Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2010., 13:50   #1
Nisi ti, ja sam

Ako zanemarimo jed(i)nu normalnu vezu u životu (iz teen dana), sve ostalo se svodilo na jalove pokušaje nečega s osobama koje su mi ili izravno ili sa malo više suptilnosti ukazivale da su sjebane i da veza ne bi funkionirala. U zadnjih osam godina nije ih bilo mnogo; dva, možda tri slučaja i uvijek s istim ishodom.


Zašto ljudi uopće koriste takve rečenice i ima li neke psihološke podloge za to: Nisi ti, ja sam, sjeban(a) sam, ili bilo koja suptilna doskočica slična ovima?
Osim što (mi) vrijeđa inteligenciju, suptilno ukazuje: toliko si ekstremno gadan da ti to ne mogu niti reći.

Ne znam koliko je Psihologija ispravan pdf, ali kolika je vjerojatnost da je navodna sjebanost istinita? Ili se sve može protumačiti na način iz prethodnog odlomka?
Shonhalock is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:03   #2
Teorija A: fkt su sjebane, iliti nezrele, iliti ne žele vezu ni sa kim jer se .. a boje valjda
Teorija B: tebe smatraju sjebanim ali nemaju muda to tak reć pa radije sebe prikazuju sjebanim

Ako je A onda su definitivno sjebani u odnosu na vezivanje.
Ako je B onda su definitivno sjebani u pogledu iskrenosti.

Zaključak: bolje da su te suptilno odjebli (po obje teorije)
Teressa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:05   #3
Vjerojatno postoje ljudi koji to tako bez veze izjavljuju, ali isto tako postoje i oni čije objektivno stanje i jest takvo. Ja prva ne mogu uopće zamisliti da budem s nekim u vezi. Ne mogu. Teško je to objasniti nekome tko ne kuži. I da, mnogima sam rekla da stvari stoje tako. Možda kao i ti nisu shvatili.

Na kakve si ti osobe nailazio, to ne mogu znati.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:17   #4
Quote:
Teressa kaže: Pogledaj post
Teorija A: fkt su sjebane, iliti nezrele, iliti ne žele vezu ni sa kim jer se .. a boje valjda
Teorija B: tebe smatraju sjebanim ali nemaju muda to tak reć pa radije sebe prikazuju sjebanim

Ako je A onda su definitivno sjebani u odnosu na vezivanje.
Ako je B onda su definitivno sjebani u pogledu iskrenosti.

Zaključak: bolje da su te suptilno odjebli (po obje teorije)
Ovaj post mi je uljepšao dan.

Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno postoje ljudi koji to tako bez veze izjavljuju, ali isto tako postoje i oni čije objektivno stanje i jest takvo. Ja prva ne mogu uopće zamisliti da budem s nekim u vezi. Ne mogu. Teško je to objasniti nekome tko ne kuži. I da, mnogima sam rekla da stvari stoje tako. Možda kao i ti nisu shvatili.

Na kakve si ti osobe nailazio, to ne mogu znati.
Shvaćam. Ali postoji i jedan mali paradoks. Osim što su sve govorile isto, također i stalno naglašavaju da čekaju da dođe onaj pravi - ali ne dolazi. Uzorak se ustalio i počeo me ozbiljno nagrizati.
Shonhalock is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:27   #5
Pa i ja čekam pravu osobu. A ne dolazi.

Mislim da to uopće nema veze s tobom. Takve osobe traže nešto što ne postoji. Puno puta mi se dogodilo, da sam našla baš ono što sam zamišljala kao pravo, a onda bi tome našla manu. Ti su ljudi uvijek nezadovoljni, uvijek traže nešto...nema tog pravog!
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:46   #6
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
Ti su ljudi uvijek nezadovoljni, uvijek traže nešto...nema tog pravog!
If there is one thing anyone can learn from classical love stories, it is that we natter ourselves when we think that we fall in love totally on our own. The love stories we have heard, and that have been carried on through the ages, set up expectations for ourselves and our partners at all stages of a relationship.
Robert J. Sternberg, Cupid's Arrow
(citat koji koristi knjiga - Mary-Lou Galician - Sex, Love and Romance in the Mass Media - Analysis & Criticism of Unrealistic Portrayals & Their Influence)
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:53   #7
Ti namjerno biraš sjebane, zato jer si ti sjeban, tj. nemaš zrelosti ni hrabrosti za zdrav i jak odnos, koji zahtjeva krvav rad i trud. I to ti je onda izgovor. Been there, seen it all :-)))

Na istu foru ti moja frendica bira samo oženjene, a druga "needy" partnere kojima glumi mamu, a ne ženu. Sve ti je u nama samima, cijeli svemir, i od toga trebaš krenuti.

Nemoj pitati -zašto su i jesu li one sjebane, nego u kojem dijelu si ti sjeban i što ti trebaš promijeniti da bi birao normalne,a ne sjebane.

Sorry, ja pravo u glavu, ali to ti je bit :-)
__________________
"Sreća prati hrabre!"
MalaPlavaLajava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:58   #8
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
Pa i ja čekam pravu osobu. A ne dolazi.

Mislim da to uopće nema veze s tobom. Takve osobe traže nešto što ne postoji. Puno puta mi se dogodilo, da sam našla baš ono što sam zamišljala kao pravo, a onda bi tome našla manu. Ti su ljudi uvijek nezadovoljni, uvijek traže nešto...nema tog pravog!
ili za to pravo, nisi ti prava
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:59   #9
Quote:
MalaPlavaLajava kaže: Pogledaj post
Ti namjerno biraš sjebane, zato jer si ti sjeban, tj. nemaš zrelosti ni hrabrosti za zdrav i jak odnos, koji zahtjeva krvav rad i trud. I to ti je onda izgovor. Been there, seen it all :-)))
pa na istu foru onda mogu uspjeti dvije sjebane osobe koje zele raditi na sebi
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 15:02   #10
Sjebane osobe koje žele raditi na sebi, neće izabrati sjebanu osobu. Izabrat će zdravu. A bit će dobro ako će ih ta zdrava htjet trpit i načekivat. Ja osobno ne bih
__________________
"Sreća prati hrabre!"
MalaPlavaLajava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 15:03   #11
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
ili za to pravo, nisi ti prava
Nikad nisam upoznala osobu koja odgovara tom pravom. Ni blizu.
Ne znam postoji li uopće.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 15:03   #12
Ustvari, ne znam, možda mogu dvije sjebane osobe koje žele radit na sebi uspjet. Valjda. Ustvari da, mogle bi. Samo moraju bit svjesne da su sjebane i da obje žele prestat bit sjebane. KHM. Dala si mi mislit
__________________
"Sreća prati hrabre!"
MalaPlavaLajava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 15:07   #13
Quote:
MalaPlavaLajava kaže: Pogledaj post
Ti namjerno biraš sjebane, zato jer si ti sjeban, tj. nemaš zrelosti ni hrabrosti za zdrav i jak odnos, koji zahtjeva krvav rad i trud. I to ti je onda izgovor. Been there, seen it all :-)))

Na istu foru ti moja frendica bira samo oženjene, a druga "needy" partnere kojima glumi mamu, a ne ženu. Sve ti je u nama samima, cijeli svemir, i od toga trebaš krenuti.

Nemoj pitati -zašto su i jesu li one sjebane, nego u kojem dijelu si ti sjeban i što ti trebaš promijeniti da bi birao normalne,a ne sjebane.

Sorry, ja pravo u glavu, ali to ti je bit :-)
To bi (djelomično) stajalo da sam imao prilike iskusiti normalan odnos. Teško mi je reći da nemam hrabrosti za nešto što želim.

Ali mogao bih se složiti da podsvjesno izaberem sjebane iz tko zna kakvog razloga.

A što se tiče tvoje zadnje rečenice, to se pitam sve češće.

Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
Pa i ja čekam pravu osobu. A ne dolazi.

Mislim da to uopće nema veze s tobom. Takve osobe traže nešto što ne postoji. Puno puta mi se dogodilo, da sam našla baš ono što sam zamišljala kao pravo, a onda bi tome našla manu. Ti su ljudi uvijek nezadovoljni, uvijek traže nešto...nema tog pravog!


U ovome ima jako puno istine.
Shonhalock is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 15:10   #14
Quote:
MalaPlavaLajava kaže: Pogledaj post
Sjebane osobe koje žele raditi na sebi, neće izabrati sjebanu osobu. Izabrat će zdravu. A bit će dobro ako će ih ta zdrava htjet trpit i načekivat. Ja osobno ne bih
a, koliko imas totalno zdravih osoba

da su svi zdravi, normalni kladionice, crne kronike ne bi bile pune

i ti bi kao zdrava osoba, odjebala osobu koja ti se svidja samo zato sto je trenutacno u minus fazi u zivotu

a, sta da si u braku i dogodi ti se bolest/ nesreca, jednako tako bi muza napucala, djecu napucala ??

edit: recimo netko dobije otkaz nakon deset godina i nema bas deficitarnu stuku i padne u depru. Da li je to legitiman razlog za biti u depri, i takva osoba nikada vise ne zasluzuje da bude s nekim "normalnim"
Nekome se desi zivot i treba mu odmah zigosati na celu gubav

Zadnje uređivanje Mantis Religiosa : 09.02.2010. at 15:16.
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 15:13   #15
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
a, koliko imas totalno zdravih osoba

da su svi zdravi, normalni kladionice, crne kronike ne bi bile pune

i ti bi kao zdrava osoba, odjebala osobu koja ti se svidja samo zato sto je trenutacno u minus fazi u zivotu

a, sta da si u braku i dogodi ti se bolest/ nesreca, jednako tako bi muza napucala, djecu napucala ??
Baš sam čitao radi čega sve žene odjebavaju frajere na US-u. Najgluplji razlozi...
Shonhalock is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 15:13   #16
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
Nikad nisam upoznala osobu koja odgovara tom pravom. Ni blizu.
Ne znam postoji li uopće.
nikada nisi upoznala nekoga tko moze tolerirati tvoje mane i da se jednostavno kuzite
i da ste privlacni jedni drugome

meni je to definicija prave osobe
Mantis Religiosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 15:19   #17
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
nikada nisi upoznala nekoga tko moze tolerirati tvoje mane i da se jednostavno kuzite
i da ste privlacni jedni drugome

meni je to definicija prave osobe
Takvih ima i previše. Ali ne, pa mora imati mnoge druge osobine. Neću se ja ni zaljubiti u nekoga, zato što me eto kuži.

Onda će tebi biti (ili već je) jednostavno u ljubavi!
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 15:24   #18
Normalnih ima do max 20 posto populacije Za to postoje statistike.

Što se tiče napucavanja mužda, djece i sl. - da se razbole i sl. - naravno da ne bi. Ja sam normalna. TO ne bih nikad napravila.

Ja kad kažem sjeban mislim na stvarno sjeban, a ne na "minus fazu", jer faza je FAZA, a ne SJEBANOST.
Možda sad moj odgovor bude jasniji...

p.s
Što se tiče sjebanih koji mi pokušavaju nabit osjećaj krivnje da im ne želim pomoć, ja sam usvojila jedno jako dobro pravilo. JA SAM TI FRENDICA NISAM PSIHIJATAR. TO NIJE ISTO. AKO TREBAŠ PSIHIJATRA ODI PSIHIJATRU, NEMOJ OD MENE TRAŽITI DA JA BUDEM PSIHIJATAR. NISAM DOVOLJNO STRUČNA. A NISAM NI PLAĆENA ZA TO. A I DA JESAM STRUČNA, JA TO NE BI SLUŠALA SVAKI DAN NI ZA KOJE PARE. I JA IMAM PRAVO NA SVOJ IZBOR I SVOJ ŽIVOT. NI JA OD TEBE NE TRAŽIM DA MI BUDEŠ PSIHIJATAR, NE MOŽEŠ NI TI OD MENE.

HM, da stavim to u mail, kao automatski potpis?
__________________
"Sreća prati hrabre!"
MalaPlavaLajava is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 09.02.2010., 15:57   #19
Ovo izgleda kao povratak na temu spašavati ili ne emocionalno sjebane
Tu sam se izjasnila da sam i ja jedna od takvih.
Kao što je već netko gore napisao moguća je i A i B varijanta.

Meni nije jasno zašto ako nekom kažem da sam takva i da mu je da pametnije da produži (jer to najiskrenije mislim) druga strana to najčešće protumači - bahata gadura misli da nisam dovoljno dobar za nju?!

Quote:
Normalnih ima do max 20 posto populacije Za to postoje statistike.
Oxford Illustrated Dictionary 1962.:normalno je ono što se podudara sa standardnim, regularnim, uobuičajenim, tipičnim
nova_xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 16:05   #20
Quote:
nova_xy kaže: Pogledaj post
Ovo izgleda kao povratak na temu spašavati ili ne emocionalno sjebane
Tu sam se izjasnila da sam i ja jedna od takvih.
Kao što je već netko gore napisao moguća je i A i B varijanta.

Meni nije jasno zašto ako nekom kažem da sam takva i da mu je da pametnije da produži (jer to najiskrenije mislim) druga strana to najčešće protumači - bahata gadura misli da nisam dovoljno dobar za nju?!
Pa, tako nešto.



Quote:
Oxford Illustrated Dictionary 1962.:normalno je ono što se podudara sa standardnim, regularnim, uobuičajenim, tipičnim
Postoji rupa u ovakvom rezoniranju, al' ajde.
Shonhalock is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:46.