Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2011., 08:21   #121
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Navijam za red, čak i najnižim razinama.
molim jednu točnu informaciju :

poslije prigovora koji sam im poslao,i poslije moga neplaćanja , te valjda i njihovog pismenog odgovora na moj prigovor, ako i dalje ZP bude priti tome da moram platiti odvoz vozila, gdje ide dalje u postupak ( nemamo u igri i kaznu za parking, neki drugi prekršaj isl!):

-pred Općinski sud kao potraživanje neplaćanog dospjelog duga
ili
-kod javnog BILJEŽNIKA na postupak za donošenje rješenja za ovrhu
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 13:06   #122
poštovanje ljudi...molio bi savjet, ako može

doselio se u Gajnice u Zg prije par godina, jedan od vecih problema u kvartu je parkiranje, nema mjesta nikada, ispred zgrade na sluzbenom parkingu se nisam parkirao ni 10 puta u vise od 3 godine kolika je guzva, ulica je Mahatme Gandija.

auti se parkiraju svugdje, po zelenim povrsinama, ispred ograda, pored hidranata, di god se moze i kakogod se vec snalazi ekipa, dosta ih je i bezobrazno, ispred samog ulaza se stanu ljudi i tak...uobičajena priča većine kvartova, no baš ova ulica je specifična, uska i dugačka, ogroman park je sa druge strane, nema mjesta za aute NIKAD.

danas ujutro je bila akcija punjenja blagajni novcem radnog naroda, paukovi očistili nogostup preko puta zgrade, koji apsolutno nikome ne koristi, pored livadice je koja ne povezuje nikakav objekt, ne povezuje nikakve ulaze, ALI je nogostup ipak.

sad, ja znam da sam kriv, ne smije se parkirat na takvom mjestu ali kad je vani minus, imas malo dijete i hrpu vrecica u ruci ostavis auto gdje i SVI ostali ( ponekad trazim i po 10 min pjeske od svoje zgrade ) ...ono sto me muči je zašto ja nisam samo dobio kaznu za nepropisno parkiranje

...auto nikome nije smetao, a kamoli za prolaz pješaka, livada ima 20 metara, i ulica je s druge strane...referiram se na taj neki zakon o 100 cm prolaza ? ...

uglavnom, bilo je nešto takvo prije godinu dana, objavljen je slučaj u novinama bio, komunalci su pokušali naplatit kazne i bila je hajka na lokalnu upravu...sad su valjda uzeli drugačiji pristup, policijom i paukovima, pa ajmo krast od naroda, znamo da imaju i previše ))

šta da radim ? ...zovem televiziju, možda će ocrnit gamad pohlepnu, žalim se ? .....ogorčen sam totalno, sve se svodi na činjenicu da sam samo parkirao ispred zgrade, ko i stotine drugih ljudi prije mene, ko i stotine drugih koji će poslije mene...jer nemaju drugog izbora...
Salvadoras is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 15:41   #123
Quote:
bdm kaže: Pogledaj post
molim jednu točnu informaciju :

poslije prigovora koji sam im poslao,i poslije moga neplaćanja , te valjda i njihovog pismenog odgovora na moj prigovor, ako i dalje ZP bude priti tome da moram platiti odvoz vozila, gdje ide dalje u postupak ( nemamo u igri i kaznu za parking, neki drugi prekršaj isl!):

-pred Općinski sud kao potraživanje neplaćanog dospjelog duga
ili
-kod javnog BILJEŽNIKA na postupak za donošenje rješenja za ovrhu
Pročitao sam cijelu temu i smatram da je bdm u pravu.

Jedna je stvar parkirati tako da ometaš promet, bilo vozilima ili pješacima, ili parkirati na mjesto za invalide, a nisi invalid - u takvim situacijama sto posto podržavam i policiju i pauka, jer, uostalom, za to su izmišljeni i plaćeni.

Međutim, u situaciji kada auto ne ometa promet, kada se nalazi na površini koja je u stvari privatno vlasništvo grada Zagreba (ne, Zagrebparking i grad Zagreb nisu jedan pravni subjekt), odvoženje auta na deponij i napalćivanje te "usluge" 500 kuna je neprimjereno i nezakonito.

Znači, ako postoji "pisani zahtjev" grada Zagreba prema Zagrebpatkingu, podružnici poduzeća Zagrebački holding", taj pisani zahtjev će zagrebparking priložiti onda kada bude slao javnom bilježniku prijedlog za pokretanje ovrhe.

Javni bilježnik treba postupati i donijeti rješenje o ovrsi na temelju VJERODOSTOJNE ISPRAVE - pisanog zahtjeva grada zagreba, koji bi da bi bio vjerodostojan trebao imati urudžbeni/poslovni broj, vrijeme izdavanja, i naravno, biti u pisanoj formi.

Ukoliko javni bilježnik po automatizmu izda pozitivno rješenje o ovrsi (a da ne izdaje automatski, ne bi niti radio za Zagrebparking), imaš se pravo žaliti na to rješenje, kojeg onda javni bilježnik automatski prosljeđuje na sud.

Na sudu se tužitelj - Zagrebparking koji od tebe potražuje troškove "usluge" premještanja vozila, troškove ovršnog postupka i druge svoje troškove izjasni sudu da li ostajepri tužbenom zahtjevu, a sud tebepoziva da se jednako tako izjasniš o tome da li pristaješ podmirtiti tužitelju ono što on potražuje.

Ukoliko ne pristaješ, tužitelj pokušava sudu dokazati da je njegova tužba osnovana (tj. da li je osnova po kojoj su ti oni pružili "uslugu" pravno utemeljena), a ti tu tužbu pobijaš. Kao stranka u postupku imaš pravo tražiti sve dokumente od tužitelja koji su od utjecaja na ishod postupka i relevantni su za postupak, pa tako i taj "pisani zahtjev" te izvod iz urudžbenog ili poslovnog zapisnika u kojem treba biti vidljivo da je u vrijeme odvoza vozila takav zahtjev postojao i da je bio legalno izdan i dostavljen Zagrebparkingu.

E, sad, ja nisma pravnik, ovo je moje opće znanje o upravnom postupku i onom što bi trebalo biti. Sve ono što se može dogoditi izvan ovako opisane procedure spada u ono što EU zove "neefikasno pravosudje i javna uprava" pa se ne treba čuditi zašto ne možemo ili imamo problema otvoriti ili zatvoriti poglavlje 23.

Osobno sam imao sraz na sudu sa Zagreparkingom po jednom drugom pitanju, i sutkinja me ugodno iznenadila kada je naribala nos mladoj, nadobudnoj (i očigledno po debeloj vezi zaposlenoj) pravnici Zagrebparkinga koja je njoj, sutkinji, na raspravi pokušala nastupiti sa argumentima sličnim onima koje ovdje navode pojedine osobe (od kojih su neki policajci).

Poanta priče je ta, da je sutkinja pravncii ukazala na činjenicu da su oni poduzeće sa javnim ovlastima i da se oni ne mogu ponašati onako kako oni misle da je ispravno, nego da u svom postupanju trebaju slijediti zakone i propise.

E, sad, ako vjeruješ sudstvu, predlažem da ne odustaješ, te da im ne platiš.

No, budući da kod nas policija, sudstvo i bahati šerifi poput Zagrebparkinga imaju taktiku "iznuravanja" jer se bahate tudjim novcima, obični ljudi u strahu potencijalno jako visokih troškova i pristojbi u slučaju eventualno ggubitka parnice (recimo iz proceduralnih razloga) plate namet na strah i ne bodu se s rogatim...

Your choice, bas me zanima krajnji ishod ove priče....

E, da, sankcija primjerena ovakvom "strašnom" rekršaju bila bi kazna za nedozvoljeno parkiranje, a ne odvoz auta ne deponij 50 metara preko žice po cijeni od 500 kn.
komutator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 17:41   #124
Ja imam slican slucaj ...

Nedavno sam parkirao di nisam smio (znak zabrane zaustavljanja i parkiranja i dodatna plocica s Paukom) na cca. 20min i kad sam se vratio, nema auta.

Prica je malo duza, ali nema veze.

Dobio 500kn kazne + 500kn Pauka. Zalio se PU odn. Prekrsajnom sudu, pozvali me neki dan.

Objasnio sam situaciju sucu, priznao da sam parkirao gdje nisam smio, ali da mislim da nije bilo potrebe za premjestanjem vozila jer nisam ometao promet, bio na invalidskom mjestu itd.

sudac se slozio s tim, to je i naveo u presudi i skinuo mi kaznu s 500kn na 300kn. (Nezaposlen sam itd.)


Sad jos samo trebam vidjeti sto s tih 500kn za Pauka. Sudac veli da sam trebao uloziti prigovor i njima ?!?

Mislim da cu cekati da se oni meni jave, pa im vratiti fotokopiju presude u kojoj stoji da su mi suprotno Zakonu premjestili vozilo i da ne namjeravam platiti nista.
Gervasius74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 18:29   #125
Mene zanima nešto drugo, a itekako vezano uz temu.

Može li se išta napraviti po pitanju visine naknade za premještanje vozila. Moje je osobno mišljenje da je ona previsoka i ne znam čime je pravdaju. U mnogim gradovima u Hrvatskoj gdje također postoji služba premještanja vozila naknada je i upola manja.

Generalno podržavam rad pauka i mislim da je previše neobazrivih ljudi koji parkiraju kako god žele uz razne neopravdane razloge. Idite tramvajem ili biciklom ako vam je problem parkirati na propisno mjesto.

Ali naknada od 500 kuna mi se čini suludo visokom i ne znam čime ju oni opravdavaju. Mislim, tko im brani da ju povise ne 5000 kuna? Kako se to regulira, tko to regulira i može li se nešto po tom pitanju poduzeti?
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 21:41   #126
Quote:
Salvadoras kaže: Pogledaj post
... no baš ova ulica je specifična...
Tako bi rekao svatko tko stanuje u zgradi u Zagrebu.


Quote:
Salvadoras kaže: Pogledaj post
...šta da radim ?...
Na kraju ćeš morati platiti, samo je pitanje koliko. Prekršajnu kaznu će ti vjerojatno smanjiti na sudskom ročištu (vjerojatno po žalbi), ali trošak premještanja ćeš morati platiti. Neće te odmah napasti ovrhom, ali bolje počni skupljati novac. Da se ne bi vrtili u krug, ima tu dovoljno o takvim slučajevima, tako da malo baciš pogled.


Quote:
komutator kaže: Pogledaj post
Pročitao sam cijelu temu i smatram da je bdm u pravu...
Svatko ima pravo na svoje mišljenje, ali to niti najmanje ne mijenja na činjenici da će on to morati platiti. Uostalom, kriv je.


Quote:
Gervasius74 kaže: Pogledaj post
... Mislim da cu cekati da se oni meni jave...
Nazovi ih i vidi kako ti može pomoći sudska presuda. Nemoj previše čitati ovu temu, budući da svatko ima mišljenje, nego idi na izvor.


Quote:
200kn kaže: Pogledaj post
... Ali naknada od 500 kuna mi se čini suludo visokom i ne znam čime ju oni opravdavaju...
Tu se potpuno slažemo, a kako je riječ o monopolistu, mislim da je to razlog tolikoj cijeni. Zaslugu za monopol ima Grad Zagreb, naravno.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 18:11   #127
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Tako bi rekao svatko tko stanuje u zgradi u Zagrebu.
ma jok, ne znam jesi ikad vidio mahatme gandhija u gajnicama, ali odgovorno priznajem jer znam cijeli grad uzduž i popreko da je to noćna mora za parking, ponavljam, u 3 i kusur godina na prste ruke mogu nabrojat kada sam uspio naći parking na "sluzbenom" parkingu od svoje zgrade.

dok ovo pišem na tom istom mjestu i potezu nogostupa sa jedne i druge strane stoji barem 40-50 autiju, svi krše zakon, a siguran sam da ih barem pola zna da je bilo generalno sranje jučer, nema tu pomoći...začarani krugovi

no, najnovije informacije govore slijedeće, mahatme gandhija je paukovima u strojarskoj zlatna žila, prvi smo na listi kaže čiča na šalteru da je neko od susjeda prijavio aute policiji, odnosno, neki zlobni nesretni gnjus non stop zove i maltretira muriju navodno, a oni nemaju izbora i moraju slat paukove na teren, auti de facto ne smetaju nikome, ali on zove iz čiste obijesti...prestrašno...šta bi sad dao za neku vezicu u policiji da mi šapne mala ptičica ime i prezime tog tuljana, da mu dođem naplatit tih parsto kuna na vrata...ma...ljudskoj zlobi nema kraja...
Salvadoras is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 19:01   #128
evo jedan dobar videomatrijal kako dizu auto sa zelene povrsine...
http://www.youtube.com/watch?v=oPSZpQhDF3U
judgedredd is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 22:03   #129
Quote:
Salvadoras kaže: Pogledaj post
ma jok, ne znam jesi ikad vidio mahatme gandhija u gajnicama, ali odgovorno priznajem jer znam cijeli grad uzduž i popreko da je to noćna mora za parking...
Baci pogled na tu i slične teme. Svatko za svoj kvart misli da je najgori (bila je nedavno cura iz Pavlenskog puta). Činjenica je da je parking jednostavno koma, pogotovo u starijim kvartovima, koji nisu planirani za tolike aute.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 10:28   #130
Quote:
komutator kaže: Pogledaj post
Pročitao sam cijelu temu i smatram da je bdm u pravu.

Jedna je stvar parkirati tako da ometaš promet, bilo vozilima ili pješacima, ili parkirati na mjesto za invalide, a nisi invalid - u takvim situacijama sto posto podržavam i policiju i pauka, jer, uostalom, za to su izmišljeni i plaćeni.

Međutim, u situaciji kada auto ne ometa promet, kada se nalazi na površini koja je u stvari privatno vlasništvo grada Zagreba (ne, Zagrebparking i grad Zagreb nisu jedan pravni subjekt), odvoženje auta na deponij i napalćivanje te "usluge" 500 kuna je neprimjereno i nezakonito.

Znači, ako postoji "pisani zahtjev" grada Zagreba prema Zagrebpatkingu, podružnici poduzeća Zagrebački holding", taj pisani zahtjev će zagrebparking priložiti onda kada bude slao javnom bilježniku prijedlog za pokretanje ovrhe.

Javni bilježnik treba postupati i donijeti rješenje o ovrsi na temelju VJERODOSTOJNE ISPRAVE - pisanog zahtjeva grada zagreba, koji bi da bi bio vjerodostojan trebao imati urudžbeni/poslovni broj, vrijeme izdavanja, i naravno, biti u pisanoj formi.

Ukoliko javni bilježnik po automatizmu izda pozitivno rješenje o ovrsi (a da ne izdaje automatski, ne bi niti radio za Zagrebparking), imaš se pravo žaliti na to rješenje, kojeg onda javni bilježnik automatski prosljeđuje na sud.

Na sudu se tužitelj - Zagrebparking koji od tebe potražuje troškove "usluge" premještanja vozila, troškove ovršnog postupka i druge svoje troškove izjasni sudu da li ostajepri tužbenom zahtjevu, a sud tebepoziva da se jednako tako izjasniš o tome da li pristaješ podmirtiti tužitelju ono što on potražuje.

Ukoliko ne pristaješ, tužitelj pokušava sudu dokazati da je njegova tužba osnovana (tj. da li je osnova po kojoj su ti oni pružili "uslugu" pravno utemeljena), a ti tu tužbu pobijaš. Kao stranka u postupku imaš pravo tražiti sve dokumente od tužitelja koji su od utjecaja na ishod postupka i relevantni su za postupak, pa tako i taj "pisani zahtjev" te izvod iz urudžbenog ili poslovnog zapisnika u kojem treba biti vidljivo da je u vrijeme odvoza vozila takav zahtjev postojao i da je bio legalno izdan i dostavljen Zagrebparkingu.

E, sad, ja nisma pravnik, ovo je moje opće znanje o upravnom postupku i onom što bi trebalo biti. Sve ono što se može dogoditi izvan ovako opisane procedure spada u ono što EU zove "neefikasno pravosudje i javna uprava" pa se ne treba čuditi zašto ne možemo ili imamo problema otvoriti ili zatvoriti poglavlje 23.

Osobno sam imao sraz na sudu sa Zagreparkingom po jednom drugom pitanju, i sutkinja me ugodno iznenadila kada je naribala nos mladoj, nadobudnoj (i očigledno po debeloj vezi zaposlenoj) pravnici Zagrebparkinga koja je njoj, sutkinji, na raspravi pokušala nastupiti sa argumentima sličnim onima koje ovdje navode pojedine osobe (od kojih su neki policajci).

Poanta priče je ta, da je sutkinja pravncii ukazala na činjenicu da su oni poduzeće sa javnim ovlastima i da se oni ne mogu ponašati onako kako oni misle da je ispravno, nego da u svom postupanju trebaju slijediti zakone i propise.

E, sad, ako vjeruješ sudstvu, predlažem da ne odustaješ, te da im ne platiš.

No, budući da kod nas policija, sudstvo i bahati šerifi poput Zagrebparkinga imaju taktiku "iznuravanja" jer se bahate tudjim novcima, obični ljudi u strahu potencijalno jako visokih troškova i pristojbi u slučaju eventualno ggubitka parnice (recimo iz proceduralnih razloga) plate namet na strah i ne bodu se s rogatim...

Your choice, bas me zanima krajnji ishod ove priče....

E, da, sankcija primjerena ovakvom "strašnom" rekršaju bila bi kazna za nedozvoljeno parkiranje, a ne odvoz auta ne deponij 50 metara preko žice po cijeni od 500 kn.
Sorry nisam nikako ulazio ranije ne ovu temu ,pa evo tek sad odgovaram
KOMUTATORU SVAKA ČAST I PUNO HVALA NA DANIM MIŠLJENJIMA I SAVJETIMA

sve što si naveo napisao sam im već u prigovoru...slažem se skroz s tobom! ( čak sam mišljenja da si pravnik jer vidim da odlično poznaješ materiju...ili si barem snekim pravnikom o tome detaljno pričao...vjerojatno onda u vezi svoga ranijeg slučaja)

sam sam im u prigovoru rekao da je procedura nelegalna jer ( vjeroj) ne postoji pisani zahtjev Grada zagreba kao privatnog posjednika prema Pauku za odvoz vozila sa privatnog posjeda prema čl. 27 Zakona o vlasništvu (ZVIDSP)

- još manje su šanse da postoji urudžbeni broj zahtjeva , vrijeme izadavanja zahtjeva i pismena forma kako i sam navodiš ...uvjeren sam da Pauk ništa od toga nema

-siguran sam da nema plaćanje usluge od strane Grada zagreba, jer nju nitko ne spominje u računa...a i da postoji usluga plaćanja , onda bi sam Grad zagreb tražio refunfaciju ( regres) plaćenog odvoza vozila direktno od mene
kako Grad zagreb to ne traži od mene znači ta usluga nije ni plaćena
kako se radi o privatnom posjedu ( zato se i rješava po čl. 27 ZOVIDSP) jedina legalna procedura je da posjednik plati uslugu odvoza vozila sasvoga posjeda a onda regres od mene

-aktivnu legitimaciju za odvoz vozila i naplatu plaćene usluge imao je samo Grad zagreb ,a ne ZH-Pauk
znači, aktivnu legitimaciju za izdati račun za odvoz vozila mogao je imati samo GZagreb ,a ne ZH-Zagrebparking
ako bi se naknadno sa računom pojavio Grad zagreb tada bih ih tražio i dokaz da su bili dali zahtjev prije podizanja vozila i da su platili uslugu odvoza vozila!- kako vozilo zbilja nikome nije smetalo u to jako kratko vrijeme , tada nitko nije sigurno ni tražio odvoz vozila

nevezano za ove čisto pravne stvari i kvaka , naglasio sam u prigovoru i neke faktične činjenice i stvari: da se radilo o nužnom silaska sa ceste , da se radilo o slučaju detonacije motora i paljenje lampice za check engine, da sam išao kupiti bon za mobitel da se čujem sa mehaničarem i event. HAK vučnom službom ako više ne bih smio dalje voziti vozilo zbog kvara... da sam se nakon odlaska na uatobusni kolodvor po bon za mobitel i nakon razgovora dsa mehaničarem jako brzo vratio ( maks. 10-minuta) i da vozila više nije bilo na onom mjestu gdje nikome zbilja nije smetalo ( niti odvojanju prometa koji se tamo ni ne odvija, niti obuci vozača kojie voze po poligonu a ne po ovim 3-4 mjesta uz poligon, niti je smetalo pješacima jer ima mjesta na desetke metara i za njih itd)
znači radilo se o jako kratkom FORMALNOM smetanju posjeda...ali ne i zbilja stvarnom, faktičnom smetanju posjeda ( niti vlasniku, niti pomoćniku u posjedu-autoškolama koje vrše obuku na poligonu, a ne na ta 4,5m2 koje sam ja kratko zauzeo!)

spreman sam ići zbilja do kraja jer sam pričao i sa pravnikom ( a evo i ti potvrđuješ to sve na isti način!) koji mi je rekao da je odvoz bio nelegalan
ako ne uvaže prigovor idemo kod JB i dokazati ću da je procedura nevaljana i da je aktivna legitimacija nevaljana!
ako bi slučajno JB " previdio" moje dokaze onda bih isto prigovorio i na Općinskom sudu kod sutkinje...tada sigurno nebi bilo navijanja kao od strane JB ( jer JB dobiva velik posao od ZH-Pauka za vođenje na TISUĆE ovršnih postupaka , pa je možda zato nekada pristran i zatvori oči na njihove propuste i nelegalnosti)
na OS sigurno pada iz svih ranije navedenih razloga!

hvala komutatoru na zbilja iskrenim željama , podršci i danim savjetima

PS: javiti ću ti ( vam) kako je bilo u šubićevoj i eventualno dalje ako puste da ide do Javnog bilježnika

Zadnje uređivanje bdm : 07.02.2011. at 10:33. Reason: bold
bdm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 09:46   #131
Parking na privatnom posjedu

Pozdrav,

Imam situaciju da je netko parkirao na moj privatni parking ispred zgrade. E sad, kako on već 2 dana uredno stoji zvao sam pauk. Informacija od njih je da ne mogu nista raditi po pitanju dizanja vozila s privatnog posjeda, da mogu zvati policiju ili privatnu tuzbu. Ok, zovem ja policiju, kazu da ne mogu nista raditi ako je rijec o privatnom parkingu, da moram to zastiti rampom, lokotom ili čime god.. Da mogu zvati pauk i dati im privatni nalog (koji moram sam platit) da odvedu vozilo. Nakon toga sam usao u presmjesnu raspravu s policajcem na telefonu pa necu to ni objasnjavat.
Dakle, kako sam shvatio, moze se uredno parkirat na tudje privatno parking mjesto i nitko mi ne moze nista, osim da mi digne privatnu tuzbu.

Ako netko ima ovakvih iskustva molim da mi javi da li postoji neki drugi način ili da mi da neki primjer takve privatne tuzbe... ukratko sta da radim dok sam jos normalan i nisam mu razbio auto palicom.
Btw, slikao sam ga iz svih kuteva (i registraciju) pa moze posluziti..

Tnx for any response..
emarioj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 10:23   #132
Quote:
emarioj kaže: Pogledaj post
Pozdrav
MI SE STALNO TUŽIMO na našu dobru POLICIJU, A VIDIŠ ONI SU TI DALI NAJISPRAVNIJI ODGOVOR
VJERUJEM DA I NAŠ FORUMAŠ DROT13 to zna, pa i on može potvrditi

istina je...sa privatne površine se auto može podići samo na zahtjev privatnog posjednika , i uz plaćanje odvoza od davatelja zahtjeva!
negdje sam i čitao crno na bijelo o tome ( neznam da li Odluka o komunalnom redu GZagreba ili gdje već...?.)...ako netko zna neka navede točan član odluke ili propisa..ja sada nemam pri ruci

uglavnom situacija je zbilja takva da PAUK ne može samovoljno ili samo na tvoj poziv a da ne platiš tu uslugu unaprijed , podići i dovesti vozilo sa privatnog posjeda!

ti platiš tu uslugu, pa poslije tražiš refundaciju od smetaoca posjeda!

Zadnje uređivanje Katrin : 10.02.2011. at 12:11.
bdm is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.02.2011., 11:15   #133
I meni se to dogodilo jer mi se nije dalo dizati onu rampicu svaki put. Mislio sam da će biti dovoljno jasno.
Uglavnom, meni su već u Zagrebaparkingu rekli ovo što su tebi rekli u policiji s time da su mi rekli da će me to koštati 250kn, što je čudno jer premještanje košta 500kn

Na kraju nisam to napravio nego sam dao napraviti znak zabrane parkiranja i natpis privatni parking pa se sada to već dvije godine nije dogodilo (iako i dalje ne dižem rampicu)
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 13:29   #134
Kao što ti je rečeno (a oko toga smo se, za divno čudo, svi složili), policija tu ne može aposlutno ništa, ali pauk može premjestiti vozilo. To bi ti trebao platiti i tražiti naknadu od vlasnika (ako ne dogovorom, onda privatnom tužbom).
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 22:49   #135
Bok svima.

Kratak uvod a onda par pitanja.

Mjesto - Kvatric, 10.01.2011.
Sparkirao sam se na invalidsko mjesto na Kvatricu u trajanju od 3 minute i priznam, napravio prekrsaj (7:40 ujutro). Za te tri minute izlazim s placa (s 2 tone mandarina) i vidim da je pauk vec dosao i da jedan od "paukovaca" vec slika auto od iza (drugi je u Pan-Peku kupoval gablec) i da je vec stavio jednu lisicu na zadnji kotac.

Lijepo sam mu dao do znanja da odmah odlazim i da ga molim da makne lisicu. On je to i napravio. Ja mu zahvaljujem i kulturno ga pitam da li moze bez kazne i ostalih popratnih stvari. Kaže on onako bezvoljno "AJD" - kao nek te voda nosi. Ja sav sretan sjednem u auto i gas na posao. Mislim si ono, kak su decki ok. Pa jesem mu misa, jutro je, ja stvarno par minuta zajebo stvari i tak.

Kad ono, za cca.3 tjedna, pisamce iz MUP-a. Molimo podatke o vozacu, bla, bla, bla. Mislim si OK. Napravio sam prekrsaj i nema frke. Saljem podatke i budem platio 700 kuna, makar me boli ko da je 7000. Ocito kamenjari iz ZG Parkinga ne prastaju samo tako (naravno, u ovom dijelu u duhu MUP-a)

Onak, poslije svega, interesira me sljedece, a proguglal sam cijeli net i nisam nasao nista:

Konstatacija: Ja sam usao u auto poslije slikanja dok je "pauk fotograf " jos bio vani kraj mene i otisao sam s poprista nakon kratkog razgovora s njim, znaci, slike jos uopce nisu bile u kompu pauka, nisu bile poslane i nisu bile pogledane od murje i nije bilo odobreno dizanje od strane policije.

1. Da li mogu ocekivati cestitku i od ZG Parkinga-Pauka od 250,00 kuna za Započeta radnja premještanja-dolazak "pauka"
2. Molio bi lijepo da mi netko pojasni sta znaci ovo pod jedan. Da li je "Zapoceta radnja..." kad kamenjar izade iz svoje kabine ili tek kada dobije odobrenje od policajca iz Strojarske da me moze dignut.
3. Ako je "Zapoceta radnja..." vec kod izlaska iz kabine, onda kuzim pricu jer tako vjerojatno negdje postoji takva definicija (a gdje, ja nisam uspio naci na netu - molim dobru dusu ako ima neki link neka ga ovdje postavi).
4. Ako "Zapoceta radnja..." nije kod izlaska iz kabine, vec tek nakon potvrde iz Strojarske da me moze dignuti, otkuda onda "Paukovcu" pravo da mi prije slikanja stavi lisicu na zadnji kotac i na temelju toga mozda trazi tih 250,00 kuna jer je ocito da lisicu slika da bi se pokazalo da je zapoceo radnju.
5. Sto je "dolazak" pauka iz gornjeg pojma. Da li se u to podrazumijeva kada ih netko pozove ili i intervencija iz "lesinarenja" oko npr. Kvatrica?
6. Koja je uopce fora oko svega toga? Na temelju cega oni traze tih 250,00 cuna?
7. Gdje ja uopce mogu pronaci i dobiti na uvid pisanu proceduru i ovlasti prema kojima postupa ekipa kad dize auto. Gdje se uopce nalaze te odredbe, zakoni, upute, postupci, procedure itd. Na stranicama od ZG Parkinga nema niti D od te dokumentacije.

Da me ne opalite po glavi s komentarima priznajem prekrsaj, nisam tatin sin s cackalicom u zubima (auto je Astra 98 godiste)
, autohtoni sam ZG, postujem invalidska parkirna mjesta i sjebo sam stvar - priznam. Prvo takvo sranje s moje strane u 20 godina vozacke sluzbe.

Hvala svima na pomoci

Zadnje uređivanje zbelava : 10.02.2011. at 23:25.
zbelava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 08:19   #136
Meni su sva tvoja pitanja megakul i totalno te podržavam, ali bojim se da ti nitko ovdje neće oći odgovoriti ni na jedno.
Dobro si primijetio i to fotkanje lisica.

Ne znam, ja bih ti preporučio da se pozoveš na Zakon o pravu na pristup informacija i zatražiš od ZG Holdinga Zagrebparkinga sve te informacije.
Zamoli ih i da svaki odgovor potkrijepe pripadajućim zakonskim ili podzakonskim aktom na temelju kojeg djeluju.

Po zakonu bi trebao dobiti odgovor u roku od 15 dana.

Ajde pa, molim te, javi što su ti poslali.
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 10:06   #137
Bok 200kn

Hvala na odgovoru i direktivi.
Budem prvo pogledao taj zakon i onda cu ih kontaktirati.

Ako saznam pravu stvar, svakao cu je objaviti ovdje.

Lp
zbelava is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 10:36   #138
Nemaš tu puno filozofije u tom zakonu.
Ovdje možeš pronaći sve što te zanima pa čak i obrasce za slanje upita. Samo skrolaj do dolje.
I nemoj odustati ako ti ne odgovore. Imaš na straninci GONG-a točno proceduru kako dalje. Prvo požurnicu pa onda žalbu na neodgovaranje i na kraju tužbu. Sve ti piše - cijela procedura, svi obrasci i sve adrese

Navedeni zakon tijela javne vlasti definira čl. 3. st. 2.:
Quote:
2) »Tijela javne vlasti« su državna tijela, tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, pravne osobe s javnim ovlastima i druge osobe na koje su prenesene javne ovlasti,
Tu spada i Zagrebparking.
200kn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 11:44   #139
Quote:
zbelava kaže: Pogledaj post
... postujem invalidska parkirna mjesta i sjebo sam stvar - priznam...
Teško je povjerovati u žaljenje kad čovjeka koji radi svoj posao zoveš "kamenjar".
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 20:08   #140
Quote:
Gervasius74 kaže: Pogledaj post
Ja imam slican slucaj ...
Prema ovome što si naveo sasvim sigurno ti u presudi ne stoji da su ti vozilo premjestili suprotno zakonu.Kazna ti je ublažena ali to ne znači da je vozilo izmješteno bez zakonske osnove. Pročitaj malo zakon o sigurnosti prometa na cestama član 82,83,84 .
__________________
Kad tražite savjet, razmislite o mogućnosti njegova prihvaćanja.

Zadnje uređivanje Katrin : 20.02.2011. at 22:59.
Orion99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.