Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2017., 21:17   #81
kod mene Sunce kvadrat Saturn separacija 8 stupnjeva,Venera kvadrat Pluton separacija 10 stupnjeva ,rade besprijekorno.Izdvojila sam samo ta dva aspekta iz natala jer ih najvise osjećam.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2021., 14:26   #82
Narode, kakva je razlika u separacionim i aplicirajućim aspektima?
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2021., 14:31   #83
Quote:
Strijelica3 kaže: Pogledaj post
Narode, kakva je razlika u separacionim i aplicirajućim aspektima?
Pisali smo na prethodnim stranicama ovog topica i tome, a evo i jedan link:

http://www.apotelesma-astrologija.hr...oskih-naziva-3

Što te točno zanima?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2021., 14:37   #84
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Pisali smo na prethodnim stranicama ovog topica i tome, a evo i jedan link:

http://www.apotelesma-astrologija.hr...oskih-naziva-3

Što te točno zanima?
Fish1968, wow, brza si hvala

Moja konjukcija Venere i Saturna, malo je iznad 5orb., aplikacioni, hvala
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2021., 14:58   #85
Quote:
Strijelica3 kaže: Pogledaj post
Fish1968, wow, brza si hvala

Moja konjukcija Venere i Saturna, malo je iznad 5orb., aplikacioni, hvala
Ne znam što te točno zanima s tom aplikacijskom konjunkcijom?

U astrologiji vrijedi pravilo po kojem je aspekt izraženiji što je manji orbis između planeta koje ga tvore. Aplikacijski aspekt je kada se brži planet što je u ovom slučaju Venera kreće prema konjunkciji s sporijim što je u ovom slučaju Saturn, kada mu "prilazi". To je aspekt koji je još u procesu formiranja i o njemu možeš razmišljati kao o aspektu koji se u ovom životu "gradi" i koji još nije sazrio.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2021., 20:40   #86
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ne znam što te točno zanima s tom aplikacijskom konjunkcijom?

U astrologiji vrijedi pravilo po kojem je aspekt izraženiji što je manji orbis između planeta koje ga tvore. Aplikacijski aspekt je kada se brži planet što je u ovom slučaju Venera kreće prema konjunkciji s sporijim što je u ovom slučaju Saturn, kada mu "prilazi". To je aspekt koji je još u procesu formiranja i o njemu možeš razmišljati kao o aspektu koji se u ovom životu "gradi" i koji još nije sazrio.
Interesantno, hvala Fish1968, a kad ću znati, da li je sazrio, ili neće nikad dovoljno sazriti. Konfuzna sam
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2021., 22:45   #87
Quote:
Strijelica3 kaže: Pogledaj post
Interesantno, hvala Fish1968, a kad ću znati, da li je sazrio, ili neće nikad dovoljno sazriti. Konfuzna sam
Generalno, da li je aspekt u natalnoj karti u aplikaciji ili separaciji je sekundarna stvar, ako aspekt postoji i ako je formiran unutra orbisa on je funkcionalan. U općem smislu, nema velike razlike pri tumačenju natalne karte. Možeš ga (kada sam već uzela tu usporedbu s zrelošću ranije) promatrati kao voće koje može biti i nedovoljno zrelo, ali i takvo je jestivo i može se konzumirati.

S druge strane, kada govorimo o progresijama, aplikacijski aspekti postat će egzaktan tijekom ranog djetinjstva. Dok oni koji su rođeni s istim aspektom, samo separacionim, neće tu njegovu energiju doživjeti tako snažno u svom ranom djetinjstvu pa ih ona neće tako "obilježiti".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2021., 08:46   #88
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Generalno, da li je aspekt u natalnoj karti u aplikaciji ili separaciji je sekundarna stvar, ako aspekt postoji i ako je formiran unutra orbisa on je funkcionalan. U općem smislu, nema velike razlike pri tumačenju natalne karte. Možeš ga (kada sam već uzela tu usporedbu s zrelošću ranije) promatrati kao voće koje može biti i nedovoljno zrelo, ali i takvo je jestivo i može se konzumirati.

S druge strane, kada govorimo o progresijama, aplikacijski aspekti postat će egzaktan tijekom ranog djetinjstva. Dok oni koji su rođeni s istim aspektom, samo separacionim, neće tu njegovu energiju doživjeti tako snažno u svom ranom djetinjstvu pa ih ona neće tako "obilježiti".
Hvala, Fish1968, moram priznati, jako zanimljivo obrazloženje.
Strijelica3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.