Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2008., 22:04   #781
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Ah, očito je da smo različiti, meni recimo inteligencija nikako nije turn off kao ni dobrota.
opet nisi pazljivo citala
uopce nisam iznosio vlastiti stav (niti jedan pojedinacni stav ne smatram bitnim za ovu pricu), tek zapazanja o svom dozivljaju ponasanja prosjecnog ljudskog bica
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 22:20   #782
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
opet nisi pazljivo citala
uopce nisam iznosio vlastiti stav (niti jedan pojedinacni stav ne smatram bitnim za ovu pricu), tek zapazanja o svom dozivljaju ponasanja prosjecnog ljudskog bica
Da, ako je prosječna osoba kreten kome nije bitno da li je netko kriminalac, mučitelj životinja ili glup k'o stup.
Šmizla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2008., 23:29   #783
evo ti primjera s jedne teme s US:


"ali recite vi meni kakav je to normalan dečko jer ja na takvog nisam naišla. koliko znam postoje samo 4 tipa:

1. super izgleda, ali je kurva i glup
2. loše izgleda, dobar je u duši i pametan, stalno doma za PC-om, nema ga u društvu
3- primjerak: super izgleda, pametan, umišljen do bola pa "ni ne treba curu do 30.godine", a kad je zatreba "može birati"
4. (nova vrsta): kopači noseva"



lose izgleda, dobar je u dusi i pametan ... i rest my case
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 03:01   #784
Pokretac topica... congrats, kako uopce funkcioniras...

Kad si s nekim u vezi, to bi valjda trebalo podrazumijevati (nakon ovog svega nisam vise ni u sto sigurna ) da vrijeme provodite i na neke druge nacine osim "upijanja" necije ljepote... A nekako me sva ljepota ovog svijeta prodje kad netko otvori usta i nastane crna rupa.
Recimo da se ne smatram bas pretjerano privlacnom. Da budem iskrena (nije na forumu ), ni moj me decko nije oborio s nogu na prvi pogled, Brad Pitt je puuuno zgodniji . Ali prva kava koju sam popila sa deckom bila mi je odlicna i nadala sam se da ce sto dulje trajati... a s tim trajanjem mi je i on bio nekako sve ljepsi... primjetis male stvari koje ga cine tako LIJEPIM. Shvatis da je pametan, pristojan, kako ima lijepe oci, ruke... I kako ruzni parovi funkcioniraju... a valjda piju puno kave kao i mi
Nike_Slancio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 09:00   #785
Quote:
Pokondirena tikva kaže: Pogledaj post
rekoh ti da su jednadze ljepota+slicnost+blizina+uzajamnost+ono sto sam zaboravila=uparivanje 50 % tocne. dakle, ljepota=uparivanje su maksimalno 20 % tocne. to znaci svaka 5-a veza se da objasniti odnosom iz tvog uvodnog posta.
sta nije daleko zanimljivije pitanje sta je s one 4 od 5, umjesto ustrajanja na ovoj jednoj?
ti si tikvo sažela onih par teorija ljubavi, nisi li?

i mene je "iznenadilo" spajkovo ignoriranje iznesenog
osobno mislim da je način postavljanja teme teška debilana što i nije čudno pošto jabuka ne pada daleko od stabla, ali ima toliko potencijala (ako se zanemare autorovi stereotipi) razviti se u nešto jako zanimljivo i konstruktivno.

ja bi sad rado raspravljala s tobom al nemrem jer sa slažem sa svime što si napisala
__________________
Beer has food value, but food has no beer value...
Fuk Mi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 09:43   #786
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
opet nisi pazljivo citala
uopce nisam iznosio vlastiti stav (niti jedan pojedinacni stav ne smatram bitnim za ovu pricu), tek zapazanja o svom dozivljaju ponasanja prosjecnog ljudskog bica
Pažljivo čitala? Pa ne pišeš formule nuklearne fizike. Kako nije tvoj stav ako su tvoja zapažanja u tvom doživljaju? Eto, moja su zapažanja da žene vole inteligentne muškarce.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 09:47   #787
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
evo ti primjera s jedne teme s US:


"ali recite vi meni kakav je to normalan dečko jer ja na takvog nisam naišla. koliko znam postoje samo 4 tipa:

1. super izgleda, ali je kurva i glup
2. loše izgleda, dobar je u duši i pametan, stalno doma za PC-om, nema ga u društvu
3- primjerak: super izgleda, pametan, umišljen do bola pa "ni ne treba curu do 30.godine", a kad je zatreba "može birati"
4. (nova vrsta): kopači noseva"



lose izgleda, dobar je u dusi i pametan ... i rest my case


Je da, to je baš reprezentativan uzorak... I da, baš sve je tako crno i bijelo... svi su il glupi, a zgodni il ružni,a dobri...aha.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 10:40   #788
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Kako nije tvoj stav ako su tvoja zapažanja u tvom doživljaju? Eto, moja su zapažanja da žene vole inteligentne muškarce.
ovo zapazanje ne dijelimo
smatram da je politicki korektno reci kako su inteligencija i dobrota pozeljne osobine partnera, ali da u stvarnosti to bas i nije tako (kod odredjenog, nemalog broja ljudi)

vec sam obrazlozio zasto, a dao sam tipicni primjer (za kojeg nisam tvrdio da je reprezentativan, vec je samo trebao posluziti kao ilustracija onoga sto sam rekao)


inace, rekao sam ti da nisi pazljivo citala upise zbog ove tvrdnje:

Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Ah, očito je da smo različiti, meni recimo inteligencija nikako nije turn off kao ni dobrota.
buduci da se nisam izjasnio sto mislim o inteligenciji kao turn onu, nisi mogla donijeti nikakav sud o tome

ipak, imas jedan izlaz: mozda si ustvari htjela reci "ah, ocito je da nismo svi isti ...", "ah, ocito je da se ljudi razlikuju ..."
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 11:52   #789
Htjela sam reći da generaliziraš i to bez osnove.
Ja eto ne znam nijednu ženu kojoj pamet i dobrota nije plus u odabiru muškarca. A ti si taj primjer naveo kao nešto što se događa pod 'dobar dan'. Otkud tebi da se to događa kod nemalog broja ljudi? Ako su to tvoji poznanici opet nisu reprezentativan primjerak.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 12:28   #790
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Htjela sam reći da generaliziraš i to bez osnove. Ja eto ne znam nijednu ženu kojoj pamet i dobrota nije plus u odabiru muškarca. A ti si taj primjer naveo kao nešto što se događa pod 'dobar dan'. Otkud tebi da se to događa kod nemalog broja ljudi? Ako su to tvoji poznanici opet nisu reprezentativan primjerak.
pisem na temelju vlastitog zivotnog iskustva nista ne proglasavajuci nekakvom svetom istinom

ljudi, na primjer, olako koriste pojam inteligencije, vjerojatno zeleci naglasiti kako su i sami, eto, toliko pametni da ne bi mogli vrijeme provoditi s nekakvim moronom (doslovno znacenje ljudskog bica ispodprosjecnog iq-a)
pritom propustaju uociti da porast inteligencije iznad odredjene (prosjecne ili malo naprosjecne?) razine moze dovesti do nekih posve drugacijih problema (takve ljude mogu bitno manje zanimati neke stvari koje su prosjecnim osobama interesantne ili vazne; iz takvog nerazumijavanja/nekompatibilnosti onda cesto proisteknu "argumenti" o dosadnosti, cangrizavosti, nedrustvenosti, ...)

inace, jako mi je zanimljiv fenomen za kojeg nemam nikakvu potvrdu, ali ga intuitivno osjecam: iako ce veliku vecinu ljudi povrijediti opaska kako nisu lijepi (eufemizam ), cini mi se da bi primjedba kako nisu inteligentni (jace) povrijedila veci broj ljudi


sto se tice dobrote, nemoj mi reci kako si propustila uociti jedan od prilicno uvrijezenih fenomena u musko-zenskim odnosima?
onaj po kojem se cure (suprotan primjer ipak nije toliko izrazen, sto ne znaci da nema i dosta takvih slucajeva) prilicno brzo ohlade ukoliko ih netko drzi kao malo vode na dlanu (sto, za razliku od drugih, cesto smatram izravnom posljedicom dobrote i nicim vise)
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 13:18   #791
Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
pisem na temelju vlastitog zivotnog iskustva nista ne proglasavajuci nekakvom svetom istinom

ljudi, na primjer, olako koriste pojam inteligencije, vjerojatno zeleci naglasiti kako su i sami, eto, toliko pametni da ne bi mogli vrijeme provoditi s nekakvim moronom (doslovno znacenje ljudskog bica ispodprosjecnog iq-a)
pritom propustaju uociti da porast inteligencije iznad odredjene (prosjecne ili malo naprosjecne?) razine moze dovesti do nekih posve drugacijih problema (takve ljude mogu bitno manje zanimati neke stvari koje su prosjecnim osobama interesantne ili vazne; iz takvog nerazumijavanja/nekompatibilnosti onda cesto proisteknu "argumenti" o dosadnosti, cangrizavosti, nedrustvenosti, ...))
Nisam mislila na vezu Ajnštajna i Regice...


Quote:
stagediver kaže: Pogledaj post
sto se tice dobrote, nemoj mi reci kako si propustila uociti jedan od prilicno uvrijezenih fenomena u musko-zenskim odnosima?
onaj po kojem se cure (suprotan primjer ipak nije toliko izrazen, sto ne znaci da nema i dosta takvih slucajeva) prilicno brzo ohlade ukoliko ih netko drzi kao malo vode na dlanu (sto, za razliku od drugih, cesto smatram izravnom posljedicom dobrote i nicim vise)
Tako razmišljaju samo površne i nezrele osobe.
Njihovi stavovi i odabiri me ne zanimaju. I nekako ne bih baš rekla da su u većini, više u manjini.
Gzena is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 14:09   #792
zašto pričat samo o ružnima?postoji brdo zgodnih ljudi koji su sami..jer su ili umišljeni, ili pokvareni ili bezobrazni..ti će se vjerovatno prvo poševit al neće niš prerast iz ševe u vezu ako vam se karakteri ne slažu..
ružan ili lijep nije ti bitno tokom veze jer nakon određenog vremena više ni ne primječuješ izgled..
a ljude trpat u ladice nema veze s mozgom..
može čovjek biti glup, ružan i pokvaren
a može i biti zgodan, dobar i inteligentan
ova tema mi je bezveze jer ispada da se ružni ljudi ne mogu ni dodirnut koliko se gade jedan drugom, te da su dobri frendovi i da puno pričaju i nikad nisu ljubomorni
lenola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 00:56   #793
Kemija je bitna stvar, ja nikad nisam vrednovala partnera po tom je li lijp, ljepši, pametniji bla bla ....bila sam s onim tko mi se svidio, tko me privukao, prema kom sam osjetila ono nešto. Oni su mogli biti statistički zgodni ali i uopće ne. Ali meni su bili privlačni, palili su me fizički, bilo mi je lijepo i ugodno s njima, osjećala sam neku dragost, toplinu itd. Ono što je bilo presudno kod prekida je njihov karakter i nista drugo. Ak nije bilo tog karaktera i dobrote i kemija bi se brzo ugasila. Ja se nadam su oni mene doživljavali na isti način.
Trenutno se vidjam s nekim tko nema novaca, tko je recimo bolji prosjek što se izgleda tiče ali nikako lijep. I sada i jedino presudno da ostanem s njim ili ne je njegov karakter i osoba....i koliko me voli i stalo mu do mene.
I to ne zato što znam da ne bih mogla naći boljega, jer biti pametan, bogat i lijep ne znači apsolutno ništa za sreću nekog zrelijeg poput mene . I ja sama da sam miss universe sa ovom pameti i razumom bi tražila istu kvalitetu u čovjeku. Makar bi imala hiljadu ponuda bogatih i ne znam kakvih ali bi me inicijalno privukao onaj koji bi mi bio najsimpatičniji i najdraži kao osoba. Prema kojem bi osjetila ono nešto.

I da kako se sam doživljavaš, koliko držiš do sebe tako će te i drugi doživljavati. Ako se loše osjećas u vlastitoj koži, ako nemaš stav i držanje,ljudi će te percipirati kao neuglednog. Ljepota ipak izvire i iznutra koliko god to poricali. Ako misliš kako si ružan, ovakav onakav takav ćeš i biti , jer se to vidi iz tvoje mimike lica, gesta, pogleda itd.
tince is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.