Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2009., 23:04   #41
Zašto sorry pisalo je negdje na forumu da kao sto i pretpostavljas najprije na njih utjecu njihovi roditelji, međuroditeljski odnos .... tako da dvije individue rođene u isti sekund ne moraju imat velikih sličnosti. Kod njih svaki planet na istom mjestu moze imati drugu simboliku, npr kasnije nece imati niti iste prijatelje, isti odnos s njima , kasnije ni iste partnere. Ali mogu imati teža ili lakša razdoblja u životu i cikluse koji se podudaraju. Ne znam koliko sam bila jasna
bauble neu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 10:13   #42
da bi o ovome mogli eventualno diskutirati prva i osnovna stvar koju moramo znati je sto je uopce natalna karta i prvenstveno to rascistiti sami sa sobom.

dakle, natalna karta je karta nasih mogucnosti, ogranicenja i potencijala, nikad nekakva sudbina uklesana u kamen...karakterna struktura moze biti identicna, ali samo o nama samima ovisi kako cemo prozivjeti svoje aspekte i kuce..

badava bilo kome idealni ili "strasni" aspekti ako ih mi ne odlucimo iskoristiti ili propustiti, uvijek sve ovisi o nama samima..

moze ove sekunde vise ljudi imati aspekt za nekakv rsum u prometu, ali nece svi stradati jer ce recimo astrolog to "vidjeti" pa odgoditi put, drugi ce mozda imati nekakav feeling da mu se ne ide tamo kamo namjerava, trecem ce nesto iskrsnuti i skrenuti ga s te namjere, cetvrti moze bas u tom momentu bit u krevetu s temperaturom...itd....da bi se ista iz horoskopa dogodilo mi moramo sudjelovati u tome aktivno, moramo zivjeti svoju kartu, pa tako i blizanci i svi oni koji su rodeni isti cas u istom rodilistu

jos jedna jako bitna stvar....astrologija kao znanost, nauka (nazovite kako hocete) bazira se na ciklusima, na ponavljanjima, i prvenstveno na iskustvu,
jos uvijek je relativno neistrazena i neiskoristena jer se u nju premalo ulaze...

i ako mene nesto u cijeloj prici vezanoj uz medicinu ili astrologiju ljuti je cinjenica da pogresno tumacnje karte ili prognoze izaziva vecu ljutnju i podsmjeh, nego pogreska u medicini, a medicina je "znanstveno dokazana", odnosno njene metode su vecinom donesene na principu pokusaja i promasaja (lobotomija mi je najdraza cak i dan danas, povlace se ljekovi, izbacuju razne metode...)

ne zelim umanjivati vrijednost medicine, naprotiv, samo zelim da i astrologija dobije/ima svoju sansu da se razvija, uci i grijesi..

to sto danas ima mnogo skeptika u odnosu na samu astrologiju ja prvenstveno vidim u ljudima koji se njome bave, previse je tu astroloski polu-pismenih i samozvanih astrologa koji sebi daju za pravo tumaciti nesto pod krinkom "profesionalca"....na zalost, svidalo se to nama ili ne, astrologija je danas na nivou shamana, vraceva i onih likova koji ti naslone đon na facu i kljestima cupaju zub na zivo, kao i medicina prije par stotina godina...istina, neke drzave priznaju astrolosko obrazovanje i astrologa kao profesiju, ali to su tek poceci i trebalo bi poraditi na tome da se to prosiri i prizna na globalnom nivou, tek onda ce astrologija dobiti na "tezini"....do tada bit ce na nivou Đurinih kucnih carolija i citati cemo komentare na svaku svoju pogresku : "In your face, ha!"
reaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 11:05   #43
Quote:
zvjezdoznanac kaže: Pogledaj post
... astrologija je sto svjetlosnih godina ispred svega živoga, jer se u astrologiji nalazi sve, pa se tako kroz horoskop očitavaju i zdravstveni problemi, a medicina onda liječi. Znači u horoskopu se vidi sve ...
Ovo je tako "boooolesna" istina da je to nevjerojatno ...

I onda mi npr. neki matematicar pokusava formulama opisati nekakve "sitne" stvarcice i fenomene (i naravno sa podsmjehom gleda na astrologiju )

Ljudi uopce nisu svjesni da postoji nesto toliko veliko, nesto sto opisuje proslost, sadasnjost i buducnost svega oko nas (i to nevjerojatnom lakocom).

Toliko velika stvar, a TAKO mala u (vecini) ljudskih ociju :/


BTW jedno pitanjce za sve bioloske blizance:

Da li vi imate onaj (pred)osjecaj nekakve ekstremne situacije u kojoj se nalazi druga "polovica" (brata ili sestre, svejedno)?
.:domy:. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 23:15   #44
Quote:
sasa62 kaže: Pogledaj post
Navest ću ti jedan primjer iz prakse, a radilo se upravo o blizancima.. i jedan i drugi imali su naravno sličan horoskop , u ovom slučaju naglašena im je bila treća kuća koja predstavlja , izmđu ostalog, promet i braću. Ta problematična treća kuća im se ispunila naravno kroz oba horoskopa , i to na način da je jedan brat, nažalost, poginuo u prometnoj nesreći, a drugom se ispunilo na način da je izgubio brata.

Prema tome ma koliko bile slične karte to nikako ne znači ista zbivanja, ali svakako će ispuniti jedno od mogućih značenja. Da bi bilo jasnije, ( naizgled ) razlika kod blizanaca ili bilo kojih drugih naizgled sličnih karata očituje se na način da svaki krene nekim svojim tijekom, počevši od banalne činjenice da se dva blizanca recimo nemogu istovremeno nahraniti , i jedan je prinuđen čekati bez mogućnosti da utječe na to i samim time "kreira" svoj vlastiti put, no karakteri će biti vrlo slični i neka zbivanja će im se tijekom života poklapati svakako, nalik na gornji primjer recimo...
nikako mi nije jasno , ako su im karte skoro identične , kako bi astrolog mogao predvidjeti kojem bratu će se takva strašna nesreća desiti , a drugi da će ostati živ ?
zametak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 22:25   #45
Quote:
zametak kaže: Pogledaj post
nikako mi nije jasno , ako su im karte skoro identične , kako bi astrolog mogao predvidjeti kojem bratu će se takva strašna nesreća desiti , a drugi da će ostati živ ?
iako su njihove karte 'skoro' identične, nisu u potpunosti identične, jer je dovoljno nekoliko minuta razlike u satu rođenja da se bilo koja planeta od njih 12 nađe u različitim kućama, a to onda mijenja stvar. Naprimjer, jedan ima Marsa u 7k, a drugi ima Marsa na vrhu 8k......i sl.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 23:08   #46
Quote:
zametak kaže: Pogledaj post
nikako mi nije jasno , ako su im karte skoro identične , kako bi astrolog mogao predvidjeti kojem bratu će se takva strašna nesreća desiti , a drugi da će ostati živ ?
Na to je djelomično već odgovoreno u mom postu

Quote:
svaki krene nekim svojim tijekom, počevši od banalne činjenice da se dva blizanca recimo nemogu istovremeno nahraniti , i jedan je prinuđen čekati bez mogućnosti da utječe na to i samim time "kreira" svoj vlastiti put,
Pojašnjenje je sljedeće, nemože se predvidjeti na drukčiji način osim kroz pokazatelje u dosadašnjem životu osoba.

Naime ako jedan od blizanaca ima svako malo padove i udarce u glavu ( a drugi to nema ) to je prvi i osnovni pokazatelj na osnovu kojeg se mogu izvući takvi zaključci...
__________________
facebook-cyber astro grupa
sasa62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 07:52   #47
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post


[FONT="Century Gothic"]Kad smo već kod ovoga, dobro bi bilo razmotriti i horoskope fizioloških blizanaca: Naime, rođeni blizanci imaju potpuno isti horoskop, ako zanemarimo razlike koje donose tih nekoliko minuta, a obično nemaju iste sudbine. Kako, dakle, tumačiti horoskop blizancima? Sasvim je logično izvesti zaključak da je astrološki djete koje je prvo rođeno predstavljeno 1. kućom, dok je drugo djete predstavljeno 3. kućom (odnosno, 3. kuća horoskopa predstavlja njegovu 1. kuću).
Hvala Fish 1968, za mene je ovo logicno objasnjenje...
fensi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2016., 15:00   #48
I što predstavlja ta karta izvedena iz karte starijeg brata u odnosu na kartu realnog vremena rođenja?
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 22:47   #49
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Biološki blizanci su specifične individue, a danas u doba vodenjaka, dobu globalizacije i kloniranja na svim razinama blizanci nisu takva rijetkost (ne bih se mogla zakleti i da Anđini nisu made in labos).

Kod jednojajčanih blizanaca, iako počinju razvoj iz jedne stanice, tokom mnogih umnožavanja DNK događaju se mnogobrojne sitne mutacije - u prirodi ne postoje dvije identične jedinke. Nisu čak ni fizički identični (slični da).

No, bez obzira na to što biološki blizanci postoje od davna, bez obzira na to što fenomen blizanaca i danas zanima znanstvenike jednako kao i prije masu godina.....postoje neke stvari koje znanstveno nisu "dokazane" ali se i danas mnogo istražuju. Npr. fenomen povezanosti blizanaca, tj. posebnog načina na koji komuniciraju blizanci i osjećaju jedan drugoga (posebnog načina na koji su biološki blizanci mentalno povezani-astrološki Merkur/3. polje).



S gledišta astrologije i metode...astrologija po pitanju blizanaca primarno koristi dvije tehnike:

• Jedna je ta da biološki blizanci "dijele" natalnu kartu, jedan živi jedan dio natalne karte, a drugi živi drugi dio te iste karte (u biti postoji malo odstupanje obzirom na sam trenutak rođenja). Kao da su je "podjelili" i razvili svako na svoj način....kao što su od samog početka djelili i majku, tako djele i Mjesec i sve planete i aspekte, a razvijaju u zasebne individue. Astrolozi za ovaj "fenomen" često koriste termin "trošenje aspekta" (slično kao gore s primjerom bolesti shizofrenije kada jedan oboli, pa na taj način "potroši gene te bolesti" za ovoga drugoga).


• Drugi je taj da se izrađuje još jedna karta (to je pomoćna natalna karta), za koju je potrebno znati koji brat je mlađi jer je on brat blizanac iz te "iste" karte, pa je predstavljen 3. poljem. O tome je pomalo pisao i Imširagić u jednoj od svojih knjiga (Točak sudbine II) pa ću pejstati s linka:


Merkur je jedina planeta (osim transcendentnih) koja u sebi sadrži sva tri elementa, krug, polukrug i križ (duh, duša i telo) i predstavlja cjelog čovjeka. On je naš "brat blizanac", opisujući nas kao "misleće biće" i ubjeđujući nas da "mislim – dakle postojim", pa tako, zajedno sa vladarem ascendenta, predstavlja kompletnog čovjeka. Točnije, Merkur opisuje onaj dio osobe koji pokazuje njene namjere. Znak u kome se nalazi Merkur je ono što je natusu najlogičnije i opisuje temu i način na koji on razmišlja, odnosno ono što mu je najbliže i sa čime se najlakše spaja. Ista stvar je i sa 3. kućom, vladarem 3. kuće i znakom blizanca. Ovo je opća shema tumačenja za svako područje, pri čemu kuća i vladar kuće u osnovi imaju prednost nad Merkurom i znakom blizanca, osim ukoliko ovi pokazatelji nisu dominantnije postavljeni kroz poziciju u znaku, kući i aspektima.

Dakle, prirodna 3. kuća je predstavljena blizancem, pa to i jest ono što je slično nama – naš brat blizanac, pa tako mi nismo samo 1. kuća, već smo i 3. kuća. To je jedan dio naše podjeljene celine. Što su jače postavljeni i međusobno bolje integrirani vladaoci 1. i 3. kuće, to je ličnost snažnija i stabilnija, jer su misaoni procesi i karakter naglašeniji. Ukoliko su oni loše integrisani, ličnost je promenljiva i nestabilna, a naglašene su negativne osobine znaka blizanca, što će ukazati na nervozu i sklonost pravljenju grešaka, a u krajnje lošoj postavci opisuje i vrlo opasne namere. Merkur nam je po svojoj prirodi krajnje važan, odnosno poslije Sunca i Mjeseca vjerovatno najvažniji. Njegova važnost je jednaka pitanju tko je natusu u životu bliži: roditelji ili brat (sestra)? Brat ili sestra predstavljaju nešto što je paralelno sa nama i na neki način djeli istu sudbinu, isto onako kao što je neodvojiva naša sudbina od sudbine naših misli.





Kad smo već kod ovoga, dobro bi bilo razmotriti i horoskope fizioloških blizanaca: Naime, rođeni blizanci imaju potpuno isti horoskop, ako zanemarimo razlike koje donose tih nekoliko minuta, a obično nemaju iste sudbine. Kako, dakle, tumačiti horoskop blizancima? Sasvim je logično izvesti zaključak da je astrološki djete koje je prvo rođeno predstavljeno 1. kućom, dok je drugo djete predstavljeno 3. kućom (odnosno, 3. kuća horoskopa predstavlja njegovu 1. kuću). Dakle, drugo djete je sekundarni vlasnik tog horoskopa i pri tumačenju je vrlo važno znati da li je brat blizanac kome se horoskop tumači prvo ili drugo rođeno djete, kako bismo odredili odakle horoskop da promatramo. Ukoliko je u pitanju onaj koji se rodio "drugi po redu", cjeli horoskop promatramo iz kuta treće kuće, pri čemu je sama ličnost predstavljena njome, a njegov partner će biti opisan sedmom kućom od treće – dakle, devetom kućom, njegov novac će biti četvrta kuća (budući da je ona druga od treće), a njegova karijera natalnom dvanaestom kućom, koja je deseta od treće. Na ovaj način će se dobiti veoma jasni pokazatelji sličnosti i razlika koje postoje u životima rođenih blizanaca. Uopće, cjela tajna astrološkog znaka blizanca je u tome što taj znak opisuje ono što je sljedeće. Nije znak bliznaca u osnovi znak braće, već je ovaj znak u osnovi znak "sljedećeg", dakle onog sličnog što sljedi poslije nečega što je prethodilo. Kako je u čitavom Zodijaku važeći princip da između svake dvije kuće ili između svaka dva znaka postoji onaj koji mu je suprotan po polu, tako je svaka druga kuća prirodno sljedeća u odnosu na onu koja je opisana s dvije kuće prije nje. Praktično, ako smo mi predstavljeni prvom kućom, onda smo "sljedeći mi" ili "onaj koji je nama sličan" opisani trećom kućom, pa je u objektivnom smislu to naš brat ili sestra, a u psihološkom naše misli i samo ime sa kojim se poistovjećujemo. Ovaj princip "treće kuće" ili "fenomen blizanca" primjenljiv je na svaku drugu situaciju. Naprimjer, sedma kuća jest od svih kuća glavni predstavnik za brak, ali je zato deveta kuća, kao treća od sedme, ona koja opisuje "sljedeći" brak (dakle, drugi brak), a jedanaesta kuća, kao "sljedeća" od devete (kuće drugog braka) govori o eventualnom trećem braku i tako dalje. Kada je u pitanju dom u kome živimo, četvrta kuća je ona koja ga primarno opisuje, ali sledeći dom u koji se natus preseli biće opisan trećom kućom od četvrte, a to je šesta, a onaj sljedeći bi nadalje bio osma kuća i sve po istom sistemu.

Tajna treće kuće i znaka Blizanaca je u tome što omogućavaju "kretanje" horoskopa, kroz princip "sljedećeg", pa je to zaista i sam znak točka svakog, jer je baš zbog ovog principa i kretanje svako moguće.




U prošlosti izradih tri natalne karte blizanaca, sve dvojajčanih (jedna je i karta mog oca koji je bio dvojajčani blizanac, prvorođeni). U slučaju mog oca njegova sestra je umrla pri porodu (u 3. polju ima Mars i Pluton, a na samom ASC Saturna/Sunce).

Jednu natalnu kartu bioloških blizanaca radih baš prije par mjeseci kada radih natalnu kartu svom estetskom kirugu koji je također dvojajčani blizanac i iz mog skromnog iskustva na ovom malom uzorku od četiri biološka blizanca za ovu drugu metodu mogu reći da sasvim dobro pojašnjava taj princip kretanja i princip povezanosti sljedećeg brata koji na neki način "nastavlja" neki aspekt koji je prvi brat donekle "potrošio".
Hvala Fish na odgovoru.. ako vidis nekada moj post, voljela bih da mi odgovoris da li se svaka treca kuca gleda i za trojke i vise djece (rodenih od iste majke u istoj trudnoci jel.) Znaci trece dijete(trojke) iz seste kuce, cetvrto (cetvorke) iz devete kuce i nastavi niz...

Divno si to objasnila, steta sto nitko nije to procitao...
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 12:42   #50
Quote:
Cikcak kaže: Pogledaj post
Hvala Fish na odgovoru.. ako vidis nekada moj post, voljela bih da mi odgovoris da li se svaka treca kuca gleda i za trojke i vise djece (rodenih od iste majke u istoj trudnoci jel.) Znaci trece dijete(trojke) iz seste kuce, cetvrto (cetvorke) iz devete kuce i nastavi niz...

Divno si to objasnila, steta sto nitko nije to procitao...
Cikcak, nema na čemu...ali moram ti napisati da nisma posve razumjela ovo što si ostavila u svom upisu. Taj odgovor sam napisala 2009. godine i puno ljudi je to pročitalo. Drugo, vidim svaki post na ovom pdf-u.

Što se tiče pitanja, osobno nisam nikada izrađivala natalne karte trojki (ili više) ali princip jest taj (kao što gore piše). Dakle treće dijete kod višestrukih "blizanačkih" trudnoća bi izvorno bilo treće polje od trećeg, dakle 5. polje, a četvrto dijete treće polje od petog, dakle 7. polje (krivo si brojala). To je taj "princip slijedećeg ja" kojeg blizanac nosi u sebi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2016., 20:00   #51
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Cikcak, nema na čemu...ali moram ti napisati da nisma posve razumjela ovo što si ostavila u svom upisu. Taj odgovor sam napisala 2009. godine i puno ljudi je to pročitalo. Drugo, vidim svaki post na ovom pdf-u.

Što se tiče pitanja, osobno nisam nikada izrađivala natalne karte trojki (ili više) ali princip jest taj (kao što gore piše). Dakle treće dijete kod višestrukih "blizanačkih" trudnoća bi izvorno bilo treće polje od trećeg, dakle 5. polje, a četvrto dijete treće polje od petog, dakle 7. polje (krivo si brojala). To je taj "princip slijedećeg ja" kojeg blizanac nosi u sebi.
Navikla sam vec da sam ne razumljiva svima oko mene

Hvala puno na odgovoru
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.