Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2010., 13:20   #61
Quote:
alennaa kaže: Pogledaj post
mi smo bili nekoliko puta i zadovoljna sam, oboje se trudimo da nam uspije omogne, mislim da je u tome "tajna"...
i ja mislim,ali vi se oboje truditi, kod nas je očito trud samo sa jedne strane,a drugoj je sve to samo igra
NANNIKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 22:40   #62
Quote:
NANNIKA kaže: Pogledaj post
POTPISUJEM !!!!
POČETKOM KOLOVOZA NAŠ ODNOS JE BIO TOLIKO NARUŠEN I NEPODNOŠLJIV DA SAM SE SA DJETETOM VRATILA KOD RODITELJA.
ONDA ME PROSIO I MOLIO DA SE VRATIMO JER NEMOŽE ŽIVJETI BEZ NAS,DA ĆE SE PROMJENITI I BLA,BLA,BLA (STANDARDNA PRIČA ) VRATILI SMO SE I KRENULI U OC BRAČNOM SAVJETNIKU.
U SAMOM STARTU OSJETILE SU SE PROMJENE NA BOLJE. ALI SVE JE TO KRATKOTRAJNO.SADA IMA 3tj OD NAŠEG ZADNJEG TERMINA I JOŠ 1tj. ČEKANJA DO IDUČEG, A NAŠ ODNOS JE PONOVNO NARUŠEN I MOJ SE SUPRUG VRATIO NA STARO.JER JE NJEMU TAKO BOLJE.
ISTINA JE DA NAM OTVARAJU OČI,POMAŽU NAM U BOLJOJ KOMUNIKACIJI ŠTO JE JAKO BITNO U BRAKU,ALI NE POMAŽE AKO TU PROMJENU U PONAŠANJU POČNE PRIMJENJIVATI SAMO JEDAN PARTNER.AKO TI KRENEŠ TAMO SAMO DA PARTNERU MALO ZAFARBAŠ OČI,KAO MOJ SUPRUG MENI,ONDA JE TO GUBLJENJE ŽIVACA I VREMENA.
I KAKO DALJE?
Jedan dvanaestogodisnjak je nakon, slicnih, burnih perioda rekao svojoj mami;

"Zasto se vraca, pa nece se promijeniti."

Djeca su ponekad sita nasih gluposti.

Ili ga prihvati takvog i voli ili ga pusti neka trazi svoj tracak sunca pod nebom.
Neka ti pomogne financijski oko dijeteta. Novac nije mala stvar, a za druge stvari ga ne mozes natjerati, osim da mu das maloga na brigu (a to nije losa ideja, ako znas sto ces s vremenom kojeg dobijes. )
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 14:16   #63
odlična tema! jer me se jako jako tiče. Ukratko, 25 godina u vezi, braku, svemu, prije dvije godine (nakon što sam učinio sve što se od mene očekivalo, rekao sam da mi je svega dosta i da bih ovoga trena mogao umrijeti i ni za čime ne žaliti. Žena me pitala da li je volim a ja sam slegnuo ramenima - ja, kreten!!! Naravno da sam je volio, volim je cijelo vrijeme, samo sam tada bio previše okrenut samosažaljevanju. Ona me ozbiljno (po mene, nažalost) krivo shvatila, shvatila je da je više ne volim, ostala je, kako mi je kasnije ovjasnila, sama, trebao joj je netko, pronašla je prvog koji je naišao, zaljubila se u njega, on u nju nije, ona sada pati jer joj ta ljubav nije uzvraćebna, ja patim jer ona voli drugoga (iako kaže, a ja joj vjerujem da voli i mene, ali drukčije - naravno da je drukčije, razlika je između ljubavi i zaljubljenosti, velika). Sada smo pred odlukom da se razdvojimo na neko vrijeme, ne rastanemo, razdvojimo fizički, da se viđamo kada poželimo, seksamo kada poželimo i sl... Oboje pohađamo (koji glup izraz!) psihiće, ona za veliku lovu, ja socijalnog, kopamo po sebi, ona više, ja manje jer su mi (moja) stanja jasnija itd, itd, self help literatura i sve to.
Činjenice (među nama nakon 6 mjeseci obostranog mrcvarenja otkako sam saznao za treću kariku, nema tajni, barme ne velikih): ona prema meni više ne osjeća strast, osjeća je prema njemu, ja nju, čini se, volim više nego ona mene (ne znam koliko bi to iznosilo u kilogramima), ona pati duže od mene, u međuvremenu je pronašla frendice s kojima se opušta i upisala neke tečajeve na kojima se opušta, ja sam zbog života kakav sam vodio sve zapustio, nemam nikoga (naravno, osim nje i djece i kolega s posla), osjećam se usamljeno, sav sam si jadan !!!, no dovoljno (bivši) roker da bih se mogao pomiriti s činjenicom da je moja draga zaljubljena u drugog muškarca!
Molim savjet:
1. od forumašica - može li se voljeti dva muškarca istovremeno (SH literatura veli da može?)? Jesam li već dobio nogu ili ću tek dobiti (ona kaže da joj je sa mnom divno kad se zagrlimo i mazimo i dok si ništa međusobno ne zamjeravamo...)?
2. od istospolaca - kako se prestati osjećati jadnikom?
3. od svih koji mi ga mogu/žele dati: je li kasno za tog bračnog savjetnika ili još nije?
lovac u žitu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 15:47   #64
Quote:
lovac u žitu kaže: Pogledaj post
odlična tema! jer me se jako jako tiče. Ukratko, 25 godina u vezi, braku, svemu, prije dvije godine (nakon što sam učinio sve što se od mene očekivalo, rekao sam da mi je svega dosta i da bih ovoga trena mogao umrijeti i ni za čime ne žaliti. Žena me pitala da li je volim a ja sam slegnuo ramenima - ja, kreten!!! Naravno da sam je volio, volim je cijelo vrijeme, samo sam tada bio previše okrenut samosažaljevanju. Ona me ozbiljno (po mene, nažalost) krivo shvatila, shvatila je da je više ne volim, ostala je, kako mi je kasnije ovjasnila, sama, trebao joj je netko, pronašla je prvog koji je naišao, zaljubila se u njega, on u nju nije, ona sada pati jer joj ta ljubav nije uzvraćebna, ja patim jer ona voli drugoga (iako kaže, a ja joj vjerujem da voli i mene, ali drukčije - naravno da je drukčije, razlika je između ljubavi i zaljubljenosti, velika). Sada smo pred odlukom da se razdvojimo na neko vrijeme, ne rastanemo, razdvojimo fizički, da se viđamo kada poželimo, seksamo kada poželimo i sl... Oboje pohađamo (koji glup izraz!) psihiće, ona za veliku lovu, ja socijalnog, kopamo po sebi, ona više, ja manje jer su mi (moja) stanja jasnija itd, itd, self help literatura i sve to.
Činjenice (među nama nakon 6 mjeseci obostranog mrcvarenja otkako sam saznao za treću kariku, nema tajni, barme ne velikih): ona prema meni više ne osjeća strast, osjeća je prema njemu, ja nju, čini se, volim više nego ona mene (ne znam koliko bi to iznosilo u kilogramima), ona pati duže od mene, u međuvremenu je pronašla frendice s kojima se opušta i upisala neke tečajeve na kojima se opušta, ja sam zbog života kakav sam vodio sve zapustio, nemam nikoga (naravno, osim nje i djece i kolega s posla), osjećam se usamljeno, sav sam si jadan !!!, no dovoljno (bivši) roker da bih se mogao pomiriti s činjenicom da je moja draga zaljubljena u drugog muškarca!
Molim savjet:
1. od forumašica - može li se voljeti dva muškarca istovremeno (SH literatura veli da može?)? Jesam li već dobio nogu ili ću tek dobiti (ona kaže da joj je sa mnom divno kad se zagrlimo i mazimo i dok si ništa međusobno ne zamjeravamo...)?
2. od istospolaca - kako se prestati osjećati jadnikom?
3. od svih koji mi ga mogu/žele dati: je li kasno za tog bračnog savjetnika ili još nije?

Oprosti, ali ti si mene nasmijao s ovim svojim postom.

Moze se voliti istovremeno i deset muskaraca, ali samo s jednim biras zivot.
I njega bi trebalo najvise voliti.

Nemoj se okrivljavati, pobogu. A bracni savjetnik? Pa za sto ce ti bracni sajetnik, kad vi bas fino odrzavate brak?
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 17:19   #65
Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali ti si mene nasmijao s ovim svojim postom.

Moze se voliti istovremeno i deset muskaraca, ali samo s jednim biras zivot.
I njega bi trebalo najvise voliti.

Nemoj se okrivljavati, pobogu. A bracni savjetnik? Pa za sto ce ti bracni sajetnik, kad vi bas fino odrzavate brak?
pa da, kad sam bio tinejdzer volio sam zabavljati ekipu, ali to je bilo negdje oko paleolita, ako ne i dublje u proslost. A valjda je ostala jos poneka mrvica humora u meni, iako (guglajuci po svojim simptomima) imam sve psihicke bolestine osim, mozda, vode u koljenu, te gutam receptiranu kemiju i cekam na red kod socijalnog psihica. U svakom slucaju, hvala ti na moralnoj uspinjaci

e da, skroz sam friski medju vama forumasima, pa ne kuzim sve te gumbeke tu iznad, sa strane, i s druge strane, a ni ove ispod. I sto znaci "Naslov"??
lovac u žitu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 18:24   #66
Quote:
ninocka123 kaže: Pogledaj post

Bitak je u tome da je, onaj koji je rekao, siguran da ga je ovaj drugi čuo. I da se ovaj drugi potrudi slušati i čuti.
I radi ove jednostavne spoznaje je potrebno ići u razna savjetovališta?

Ako te ne čujem... znači da te ne želim slušati i tim stavom sam objasnio/la što mislim o tebi u našoj vezi.

Nikakvi bračni psiholozi, sociolozi, savjetnici, sexolozi i ostali olozi tu činjenicu neće promijeniti dok god gledam kroz tebe, a ne u tebe.
K@rlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 18:36   #67
Quote:
lovac u žitu kaže: Pogledaj post
pa da, kad sam bio tinejdzer volio sam zabavljati ekipu, ali to je bilo negdje oko paleolita, ako ne i dublje u proslost. A valjda je ostala jos poneka mrvica humora u meni, iako (guglajuci po svojim simptomima) imam sve psihicke bolestine osim, mozda, vode u koljenu, te gutam receptiranu kemiju i cekam na red kod socijalnog psihica. U svakom slucaju, hvala ti na moralnoj uspinjaci
A-ha...sad je meni jasno Jeremija, zasto tebe zena nece. ... jer pretpostavljam, ona je zanosna ljepotica, besprijekorna u svemu i osim toga pati od nedostatka tvoje ljubavi.

A da probas s plasticnom operacijom? Kastracijom? Ili se naprosto posveti vjeri. Mislim kad si preuzeo svu odgovornost svoga braka na sebe...bilo bi u redu da to obavis i do kraja.

Zadnje uređivanje lilaamrit : 29.09.2010. at 18:58.
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 18:43   #68
Quote:
LAV.Karlo kaže: Pogledaj post
I radi ove jednostavne spoznaje je potrebno ići u razna savjetovališta?

Ako te ne čujem... znači da te ne želim slušati i tim stavom sam objasnio/la što mislim o tebi u našoj vezi.

Nikakvi bračni psiholozi, sociolozi, savjetnici, sexolozi i ostali olozi tu činjenicu neće promijeniti dok god gledam kroz tebe, a ne u tebe.
Karlo, ovo si jako dobro rekao.

Jedino ne znam za bracne savjetnike, vjerujem da ljudima pomognu, koliko mogu.
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 20:36   #69
okej ljudi, ucim ucim forumske fore.

Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post
A-ha...sad je meni jasno Jeremija, zasto tebe zena nece. ... jer pretpostavljam, ona je zanosna ljepotica, besprijekorna u svemu i osim toga pati od nedostatka tvoje ljubavi.
meni je najljepsa na svijetu i tu si ne mogu pomoci

A da probas s plasticnom operacijom?
eventualno podocnjaci dolaze u obzir, ali neka ih, imaju ih svi olinjali ruokeri

Kastracijom?
hvala, Lilaamrit, ali ne kanim se zabarikadirati u samostan. od Jeremije puno mi je drazi Jeremiah Johanson (film s Robijem Redfordom), gubitnik ali borac.

Ili se naprosto posveti vjeri.
To ne mogu, odrastao sam na rock'n'rollu, mozda si nedovoljno mlad/a pa znas ono sex drags & rock'n'roll (volim i prvo i trece, a sto sam popusio, popusio sam)

Mislim kad si preuzeo svu odgovornost svoga braka na sebe...bilo bi u redu da to obavis i do kraja.
A kraj je????
Baj d vej, imam stvar za kraj, It's only rock'n'roll Rolling Stonesa. To ce mi morati odvrtjeti dok cu tonuti u podzemlje. Samo, ja sam vec bio mrtav, nekoliko godina, pa sam evo ponovno ozivio, boli, ali lijepo je biti ziv. A ako dozivim stotu, nisam jos ni na pola!
U svakom slucaju, hvala skvadro na neignoriranju i nek je sila s vama.
lovac u žitu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 21:49   #70
Quote:
lovac u žitu kaže: Pogledaj post
meni je najljepsa na svijetu i tu si ne mogu pomoci
Ipak, ja ti zelim srecu ali ne s tvojom zenom (osim ako ne dodje srcu i pameti). Zelim ti jednu damu koja ce te voljeti, ali kad se i ti malo ispuses od pregrijavanja. Ne svidja mi se sto te zena pravi levatom, pa ne navijam za nju.


Quote:
Kastracijom? hvala, Lilaamrit, ali ne kanim se zabarikadirati u samostan. od Jeremije puno mi je drazi Jeremiah Johanson (film s Robijem Redfordom), gubitnik ali borac.

To ne mogu, odrastao sam na rock'n'rollu, mozda si nedovoljno mlad/a pa znas ono sex drags & rock'n'roll (volim i prvo i trece, a sto sam popusio, popusio sam)
Ja mislim da si ti odvalio jednu distorziju...

Quote:
A kraj je???? Baj d vej, imam stvar za kraj, It's only rock'n'roll Rolling Stonesa. To ce mi morati odvrtjeti dok cu tonuti u podzemlje. Samo, ja sam vec bio mrtav, nekoliko godina, pa sam evo ponovno ozivio, boli, ali lijepo je biti ziv. A ako dozivim stotu, nisam jos ni na pola!
U svakom slucaju, hvala skvadro na neignoriranju i nek je sila s vama.
Pa fino je tebi u tom braku vidim ja...kad ti svako malo padnes mrtav. A i ova prisilno stecena sloboda zbilja "lose dijeluje" na tebe.

Uzivaj! Meni se cini da si bas zasluzio.
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 22:55   #71
Quote:
lovac u žitu kaže: Pogledaj post
okej, uzimam te u obzir za mogucu psihicku.
a sada spavaj, Lilaamrit
...lila ce biti najdraze ako ju preskocis.

Zao mi je zbog "soc. psihica", ali s obzirom da zena si placa onoga, skupoga...pa bar nek odvoji dio love i za tebe. Nesto mi se ne cinis manje kvalitetnim bicem u odnosu na nju.

Eto ti prvi besplatni savijet, da ne kazes da sam te ostavila u ne milosti
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 08:51   #72
Quote:
lilaamrit kaže: Pogledaj post
...lila ce biti najdraze ako ju preskocis.

Zao mi je zbog "soc. psihica", ali s obzirom da zena si placa onoga, skupoga...pa bar nek odvoji dio love i za tebe. Nesto mi se ne cinis manje kvalitetnim bicem u odnosu na nju.

Eto ti prvi besplatni savijet, da ne kazes da sam te ostavila u ne milosti
preskacem te, naravno, nisam ja David Coperfild pa da mugo proci kroz tebe ili Kineski zid
Ipak, sto se tice love, nije stvar u lovi, nego u mom izboru. Uostalom bio sam dva, tri puta za pare (velike) kod jednog dede i dvije babe, 400 kuna 45 minuta Ja lovu zaradjujem uglavnom radeci posao koji znam raditi, ali ga ne volim raditi (drugi, koji volim ne donosi neku lovu, samo (samo?) veliko zadovoljstvo). (cini mi se da mi tu nedostaje jos neka zagrada? Dobro, evo nekoliko nek se nadje ()()()().
Prije nego te preskocim samo da ti kazem, sjeti se mog problema. Zove se ljubav, a ne lova.

Hej, a vi ostali, jal' spavate, ili vas boli neka stvar sto mene nesto boli??
Necu vam platiti, naravno, nista, ali pokoje misljenje, savjet, nece mi naskoditi, naprotiv. Lila je vjerojatno u pravu sto se kvalitete moga bica tice, trenutno (cca 6 mjeseci) sam totalno bez samopuzdanja (nazalost, i moja zena takodjer, dakle ukupno dvoje sjebanih), osim dok drndam po gitari, iako nemam blage veze kako se to radi, ili nesto piskaram, ili sam pijan. Samopouzdanje, sto je to???? U kojem se soping centru kupuje?? Postoji li u pilulama? Ugradjuju li ga automehanicari? Ili da nekoj bakici prevrnem invalidska kolica dok prelazi tramvajsku prugu? Hajde supermeni/ce javite se!
Moj je kao nekakav zivotni moto "Kad pogodis u centar, promasio si sve ostalo", ali sad mi se cini da sam promasio cijelu metu. A ni zita vise nema. A ni djece u zitu, sad su pred telkacima i/ili kompovima.
lovac u žitu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 09:26   #73
Jao...evo jos jednog... uhh... pa gdje ih samo ljubavno nadjete...
I kazes ljubav...pa onda bi sad negdje skupa gugutali i pokusavali izaci iz okolnosti koje su vas zadesile, a ne iz bracne krize.

Hoces svoju zenu natrag - zaradi lovu i to masnu lovu, jer povremeni jaci prilivi nece pomoci.

Sorry...pit'o si a ja ipak odluc'la reci.

I ne brigaj kad jednom nabavis lovu manje-vise svaka ce te htijeti. Tako da tuzni roker, usamljeni cowboy neces ostati, osim ako to ne zelis.

Et' na brzinu...
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 10:45   #74
Quote:
lovac u žitu kaže: Pogledaj post
preskacem te, naravno, nisam ja David Coperfild pa da mugo proci kroz tebe ili Kineski zid
Ipak, sto se tice love, nije stvar u lovi, nego u mom izboru. Uostalom bio sam dva, tri puta za pare (velike) kod jednog dede i dvije babe, 400 kuna 45 minuta Ja lovu zaradjujem uglavnom radeci posao koji znam raditi, ali ga ne volim raditi (drugi, koji volim ne donosi neku lovu, samo (samo?) veliko zadovoljstvo). (cini mi se da mi tu nedostaje jos neka zagrada? Dobro, evo nekoliko nek se nadje ()()()().
Prije nego te preskocim samo da ti kazem, sjeti se mog problema. Zove se ljubav, a ne lova.

Hej, a vi ostali, jal' spavate, ili vas boli neka stvar sto mene nesto boli??
Necu vam platiti, naravno, nista, ali pokoje misljenje, savjet, nece mi naskoditi, naprotiv. Lila je vjerojatno u pravu sto se kvalitete moga bica tice, trenutno (cca 6 mjeseci) sam totalno bez samopuzdanja (nazalost, i moja zena takodjer, dakle ukupno dvoje sjebanih), osim dok drndam po gitari, iako nemam blage veze kako se to radi, ili nesto piskaram, ili sam pijan. Samopouzdanje, sto je to???? U kojem se soping centru kupuje?? Postoji li u pilulama? Ugradjuju li ga automehanicari? Ili da nekoj bakici prevrnem invalidska kolica dok prelazi tramvajsku prugu? Hajde supermeni/ce javite se!
Moj je kao nekakav zivotni moto "Kad pogodis u centar, promasio si sve ostalo", ali sad mi se cini da sam promasio cijelu metu. A ni zita vise nema. A ni djece u zitu, sad su pred telkacima i/ili kompovima.
Nakon toliko godina moraš odlučiti da li ćeš biti sjeban sam ili udvoje.

Nema univerzalnog pravila,meni je bilo lakše biti sjebana sama........

Pa se nekad uhvatim da bi bilo lakše u dvoje,sa onim na kojeg si navikao svih tih godina.
Brzo me prođe ,sva sreća.Samo se prisjetim "ugodnih " razgovora.

Moraš sam odlučiti,teško je ovak i onak,kad si s njim nervira te i hoćeš da ode,kad ga nema fali-navika je gadna stvar....

Iako,lakše je biti sjeban sam od sebe,nego od nekog ko te muva da se potpuno izgubiš,samopouzdanje itd.....

Kaj se tiče recepta sa lovom,istina,imam zamjenu,ex veli da nije bitna ljepota,ni pamet (sve to imam ),ali ona ga poštuje i voli takvog kakav je-sa svime što ima...
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 18:15   #75
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Nakon toliko godina moraš odlučiti da li ćeš biti sjeban sam ili udvoje.

Nema univerzalnog pravila,meni je bilo lakše biti sjebana sama........

Pa se nekad uhvatim da bi bilo lakše u dvoje,sa onim na kojeg si navikao svih tih godina.
Brzo me prođe ,sva sreća.Samo se prisjetim "ugodnih " razgovora.

Moraš sam odlučiti,teško je ovak i onak,kad si s njim nervira te i hoćeš da ode,kad ga nema fali-navika je gadna stvar....

Iako,lakše je biti sjeban sam od sebe,nego od nekog ko te muva da se potpuno izgubiš,samopouzdanje itd.....

Kaj se tiče recepta sa lovom,istina,imam zamjenu,ex veli da nije bitna ljepota,ni pamet (sve to imam ),ali ona ga poštuje i voli takvog kakav je-sa svime što ima...
vidim, ti uglavnom kužiš o čemu laprdam, to si prošla, ha? (zanemari upitnik, naravno da si prošla. Ako si prošla. Možda još prolaziš (ne odgovaraj mi).
kod mene je stvar sto posto jednostavna i u jednakom postotku slozena (gle, jel to idu fontići šćčŠĆČđĐžŽ???? e , na to mi odgovori, čisto da znam, nisam baš kompjuterski guru, ma ni "G").
Dakle, jednostavno komplicirano, ona i ja se volimo, s time da je ona zaljubljena u drugog (trećeg? što je pravilnije?). Ona i ja imamo različite sustave vrijednosti, po njenom sasvim je okej da mene voli bla bla bla itd, a za njim čezne (a tip je samo bocka, ništa više, ni blizu koliko bi ona htjela, znam to, duuuugo smo skupa, razgovaramo), a moj sustav vrijednosti vrišti: želim da želi samo jednog muškarca - mene!!!. I sad što? Ona pati za njim, ja patim što ona pati za njim, on ne pati, on je jedini frajer u ovoj priči, i ima, zamisli!, svoj sustav vrijednosti (mejlali smo si par puta) po kojem on ne radi ništa loše bla bla bla itd. Meni, iskreno, nije neki problem zavesti neku drugu ženu (pokušao, upalilo, odustao od nastavka, jer mislim da nije fer samo se zajebavati a ništa ne osjećati, uopće nemam potrebu biti takav frajer i svijetu podariti još jednu koja pati i daje 400 kuna za 45 minuta dedama i babama koji se nazivaju psihoterapeuti. I sad dolazi kvaka (ne nužno broj 22): rastati se komplicirano je, a i djeca, a i moja žena nema stalne prihode, a i to je samo komad papira, kao i onaj s vjenčanja i ne znači ništa! Razdvojiti se na neko vrijeme, racionalno gledano je prihvatljivija opcija (mrzim ovakve izraze!), svatko od nas dvoje nek vidi kako to njemu funkcionira sa svim slobodama samačkog života bla bla bla itd, pa možda nešto ispadne kao rješenje.

Potpuno se slažem s tobom da je bolje, lakše, jednostavnije plakati sam, nego pred nekim, ili skupa s nekim. Odlaskom dobivam slobodu za koju nisam siguran želim li je jer ne znam što ću s njom (okej, WC će biti samo moj kad god to poželim, i pušit ću u kuhinji, a ne na balkonu na minus sto stupnjeva, bilo kojih, i frljit ću ploče do daske, i drkat ću na porniće umjesto da uživam u pravom seksu, i pozvat ću još par luzera na alkoholni tulum. E, jebiga!.

Ako ostanemo skupa, gledat ću nju kako pati, a to ne volim (jer je ipak volim, mislim sto godina smo skupa, njezina se koža nalazi s unutarnje strane moje, kužiš? Toliko smo duuuugo skupa da me više ne smeta ni kad pastu za zube stišće po sredini, ni kad je zajednički češalj pun samo njezinih dlaka), i zamjerat ću joj što čezne za drugim (vi žene to kužite, ja ne, tip izgleda ... kao... ma, naprosto sam sto puta zgodniji. Dakle, žene, digresija, u čemu je štos kod vas po tom pitanju??), i ona će meni zamjerati što joj zamjeram, i slušat ću njezinu klasiku umjesto mog rokendrola, i bla bla...)

ukratko (je je, ovo je baš ukratko), love radi, čekamo da jedna frendica ode na drugi kraj svijeta i ostavi stan na čuvanje uz samo račune, ali ona je isto sjebana (na neku drugu foru) pa držimo debele fige da se ne predomisli.

Daj, ak ti nije bed, ispričaj mi još koji komadić vlastitog iskustva.
Ovo vrijedi i za sve ostale profesionalce.

spešl temks Liliki (jer me malo digla, a onda spustila natrag pa još malo, Lila, znaš li uopće koliko si sretna? i Imperiji.
lovac u žitu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 02:53   #76
Najsladji su mali, sitni problemcici. Kako kaze narodna; "kad ti je sve dobro, a ti stavi nesto u cipelu da te zulja.

Prolazis tesko razdoblje. Tlo ti se pomaklo pod nogama i trebas ga naci. Mozda je ovo vrijeme da razmislis o sebi?
Dosadasnji zivot ocito nije isao, pa nesto treba mijenjati milom ili silom?

Ona se pogubila, pa ne moras i ti za njom. A niti ne mozes. Vjerujem da jos uvijek imas neke zelje sto bi htio, pa nek te one vode.

Proci ce...treba izdrzati, ali ce proci... ...a kad prodje onda ces vjerojatno i uvidjeti da ocito i niste skupa najbolje rijesenje.
Dvoje ljudi koji nako dugo godina provedenih skupa zapadju u takve krize, nesto i govori.
Ne bih rekla da utjecete dobro jedno na drugoga, a moje vidjenje zajednickog zivota je da partneri trebaju izvlaciti ono najbolje jedan iz drugoga.

Ne gledam to, niti tako, da je to kraj svijeta. Mozda jednog zasticenog, sigurnog, izrutiniranog...ali ukonacnici ne zadovoljnog.

Ja bih radila na lijepom oprastanju. Pozdravima od tog dosadasnjeg zivota, pa i partnera.
Neko novo zdravo se uvijek moze izreci, ako se sretnete.

Da je ona sretna s tim covjekom, vjerujem da bi i ti bio drugaciji...drugacije bi to "preboljevanje" islo. Ali ne mozes vodti njen zivot niti kontrolirati njene emocije.
Nisi vise ti u pitanju. Nego netko drugi, i tu ne mozes popravljati nista.

A nekako mi se cini da je ona vas brak prebolila. Nije ne ostvarenu ljubav, a ti nju ili bolje receno sebe ili taj brak. Ti si vec bio mrtav, nesto, prije njenog izleta.


Znam li koliko sam ja sretna? Pa...jos mrvicu pa cu to moci izgovoriti.

Zadnje uređivanje lilaamrit : 01.10.2010. at 03:00.
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 06:58   #77
okej. Lila, dala si mi dvije teme za razmisljanje, pa cu si malo prosvrdlati taj puding u glavi sto mi sluzi umjesto mozga.
Jedino, nekako mi se cini da nisi prosla kroz slicno iskustvo, a i
covjek (ako zna kako se to radi i ako ga nesto jako pukne) pocne da raste, sam sa sobom, u dvoje, s cijelim svijetom, svejedno. A odrastanje poslije smrti poprilicno boli, i cini se, traaaaaajeeeee
lovac u žitu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 09:19   #78
Quote:
lovac u žitu kaže: Pogledaj post
okej. Lila, dala si mi dvije teme za razmisljanje, pa cu si malo prosvrdlati taj puding u glavi sto mi sluzi umjesto mozga.
Jedino, nekako mi se cini da nisi prosla kroz slicno iskustvo, a i
covjek (ako zna kako se to radi i ako ga nesto jako pukne) pocne da raste, sam sa sobom, u dvoje, s cijelim svijetom, svejedno. A odrastanje poslije smrti poprilicno boli, i cini se, traaaaaajeeeee
Ostanak u vezi u kojoj ti je stalno u glavi rastanak,je polagano umiranje.Bolji je rez,pa kaj bude.

Ja samo ne kužim kako ako žena hoće biti sa tobom-nađe nekoga za bockanje,umjesto da pokušate popraviti odnos prije nego se pojavi treći...
Ne znam, možda ima veliko srce pa u njega stane puno ?

Govorim o sebi,ali i nakon 3 godine od rastave nisam sposobna za novu vezu...

Možda je to stvarno bila samo greška,pokušaj da ju netko voli.
Pokaži ti da si taj!

Žene vole da ih se voli.
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 12:09   #79
Quote:
lovac u žitu kaže: Pogledaj post
okej. Lila, dala si mi dvije teme za razmisljanje, pa cu si malo prosvrdlati taj puding u glavi sto mi sluzi umjesto mozga.
Jedino, nekako mi se cini da nisi prosla kroz slicno iskustvo, a i
covjek (ako zna kako se to radi i ako ga nesto jako pukne) pocne da raste, sam sa sobom, u dvoje, s cijelim svijetom, svejedno. A odrastanje poslije smrti poprilicno boli, i cini se, traaaaaajeeeee
A sta mozes uciniti? Osim pustiti vremenu i voditi svoj zivot. Pokusavati i dalje...i dalje...i dalje dok sam ne dobijes odgovore. Mozda je odgovor i sad vec jasan, ali ga ne vidis. Ne zelis vidjeti, ne mozes od boli...

Nisam prosla tvoje iskustvo iz vise razloga, ali imam iskustvo s pudingom u glavi (dobar ti je ovaj izraz). Ali, stvrdne se i puding nakon nekog vremena.

Odrastanje je bolno. Imas osjecaj da se kroz zivot najcesce pozdravljas.
Pa zato kazem neka pozdravi budu lijepi. Chapter 123 is closed.
Neke se stvari terabaju zatvoriti da bi otvorili nova poglavlja.
I to ne mora znaciti da trebas "izbaciti likove iz njega". Neki i sami izadju s svojom drugom pricom, neki se zadrze...a znas kako to vec ide u knjigama.

Zadnje uređivanje lilaamrit : 01.10.2010. at 12:30.
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 12:13   #80
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
Žene vole da ih se voli.
Ovdje svacega nije bilo, ali njegove ljubavi...na preteke.
Nemoj mu jos odrati kozu.

Zadnje uređivanje lilaamrit : 01.10.2010. at 12:43.
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.