Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2011., 10:08   #241
znam o čemu pričam, već je isprobano i uspješno riješeno...po mene...ako se ne digne tužba u određenom roku, ne može se naknadno dignuti kad narastu kamate...također se ne mogu naplatiti kamate na kamate...jasno je da određene firme imaju svoje službe i da ih baš briga za sve nas osim za lovu, ali poanta je u tome da se do određene svote ne podiže tužba jer se to jednostavno ne isplati...danas postoje i posebna poduzeća koji otkupljuju dugovanja i onda ih utjeruju, konkretno ima jedna koja se zove Coface ili tak nekak, no niti njima se ne isplati podizat tužbu baš za svako dugovanje nego ti priprijete, ali ne mogu niti oni sad poslat nekakve batinaše...da li zagrebparking utjeruje dugovanja sam ili preko Coface-a i sličnih firmi?
hexenkind is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 11:48   #242
Spomenuta firma će apsolutno uvijek pokrenuti tužbu. Možda nije bilo tako kad su kazne bile 40 kuna, ali danas svakako jest. A dugovanja utjeruju sudskim putem.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 12:53   #243
ma vi uopće ne razumijete što ja pitam...hoćete reći da ako je dugovanje 500 kuna, a ja platim 450, da će zagrebparking podić tužbu??? moš si mislit...
hexenkind is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 13:47   #244
Mozda nece, ali sigurno ne zato jer im se ne isplati. Ti ces ionako platiti troskove na kraju. Istina da moraju pokrenuti ovrhu u odredjenom roku, a u 99% slucajeva to i naprave.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 14:43   #245
Vremena su se itekako promijenila pa je danas unosno nekog ganjati i zbog 40 kuna jer su troškovi postupka nerijetko preko 1000 kuna. Dakle platiš 1040 kuna, 40 kn ide onom kome si dužan, a tisuću odvjetničkom uredu.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 15:08   #246
Quote:
hexenkind kaže: Pogledaj post
ma vi uopće ne razumijete što ja pitam...hoćete reći da ako je dugovanje 500 kuna, a ja platim 450, da će zagrebparking podić tužbu??? moš si mislit...
Hoće, zašto ne bi?

Zašto bi zaposlenika zagrebparkinga bilo briga jel se isplatili ili ne, ne plaća on to iz vlastitog djepa. A i sam stav je u tom smjeru da ne opraštaju dužnicima + ti snosiš troškove postupka, tako da..
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 15:35   #247
ok...možda je doista tako...no, ja pouzdano znam da neke firme ne podižu tužbe u slučaju dugovanja manjeg od 300 kuna...sad je pitanje kakva je situacija s time u zagrebparkingu...
hexenkind is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 16:11   #248
Quote:
hexenkind kaže: Pogledaj post
ok...možda je doista tako...no, ja pouzdano znam da neke firme ne podižu tužbe u slučaju dugovanja manjeg od 300 kuna...sad je pitanje kakva je situacija s time u zagrebparkingu...
Čak 1255,44 kune morat će platiti ovrhu umirovljenik B. N. iz Velike Gorice zbog duga za TV-pretplatu od 240 kuna, piše Novi list. Umirovljenik, naime, nije tri mjeseca platio pristojbu pa je na kućnu adresu dobio rješenje o ovrsi od 990,15 kuna. Uz troškove ovrhe, umjesto duga od 240 kuna, državi će dati 1255,44 kune.

http://www.vecernji.hr/vijesti/dug-t...-clanak-322110

Ako je neka firma dogovorila sa nekom odvjetničkom kućom da istjeruje dugove onda će ova tjerati i najmanji dug jer vidimo da je njima zarada sasvim pristojna bez obzira koliko dug bio mali. Koliko znam ZG parking nema nikakav takav ugovor pa je moguće da im se ne isplati.

Zadnje uređivanje kamenjar1 : 08.09.2011. at 16:18.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2011., 17:45   #249
poanta je u tome što ih se može jako dugo zavlačiti i maltretirati...primjer: dug je 500 kn, ti platiš 200 i čekaš podizanje tužbe...čim ti dođe optužni zahtjev, koji bi tada trebao biti na 300 kn + kamate, ti platiš još 100 kuna...automatski se tužba ne može provesti jer iznos više nije 300 kn nego 200...oni moraju provesti novi postupak opominjanja itd...u tome je fora i na taj se način može izvući s plaćanjem znatno manjeg iznosa...lijep pozdrav
hexenkind is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2011., 11:07   #250
Koliko je legalna nakaradna ideja direktora Zagrebparkinga o stavljanju lisica na automobile sa stranim tablicama koji su PROPISNO parkirani?

Naime, oni su se sami izborili za ovakav nacin naplate dnevne karte. Znaci cjelodnevno ili dulje parkiranje na oznacenim parkirnim mjestima svih zona u ZG je dozvoljeno. Kako je jedini nacin kupnje dnevne karte parkirati vozilo na parkirno mjesto s naplatom, ne platiti i jednostavno cekati vrijednog djelatnika ZG-parkinga da na vozilo stavi dnevnu kartu, svima koji zele dulje parkirati i koristiti tu dnevnu kartu (neovisno o tome da li su strane ili domace tablice na vozilu), ne preostaje nista drugo nego postupiti na taj nacin.

Dakle, ako je vozilo LEGALNO parkirano na oznacenom parkirnom mjestu i sa istaknutom dnevnom parkirnom kartom (za koju je rok placanja naveden - mislim da je 8 dana, ali nisam siguran - i koju nije moguce platiti unaprijed), odakle pravo ZG-parkingu da blokira necije vozilo? Dug u tom slucaju uopce nije niti dospio! Kako moze uopce osoba na takvom polozaju tako nesto javno izjaviti - on de facto izjavljuje da su svi korisnici vozila sa stranim tablicama koji privremeno parkiraju u ZG "Kriminalci", pa bi ih trebalo unaprijed kazniti iako nisu pocinili nikakav prekrsaj niti kazneno djelo, ali eto on smatra da ce ga pociniti?!?!?!?
rupa u zakonu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 08:55   #251
Pauk

Pauk mi je digao vozilo ispred zgrade.
Vozilo se nalazilo u ulici gdje nema znaka zabrane parkiranja i ispred neuređenog poslovnog prostora koji se ne koristi od kada je napravljena zgrada prije nekoliko godina, minimalno desetak vozila se parkira u ulici ispred tih prostora svaki dan. Vozilo je premješteno na poziv jer je u 6 ujutro vlasnik došao seliti namještaj, bez najave ili predhodnog znaka, dakle u 7 kad sam došao dolje vozila nie bilo.

Dakle, kako se zaliti. Imam samo zapisnik sa pauka, policija mi nije dala zapisnik, rekli su da ce doci na kucnu adresu.
Panj_u_šumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 14:06   #252
Quote:
Panj_u_šumi kaže: Pogledaj post
Pauk mi je digao vozilo ispred zgrade.
Vozilo se nalazilo u ulici gdje nema znaka zabrane parkiranja i ispred neuređenog poslovnog prostora koji se ne koristi od kada je napravljena zgrada prije nekoliko godina, minimalno desetak vozila se parkira u ulici ispred tih prostora svaki dan. Vozilo je premješteno na poziv jer je u 6 ujutro vlasnik došao seliti namještaj, bez najave ili predhodnog znaka, dakle u 7 kad sam došao dolje vozila nie bilo.

Dakle, kako se zaliti. Imam samo zapisnik sa pauka, policija mi nije dala zapisnik, rekli su da ce doci na kucnu adresu.
Po ovom što si naveo - nemaš osnovu za žalbu.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 14:09   #253
Quote:
Panj_u_šumi kaže: Pogledaj post
Pauk mi je digao vozilo ispred zgrade.
Vozilo se nalazilo u ulici gdje nema znaka zabrane parkiranja i ispred neuređenog poslovnog prostora koji se ne koristi od kada je napravljena zgrada prije nekoliko godina, minimalno desetak vozila se parkira u ulici ispred tih prostora svaki dan. Vozilo je premješteno na poziv jer je u 6 ujutro vlasnik došao seliti namještaj, bez najave ili predhodnog znaka, dakle u 7 kad sam došao dolje vozila nie bilo.

Sto pise, po kojem clanku/stavku ZOSPC-a te kaznjavaju ?

U principu, gdje god nije izricito dozvoljeno parkiranje - zabranjeno je.

Pogledaj si cl. 84 st. 3. ZOSPC-a u kojem se definira kad se smije premjestati vozilo.

Jesi li ometao pristup tom poslovnom prostoru ?
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 15:18   #254
Quote:
Gervasius74 kaže: Pogledaj post
Sto pise, po kojem clanku/stavku ZOSPC-a te kaznjavaju ?

U principu, gdje god nije izricito dozvoljeno parkiranje - zabranjeno je.

Pogledaj si cl. 84 st. 3. ZOSPC-a u kojem se definira kad se smije premjestati vozilo.

Jesi li ometao pristup tom poslovnom prostoru ?
Pogledao sam cijeli stavak 84 i po meni nije prekrsen niti jedan stavak
oni imaju jako losu sliku slikanu po noci gdje se niti nevidi gdje su vrata od tog prostora jer su vrata direkt na cestu i ista su kao i "izlog", vrata su se mogla otvoriti i uci u prostor
radi se o cesti oko zgrade sirine tri trake, od cega je srednja uvijek slobodna za prolaz cak i kamiona
auto mi je dognut u 6 ujutro, ja sam isao na posao oko 6.30 i zatekao radnike ispred prostora koji su se pravili blesavi.

Nadalje nisam siguran niti da je covjek koji je zvao mogao dokazati da je u najmu ili je to bilo "rekla kazala"

jos nisam dobio doma zapisnik pa neznam ni kako ce me teretiti i za sto uopce kad je auto bio ispred zatvorenog izloga, sta sa ovom uplatnicom za premjestanje, da je placam ili ne?

p.s. problem je sto su oni nosili unutra namjestaj, nisu ga imali di na cesti ostavit pa im se nije dalo cekat valjda pola sta pa su zvali pauk.

Zadnje uređivanje Panj_u_šumi : 15.09.2011. at 15:23.
Panj_u_šumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 17:27   #255
Quote:
Panj_u_šumi kaže: Pogledaj post
jos nisam dobio doma zapisnik pa neznam ni kako ce me teretiti i za sto uopce kad je auto bio ispred zatvorenog izloga, sta sa ovom uplatnicom za premjestanje, da je placam ili ne?

Ako se mislis zaliti - nemoj.

Ja bih pricekao taj zapisnik, pa onda odlucio zaliti se ili ne.

A to je kocka, mozda ces se izvuci bar za Pauka, a mozda ces dobiti i dodatne troskove ...
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 17:39   #256
Digao mi je pauk danas auto. Da li itko poznaje proceduru prije dizanja auta? Koliko sam upoznat oni prvo slikaju auto i tu sliku salju u policiju i na temelju njihovog odgovora dizu auto. Auto mi je bio parkiran pored neke zivice tako da nisu mogli vidjeti desnu stranu automobila. Kad sam preuzeo auto vidio sam da nemogu otvoriti vrata od suvozaca( zapinje lim o lim). Tada sam upitao covjeka sto mi je ciniti i da mi pokaze slike automobila prije dizanja. I onda mi on pokaze slike od auta, a dvije sigurno nisu slikane na mjestu di je on stajao! Od te zivice to nisu mogli slikati. Jeli imam kakve sanse kod osiguranja? Nije to neka velika steta ali evidentno je da su nesto pogrijesli( ja mislim da im je skliznio prilikom podizanja). Dobio sam dvije uplatnice od 340 i 500 kn. jeli postoji neka procedura odgode placanja? Bar za mjesec, dva?
mrky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 20:49   #257
Quote:
mrky kaže: Pogledaj post
Digao mi je pauk danas auto. Da li itko poznaje proceduru prije dizanja auta? Koliko sam upoznat oni prvo slikaju auto i tu sliku salju u policiju i na temelju njihovog odgovora dizu auto. Auto mi je bio parkiran pored neke zivice tako da nisu mogli vidjeti desnu stranu automobila. Kad sam preuzeo auto vidio sam da nemogu otvoriti vrata od suvozaca( zapinje lim o lim). Tada sam upitao covjeka sto mi je ciniti i da mi pokaze slike automobila prije dizanja. I onda mi on pokaze slike od auta, a dvije sigurno nisu slikane na mjestu di je on stajao! Od te zivice to nisu mogli slikati. Jeli imam kakve sanse kod osiguranja? Nije to neka velika steta ali evidentno je da su nesto pogrijesli( ja mislim da im je skliznio prilikom podizanja). Dobio sam dvije uplatnice od 340 i 500 kn. jeli postoji neka procedura odgode placanja? Bar za mjesec, dva?
U pravilu platiš samo "uslugu" pauka, kaznu ne pišu osim ako si recidivist i/li budeš bahat.

To s odštetom ćeš VRLO teško dokazati. Cca. 50% prekršitelja, bijesni što će morati platiti kaznu, odluče napravit "kontru" i pokušat na teret pauka obojat branik, popravit antenu, i sl., a rijetko koji auto nema ogreban branik ili neko drugo oštećenje koje je teoretski moglo nastat prilikom podizanja.

ALI, nitko od njih nije uspio izvući odštetu. Odštetu ćeš dobit tek ako su napravili grdo sranje tj. auto im je ispao prilikom podizanja. Ali u tom slučaju se ovi iz pauka neće ni bunit već nazovu policiju da napravi uviđaj te prepuste osiguranju da se dogovori s tobom oko štete.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 19:37   #258
Molila bih da mi odgovorite s obzirom da vidim da znate o čemu pričate Vozilo parkirano na zelenoj površini glasi na poduzeće. Vozila je fizička osoba koja nema veze sa poduzećem. Pitanje ? koga se kažnjava ? firmu i vlasnika firme ili vozača? Odnosno na koji način možemo dokazati da auto nije vozio neko iz firme kada su samo uzeli reg.oznaku auta, a vozač nije ni vidio komunalnog redara već mu je tip "pauk" uručio rn od 250,00 kn za započetu radnju uklanjanja vozila ? Šta se događa dalje ? Pitam jer nam je taj "gradski zakon" potpuno nepoznat s obzirom da dolazimo iz manjeg mjesta gdje je ,dapače, parkiranje na zelenoj površini više nego pohvalno jer to znači da si maknuo vozilo s ceste,nogostupa ili sl. Čini mi se da su samo čekali tablice RI u ZG parkirane na "zelenoj površini".....
__________________
Dvije stvari su beskonačne : svemir i ljudska glupost- iako za svemir baš nisam siguran . . . .(albert einstein)
macont is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 08:49   #259
Kaznu plaća vozač vozila.Dobio je uplatnicu pa je mogao platit.Dokazat ćete tako da će te onome tko je izdao uplatnicu za započetu radnju uklanjanja vozila poslati podatke o osobi koja je vozila.Isto ćete uraditi i s mogućom kaznom za krivo parkiranje.Nije to gradski zakon nego općenit u svakom gradu damo je pitanje postupaju li nadležni za to po tim propisima ili se gleda kroz prste.Isto tako i komunalac će čekat ZG tablice da mu napiše kaznu.Deri tuđeg a ne svojega općenito je pravilo.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2011., 15:47   #260
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
Ovisi, ali firme poput zagrebparkinga, hrt, t-mobile,... imaju pravne službe i uhodane procedure za neplatiše. Ljudi koji rade te poslove ne razmišljaju o isplativosti niti o tome koliki ti je dug, njihovo je da te pošalju u postupak naplate.
Naravno, to rade bez provjere pa na naplatu šalju čak i slučajeve koje redovito gube :-). Baš ih briga, nitko od njih ne radi sa svojim novcem.

Negdje sam pročitao da je bivši direktor Mate Kraljević izjavio da na sudu dobiju otprilike 90% tužbi !!!. Znači, u oko 10% slučajeva su ili u krivu (krivo su postupili) ili su nesposobni dobiti čiste parnice.
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.