Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2015., 20:57   #321
Quote:
ivanstalker kaže: Pogledaj post
Pa je, venera mi je vladar i 2. kuce. (uz 7.kucu)
Smeta me skakanje iz veze u vezu, ja bi nesto stabilno pa sam se nadao da bi moglo doci do stabilne veze uz one druge spomenute tranzite na mjesec i veneru koji vladaju 5. i 7. poljem inace.

Meni je tu najcudnije sto uz taj natalni aspekt venere i urana ja osjecam potrebu za stabilnijim odnosima odnosno bojim se skakanja iz veze u vezu, to me nekako umara.
Koliko god ti se trenutno sada cini da bi ti odgovarala jedna stabilna,kontinuirana veza(sto je odraz te konjukcije Ur0Ve 90 Ur,jer ti se bas ne da to da ostvaris),ipak mislim da ako bi usao u nju,pozelio vrlo brzo jednu opusteniju,liberalniju varijantu u takvom odnosu,i moguce da bi sam pozelio da izadjes iz nje,i sve tvoje partnerice u zivotu ce morati osjetiti tu tvoju potrebu za nekom vrstom slobode i neovisnosti u vezi.
Jedino ako u karti imas nekih "dobrih " aspekata SAturna sa Venerom,onda on uozbiljava odnose,daje mogucnost trajnih veza.
Cini mi se da se nikada nisam vise zaljubljivao u zivotu,kao kada mi je Uran tranzitirao iznad Ve u Ribama,ali mi ni jedna veza nije trajala vise od mjesec dana.Nekada zbog moga iznenadnog hladjenja,nekada zbog nekakvih "visih" stvari na koje nisam mogao uticati.Uran sve to izbrne naopako,sve se poslozi tako da odnos tesko moze da traje.
E sada strpi se malo dok prodje taj kvadrat,on ti sigurno nije prepreka da imas poznanstva,da imas sexualna iskustva,pa ako se ne mislis jos zeniti,sta te briga
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 22:49   #322
Hvala na odgovorima.Postavit cu usput i natalnu da ne nabadamo svi skupa pa ako nekog zanima...http://i58.tinypic.com/vfv28i.jpg

Egzaktno kadrat prvi puta dolazi 25.5. pa onda iduci puta pocetkom iduce godine i nakon toga vise nece biti egzaktnog kvadrata, mislim da ce uran najblize doci veneri na 2 stepena tamo pocetkom 2017. godine. Kako god, ja sam uvijek osjecao potrebu za nekakvim stabilnim odnosima koji ce se vremenom nadograđivati tako da samog sebe iskreno ne mogu postaviti u ova svojstva ur0ve. Ne znam kako niti zasto, ali uvjek sam tezio temeljitim odnosima/osobama.

Kako god, necu bjezati od eventualne prilike za ulazak od veze, iako cu i dalje teziti svojoj ideji o stabilnoj vezi. Javim vam se sa novostima u međuvremenu.
ivanstalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 23:20   #323
Uh pa ti imas i Ne tamo, he, he...
Nije cudno da težiš ozbiljnijim odnosima, jer ti je Saturn prešao preko vladara 7-me i ide ka Suncu, dosta će te to uozbiljit...
Bas zbog toga dodatno mislim da bi partnerica mogla biti ta koja je Uranski trknuta, Ve je 7. to su oni nasuprot tebe...a kako vlada i 2. taj dogadjaj mijenja i neke tvoje vrijednosti i stavove koje si do tad imao...trazi nove, odbacuje stare...
Pošto si zaista mlad nema potrebe da se opterecuješ koliko ce veza trajati, to ti govorim iz iskustva natalne opozicije VE-UR, jer ćeš ispalit na živce...
Stabilno, normalno, može, al neko vrijeme onda sve ode u klinac i često ćes se pitat jel sam ja, il je druga strana, zasto takve izabirem-dobijem, zasto je kraj, zasto sad moram otici, zato je morala ona otici...itd...itd...never ending story...

Kako bi na faceu rekli Keep calm and ...whatever...
thalatte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 23:27   #324
Hvala.

Razumijem sto govoris, a sada razumijem zasto se i ja ovako osjecam. Nesto stabilno trazim, a kako bi se vremenom to sve razvijalo... nikad ne mozes znati. Ali ponavljam, svakako trazim odnos koji bi se nadograđivao nekim vremenom, avanture i nekakvi povrsni odnosi me zbilja nikada nisu dirali jer sam temeljita osoba i onda trazim iste takve.

Mozes li mi samo pojasniti ovaj dio... "trazi nove, odbacuje stare..." sto si tocno mislila pod time, i dali se to odnosi na ovaj skorasnji tranzit urana na veneru?
ivanstalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 23:36   #325
Da nisam mislila na partnere, vec simboliku 2.kuce, osobne vrijednosti, ne samo imovina vec tvoji stavovi...mijenjaju se...odbacujes stare obrasce i usvajaš nove, nekada sam od sebe imas tu potrebu, ponekad te vanjske okolnosti natjeraju...itd...i nemoj se iznenaditi ako to bude nesto totalno suprotno od onog što si do sad mislio...to je cak i zabavan dio...
thalatte is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 23:46   #326
Quote:
ivanstalker kaže: Pogledaj post
Hvala.

Razumijem sto govoris, a sada razumijem zasto se i ja ovako osjecam. Nesto stabilno trazim, a kako bi se vremenom to sve razvijalo... nikad ne mozes znati. Ali ponavljam, svakako trazim odnos koji bi se nadograđivao nekim vremenom, avanture i nekakvi povrsni odnosi me zbilja nikada nisu dirali jer sam temeljita osoba i onda trazim iste takve.

Mozes li mi samo pojasniti ovaj dio... "trazi nove, odbacuje stare..." sto si tocno mislila pod time, i dali se to odnosi na ovaj skorasnji tranzit urana na veneru?
A da ti malo ne idealiziras previse zene,nisi nam rekao da ti je Ne blize Veneri od Urana,i da mozda mastas za nekim nedostiznim djevojkama,tj trazis mozda i podsvjesno cure sa kojima realno ne mozes biti,i kroz takve odnose ostvarujes tu neku ulogu "zrtve" u toj bezuslovnoj ljubavi koju si bio speman ponuditi.

Pa jos taj Uran pored,komplicira stvari vise,pa dzaba sto je Ve u JArcu stabilna,i sto tezis stabilnim,i dugim vezama,posebno sada kada ti taj stelijum u Jarcu kvadrira Uran ja nebi rekao da ces ulaziti u nista ozbiljno,mada svakako nemoj mene slusati,i ako se kakva pojavi,samo naprijed.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 23:51   #327
Idealziram sigurno, mislim da svatko tko je u vezi idealizira partnericu, ja sigurno da.
Ali razumijem sta pricas i prepoznajem se tu...
Znaci nekakav zakljucak svemu ovome, vjerojatno bi se trebao opustiti pa ce sve doci na svoje mjesto kada za to bude uvjeta i kada situacija sazrije. Kako god, hvala vam na vremenu i odgovorima
ivanstalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 00:15   #328
Quote:
ivanstalker kaže: Pogledaj post
Idealziram sigurno, mislim da svatko tko je u vezi idealizira partnericu, ja sigurno da.
Ali razumijem sta pricas i prepoznajem se tu...
Znaci nekakav zakljucak svemu ovome, vjerojatno bi se trebao opustiti pa ce sve doci na svoje mjesto kada za to bude uvjeta i kada situacija sazrije. Kako god, hvala vam na vremenu i odgovorima
Upravo to,nigdje ti se ne zuri

Ne idealizira svako,daleko od toga,mnogo bolje prolaze realisti koji prihvataju ono realno sto im se nudi,a ne ono sto im je u masti
Tebi ili se svidi odmah (To je ta ) ili nikada

Znas koliko imas parova,u kojima partneri na pocetku odnosa nisu osjecali apsolutno nista jedno prema drugom,pa su prepustili vremenu da se stvori neka navika,tebe,pa i mene od toga jeza puca
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2015., 23:14   #329
Uran mi je na kraju 2.kuce, ali mi utjece i na 3.kucu, barem kako mi je rekla jedna astrologica kod koje sam bila na čitanju karte.

Pročitala sam neke stvari na netu glede te pozicije i nazalost/nasrecu se pronalazim.

Samo ne znam više kako da smirim taj svoj um. U trecoj kuci mi je neptun i jupiter i eto sada dodatno jos saznam da mi i uran utjece na 3.kucu ( a do sada sam to sve pripisivala Merkuru trigon uran).

Nekada imam osjecaj da cu zavrsiti u ludari

Mozak mi brutalno puno ideja proizvodi, ali najvise me smeta sto je nestrpljiv i ima malo interesa sa praktično i prizemno.
tako da se moram brutalno jako pomučiti da te ideje i realiziram.

NEED HELP
lilith_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 13:04   #330
Quote:
lilith_zg kaže: Pogledaj post
Uran mi je na kraju 2.kuce, ali mi utjece i na 3.kucu, barem kako mi je rekla jedna astrologica kod koje sam bila na čitanju karte.

Pročitala sam neke stvari na netu glede te pozicije i nazalost/nasrecu se pronalazim.

Samo ne znam više kako da smirim taj svoj um. U trecoj kuci mi je neptun i jupiter i eto sada dodatno jos saznam da mi i uran utjece na 3.kucu ( a do sada sam to sve pripisivala Merkuru trigon uran).

Nekada imam osjecaj da cu zavrsiti u ludari

Mozak mi brutalno puno ideja proizvodi, ali najvise me smeta sto je nestrpljiv i ima malo interesa sa praktično i prizemno.
tako da se moram brutalno jako pomučiti da te ideje i realiziram.

NEED HELP
Zapiši, pa ih reviziraj tijekom nekog skorijeg, Saturnom obilježenog perioda, kada budeš mentalno "posloženija", realističnija i spremna se uhvatiti u koštac s tim idejama.
U međuvremenu radi vježbe koncentracije, bilo kroz igrice na mobitelu ili kompu (Merkur/Uran) ili meditaciju (Neptun u 3.).

Um najbolje smirujemo tako da ga zaposlimo.
seagreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 15:25   #331
Quote:
seagreen kaže: Pogledaj post
Zapiši, pa ih reviziraj tijekom nekog skorijeg, Saturnom obilježenog perioda, kada budeš mentalno "posloženija", realističnija i spremna se uhvatiti u koštac s tim idejama.
U međuvremenu radi vježbe koncentracije, bilo kroz igrice na mobitelu ili kompu (Merkur/Uran) ili meditaciju (Neptun u 3.).

Um najbolje smirujemo tako da ga zaposlimo.
Pa cak mislim da je sada taj period..bas mi i saturn prolazi 2.kucom...i lagano ide prema uranu...pa nekako i prizemljujem te ideje...odn.jednu ideju..koja je cak vrlo uranovsko - neptunovske prirode

Samo hvata me strah...i onda samo preskocim na nesto drugo.ali to mi je vec poznato..pa samu sebe vracam prvotnoj ideji unstoc strahu.

da, meditacija nije los prijedlog.
a da vidus igrice mi nikad nisu pale na pamet....
lilith_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 11:08   #332
Da li netko zna što nam sada radi Uran? Imam gadnih problema s elektronikom, kao i moji suradnici, kompjuteri kao da su nam ukleti...
Fubuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 17:19   #333
Quote:
Fubuki kaže: Pogledaj post
Da li netko zna što nam sada radi Uran? Imam gadnih problema s elektronikom, kao i moji suradnici, kompjuteri kao da su nam ukleti...
Uran trenutačno na 19 stupnju znaka ovna i u direktnom je hodu, aspekti koji radi je onaj stari kvadrat s Plutonom te novije trigon s Saturnom.

Možda je do Merkura u ribama, to zna izazvati kaos kada se pridruži Neptunu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 22:30   #334
uran mi uskoro sjeda na mc. dakle, opozicija ic. prilično važne točke. uran obično ruši, a kod mene nema što srušiti.

tako da se nadam nekom nebeskom ugodnom iznenađenju. za mjesec dana otprilike, vidjeti ću jesam li u pravu.
eh da, natalno mi je vladar sedme.
__________________
Kad čovjek padne potvrdio je silu gravitacije. Kad se podigne potvrdio je svoju vlastitu silu. Svatko može biti Isac Newton u svom svemiru.
gajto gazdanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 09:18   #335
Pozdrav svim astro forumašima!

Imam pitanje s obzirom da sam amater u astrologiji, da li je u ženskom natalu konjukcja sunca i urana pokazatelj da bi životni partner mogao biti razveden, dakle iza sebe već imati brak, djecu ili je to čisto slučajnost u nekim ženskim natalima?
Makar mislim da u astrologiji nema baš previše slučajnosti....

Hvala unaprijed na odgovoru!!!
Kimontina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 12:12   #336
Quote:
Kimontina kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim astro forumašima!

Imam pitanje s obzirom da sam amater u astrologiji, da li je u ženskom natalu konjukcja sunca i urana pokazatelj da bi životni partner mogao biti razveden, dakle iza sebe već imati brak, djecu ili je to čisto slučajnost u nekim ženskim natalima?
Makar mislim da u astrologiji nema baš previše slučajnosti....

Hvala unaprijed na odgovoru!!!
Može i to pokazivati (da je razveden što nužno ne uključuje da ima djecu) ali i mnoge druge stvari, npr. da je njen muž vodenjak, da je elektrotehničar, da je astrolog...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 13:53   #337
Hvala puno Fish na odgovoru!!
Kimontina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2019., 17:52   #338
Ajme, ima to veze s Uranom?
Nevrijeme, sijevanje, munje, grmljavina?
Kisa, kisa, kisa?
Volim bas, uzivam, brojim dane kad vidim na prognozi da stize fronta.
Bas uzivam u tome.
Nikad nisam razmisljala o astroloskoj pozadini toga.
Epla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2019., 20:54   #339
Nije Mars kvadrat uran "genijalci" (pod navodnicima)
nego uran kvadrat sunce.
Alienica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2019., 08:06   #340
Uran kvadrat Sunce u natalu nije znak genija, već aspekt ogromnog ega koji želi slobodu, svoj put, ne trpi ograničenja,nikad nije miran,ima neke blic ideje, ali ne zna kako to uspješno realizirati,a da ne "pukne",pa često priča da je genijalan, svoj,a zapravo su to priče.Trebala bi postojati ravnoteža u dobrim aspektima drugih planeta,Mjeseca i Merkura da ublaži taj kvadrat Uran/Sunce.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.