Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2017., 08:30   #5621
Evo, prije par stranica sam pisala kako mali od 2,2 god još nije spreman za brzinsko odvikavanje. U 2 mjeseca se situacija promijenila. Skinula mu pelene prije tjedan dana, pišanje odmah super, sam ode na kahlicu, skine se, istrese sadržaj u školjku, vani kod stabla sam drži pišu i cilja - to je naučio s bratom :-) Starijem smo mi na početku morali držati.

Kakanje - prva tri dana bi rekao "kakao", ali tek kada se pokakao u gaće. Nakon toga na vrijeme kaže "kakao", ode na kahlicu i obavi.
Evo, za sada stvarno super.

Par puta mu je pobjeglo u gaće i pišanje, ali to će se vjerojatno još neko vrijeme događati.

Također, iako sam mislila da jako puno piša po noći, sada sam skužila da bi on tek pred jutro napunio pelenu kada je u polusnu, a ne po noći.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 08:44   #5622
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
Nykas, je l ga dizes po noci da piski?
Ne, piski prije spavanja.

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 19:25   #5623
Moj s 3 i pol i dalje ne zna piskiti stojecki,da si sam drzi pisu

Pogotovo sad kad mu je dr prevukao i rijesio problem s kozicom, nitko pisu ne dira bez frke,cak ni on sam
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2017., 11:21   #5624
Nas sam od pocetka drzi, dosta brzo je skuzio. To mu je i zabavno, ciljati.. ja svoje isto ne budim po noci. Sve cesce je da se ne probude od jutra za pisanje

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 22:35   #5625
Pozdrav! Trebala bih savjet. Curka sad ce 2god. Prije 2 mj skinuli pelene ali ona nikako da pocne sama traziti da ide pisati. Drzi tako dugo dok joj mjehur nije pun do kraja pa se popisa u gace i tek onda zove mama mama. Kako da je potaknem da pocne sama traziti? Vise nemam ideja. Skinuli smo i nocnu pelenu bez problema, i kad se probudi u noci bez problema ide pisati. Ali po danu nekad i kad mora nece ici nego je moram nagovarati.
sunčeko101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 09:41   #5626
Quote:
sunčeko101 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Trebala bih savjet. Curka sad ce 2god. Prije 2 mj skinuli pelene ali ona nikako da pocne sama traziti da ide pisati. Drzi tako dugo dok joj mjehur nije pun do kraja pa se popisa u gace i tek onda zove mama mama. Kako da je potaknem da pocne sama traziti? Vise nemam ideja. Skinuli smo i nocnu pelenu bez problema, i kad se probudi u noci bez problema ide pisati. Ali po danu nekad i kad mora nece ici nego je moram nagovarati.
A ne znam što bih ti rekla. Ja sam sa svoja oba radije pričekala još koji mjesec, ali kada si joj već skinula onda treba ustrajati. Stalno ju podsjećaj, pitaj jel treba piškiti, stavljaj na kahlicu.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 11:35   #5627
Skinula sam joj kad je sama pocela sjedat na kahlicu. Imali smo je isprva samo za igru. Isprva je dobro islo, ali kao da joj je postalo dosadno. Zna proci cjeli dan da je suha ako je na vrijeme stavim pisat, sve razumije ali rijetko sama trazi. Trazim neke nove trikove da joj bude opet zanimljivo.
sunčeko101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2017., 11:37   #5628
A mozda je i problem u tome sto je sama prestala sisat mj dana nakon sto sam joj skinula pelenu pa joj je previse promjena odjednom.
sunčeko101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:22   #5629
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Ne, piski prije spavanja.

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Mjesec dana kasnije...
Nis od tog.
Cak smo ga i budili tijekom noci.
S obzirom na to da je postao problem pranja, zapravo susenja posteljine, danas sam kupila pelene/gacice. Ako ga dignemo ranije po noci, popiski se pred jutro. Ako ga dignemo kasnije, vec je popiskin. Kak je bilo par hladnijih noci, a on se otkrije, popisa se i dva put malo se i nahladio jer nemam pojma kak ga obuci s obzirom na lude temperature ...
Po kuci ves visi u kupaoni i na dvije "harmonike" u sobama... i sve se teze susi, sve je poluvlazno i onak - #nedamise
Sad idemo i na put dve noci, spavamo u hotelu svi skup u krevetu i sve me strah kak bu...
Dizem ruke do nekih toplijih vremena ili zrelosti djeteta...


Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:46   #5630
Mi smo prvo uspješno skinuli i dnevnu i noćnu, a onda mjesec dana poslije vratili noćnu.

Prehladio se početkom septembra i od tada nikako da nađemo ritam. Unazad 7 dana je krenuo u 8 (umjesto u 9) na spavanje, pa ni to ne pomaže.

Ranije smo ga dizali u 11 da piški, ali sada to zna biti i prekasno. Povremeno izdrži do jutra, ali češće se upiški u pelenu.

Mislim da će se to samo izregulisati, problem je samo što nema većih pelena, tako da sve prođe ako se mi uspavamo.

Ne pomaže ni što pije mlijeko prije spavanja i vode u toku noći.

Sent from my Mi-4c using Tapatalk
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 20:11   #5631
Curica od tri godine, piski u školjku, lijepo trazi uvijek i nema problema s tim. Kakit nece u skoljku, zahtijeva pelenu. Stavljam joj, radije to nego da trpi ili dozivi traume sa mojim forsiranjem. Citala sam svasta po netu, ali molim ovdje za savjet ako je netko to prosao sa svojim djetetom. Hvala
SleepyKitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 08:25   #5632
Ne znam koliko si unazad čitala postove.
Mi smo se susreli sa istim problemom- ne želi kakati u tutu/wc.

U dogovoru s tetama u vrtiću, pustili smo da kaka u gaćice. One su rekle da je bolje ne vraćati pelenu i kako nije nikakav problem očistiti ako se pokaka u gaćice. To je trajalo nekih 10ak dana i onda se jedan dan dogovorio s tetom da će kakati u wc. I tako je krenulo.
Probali smo sve i svašta da sjedi na tuti, od crtića do silnih nagrada. Tražio je x puta da želi kakati i sjeo bi na tutu ali crvi u guzi nisu dozvolili da bude miran

Tada mi se to činio kao veliki problem, ali stvarno je brzo prošlo. Ja nisam bila za vraćanje pelene iako je tražio, a tete su nam to potvrdile. Svaki put bi mu rekli kako ne smije trpiti ali da nije lijepo kakati u gaćice. Pomogle su i priče i slikovnice na tu temu. U mojoj priči bi pčelica Maja svaki dan trpila i na kraju poslušala mamu i tatu i pokakala se u wc

Ako te još nešto zanima, slobodno pitaj
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:07   #5633
Moj je mali isto imao tu foru s pelenom za kakanje. Trazio je i jednom sam mu stavila. Kad je drugi put trazio rekla sam da ne moze i onda se u gace. Treci put je na tutu kakao i ostalo sve ok.

Kod curice pak je malo teze s kakanjem, ona bi zadrzavala.. nikad nije trazila pelenu, ali i sad imamo problema jer nece svaki dan pa onda 3.ili 4.dan muke.

Sad imaju 2 g.i 10 mj.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:01   #5634
Kad smo krenuli s odvikavanjem kakila je na skoljku. Onda je ubrzo dobila neki proljev i pokakala gace vise puta, nije stigla do školjke. I od tada je krenulo to sa pelenom. Kaze da joj se kaki, na spomen školjke krene plakat i histerizirat a u gace nece, trpi i plače. Bas ne znam kako se postavit vise, da ju pustim onda bez pelene pa neka place ili da cekam klik ne zelim joj neku traumu napravit.
SleepyKitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:28   #5635
Koliko u principu treba pustiti dijete bez pelene da se vidi je li spremno za skidanje? Mi imamo par neuspjelih
pokusaja, nekoliko dana zapisavanja po kuci i vani u gace.. kakanje takodjer..
Tuta i skoljka nula bodova, pricanje o zalijevanju cvijeca takodjer 0 bodova. Otprilike sve isto ko sa prvim, zna cemu sluzi tuta i skoljka, ali nema te sile da ga natjera da sjedne na istu. Lazem, sjedi drito sekund kad ga stavim. Bez beda se svugdi pokaka i popisa, ali na skoljku ili na tutu ni u ludilu.

Koliko ste vremenski drzale djecu bez pelene? Ima li smisla forsirati, u smislu da mjesec dana zapisava pa mu mozda onda klikne ili da se drzim ovog dosad?

Mali ce za koji dan 3 godine.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 17:38   #5636
mjesec dana zapišavanja nema baš nekog smisla, pogotovo za vrijeme zime. rađe pričekaj toplo vrijeme i da još malo sazrije, pa nek hoda u gaćama. možda i prije toga sam počne tražiti. kad im se desi klik savladaju to u nekoliko dana. i ne brini se ako u isto vrijeme ne riješite i pišanje i kakanje. moj je još neko kraće vrijeme kakao u gaće.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 19:06   #5637
Ja sam dan i pol, 2 curku drzala bez pelene i onda je skuzila.
S malim sam tak probala pa je teta rekla da zapisava sve i onda vratila pelenu pa onda za par dana opet skinula jer je vidio da seka nema i nije htio vise (blizanci).

Ne bih nista forsirala, pricekaj do proljeca bar..
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:01   #5638
Tako sam nekako i mislila.. Sa starijim je prvi pokusaj bio neuspjesan, drugi je doslovno u 2 dana skinuo pelenu nocnu i dnevnu. Ali mladji se ne da bome.. pa sam mislila mozda ga pustit da zapisava mjesec dana 😀.. kad druge metode ne pale.
Ipak cu pricekat onda toplije vrijeme .. mozda mu klikne.. nekad..
Hvala.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 00:49   #5639
Ahaaa, tako to ide.
Prvo se skinu pelene, da hodaju u gacama i skuze da im smeta ako se popiske/pokake.
Ja sam mislila da dijete nekako treba samo reci da nece vise pelenu

A kako ste skuzili kad su bili spremni?
Moja je tek odnedavno pocela ponekad govoriti kad se pokaka, no, isto tako ju znam pitati je li kakila ( jer smrdi na 50 m), a ona mi odgovori "nije"

Ima 2 god.i 4 mj, planiram pred lito pokusat s odvikavanjem.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 18:43   #5640
moja ima 3 godine i misec dana, i neće iz pelena. više puta mi je rekla da ne želi o razgovarat o tuti i wc-u, a kad sam joj rekla da bar razmisli o tome odgovorila mi je "ti razmisli". čekam da je sama skine. mislim da će brzo.

điđe, to šta ti mala kaže da nije kakila ne znači da ne zna da je kakila nego da se srami i/ili da se ne želi odvojit od svog govna, pa te ne želi blizu jer zna da ćeš joj vidit i uzet pelenu. jedno vrime sam čitala stručnu literaturu "o dici i pelenama" i ispada da postoji duboka filozofija o odnosu sa govnom. doslovno tako. ko ne viruje neka gugla.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:29.