Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2010., 01:26   #61
rijetki su to slučajevi...al do te granice pedijatri toleriraju
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 28.10.2010., 02:41   #62
Quote:
lucylu kaže: Pogledaj post
Cure...jel normalno da beba od skoro 3 mjeseca u zadnjih par dana kaka jednom ili ni jednom na dan?????ne brinem previše jer kao i do sada papa svaka tri sata otprilike, spava, dobra je...jedino mi te stolice nisu baš jasne...jel to normalno????
Moja od 2 mjeseca tako od izlaska iz bolnice, zadnjih dana pijem i kao neki caj za probavu za mame i bebe...mama 3 puta na dan, beba nista vec 3 dana
Ped mi rekao to je dojeno dijete, dva tjedna i blabla, znas vec..
rtg1 is offline  
Old 28.10.2010., 16:45   #63
Bok cure, evo i mene po savjete, već sam vas čitala dok nisam rodila ali sad trebam brzinske odgovore.

Beba je rođena 3 tjedna ranije, sada ima 10 dana,bilirubin povećan pa stalno spava, još nije dobio na težini i zbog toga me pedijatrica muči i govori da ga budim svaka 2 sata. on se ne da probuditi, spava kao top. sad sam opet dobila savjet da ga dojim svaka 3 sata ali da ga od ponoći do 6 ujutro ne budim. Više ne znam koga da slušam, ako do nedjelje ne dobijemo koji gram ostavit će nas u bolnici. Ne mogu ga trenutno dojiti na zahtjev jer on spava po 6 sati u komadu pa i više.

e sad, što se tiče sisa...mlijeka ima, u početku on bas guta brzo jer ide dosta a kad počne malo teže vući i dojka postane mekana znači li to da je došao do tog kaloričnog mlijeka ?Čak sam si izdajala malo rukom onaj vodeni dio ali svejedno nije dobio na kilaži.
nekako me strah da ne izgubim mlijeko, jako mi brzo se isprazni dojka kao da mu nije dosta, ali to se ne može dogoditi zar ne?
u početku su mi bile pune i stalno curilo iz njih ali sad i nakon 3 sata kad stišćem jako malo iscuri.

Naravno već danas mi je svekrva rekla kako mi je slabo mlijeko pa se zato mali ne deblja, ja popizdila, još sam dosta iscrpljena i ne ispavana. pijem dosta tekućine ali me ubiše koje kakvi savjeti jer više ne znam koga da slušam.

Kako da mi beba dobije na kilaži za 4 dana...help???on sada ima 2850, rodio se sa 3100 a izašli smo iz bolnice s 2950 Koliko često i kada da ga dojim?

Koliko minuta beba treba sisati, jer on meni nakon 10 min zaspe, budila sam ga zadnja 2 dana svaka 3 sata, jedva smo to izveli. tako je preporučio pedijatar.

ja ne dajem ni čajeve ni bočicu ali me zanima za dudicu, smijem li mu dati ponekad navečer kad hoće samo da cucla, jer zna mi kasno navečer cuclati siku samo da zaspe a ništa ne pije, čim ga sklonim počne plakati, mislila sam da mu dam dudicu al se bojim da ga ne odviknem od sise. što mislite o tome?
svijet27 is offline  
Old 28.10.2010., 18:25   #64
Quote:
svijet27 kaže: Pogledaj post
Bok cure, evo i mene po savjete, već sam vas čitala dok nisam rodila ali sad trebam brzinske odgovore.

Beba je rođena 3 tjedna ranije, sada ima 10 dana,bilirubin povećan pa stalno spava, još nije dobio na težini i zbog toga me pedijatrica muči i govori da ga budim svaka 2 sata. on se ne da probuditi, spava kao top. sad sam opet dobila savjet da ga dojim svaka 3 sata ali da ga od ponoći do 6 ujutro ne budim. Više ne znam koga da slušam, ako do nedjelje ne dobijemo koji gram ostavit će nas u bolnici. Ne mogu ga trenutno dojiti na zahtjev jer on spava po 6 sati u komadu pa i više.

e sad, što se tiče sisa...mlijeka ima, u početku on bas guta brzo jer ide dosta a kad počne malo teže vući i dojka postane mekana znači li to da je došao do tog kaloričnog mlijeka ?Čak sam si izdajala malo rukom onaj vodeni dio ali svejedno nije dobio na kilaži.
nekako me strah da ne izgubim mlijeko, jako mi brzo se isprazni dojka kao da mu nije dosta, ali to se ne može dogoditi zar ne?
u početku su mi bile pune i stalno curilo iz njih ali sad i nakon 3 sata kad stišćem jako malo iscuri.

Naravno već danas mi je svekrva rekla kako mi je slabo mlijeko pa se zato mali ne deblja, ja popizdila, još sam dosta iscrpljena i ne ispavana. pijem dosta tekućine ali me ubiše koje kakvi savjeti jer više ne znam koga da slušam.

Kako da mi beba dobije na kilaži za 4 dana...help???on sada ima 2850, rodio se sa 3100 a izašli smo iz bolnice s 2950 Koliko često i kada da ga dojim?

Koliko minuta beba treba sisati, jer on meni nakon 10 min zaspe, budila sam ga zadnja 2 dana svaka 3 sata, jedva smo to izveli. tako je preporučio pedijatar.

ja ne dajem ni čajeve ni bočicu ali me zanima za dudicu, smijem li mu dati ponekad navečer kad hoće samo da cucla, jer zna mi kasno navečer cuclati siku samo da zaspe a ništa ne pije, čim ga sklonim počne plakati, mislila sam da mu dam dudicu al se bojim da ga ne odviknem od sise. što mislite o tome?
Ja sam rodila dvije male bebice kojima je svašta prijetilo zbog male težine pa baš imam savjete za tebe.

Pričekaj s dudicom dok ti ne pođe dobivati na težini, to bi ti sada moglo samo zakomplicirati situaciju tj. još manje će ti sisati.
Dok ne pođe dobivati na kilaži, stavljaj ga što češće na sisu.
Za milijeko ne slušaj, normalno da nije slabo, ne dobija na kilaži jer samo spava.
Ne znam dal da ga budiš ili ne, ali moj sinček se uvijek budio unutar 3 sata, pa nije bio problem.
Ako baš želiš da ti "hitno" dobije na kilaži, ipak ga probudi i presvuci, to će ga razbuditi. Kada vidiš da ti ponovo pada u san, uhvati ga malo za nosić ili podigni da podrigne i neka opet nastavi.
Vjeruj mi da ne želiš završiti u bolnici, onda će ti ga tamo hraniti bočicom i nadohranjivati i možeš se pozdraviti s mlijekom.

Ne znam koliko drugim curama traju podoji, moji traju oko pola sata, ali u tih pola sata morao bi ti bar 10 minuta ono baš efektivno gutati mlijeko, znaš onaj zvuk kada baš čuješ da pije i da je sretan .

E, da, ja sam svojima dok su bili te kilaže i pospani od žutice i preslabi da sisaju radila kompresije mlijeka.
Pročitaj obavezno, spasit će te ovo.
http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=111&Show=669
Sretno
Maslina is offline  
Old 28.10.2010., 18:35   #65
Quote:
svijet27 kaže: Pogledaj post
Bok cure, evo i mene po savjete, već sam vas čitala dok nisam rodila ali sad trebam brzinske odgovore.

Beba je rođena 3 tjedna ranije, sada ima 10 dana,bilirubin povećan pa stalno spava, još nije dobio na težini i zbog toga me pedijatrica muči i govori da ga budim svaka 2 sata. on se ne da probuditi, spava kao top. sad sam opet dobila savjet da ga dojim svaka 3 sata ali da ga od ponoći do 6 ujutro ne budim. Više ne znam koga da slušam, ako do nedjelje ne dobijemo koji gram ostavit će nas u bolnici. Ne mogu ga trenutno dojiti na zahtjev jer on spava po 6 sati u komadu pa i više.

e sad, što se tiče sisa...mlijeka ima, u početku on bas guta brzo jer ide dosta a kad počne malo teže vući i dojka postane mekana znači li to da je došao do tog kaloričnog mlijeka ?Čak sam si izdajala malo rukom onaj vodeni dio ali svejedno nije dobio na kilaži.
nekako me strah da ne izgubim mlijeko, jako mi brzo se isprazni dojka kao da mu nije dosta, ali to se ne može dogoditi zar ne?
u početku su mi bile pune i stalno curilo iz njih ali sad i nakon 3 sata kad stišćem jako malo iscuri.

Naravno već danas mi je svekrva rekla kako mi je slabo mlijeko pa se zato mali ne deblja, ja popizdila, još sam dosta iscrpljena i ne ispavana. pijem dosta tekućine ali me ubiše koje kakvi savjeti jer više ne znam koga da slušam.

Kako da mi beba dobije na kilaži za 4 dana...help???on sada ima 2850, rodio se sa 3100 a izašli smo iz bolnice s 2950 Koliko često i kada da ga dojim?

Koliko minuta beba treba sisati, jer on meni nakon 10 min zaspe, budila sam ga zadnja 2 dana svaka 3 sata, jedva smo to izveli. tako je preporučio pedijatar.

ja ne dajem ni čajeve ni bočicu ali me zanima za dudicu, smijem li mu dati ponekad navečer kad hoće samo da cucla, jer zna mi kasno navečer cuclati siku samo da zaspe a ništa ne pije, čim ga sklonim počne plakati, mislila sam da mu dam dudicu al se bojim da ga ne odviknem od sise. što mislite o tome?
Budi ga svaka 3 sata, najprije premotaj da ga razbudiš i onda na cicanje...ako ti hoće zaspati škakljaj ga ispod brade, po uhu, i sl.
Moja nije imala žuticu, al je bila lijena sisati...
Nakon par dana se pokrenula, sad u 10-15 min riješi podoj i spavanac...
samo hrabro i stavljaj ga na prsa...i meni je bilo milo buditi je, al sam morala
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Old 28.10.2010., 18:37   #66
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
Budi ga svaka 3 sata, najprije premotaj da ga razbudiš i onda na cicanje...ako ti hoće zaspati škakljaj ga ispod brade, po uhu, i sl.
Moja nije imala žuticu, al je bila lijena sisati...
Nakon par dana se pokrenula, sad u 10-15 min riješi podoj i spavanac...
samo hrabro i stavljaj ga na prsa...i meni je bilo milo buditi je, al sam morala
Seni, s koliko ste došli na tih 10, 15 minuta?
Ja jedva čekam da se moji podoji skrate
Maslina is offline  
Old 28.10.2010., 18:42   #67
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Seni, s koliko ste došli na tih 10, 15 minuta?
Ja jedva čekam da se moji podoji skrate
mi smo 3 tjedna stare
jede svaka 3-4 sata dobila za sad 700 grama
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Old 28.10.2010., 18:50   #68
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
mi smo 3 tjedna stare
jede svaka 3-4 sata dobila za sad 700 grama

Dobri ste

Mi u subotu imamo mjesec dana i svaki je dobio preko kile, ali podoji minimalno pola sata.
Dnevno dojim valjda više od 10 sati
Maslina is offline  
Old 28.10.2010., 19:02   #69
Quote:
svijet27 kaže: Pogledaj post
Bok cure, evo i mene po savjete, već sam vas čitala dok nisam rodila ali sad trebam brzinske odgovore.

Beba je rođena 3 tjedna ranije, sada ima 10 dana,bilirubin povećan pa stalno spava, još nije dobio na težini i zbog toga me pedijatrica muči i govori da ga budim svaka 2 sata. on se ne da probuditi, spava kao top. sad sam opet dobila savjet da ga dojim svaka 3 sata ali da ga od ponoći do 6 ujutro ne budim. Više ne znam koga da slušam, ako do nedjelje ne dobijemo koji gram ostavit će nas u bolnici. Ne mogu ga trenutno dojiti na zahtjev jer on spava po 6 sati u komadu pa i više.

e sad, što se tiče sisa...mlijeka ima, u početku on bas guta brzo jer ide dosta a kad počne malo teže vući i dojka postane mekana znači li to da je došao do tog kaloričnog mlijeka ?Čak sam si izdajala malo rukom onaj vodeni dio ali svejedno nije dobio na kilaži.
nekako me strah da ne izgubim mlijeko, jako mi brzo se isprazni dojka kao da mu nije dosta, ali to se ne može dogoditi zar ne?
u početku su mi bile pune i stalno curilo iz njih ali sad i nakon 3 sata kad stišćem jako malo iscuri.

Naravno već danas mi je svekrva rekla kako mi je slabo mlijeko pa se zato mali ne deblja, ja popizdila, još sam dosta iscrpljena i ne ispavana. pijem dosta tekućine ali me ubiše koje kakvi savjeti jer više ne znam koga da slušam.

Kako da mi beba dobije na kilaži za 4 dana...help???on sada ima 2850, rodio se sa 3100 a izašli smo iz bolnice s 2950 Koliko često i kada da ga dojim?

Koliko minuta beba treba sisati, jer on meni nakon 10 min zaspe, budila sam ga zadnja 2 dana svaka 3 sata, jedva smo to izveli. tako je preporučio pedijatar.

ja ne dajem ni čajeve ni bočicu ali me zanima za dudicu, smijem li mu dati ponekad navečer kad hoće samo da cucla, jer zna mi kasno navečer cuclati siku samo da zaspe a ništa ne pije, čim ga sklonim počne plakati, mislila sam da mu dam dudicu al se bojim da ga ne odviknem od sise. što mislite o tome?
Rođen je ranije al ima dobru težinu za tu dob

Dok god dojiš na zahtjev (ili nudiš zbog žutice) mljeka će biti...količina izdojenog ne znači ama baš ništa..

Budi i dalje, premotaj ga, raspremi, to bi ga trebalo probuditi..

Sisanje je individualno...moj prvi je cicao 30-40 min prva 4 mjeseca , mlađi sad 5-10 min a mlađi više dobiva (rođen sa 4 kg bez žutice a jedva je mogao vuć 5 min prvih tjedan-dva koliko je umoran bio)...nijedan ne jede hlapljivo, normalno cicaju...

Dobro da ne daješ ništa osim cice..voda i čaj nisu ni potrebni bebi koja je na cici a i to su samo prazne kalorije..
Dudu nemoj još barem 4 tjedna ili dok malac ne ojača i dojenje se ne uhoda.

Daj mu cicu što više, makar i za maženje, nešto će izvuć još iz nje ili će navuć još mlijeka

Kakve su mu pelene? Jel svaka popišana?
Kakvo je njegovo opće stanje?
Tko ga važe i gdje?

Bit će sve u redu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 28.10.2010., 19:03   #70
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post

Dobri ste

Mi u subotu imamo mjesec dana i svaki je dobio preko kile, ali podoji minimalno pola sata.
Dnevno dojim valjda više od 10 sati
uh..nije ti lako
još malo i sve će im drugo postat zanimljivije, cica samo za jelo
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 28.10.2010., 19:44   #71
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post

Dobri ste

Mi u subotu imamo mjesec dana i svaki je dobio preko kile, ali podoji minimalno pola sata.
Dnevno dojim valjda više od 10 sati
Odlično...znam da se čini ko vječnost...a kaj igraju se, il stvarno tolko papaju...
il se umore sisajući?
svaka čast...ja sam umorna od nje jedne nekad...
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Old 28.10.2010., 19:45   #72
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
uh..nije ti lako
još malo i sve će im drugo postat zanimljivije, cica samo za jelo
Jedva čekam
Ko dvije sisajuće zvijeri su.
Čim se probude zijevaju ko ptići u gnijezdu i traže cicu .
Ali su i jako slatki kada papaju tandemski.
Kako oboje pokrenu let down, mlijeko im toliko teče da pođu stenjati i jesti. Nezaboravan zvuk

Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
Odlično...znam da se čini ko vječnost...a kaj igraju se, il stvarno tolko papaju...
il se umore sisajući?
svaka čast...ja sam umorna od nje jedne nekad...
Jedu, pa stanu, pa malo žvaču, pa gutaju pa nastave i tako . Ali ne smijem ih odvajati dok nisu gotovi jer je onda vriska i skika
Maslina is offline  
Old 28.10.2010., 19:46   #73
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Rođen je ranije al ima dobru težinu za tu dob

Dok god dojiš na zahtjev (ili nudiš zbog žutice) mljeka će biti...količina izdojenog ne znači ama baš ništa..

Budi i dalje, premotaj ga, raspremi, to bi ga trebalo probuditi..

Sisanje je individualno...moj prvi je cicao 30-40 min prva 4 mjeseca , mlađi sad 5-10 min a mlađi više dobiva (rođen sa 4 kg bez žutice a jedva je mogao vuć 5 min prvih tjedan-dva koliko je umoran bio)...nijedan ne jede hlapljivo, normalno cicaju...

Dobro da ne daješ ništa osim cice..voda i čaj nisu ni potrebni bebi koja je na cici a i to su samo prazne kalorije..
Dudu nemoj još barem 4 tjedna ili dok malac ne ojača i dojenje se ne uhoda.

Daj mu cicu što više, makar i za maženje, nešto će izvuć još iz nje ili će navuć još mlijeka

Kakve su mu pelene? Jel svaka popišana?
Kakvo je njegovo opće stanje?
Tko ga važe i gdje?

Bit će sve u redu
Joj da, pazi na to...moja malena je imala 3 nepopišane s koncentriraniom urinom...skoro završile na pedijatriji...srećom na vrijeme sam skužila...
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Old 28.10.2010., 19:47   #74
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Jedva čekam
Ko dvije sisajuće zvijeri su.
Čim se probude zijevaju ko ptići u gnijezdu i traže cicu .
Ali su i jako slatki kada papaju tandemski.
Kako oboje pokrenu let down, mlijeko im toliko teče da pođu stenjati i jesti. Nezaboravan zvuk
poznati zvuk
joooooooooooooj mogu zamisliti taj prizor
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Old 28.10.2010., 19:56   #75
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Jedva čekam
Ko dvije sisajuće zvijeri su.
Čim se probude zijevaju ko ptići u gnijezdu i traže cicu .
Ali su i jako slatki kada papaju tandemski.
Kako oboje pokrenu let down, mlijeko im toliko teče da pođu stenjati i jesti. Nezaboravan zvuk



Jedu, pa stanu, pa malo žvaču, pa gutaju pa nastave i tako . Ali ne smijem ih odvajati dok nisu gotovi jer je onda vriska i skika
Kako uspiješ tandem dojiti s obzirom da su 2 male bebe ?
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Old 28.10.2010., 20:07   #76
Quote:
anen kaže: Pogledaj post
danas imamo 6 mj i jos dojimo..... :klap: za moje

bilo je zestoko ali isplatilo se....mamice samo naprid....ceka nas jos i jos i jos i jos miseci.....
Potpisujem u potpunosti, i mi navršili u nedjelju 6 mjeseci i još uvijek je cica zakon mislim da bih već odavno bila odustala od dojenja da nije bilo vas svih ovdje na ovom forumu , kad god je zapelo došla sam se utješiti da nisam jedina sa takvim problemima i to bi mi dalo snage da ustrajem...
Veliko vam hvala
Gnoyina žena is offline  
Old 30.10.2010., 00:15   #77
Predivno je čitati ovo veselje mama koje uspješno doje!

maslina, moj naklon za tandemsko dojenje.. kod mene sa ovim ogromnim cicurdama to ne bi bilo moguće jer kod nas ne pali ona fora da bebin nosić uvjek ima mjesta i zraka bez da odmičeš cicu prstima. ja ako svoje ne "zauzdam" Tarica se krene gušit isti tren.. tako da bi mi za tandem falila koja ruka
__________________
Fran-naša prva velika ljubav
30.07.2010. Stigla naša princeza Tara..mamina ljubav..tatina lutkica!
25.04.2012. - Bypass avantura počinje
mala tirkizna is offline  
Old 30.10.2010., 00:21   #78
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post

Dobri ste

Mi u subotu imamo mjesec dana i svaki je dobio preko kile, ali podoji minimalno pola sata.
Dnevno dojim valjda više od 10 sati
eh draga moja,
kod nas podoji po 45 min i duže...
i onda se samo ugasi i zaspe kad više ne može...(a po noći ponekad i ja - nemajka...)
Lena0609 is offline  
Old 30.10.2010., 00:24   #79
e da.. imam jedno pitanje:

kada se izdajate jer morate nekuda otići i ostavti bebu drugome na hranjenje, da li nakon svakog hranjenja izdojite "višak" i njih više skupite za obrok, ili izdojite nakon obroka sve iz druge cice pa da to bude za jedan obrok? Ovo drugo mi je problem jer si je carica stvorila savršene uvjete u mojim cicama, tako da ako izdojim sve iz jedne nakon što poklopa drugu, onda smo u banani cijeli dan jer joj uvijek fali mlijeka pošto mi se cica ne stigne napunit dovoljno za jedan obrok pa traži i drugu i nezadovoljna je


zašto pitam? e pa ja sam prošli tjedan skupljala tako nakon svakog obroka mlijeko i spremala u friđ skupa, i kad je to moja majka ugrijala u chicovom grijaču na vodu Tara uopće nije htjela jesti i stvarala je face ko da će povratiti.. a i mama kaže da je imalo grdi miris koji ja iskreno nisam primjetila dok je bilo hladno pa pretpostavljam da se radi o lipazi... s druge me strane strah da je možda problem u tom spajanju mlijeka iz više izdajanja u par dana.. ma zapravo ne znam ni sama.. a kako mi neće ni jesti adaptirano eto pitam za iskustva..znate onu sto ljudi sto mišljenja, sto žena dvjesto cica
__________________
Fran-naša prva velika ljubav
30.07.2010. Stigla naša princeza Tara..mamina ljubav..tatina lutkica!
25.04.2012. - Bypass avantura počinje
mala tirkizna is offline  
Old 30.10.2010., 00:31   #80
ja imam jedno tehničko pitanje
koje ne znam di postavit osim ovdje.
kupili smo si ovaj jastuk za dojenje
i sad nisam sigurna kako da ga namjestim,
nekako mi Tia čudno stoji na njemu...
molim vas curke s više iskustva za neki savjet, svaki je dobrodošao...
Lena0609 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.