Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2009., 15:13   #101
Ne.
Otišao si sa mjesta nezgode, pa se smatra da si automatski odgovoran.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 15:38   #102
Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Ne.
Otišao si sa mjesta nezgode, pa se smatra da si automatski odgovoran.
da,ali osigiranje ne mora imat dokaz da sam ja u trenutku nezgode bio pod utjecajem alk što znaci da oni pokrivaju štetu bez potražnje regresnog duga
cotovd2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 12:29   #103
prije dva mjeseca moje parkirano auto udario je tip s kamionom i pobjegao.ja dođem,auto udareno,a tipa ni kamiona nigdje.zovnem policiju,svjedok posvjedoći o svemu osobi koja je vozila,njenom autu i broju tablica.policija sastavi zapisnik,ja podnesem odštetni zahtjev njegovom osiguravatelju i od njih dobijem odgovor kako se ceka pravomočna presuda jer on osporava odgovornost.štoviše ćak je prijavio štetu na svom autu.ok,meni je poznato da se radi o kretosu koji je već udario dvadesetak auta,ali me zanima da li će sud izjavu svjedoka uredno prihvatiti ili me taj idiot jednostavnim demantiranjem moj glas protiv tvoga može unedogled zavlaciti.

poooomagajte.....
__________________
nebo strpljive voli
Magaivago is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2009., 14:19   #104
hoću da mi netko odgovori na gornje pitanje mooolim lijepooo!
__________________
nebo strpljive voli
Magaivago is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 11:30   #105
Quote:
Magaivago kaže: Pogledaj post
hoću da mi netko odgovori na gornje pitanje mooolim lijepooo!
Zar bi netko drugi osim tebe trebao otići u njegovo osiguranje i postaviti pitanje kako je moguće da je tvoj parkirani auto odgovoran?
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 16:11   #106
Quote:
mwm kaže: Pogledaj post
Zar bi netko drugi osim tebe trebao otići u njegovo osiguranje i postaviti pitanje kako je moguće da je tvoj parkirani auto odgovoran?
nema smisla banalizirati stvari.oni cekaju pravomocnu presudu,a ne moj dolazak i raspravu s tamo nekim polupismenim agentom.mene zanima postoje li sredstva koja mene štite kao npr. da se ja naplatim od svog osiguranja,a da se onda ono "tjera" s njegovim osiguranjem.
__________________
nebo strpljive voli
Magaivago is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 09:05   #107
Quote:
Magaivago kaže: Pogledaj post
nema smisla banalizirati stvari.oni cekaju pravomocnu presudu,a ne moj dolazak i raspravu s tamo nekim polupismenim agentom.mene zanima postoje li sredstva koja mene štite kao npr. da se ja naplatim od svog osiguranja,a da se onda ono "tjera" s njegovim osiguranjem.
Takvo sredstvo postoji, zove se kasko.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 12:01   #108
Imam pitanje, pa pomozite. Imala sam nesreću. Kriva je druga strana. Zaletila se u mene koja sam stajala na raskršću sa nekih 80km/h. Imam trzajne ozljede, mučninu...ništa slomljeno. Jučer su me zvali iz BONUS Grupe koja se navodno bavi "utjerivanjem" odšteta za fizičke ozljede, uzimaju 15% po završetku procesa koji traje po njihovom 3-4 mj. Ima li tko iskustva sa njima ?? Ili da se obratim nekom odvjetniku koji se bavi time ??

Unaprijed vam hvala.
City girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 20:39   #109
imaš o njima već nešto na forumu, pročačkaj malo...da se ne ponavljamo.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2009., 13:43   #110
Mučno mi je od buljenja u PC,inače bi tražila. Samo molim da li je netko ima iskustava sa njima i dal su ok jer su oni mene zvali sami, da ne lutam okolo tražeći odvjetnika.

Hvala i isprika ako se netko mora ponavljati.
City girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 10:07   #111
Pozdrav,

Molim da netko postira

1. primjer prigovora osiguravajućoj za nedovoljan novčani iznos za nasatalu (totalnu )mat. štetu. na vozilu.

2. primjer prigovora za nedovoljnu novčanu naknadu za tjelesne ozljede

ili me usmjeri gdje da to pronađem

Hvala
noema is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2009., 13:19   #112
molim vas za odgovor:
radi se o prometnoj nesreći za koju je odgovorna 2 osoba i moram se naplatiti iz njegovog obveznog auto osiguranja

kataloška vrijednost vozila je 21.150 kn
prema izvidu štete ispada da se vozilo ne isplati popravljati ako se po predračunu servisa utvrdi da je šteta veća od 15.300 kn , pa pretpostavljam da je to iznos tj. granica totalne štete

u slučaju da se naknadno utvrdi da je na vozilu totana šteta

da li će mi osiguranje isplatiti
1. 15.300 kn i ostaviti vozilo
2. iznos 30% manji od kataloške vrijednosti vozila (14.800 kn) jer onih 30% vrijede ostatci vozila, i ostaviti vozilo
3. isplatiti puni iznos kataloške vrijednosti vozila - 21.150 kn i osiguranje preuzeti vozilo


Hvala!
liberty_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 16:59   #113
Quote:
liberty_pu kaže: Pogledaj post
molim vas za odgovor:
radi se o prometnoj nesreći za koju je odgovorna 2 osoba i moram se naplatiti iz njegovog obveznog auto osiguranja

kataloška vrijednost vozila je 21.150 kn
prema izvidu štete ispada da se vozilo ne isplati popravljati ako se po predračunu servisa utvrdi da je šteta veća od 15.300 kn , pa pretpostavljam da je to iznos tj. granica totalne štete

u slučaju da se naknadno utvrdi da je na vozilu totana šteta

da li će mi osiguranje isplatiti
1. 15.300 kn i ostaviti vozilo
2. iznos 30% manji od kataloške vrijednosti vozila (14.800 kn) jer onih 30% vrijede ostatci vozila, i ostaviti vozilo
3. isplatiti puni iznos kataloške vrijednosti vozila - 21.150 kn i osiguranje preuzeti vozilo


Hvala!
Čekaj da dobiš riješenje , a prije toga probaj si popravit auto.
Malo su ,čini se smanjili isplate. Ako dobiš 15 000 i ostane ti auto , sretan si . Mislim da oni ne trebaju tvoj polupani auto, nikako. Uskoro će ti poslati cifru...nemoj se čudit ako bude ispod 10 000 kn. Kasnije se možeš žalit.

Trebao si si sredit i neku ozljedu, pa dobiš još extra 10 ak tis. kn.

živio
noema is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 18:15   #114
hej!imam pitanje
nedavno me je auto udarilo, točnije prije manje od mjesec dana, ali sam bio zauzet[fax] pa nisam stigao tražiti odštetu i pokrenuti taj cjeli postupak!

lik sa 2,02 promila je naletio na mene, točnije popeo se s autom na nogostup i udario me.nije mi pružio niti pomoć niti je zvao hitnu i policiju, čak šta više otišao je s mjesta zločina. ja sam zvao policiju ona je uradila sav taj očevid[slikala njegov auto jer sam mu malo polomio branik, retrovizor, antenu... i slikala je mjesto gdje se vide tragovi guma kako je se popeo na nogostup], našli su ga, liku je auto osigurano u eurohercu...ja sam poslije otišao u hitnu da mi previju ranu na laktu i koljenu, slikaju kuk i koljeno jer me je boljelo.ništa nije slomljeno ali je natučeno! kako i gdje da pokrenem postupak za odštetu, koliku mogu očekivat novaca i da li mi se to uopće isplati?
thx svima!
__________________
i'm not an acrobat
aTomX is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 20:05   #115
Red face pad sa skutera

pozdrav svima!
28.6. sam pala sa skutera (cca 120 kubika). imala sam kacigu. dečko je vozio, nije imao kacigu. nije ništa pio. brzina 30-ak na sat (u granicama dozvoljene uglavnom). zavoj za 90 stupnjeva. to mi je bila prva vožnja na skuteru i nisam imala pojma da se treba naginjati u zavojima, ja sam se čak nagnula na suprotnu stranu u zavoju. uglavnom, oboje smo izletjeli sa skutera (centrifugalna sila), skuter je nastavio po cesti, mi smo pali i ja sam preko branika koji se nalazi na cesti slomila zdjelicu na 5 mjesta + ogrebotine. srećom pa je bez pomaka pa nisam išla na operaciju, ali sad već 3 tjedna ležim u bolnici, moram još bar 1, možda i 2. mjesec dana ne smijem sjediti, dakle tek za tjedan dana ću sjesti, pa tek onda ponovo učiti hodati, bla bla (sad pišem iz bolničkog kreveta - blaženi web n walk). sljedeći mjesec idem u toplice. već sad sa mnom rade fizioterapeuti a da ne pričam u toplicama. za 6 mjeseci bih trebala hodati koliko toliko normalno. dečko je "samo" natukao leđa + silne ogrebotine.
hitna je došla po nas vrlo brzo (stao je neki prolaznik i nazvao). policajac je došao u bolnicu i ispitao samo mog dečka jer sam ja morala na rengen i CT. puhao je i bilo je 0,0. policajac ga je pitao da ide vadit krv moj dečko je rekao da sad nema vremena jer su ga na hitnoj već tražili naše dokumente po koje morao doma (nismo imali ni mob u sebe). tako da je policajac napisao da je odbio vadit krv. a stvarno nije ni kap popio.

dečko je dobio kaznu za kacigu 1000 kn. ali to sad misli nekako uložit prigovor da je kacigu imao samo da u šoku nije znao što ga policajac pita. ja mislim da to nije pametno ali on kaže da će probat pa što bude.

skuter smo kupili u siječnju, kupoprodajni ugovor napravljen u svibnju (kupili smo ga od prijatelja), registriran je do srpnja (prije par dana mu je istekla registracija), osiguranje (u Jadranskom) je još uvijek bilo na ime prošlog vlasnika.

e sad:
1. Jel sad već kasno za nešto početi?
2. jel imam ja prava na kakvu odštetu u ovom slučaju i o čemu ovisi jel imam pravo?
3. ako ja ostvarim neku odštetu hoće li osiguranje sebe namiriti nekom tužbom prema mom dečku ili bivšem vlasniku na kojeg je polica (ja to ne želim)?
4. Koliko bi me koštao odvjetnik za ovaj slučaj (cca)?


Deško je do sada bio u Jadranskom i oni su mu nešto rekli da nema nikakvih prava . Ali bio je samo jednom jer nije mogao voziti prvih tjedan dana od ozljeda, a poslije je išao sa mnom u drugi grad jer sam ja sanitetom prebačena u drugu bolnicu.

P.S. Bonus grupa me zvala treći dan od nesreće (kako oni to uopće saznaju ) i ponudila pomoć, ali sam sumnjičava prema njima pa sad ne znam da idem sama u taj postupak ili da uzmem nekog odvjetnika ili da ipak njih angažiram...
misstony is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 20:48   #116
@aTOMx
5-10 tisuća kn.

@misstony
1. nije ni približno kasno
2. imaš, bila si putnik
3. prema vlasniku ne mogu, prema momku će možda pokušati zbog odbijanja, makar ne znam kako bi uspjeli, pogotovo ako ima alkotest na 0.00
4. koštao bi te 10-25 % novaca koje dobiješ od osiguranja
5. on nema pravo, sam je kriv jer je vozač
6. Bonus grupa, kao i mnogi, rade sa doktorima, sestrama i policajcima pa tako saznaju. Svejedno koga uzmeš, imaju oni svoju odvjetnicu
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 21:25   #117
hvala!!!

još samo neke sitnice...

2. mislim da su mu rekli u Jadranskom da osiguranje ne pokriva vozača i suvozača (rekao mi je da nemamo A plus, što god to znači) ali da me možda mogu gledati kao treću osobu... majko moja, ja ništa ne razumijem... jel moguće imati obvezno osiguranje, a da vozač i suvozač na skuteru ne budu osigurani???

I jedno dodatno pitanje, možda i malo primitivno. Popravak skutera mi ovo osiguranje pokriva, jel tako? Ali onda više ta osoba na koga je bio osiguran nema bonus, jel tako?
misstony is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2009., 22:24   #118
Ne, skuter nije pokriven.
AO polica pokriva štete koje se vozilom počine drugima (tj. pravno radi se o trećim osobama, ali dobro). Znači, kad netko sleti sa ceste, tada štete na vozilu (kasko osiguranje pokriva ove štete) i ozljede vozača nisu pokrivene. Ti kao putnik si ta treća osoba, pa imaš pravo na naknadu. A bonus se gubi svakom isplatom sa police, 15% neovisno o iznosu isplate.

Ovaj prvi dio, vidi policu AO skutera; ako imaš dodatno ugovoreno osiguranje od nezgode (premija oko 100-njak kn), onda vjerojatno možeš zbog zdjelice izvuć još nešto, ali momak sa ogrebotinama teško da može išta.

A ako polica nema AO plus, onda momak može zaboraviti na svoje ozljede.
Makar, bilo bi dobro da se mwm javi, meni AO plus nije skroz najjasniji...malo kaznena obrana, malo naruženje, pa sža....
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 09:43   #119
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
@aTOMx
5-10 tisuća kn.
thx, btw imao sam hrpetinu svjedoka!
__________________
i'm not an acrobat
aTomX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2009., 16:16   #120
hej, evo mene opet!

hvala na objašnjenju, sve sam skužila što se tiče tog osiguranja.

sad me muči nešto drugo. u splitskoj banci imam račun, tj. njihov paket START u kojem sam dobila i osiguranje od nezgode. zanima me imam li kakvog prava i po tom osiguranju? na stranicama iste banke ima nešto o tome. e sad, tamo piše da je to osiguranje samo u slučaju smrti i trajnog invaliditeta. zvala sam banku, oni su mi rekli da je to osiguranje samo za slučaj smrti (trajni invaliditet je prešutila, ali to nije ni bitno jer na internetu piše da pokriva) e sad, moje stanje vjerojatno neće biti trajni invaliditet, ali imam li kakvih prava?
osim toga pošto imam visa classic karticu imam i pravo na medicinsku asistenciju (tuzemstvo, inozemstvo) koja kaže: "U slučaju oboljenja ili nezgode tijekom putovanja pokriveni su troškovi hospitalizacije, operacije, lijekova koji su propisani od strane liječnika, nužnog stomatološkog liječenja i prijevoza uz prethodno odobrenje osiguratelja." To znači samo ako sam bila na nekom putovanju koji sam platila tom karticom ili što?

isto tako imam životno uplaćeno u kvarneru (zbog kredita) ali na 30 godina jer s njim i štedim, ali nisam uplatila osiguranje od nezgode - (tako to zovu u kvarneru) pa mi ovo osiguranje vrijedi samo u slučaju smrti ne i u slučaju trajnog invaliditeta i ne u slučaju boravka u bolnici. to mi je jasno da nemam nikakvih prava pa ih neću ništa ni tražit samo mi nije jasno kako u kvarneru moj slučaj spada u nezgodu, a u splitskoj banci ne???

nadam se da sam dovoljno jasno objasnila (malo preopširno, ali ne bih htjela nekog zbuniti)...

unaprijed zahvaljujem svima koji nešto znaju i voljni su mi pomoći...
super bi bilo ako je netko imao iskustva sa splitskom bankom...

pozdrav!
misstony is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:49.