida-rodbina servis!
Tako da nam jedina opcija Privatluk!!
Ima li tko iskustva sa tim!!!!???

Zadnje uređivanje izgubljena U prijevodu : 01.06.2008. at 21:28.
izgubljena U prijevodu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 08:15   #71
Skupo.Obično pretrpane grupe.Tete se često mjenjau.Nedostatak prostora,igrališta...
Tako je u većini slučajeva,vjerovatno ima i izuzetaka
fire is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 08:57   #72
baš kako Fire kaže, skupo, često mjenjanje teta , nedostatak igrališta
male grupe , engleski svaki dan u sklopu programa ( ne mora ostajati popodne ), tjelesni 2 x tjedno
najveći plus mi je bio da su otvoreni cijele godine i ove godine su ga odlučili
zatvoriti zbog kolektivnog godišnjeg na 2 tjedna . Naravno naplata ide po zakonskom normativu, ako je dijete od 1-5 dana onda 70% ,ako je preko onda 100%
Ono što mene zanima je , imaju li oni pravo zatvoriti vrtić bez da osiguraju neka dežurstva negdje , mislim subvencije za vrtiće se dobivaju svaki mjesec, pretpostavljam da ljetni mjeseci nisu izuzetak , i nama naplatiti jasno 100%
Ujna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 11:26   #73
Mislim da trebaju osigurati dodatan smještaj-dežurstva!Tako je u državnim ali za privatne neznam vjerovatno je tako i tamo.
Ajme majko katastrofa!Neću valjda morati svoje dijete poslati u dr,drzavu kod bake!
Ljudi ovo je zalosno,!!Kosorka govori"rađajte dijecu"A gdje su osnovni uvijeti za normalan život djeteta???
Nigdje!Mislim da ima više vrtića za pse,nego za nasu dječicu!
izgubljena U prijevodu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 11:59   #74
a iz kojeg si ti djela grada?
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
inana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 12:06   #75
Vukomerec-na pola puta Trnava!
izgubljena U prijevodu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 12:17   #76
E pa ovako ja tražim tetu čuvalicu na 5sati ali mi baš neide pa će mi bebačica morati u vrtić al igrom slučaja saznala sam da mi susjeda radi u dv Dječja igra-kod Klake i rekla je da je kod njih super.Male grupe, 3 tete,vlastita kuhinja,dvorana,dolaze im u goste predstave,nahrane dijete ako nezna samo papati..... i meni vrag nedao mira išla ja malo u pregled terena i ugodno se iznenadila.
Samo im je parkić gdje se igraju malo mal a i nije baš ograđen kako treba,dobila sam odgovor da kad idu van s djecom ide više teta pa je ok.
Cijena 1300,00kn ali ako dijete bude bolesno i ide samo jedan dan u tom mjesecu u vrtić plaća se isto što mi je bilo malo al kad sve zbrojim i oduzmem zadovoljna sam.
Nadam se da sam pomogla a ako tvoja beba bude išla u Dj.igru biti će u istoj grupi s mojom(ako do tad nikog ne nađem)malenom
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
inana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 12:22   #77
Ja sam upisala malu u drzavni vrtic-ali nije primljena,sad sam ulozila zalbetinu(zalbu)pa ak nista od toga ,sigurno cu otici pogledati taj...
Vec me pocela pravo glava boljet od nervoze!!
Hvala na toj informaciji...
izgubljena U prijevodu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 21:16   #78
Meni bi trebale neke info o internacionalnom vrtichu Obzori na Zelengaju

Ono, tipa - kako funkcionira, jeste li zadovoljni, kakve su tete/aktivnosti?

Fala!
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 00:04   #79
Quote:
PiaLolla kaže: Pogledaj post
Meni bi trebale neke info o internacionalnom vrtichu Obzori na Zelengaju

Ono, tipa - kako funkcionira, jeste li zadovoljni, kakve su tete/aktivnosti?

Fala!
joooj, mislim da netko od mojih kolega ima dijete/djecu tamo. al moram cekat 1.9. jer se onda vracaju s godisnjeg pa ti pitam.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 08:37   #80
Quote:
fire kaže: Pogledaj post
Dižem topic i nadam se da će netko i znat odgovor.
Naime,pošto se nismo uspjeli upisati u gradski vrtić,preostao nam je privatni.Našla sam jedan na Jarunu "Nemo",prihvatljiva cijena,imaju stariju i mlađu jasličku grupu,sve mi se čini ok,ali me ipak zanima ako netko nešto više zna o tom vrtiću,iskustva,mišljenja.... Hvala
nemoj nemo...ja vodim maloga kojeg cuvam u te jaslice..moja preporuka je da ne upisujes djete tamo..
tete se stalno mijenjaju,bezobrazne su,dok djeca spavaju,ostave ih same i odu van pusit cigarete..
primjetila sam da klincima ne peru rukice nit ne obrisu kad dodu iuvana..takvi idu jest..a jelovnik je koma...
zivkaju te ako djete place,neznaju umirit djete..dan prije te pitaju kad ces doci po djete..
kazu da ce nazvat kad se djete probudi,pa ne nazovu..
evo mali tamo vec ide 2 mj na privikavanje i nikak se priviknut...
prosotr je mali jako...jedna soba cak i nema prozore...
imaju parkic..al jako oskudan..medu autima..nema hlada,drveca..sve u svemu..kak oces..al ovi nisu zadovoljni
__________________
-U laži nema kompromisa -
TYANA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:46.