Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2010., 18:05   #21
Quote:
anonimac101 kaže: Pogledaj post
ne baš, ali sad citam tu sve to i neprepozajem se u svemu osim u ovoj dekoncentraciji, ali ova bolest nije uzeokovana tako reći problemima u obitelji, već se pojavljuje samo od sebe, stvar je u tome ljudi, da ja nisam bio prije ovakav, nego su se sranja nagomilala iz godine u godinu i ja to više ne mogu trpjeti, onda odlazim u idealizirani svijet, ispovijedam sam sebi svoje probleme itd. ne utječe to samo na moje psihičko stanje već i na fizičko, samo bi želio znati o čemu bi se radilo, pa bih možda roditeljima reko na jedan fini način što me muči, a ovako bi se samo gadno posvađali, probao sam vec jednom, ali nisam spominjo detalje i nije dobro prošlo, ne mogu zamisliti da zapravo im doslovno kažem u cemu je problem
stvar je u tome da su oni poremeceni (ne kažem ovo tek tako bezveze i drugi se slažu stime, npr ukucan koji je pobjego na drugi kontinent zbog toga)
anonimac101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 18:06   #22
Pa po meni tebi trea drugacija vrsta savjeta..

Prvo sto mi privlaci paznju je problem s koncetracijom.. danas je ADHD full in i cim netko i samo pomisli da ima problema s koncetracijom odmah ima ADHD.. naravno, nikome ne padne na pamet da je i koncetracija vjestina koja se moze uvjezbati i nauciti.. lakse je imat dijagnozu pa se time tjesit i bit sj....

Drugo..u cemu je problem s roditeljima? To nije nebitno, nego je za ovu pricu najbitnije... prepoznajes/osviejstio si da imas nekih poteskoca i zelis to rijesiti, no roditelji su prepreka u tome.. ovo je ipak anonimno, pa mozes imati neku sigurnost da to podijelis s nama i modza nadjes neki nacin/ideju kako to rijesiti, tes iomogucis da ti pomognu da potrazis pomoc...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 18:08   #23
Quote:
Sacreus kaže: Pogledaj post
Pa po meni tebi trea drugacija vrsta savjeta..

Prvo sto mi privlaci paznju je problem s koncetracijom.. danas je ADHD full in i cim netko i samo pomisli da ima problema s koncetracijom odmah ima ADHD.. naravno, nikome ne padne na pamet da je i koncetracija vjestina koja se moze uvjezbati i nauciti.. lakse je imat dijagnozu pa se time tjesit i bit sj....

Drugo..u cemu je problem s roditeljima? To nije nebitno, nego je za ovu pricu najbitnije... prepoznajes/osviejstio si da imas nekih poteskoca i zelis to rijesiti, no roditelji su prepreka u tome.. ovo je ipak anonimno, pa mozes imati neku sigurnost da to podijelis s nama i modza nadjes neki nacin/ideju kako to rijesiti, tes iomogucis da ti pomognu da potrazis pomoc...
gore sam objasnio
anonimac101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 18:09   #24
gle prekomplicirano i pretmurno i tužno da bi mogao postati bestseller, mislim o takvim se stvarima radi
anonimac101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 18:10   #25
Nisi objasnio, napisao si da su poremeceni... a to ne znaci nista... na taj nacin nazalost ne mozes dobiti nikakav koristan savjet...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 18:14   #26
stvarno takve price nisu za forume i za javnost

Zadnje uređivanje anonimac101 : 13.02.2010. at 18:22.
anonimac101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 18:24   #27
Ako nisu, onda ništa. Ta igra se tako ne igra.

"Imam problem, ali ne bih opisivao."
"Imam problem s roditeljima ali neću vam reći."
"Imam problem, ali nije za javnost."
"Išao bih doktoru, ali mi ne daju."
"Hoću dijegnozu preko foruma."
itd itd itd

I sad ćemo se tako igrati do nekih 375 postova dalje (tj. ja neću ali kladim se da ćeš naći barem 20-ak dobronamjernika), ali se nećeš maknuti dalje od početka. Ima tu još takvih, dobro ćeš se uklopiti.

Možda si čuo za onu: tko želi, naći će načina, tko ne želi, naći će izgovor.

Gle, fkt - i pubertet će jednom proći.
Lisbeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 18:24   #28
stvar je u tome da ima kažem ja ima žmljfrmlj i onda nece previše se raspitivat, možda će bolje primit, a možda će ić na taktiku kao jel si ti siguran u too, onda bi ih ja uhvatio i reko da bi bilo najbolje da provjerimo itd. mislim vec znam kako njihovi mozgovi funkcioniraju, mogu napravit milijun varijanta dijaloga, sa milijun mogućih opcija
anonimac101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 18:26   #29
pa dobro jel ima na ovom forumu psihologa kakvih ili uopce nema??? ako neko je nek mi javi pa mozda razmijenimo dvije tri rijeci
anonimac101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 18:31   #30
Quote:
Lisbeth kaže: Pogledaj post
Ako nisu, onda ništa. Ta igra se tako ne igra.

"Imam problem, ali ne bih opisivao."
"Imam problem s roditeljima ali neću vam reći."
"Imam problem, ali nije za javnost."
"Išao bih doktoru, ali mi ne daju."
"Hoću dijegnozu preko foruma."
itd itd itd

I sad ćemo se tako igrati do nekih 375 postova dalje (tj. ja neću ali kladim se da ćeš naći barem 20-ak dobronamjernika), ali se nećeš maknuti dalje od početka. Ima tu još takvih, dobro ćeš se uklopiti.

Možda si čuo za onu: tko želi, naći će načina, tko ne želi, naći će izgovor.

Gle, fkt - i pubertet će jednom proći.
i nije stvar u pubertetu, nego baš obratno, još sam i rekao da nije stvar u tome
anonimac101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 18:37   #31
postajes naporan...hoces pomoc bez da das vise informacija
__________________
Aj em Šatro Gospon end aj otorajz dis mesiđ!
šatro gospon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 18:37   #32
imaš neograničen pristup netu, pa evo ti onda link za psihološku pomoć ! javi im se mailom i onda čete na taj način "pročavrljat"! oni če ti sigurno više pomoći od kvazi psihijatara/ologa na forumu!

gud lak
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 18:46   #33
Quote:
dawn990 kaže: Pogledaj post
imaš neograničen pristup netu, pa evo ti onda link za psihološku pomoć ! javi im se mailom i onda čete na taj način "pročavrljat"! oni če ti sigurno više pomoći od kvazi psihijatara/ologa na forumu!

gud lak
ovo je najpametnija danas
anonimac101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 18:50   #34
no ipak kako bih sebi i vama skratio muke, redefinirat ću pitanje: kako se zove simptom/sindrom/bolest koji uzrokuje bježanje milima (življenje) iz stvarnog svijeta (lošijeg, onog koji se ne sviđa) u idealiziran svijet (bolji, bio u budućnosti, bio plan bijega ili kako već)??? evo to je možda pravo pitanje, znam da to postoji, gledo sam film o tome jednom, kako neki starac bježo mislima u mlađe dane te je zamišljao da ima obitelj sa nesuđenom ljubavi, eto pa valjda neko zna na ovom forumu o tom sindromu????
anonimac101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 18:52   #35
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
ma naravno, uvijek su drugi krivi....

edit: nisam napisal ADHD, nego ADD
Da. Ja sam se nedavno posve pronašla čitajući o ADD-u. Nažalost. u ono vrijeme prije 20 g, kad sam ja bila dijete, o tome se nije ni znalo. Učenje mi je uvijek bilo teška tlaka, u smislu da su mi misli uvijek bježale. Ali jebiga, sad sam već skoro i fax završila...nisam imala pojma što mi je, ali sam uvijek znala da nešto ne štima.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 20:45   #36
Quote:
anonimac101 kaže: Pogledaj post
ova bolest nije uzeokovana tako reći problemima u obitelji, već se pojavljuje samo od sebe, stvar je u tome, da ja nisam bio prije ovakav, nego su se sranja nagomilala iz godine u godinu i ja to više ne mogu trpjeti, onda odlazim u idealizirani svijet, ispovijedam sam sebi svoje probleme itd.
Jesi na ovo boldano mislio kad si spomenuo "monolog sa psihijatrom" ?
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 20:48   #37
Quote:
anonimac101 kaže: Pogledaj post
no ipak kako bih sebi i vama skratio muke, redefinirat ću pitanje: kako se zove simptom/sindrom/bolest koji uzrokuje bježanje milima (življenje) iz stvarnog svijeta (lošijeg, onog koji se ne sviđa) u idealiziran svijet (bolji, bio u budućnosti, bio plan bijega ili kako već)??? evo to je možda pravo pitanje, znam da to postoji, gledo sam film o tome jednom, kako neki starac bježo mislima u mlađe dane te je zamišljao da ima obitelj sa nesuđenom ljubavi, eto pa valjda neko zna na ovom forumu o tom sindromu????
Jel to možda bio film TATICA-DADY onaj u kojem psihijatar spominje izraz uspješni shizofreničar ?
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 10:27   #38
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
Jel to možda bio film TATICA-DADY onaj u kojem psihijatar spominje izraz uspješni shizofreničar ?
neznam, ali ne bih rekao da sam shizofreničar, da me neko prati i da me želi ubiti, mislim da nisam taj profi osobe
anonimac101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 10:44   #39
Jel' danas može netko biti živčan, nezadovoljan i ljut na svoju okolinu a da nema nikakvu dijagnozu?

Starci ti idu na klinac, pa razmisli o tim problemima i pokušaj ih riješiti, a ne tu misliti na neke dijagnoze. Ljudi su životinje koje žive u čoporu, i treba se izboriti za svoje mjesto u čoporu, a ne svoj neuspjeh pokušati pripisati nekakvim "disorderima".

A ako misliš da si jedini koji je aktivno pričao sa Mr. Spockom ili Darth Vaderom za vrijeme ispita ili se tako jako napalio na satu latinskog da nije čuo ništa o što je pričao prof, ajd mali, ne benavi... Ista stvar za zamišljene svjetove, svi ih imamo. I zamišljene prijatelje ima masa ljudi bez ikakve dijagnoze. I cijeli mali karneval tih svjetova ti dođe i prođe tokom života. Netko ima bijelog zeca Harveya. A netko napiše Harrya Pottera i zaradi milijune.

Zadnje uređivanje TurbulentFluid : 14.02.2010. at 10:50.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:47   #40
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
A ako misliš da si jedini koji je aktivno pričao sa Mr. Spockom ili Darth Vaderom za vrijeme ispita ili se tako jako napalio na satu latinskog da nije čuo ništa o što je pričao prof, ajd mali, ne benavi...
Aleluja.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:57.