Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2008., 15:40   #21
ajde neka netko navede primjer extremne ružnoće?
ja baš i nisam viđala ružne ljude nego samo zapuštene ljude
nitko ne može biti toliko ružan koliko može bit zapušten i nemaran
a extremnu ružnoću se uvijek može sredit operacijom
eto,pa neka mi netko kaže kakve su to preružne ljude viđali skupa jer ja baš i nisam
Mona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 15:41   #22
ovih par koji su meni ružni su kronično solo.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 15:45   #23
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
ovih par koji su meni ružni su kronično solo.
ja znam par meni ružnih ljudi
ali pazi kakvih
debeli su,uvijek im je masna kosa,dečki su neobrijani,cure smrde,žuti su im zubi,stalno nose istu odjeću itd.
oni možda i nisu ružni ali su se sami unakazili
Mona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 15:53   #24
a gle, postoji razlika između ružnog i zapuštenog po pitanju higijene. i, recimo, neuglednog, znači osoba bi mogla ko u tinejdžerskom filmu izgledat puno bolje prema nekim standardima kojima nam mediji pune mozak, al je boli kurac sve u svemu.
ja pod ružno mislim krivo posloženo lice. ne znam kako da ovo politički korektno kažem. ono, malecke očice, kukast nos, isturena brada, ibernisko čelo, i tako dalje, sve na istoj osobi. a to stvarno ne vidim baš često.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 15:56   #25
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
a gle, postoji razlika između ružnog i zapuštenog po pitanju higijene. i, recimo, neuglednog, znači osoba bi mogla ko u tinejdžerskom filmu izgledat puno bolje prema nekim standardima kojima nam mediji pune mozak, al je boli kurac sve u svemu.
ja pod ružno mislim krivo posloženo lice. ne znam kako da ovo politički korektno kažem. ono, malecke očice, kukast nos, isturena brada, ibernisko čelo, i tako dalje, sve na istoj osobi. a to stvarno ne vidim baš često.
pa da,ja se ne sjećam kad sam vidila baš ružnu osobu
ono,da joj ništa ne može pomoć osim extremne operacije
a neki ljudi su cjepidlake pa im nitko nije dovoljno lijep
eto,meni nitko nije dovoljno ružan
Mona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 15:58   #26
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Imajući sve ovo na umu, moram postaviti pitanje: kako se ružni parovi uopće formiraju i opstaju? Koji razlozi ih povežu i održe skupa? Meni je to jednostavno nejasno.
to je, izgleda, zato što ti nije kako veza kao takva funkcionira, što veže ljude bilo gadne ili prekrasne
fizički izgled može biti jedan od kriterija privlačnosti ali ako je jedini onda veza pati... jer se ljudi mijenjaju, a i oni koji to odbijaju shvatiti se na kraju unakarade plastikom
ali privlačnost najčešće, hvala Nebesima, nema veze s izgledom.... iraconalna je
ono, da se moj muž zaljubio samo u čvrstu trojku sad bi me mogao komotno ostaviti jer je više nemam
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 16:03   #27
uf ja znam jedan stvarno ružan par, al kad zanemariš to da su oboje zaista fizički ružni, nesimetrični i generalno neprivlačni (što dokazuje da nisu privukli nikog prije osim jedno drugo) ponašaju se kao bilokoji drugi fizički prekrasan par.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 16:03   #28
Quote:
Mona* kaže: Pogledaj post
ajde neka netko navede primjer extremne ružnoće?
ja baš i nisam viđala ružne ljude nego samo zapuštene ljude
Ja sam baš jučer u gradu vidjela jednog dečka koji mi izgleda ko karikatura.
Ali doslovce. Viđala sam ga već par puta. Ima izrazito izbuljene oči i iskežene zube, vrlo neobično.
Ali to je doista jedina extremno ružna osoba koje se mogu sjetiti

Možda sam ih viđala još, vjerojatno jesam, no to je toliko mali postotak da brzo zaboravim (osim ako je friško, ko ovo jučer).
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 16:07   #29
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
uf ja znam jedan stvarno ružan par, al kad zanemariš to da su oboje zaista fizički ružni, nesimetrični i generalno neprivlačni (što dokazuje da nisu privukli nikog prije osim jedno drugo) ponašaju se kao bilokoji drugi fizički prekrasan par.
Da, znam ja čovjeka koji je meni pojam neprivlačnosti (neću reć ružnoće jer nekaj posebno ružan nije, no privlačan je i intrigantan ko prevrnuta kanta za smeće), koji je svoju ljubav života upozno na ulici doslovce
Al kad velim ljubav, onda je to fakat ono.. priča ko iz bajke. O čemu ja potajno sanjam

Nju nisam vidjela, i nije zapravo uopće bitno kakva je. Jebiga. Ljubav ne bira
Koliko prekrasnih ljudi takvo što nikad ne doživi?
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 16:09   #30
ovaj topic je najbolji dokaz

brijem da vecina s ovog topica ima partnera
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 16:09   #31
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Još prije jedno četiri godine, kad sam u predvorju faksa vidio dvije osobe koje imaju problem s adipoznošću (za prosječnu osobu: dvije mrcine) kako se ljube, maze i gledaju se međusobno kao da im je drago što su skupa, nije mi bilo jasno što takav par drži skupa.
Meni je to bas slatko.

I ne znam sto je tu toliko cudno, after all, svi mi mozemo birati u granicama ponudjenoga, iliti onoga sto i sami nudimo, bez obzira na to sto kod nekih su te granice suzenije, a kod nekih puno sire.

Sloboda izbora je ogranicena.

Uostalom, nitko nebi bio sa svojim partnerom kojeg/koju sada ima da mu se pruzila prilika uzeti nekog jos ljepseg, jos pametnijeg, jos sposobnijeg, itd.
Isto vrijedi i za partnera.

Nemojmo se zavaravati, svi se pokrivamo koliko smo dugacki.
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 16:13   #32
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ali to i jest centralni problem s tvojim pitanjem. Ako se držiš statističke definicije ljepote, dobivaš besmislen odgovor, jer ljudima u formiranju emocionalno-seksualnih veza 'statistička ljepota' jednostavno ne igra jako veliku ulogu.

Ona je stvarno važna u adolescentskoj dobi, ali odrastanjem, obrazovanjem itd. važnost te 'statističke' (dakle popularno prihvaćene) ljepote slabi. A kod mnogih ljudi nikad niti nije jaka.

U Francuza čak postoji uzrečica da lijepe žene trebaju ispraznim muškarcima (ili tako nešto), koja ti puno govori o dosezima i važnosti 'statističke' ljepote. Dakle, cijela jedna golema i važna nacionalna kultura prihvatila je dictum da opće-popularna ljepota ne samo da nije važna nego je inteligentnom čovjeku čak često dosadna.

Ti si tu dosadnu 'ljepotu' -- koja svojom dosadnošću zapravo prestaje biti ljepota -- nametnuo kao važan kriterij, a ona to nije. Dakle, pomiri se s onime što odbijaš prihvatiti -- da je 'statistička' ljepota jedna stvar, a stvarna (subjektivna) ljepota nešto sasvim drugo. A za stvaranje veza važna je ova druga.

Veze i ljubavi ne rađaju se samo zbog fizičke privlačnosti. jako ih puno nastaje iz simpatija, prijateljstva itd. Emocionalna privlačnost onda ljudima mijenja percepciju i i simpatični ljudi im postaju puno privlačniji nego oni emocionalno 'neutralni'. I to je srž one izreke o ljepoti u očima promatrača.

To je jedina relevantna ljepota. Ona tvoja 'statistička' važna je samo proizvođačima kozmetike i Hollywoodu, a svakodnevnom čovjeku u svakodnevnom životu znači malo. Što je obrazovaniji, normalniji i odrasliji, to mu znači manje.

Kad jednom ugledaš ružnu ženu oko koje se bore muškarci, shvatit ćeš to u potpunosti.
Ovo bi bio sasvim u redu i "uboden" post, da se toga nisam "riješio" u uvodom. Pa, da se citiram:

Quote:
Možemo reći da je ljepota u oku promatrača i da ono što je meni ružno – njima nije, ali vjerojatnost da se jedna ružna osoba zaljubi u drugu ružnu je poprilično mala, a kvadrat te vjerojatnosti je da se za osoba povratno zaljubi u tu koja se zaljubila u nju. To je toliko mala vjerojatnost da bi takvih parova valjda trebalo bit koliko ja imam para na žiro računu. Nula.
Nema tu ulogu uopće "objektivna" ljepota, nego činjenica da je vjerojatnost da se ružna osoba svidi ružnoj (tj. da joj bude lijepa) mala - a da se onda to dogodi i s druge strane - mizerna. "Objektivna" ljepota tu ima ulogu utoliko što je vjerojatnost (recipročnog) sviđanja veća što su oba partnera statistički ljepša.

Mislim, pazi. Ako moram u ekstreme (a čini mi se da moram, jer je najbolji način pokazivanja poante):

Imamo ovog momka. Imamo ovu curu. Šansa da se ona njemu svidi je malena. Ali šansa da se on svidi njoj istovremeno je kvadrat te mizerne vjerojatnosti, što znači da je zbilja jako mizerno.

A ako imamo osobu koja bi se statistički smatrala lijepom, stvari su drugačije. Za nju je mala šansa da će joj se svidjet onaj momak s prvog linka. Ali šansa da će se ona svidjet tom momku je daleko veća, nego da će m use svidjet baš ona karakteristično nelijepa djevojka.
__________________
microstock

Zadnje uređivanje *_spike : 26.10.2008. at 16:22.
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 16:18   #33
Quote:
gerbengoy kaže: Pogledaj post
Uostalom, nitko nebi bio sa svojim partnerom kojeg/koju sada ima da mu se pruzila prilika uzeti nekog jos ljepseg
sad ću ti otkrit ameriku, ali koliko je netko sretan u vezi nema neke veze s time koliko mu je partner lijep.

ljepota nije dovoljan uvjet ni za običnu privlačnost, a stvarno mi je teško razumjet kakve veze ima s kvalitetom veze.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 16:18   #34
Quote:
gerbengoy kaže: Pogledaj post

Uostalom, nitko nebi bio sa svojim partnerom kojeg/koju sada ima da mu se pruzila prilika uzeti nekog jos ljepseg, jos pametnijeg, jos sposobnijeg, itd.
Isto vrijedi i za partnera.
Pa jest.
Pod uvjetom da na izbor partnera gledaš ko na kupovinu.

Ja obično živim za udare munje i zgodno složene okolnosti, i obično se u takvoj situaciji upuštam u odnos (vezu, seks, il kaj već). A tu ima fakat svakakvih muških, od prekrasnih do ispodprosječnih. I dokle god meni kemija radi, ne može se pojaviti "objektivno" bolji ni da hoću. Može me jedino jača struja stepst, no to opet neće imati nikakve veze s "objektivnim" karakteristikama.

Nikad s nikim nisam mentalno odlučila bit samo zato kaj ima osobinu 1,2 ili 3...
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 16:21   #35
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Nema tu ulogu uopće "objektivna" ljepota, nego činjenica da je vjerojatnost da se ružna osoba svidi ružnoj (tj. da joj bude lijepa) mala - a da se onda to dogodi i s druge strane - mizerna. "Objektivna" ljepota tu ima ulogu utoliko što je vjerojatnost (recipročnog) sviđanja veća što su oba partnera statistički ljepša.
A zašto bi bila mala, molim te reci?
Da, lijepši ljudi imat će logično više zainteresiranih za sebe, to tako jest u životu.
No, sigurna sam da se prava kemija i jednima i drugima događa podjednako često (ili rijetko), neovisno o ljepoti.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 16:21   #36
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
..je vjerojatnost da se ružna osoba svidi ružnoj (tj. da joj bude lijepa)
to nisu sinonimi.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 16:21   #37
Pa, spajk, zašto se ljudi uopće uparuju, lijepi ili ružni?
Da Vinci je tvrdio da su žene lijepe samo zato jer im je pička toliko ružna da je "bog" morao nečim kompenzirati taj nedostatak e da bi se čovječanstvo održalo. A bit će da ružnoća pičke i nema neki utjecaj na privlačnost
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 16:22   #38
Svašta se ovdje da pročitati, ali ovo, nemam riječi...Koliko ti je godina ? Budući da sam za sebe misliš da si ružan, misliš li pri tome i da si površan ? Jeli ovaj tvoj post zapravo ljubomora što i ružni ljudi mogu naći nekoga i voljeti se, a ti ne možeš ? Misliš li da bi trebalo organizirati lov na rugobe i spaliti ih na lomači da se ne bi razmnožavali i rađali ružnu djecu ? WTF ??? Raspiši natječaj! Tražimo inkvizitore, a pritom sebi stavi vrećicu na glavu !
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 16:24   #39
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Imamo ovog momka. Imamo ovu curu. Šansa da se ona njemu svidi je malena. Ali šansa da se on svidi njoj istovremeno je kvadrat te mizerne vjerojatnosri, što znači da je zbilja jako mizerno.
oni nisu ružni, samo imaju sjebane zube.
on bi, da sredi zube, obrije ovaj jad iznad usne, i prestane se furat na antu gotovca po pitanju frizure, bio sladak. i sad je sladak, al ima groblje u ustima. a groblje u ustima je big no-no.

cura ima slatku facicu, al opet groblje u ustima.

ovo nisu ružni ljudi.

a šansa da se oni jedno drugom svide (ok, ako izuzmemo te zube koji su stvarno užas) imaju više veze s hrpom stvari koje nemaju veze s izgledom, nego s njegovim klempavim ušima.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 16:25   #40
P.S. Pogledaj crtić Shrek pa možda nešto naučiš !
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:40.