Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2017., 15:47   #221
Malo masti, smanjiti plamen i neće zagoriti u nijednoj koja imao valja

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 18:01   #222
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Ovo je dosta povoljno i Metalac je best-buy.
Iako, u običnoj tavici mi uvijek zagore jaja
mene baš zanima suđe, tavu imam od tefala
ntl ima trgovinu u Sesvetama i u zg, bužanova, al mi se nitko nije javio, poslala upit mailom


sad razmišljam o ovom tu setu, no ne znam jel to išta valja?

https://www.xxxlesnina.hr/lonci-i-poklopci-C2C6C1

imaju još nekih setova, ne znam kaj bi bilo bolje uzeti?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 18:22   #223
Neki dan sam bio u lesnini gledat posuđe, ovaj wmfov sam malo isprobavao, koliko se u trgovini može, i čini mi se kao dobra kupovina. Meni nije trebao set, pa nisam uzimao ovo.

Ovaj prvi lonac za kuhanje homeware od 299 je bio na akciji u pola cijene čini mi se, ali ni toliko ne vrijedi, imam dojam da ga se rukama zgužvat može.
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 18:31   #224
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Neki dan sam bio u lesnini gledat posuđe, ovaj wmfov sam malo isprobavao, koliko se u trgovini može, i čini mi se kao dobra kupovina. Meni nije trebao set, pa nisam uzimao ovo.

Ovaj prvi lonac za kuhanje homeware od 299 je bio na akciji u pola cijene čini mi se, ali ni toliko ne vrijedi, imam dojam da ga se rukama zgužvat može.
ma ja sam gledala neko posuđe u emmezzeti, ne sjećam se marke i isto je bilo tako tanko, baš za zgužvati
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 18:41   #225
Ray, ako možeš birati kod kupovanja uzmi lonce koji unutra imaju tamni emajl. Puno dulje lijepo izgledaju nego bijeli
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 20:13   #226
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ray, ako možeš birati kod kupovanja uzmi lonce koji unutra imaju tamni emajl. Puno dulje lijepo izgledaju nego bijeli
ok, hvala
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 14:03   #227
evo danas u super konzumu gledala posuđe od metalca, pa neki home- jel to išta vrijedi?










ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 17:15   #228
Imam par home lonaca i tava na vikendici, nisu loši, ne znam kako bi se ponašali da se koriste svakodnevno, ali ništa mi ne zagara i lako se održava. S obzirom na cijene meni ok... Kući ipak koristim Fisler...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 18:45   #229
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Imam par home lonaca i tava na vikendici, nisu loši, ne znam kako bi se ponašali da se koriste svakodnevno, ali ništa mi ne zagara i lako se održava. S obzirom na cijene meni ok... Kući ipak koristim Fisler...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
jel fissler bolji od wmf?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 11:42   #230
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
jel to ovo posuđe? čini se da ga imaju u NTL? jel skupo, isto bih trebala set? hvala

http://www.metalacposudje.com/akcija_ntlhrvatska.html
To je emajlirano. Ono na bodove spominjano je inox vezano za tavu. Ak se ne grije na plin svakak bolje izbjeć emajliranu klasičnu tavu jer se spiga dno pa neravnomjerno zagrijava (zagorava lakše). Osim ako nije riječ o emajliranom lijevanom željezu, tj gusu. A emajl lonci su čist ok, imam dost dugo sa slike onaj sivi veliki (emajlirani) i super šljaka te neke još davno proizvedene metalac rajngle. Makar imam i malu tavicu za jaja i koristim neovisno jer je izbačeno dno i lakše se primi. Inače njihova crna linija, masiv mislim da ju zovu je isto vrlo dobra.

K home kupio jednom sa neprijanjajućim slojem i nije zdržao dva uzimanja odreska sa vilicom, odma razderotina nastala, ugl široko izbjegavam sve šta todorić proizvede po pitanju kućanskih potrepština..


Onaj set wmf je po meni vrlo dobar, jedino lesnina napuhuje akcije u 80% slučajeva. Ono ak se ne varam se je znalo nać i dost jeftinije na pravom popustu, sam ga treba spikirat. No svakak nećete pogriješiti.
samting is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 12:03   #231
Emajlirano posuđe

"Emajl je u stvari staklo, tehnološkim postupkom „prilijepljeno“ uz metal. Postoji nekoliko brandova kvalitetnog emajliranog posuđa, kao što su Le Creuset, Chantal itd.

Jedini nedostatak je to da je kvalitetno emajlirano posuđe dosta skupo. Ali ako ga dobro čuvate, kvalitetno emajlirano posuđe će trajati godinama, dok će jeftino emajlirano posuđe koje ima vrlo tanak sloj emajla brzo popucati – i zbog toga jednostavno ne vrijedi Vašeg novca.

Kada emajl popuca, obavezno će pronaći put u Vašu hranu, a metal ispod emajliranog sloja će reagirati sa hranom. Zbog toga ako ste u mogućnosti, kupite skuplje i kvalitetnije emajlirano posuđe."
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 14:42   #232
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
jel fissler bolji od wmf?
Nemam iskustva s Wmf pa ne bi komentirala previše. Mislim da ni jedno ni drugo nije loše i da je slično. Kad sam kupovala čitala sam neke vs. recenzije i zaključak je uglavnom bio da je fukcionalnost itd. vrlo slična, Wmf je nešto jeftiniji, pa je bolji izbor, ali ako se ima novca za Fissler još bolje. Na našim stranicama ima vrlo malo, ali ako si s engleskim "na ti" imaš dosta toga.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2017., 22:33   #233
ilag

kupila danas tavu u kauflandu Nonstick CookWare Set Ilag

vidjet ćemo jel ikakva ili nikakva kvaliteta
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 12:18   #234
http://www.mehrzer.com/proizvodi/tave/pl9/t12/

Akcija ove su cijene istaknute i u Konzumu, vjerojatno su onda i po drugim dućanima koji drže, preksinoć kupila wok i pripadajući stakleni poklopac, odlični, ništa se ne lijepi
http://www.mehrzer.com/proizvodi/tav...28cm/pl9/p264/
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 13:03   #235
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
http://www.mehrzer.com/proizvodi/tave/pl9/t12/
Akcija ove su cijene istaknute i u Konzumu, vjerojatno su onda i po drugim dućanima koji drže, preksinoć kupila wok i pripadajući stakleni poklopac, odlični, ništa se ne lijepi
http://www.mehrzer.com/proizvodi/tav...28cm/pl9/p264/
Zanima me WOK i tava, ali ne mogu skužiti od kojeg materijala je napravljena?
Piše: "Ergonomska ručka obložena “soft touch” premazom atraktivnog drvenog izgleda." To je teflon??
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 13:13   #236
Nije ručka od teflona, pobogu... Nego od plastike.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 13:18   #237
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Nije ručka od teflona, pobogu... Nego od plastike.
Uf, sorry, krivo sam pročitao, nije mi bitna ručka nego me zanima da li je tava od teflona?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 14:06   #238
Aha

Pa ne, to ti je onaj "kamen", kakve fura npr. Delimano zadnjih godina.

Ne znam koliko je zdravo i dugotrajno, ali mogu reći da se fakat ništa ne prima za to.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 16:10   #239
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
evo danas u super konzumu gledala posuđe od metalca, pa neki home- jel to išta vrijedi?
Imam ja - ove sive sa slike. A ono - tako tako. Ručke se zagriju užasno, moram hvatat sa rukavicom kad uzimam lonac. I hrana se prilikom kuhanja često zaljepi za dno. Dobra stvar je što se lako odlijepi u pranju - ne moraš strugat.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 17:16   #240
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Zanima me WOK i tava, ali ne mogu skužiti od kojeg materijala je napravljena?
Piše: "Ergonomska ručka obložena “soft touch” premazom atraktivnog drvenog izgleda." To je teflon??
Hahahahah da kao neka vrsta plastike, ali izgleda kao drvo i ne zagrijava se. Tava je slično kao tognana, dole ispod inox ili što već krug što može i na indukciju, a površina taj neki kamen. Ne znam koliko je (ne)zdravo, al ja se tu držim da je ok dok se ne ošteti/zagrebe, pa bio teflon, keramika, kamen, inox... Čim se ošteti bacam/prenamjenjujem u posudu za cvijeće isl.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.