Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2011., 15:06   #3961
... što bi opet potegnulo pitanje što je sa ljudima koji uredno plaćaju (jer moraju), a ne koriste javna dobra.

znaš, čitam zadnje postove i ono što sam pročitala je da se 99% postova odnosi na napadanje obitelji sa više djece, e to je jadno.
tko likuje zbog veće cijene vrtića?
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Old 28.07.2011., 15:22   #3962
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
... što bi opet potegnulo pitanje što je sa ljudima koji uredno plaćaju (jer moraju), a ne koriste javna dobra.

znaš, čitam zadnje postove i ono što sam pročitala je da se 99% postova odnosi na napadanje obitelji sa više djece, e to je jadno.
tko likuje zbog veće cijene vrtića?
najpošetenije bi bilo, ali i najmanje socijalno, da imamo minimalne poreze
i da svatko sebi plati što želi.
čim s nekim nešto dijeliš (u ovom slučaju proračun), eto ti rata
cacti1 is offline  
Old 28.07.2011., 15:52   #3963
Quote:
cacti1 kaže: Pogledaj post
najpošetenije bi bilo, ali i najmanje socijalno, da imamo minimalne poreze
i da svatko sebi plati što želi.
čim s nekim nešto dijeliš (u ovom slučaju proračun), eto ti rata
ma nisu porezi problem,problem su dodatna davanja tipa kriznog poreza,dopunskog zdravstvenog,ovog sa vrticima,nakon sto smo porez platili.
I problem je,sto barem ja,imam u glavi da mi se porez uzima uvijek,za slucaj da ce mi trebat ponekad,a za neke stvari nikad. Al nazalost,neki uplacuju minimalno poreza,ili nista,a povlastice koriste stalno.
Kaze jucer ministrica da se nece smanjivat socijalna davanja najugrozenijima,ja mislim da netko tko moze uplatit ljetovanje nije gladan. I zaista mi nije normalno da u glavnom gradu neke zemlje ima vise od pola soc ugrozenih obitelji,kolko je navodno onih kojima ce vrtic bit besplatan.
Monstera is offline  
Old 28.07.2011., 15:58   #3964
Pratim ovu raspravu već neko vrijeme i nikako mi nije jasno kako svi koji su pročitali više od dvije stranice nisu shvatili kako se ovdje radi o totalno nepravednom modelu koji nije ni promišljen ni osmišljen i Bandić ga i dalje podržava isključivo iz vlastite taštine (a radi nje i potencijalnih glasova ga je i osmislio pod reklamom socijalne osjetljivosti).
Napisali ljudi tone i tone postova kako bi dokazali da model ne da nije socijalno osjetljiv nego je nepravedan i apsurdno nakaradan, al i dalje to do nekih ne dopire.
Ja se ne slažem da bi vrtić trebao poskupiti niti lipe, sve dok se proračunski novci slijevaju u razno razne gluposti. Ne slažem se sa nikakvim cenzusima jer su to gluposti. Oni koji zarađuju više nisu samo platili 18% prireza više, nego i 79% iz ukupnog poreza. I sada bi ih trebalo još jednom reznut, to nije ništa drugo nego dvostruko oporezivanje.
Najmanje razumijem one koji će pognut glavu i reći, tako mora biti, i mirno platiti vrtić više smatrajući da je to tako u redu. Nije u redu! Zato što ne reagiramo nam se i događa stvarnost u kojoj živimo. Ima li itko tko bi rekao da je to u redu?
Taraporin is offline  
Old 28.07.2011., 16:13   #3965
Quote:
Taraporin kaže: Pogledaj post
Najmanje razumijem one koji će pognut glavu i reći, tako mora biti, i mirno platiti vrtić više smatrajući da je to tako u redu. Nije u redu! Zato što ne reagiramo nam se i događa stvarnost u kojoj živimo. Ima li itko tko bi rekao da je to u redu?
a koji je tvoj prijedlog? ne platiti novu uplatnicu koju ćeš primiti, zanemariti opomene i čekati ispis djeteta iz vrtića...
ja se s ovom bandićevom nakaradnom politikom nimalo ne slažem, plaćat ću 5 put višu cijenu nego dosada, ali nemam izbora jer nemam kud s djetetom osim u vrtić. ali neću šutjeti... kad mi drugi put djetetu stave pampers pelenu na koju je alergičan iako ja svaki dan o tome trubim, idem direkt k ravnatelju i da radit ću "probleme" oko tako sitnih stvari jer ću plaćati daleko više od drugih. a sukladno tome očekujem i drugi pristup. hoću li ga dobiti, neću, ali o tome na nekoj drugoj temi...
rossi79 is offline  
Old 28.07.2011., 16:30   #3966
Upravo tako, to je moj prijedlog.
Ja nisam predala papire, dakle ako mi i pošalju uplatnicu, zna se na koji će iznos biti. Platit ću onoliko koliko me legitimno vrtić po odluci skupštine s potvrdom od tri ministarstva košta. Pa da vidim ko će se usudit ispisat mi dijete iz vrtića radi toga!
Poseban tretman ne očekujem jer novci nisu namjenjeni poboljšanju uvjeta u vrtićima. Da bar jesu.
Taraporin is offline  
Old 29.07.2011., 01:22   #3967
Quote:
gita-xy kaže: Pogledaj post
Kako nema veze s cijenama vrtića ovaj primjer koji sam navela. Pokazala sam koliko ukupno uzmu država i grad od ukupne cijene rada. I s time mi skačemo u viši platni razred po bandićevom modelu i platili bismo godišnje 7.200 kn za vrtiće i na taj način bi od 23.400 kn ostalo nama ukupno 1.200 kn. Da li je tebi to normalno?
Ono što u ovom primjeru ne štima je to da poslodavac ovog čovjeka koji se naradio nije objasnio strancu koji odobrava nagradu kako funkcionira naš HR sustav poreza i prireza na dohodak te koliko će neto ostati tom čovjeku para od tih 20.000,00 (a to je samo 8.400,00 kn po računici ovoj). Daklem neovisno što su nam porezi i prirezi preveliki, pa ubijaju volju za rad, poslodavac je taj koji je trebao voditi računa o tome koliko čovjek dobije neto novaca od te nagrade, pa ako ga hoće nagraditi s 20.000,00 kn onda treba na to dodati još para kako bi onda bruto iznos od cca 30.000,00 pokrio sve troškove poreza i prireza i čovjek bio sretan sa svojih 20.000,00.

E sad, možemo pretpostavit da čovjekova žena vjerojatno ni tada sretna bila ne bi jer bi opet morala plaćati 7.200,00 kn više vrtića po Bandiću (iako tek druge godine jer se tekuće godine predaje dokumetacija za prethodnu), pa bi im umjesto 20.000,00 ostalo samo 12.800,00. Zašto kada netko tamo s petero djece ne radi i ima besplatan vrtić??
No kada za treće dijete ipak uzme onih 9.000,00 dođe taman na malo više od 20.000,00, pa će se to fino zakrpat.
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Old 29.07.2011., 02:05   #3968
Quote:
Taraporin kaže: Pogledaj post
Pratim ovu raspravu već neko vrijeme i nikako mi nije jasno kako svi koji su pročitali više od dvije stranice nisu shvatili kako se ovdje radi o totalno nepravednom modelu koji nije ni promišljen ni osmišljen i Bandić ga i dalje podržava isključivo iz vlastite taštine (a radi nje i potencijalnih glasova ga je i osmislio pod reklamom socijalne osjetljivosti).
Napisali ljudi tone i tone postova kako bi dokazali da model ne da nije socijalno osjetljiv nego je nepravedan i apsurdno nakaradan, al i dalje to do nekih ne dopire.
Najmanje razumijem one koji će pognut glavu i reći, tako mora biti, i mirno platiti vrtić više smatrajući da je to tako u redu. Nije u redu! Zato što ne reagiramo nam se i događa stvarnost u kojoj živimo. Ima li itko tko bi rekao da je to u redu?
Ovaj grad ima ono što zaslužuje i što si je sam izabrao. Netko je valjda zaokružio tog Bandića (znam da ja nisam). Možda da oni koji su ga zaokružili plate puni iznos uplatnica, a oni koji nisu neka plate kao i do sada? Oni koji nisu izašli na izbore neka isto plate sve što im Bandić pošalje (njihov stav je da oni i tako ne mogu ništa promijeniti). Ima li itko tko bi rekao da je to u redu?

No, nastranu (ne)pravednost Bandićevog modela, ali misliš li ti stvarno da Skupština koja je taj isti model podržala prošle godine, a ove se toliko bori da ga ukine, djeluje na nekoj drugoj osnovi nego Bandić? Misliš li da je toj Skupštini stalo do toga što je model možda stvarno nepravedan, konfuzan, i podložan manipulaciji? Do jučer su Bandiću dizali rukice i klanjali se po službenoj dužnost. Nikada nije kasno doduše, došlo im je iz guzice u glavu, sada su shvatili i sada su tu da nam pomognu. How yes no.
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Old 29.07.2011., 08:49   #3969
Quote:
Mag kaže: Pogledaj post
Ono što u ovom primjeru ne štima je to da poslodavac ovog čovjeka koji se naradio nije objasnio strancu koji odobrava nagradu kako funkcionira naš HR sustav poreza i prireza na dohodak te koliko će neto ostati tom čovjeku para od tih 20.000,00 (a to je samo 8.400,00 kn po računici ovoj). Daklem neovisno što su nam porezi i prirezi preveliki, pa ubijaju volju za rad, poslodavac je taj koji je trebao voditi računa o tome koliko čovjek dobije neto novaca od te nagrade, pa ako ga hoće nagraditi s 20.000,00 kn onda treba na to dodati još para kako bi onda bruto iznos od cca 30.000,00 pokrio sve troškove poreza i prireza i čovjek bio sretan sa svojih 20.000,00.

E sad, možemo pretpostavit da čovjekova žena vjerojatno ni tada sretna bila ne bi jer bi opet morala plaćati 7.200,00 kn više vrtića po Bandiću (iako tek druge godine jer se tekuće godine predaje dokumetacija za prethodnu), pa bi im umjesto 20.000,00 ostalo samo 12.800,00. Zašto kada netko tamo s petero djece ne radi i ima besplatan vrtić??
No kada za treće dijete ipak uzme onih 9.000,00 dođe taman na malo više od 20.000,00, pa će se to fino zakrpat.
Za netto isplatu od 20.000,00kn, u ovom slučaju, brutto koji treba uplatiti je 55.555,55 kn.
Sa plaćanjem vrtića, ne znači da bi obitelji ostalo 12.800,00kn nego možda čak i manje jer nam i cijene vrtića progesivno rastu sa povećanjem prosjeka po članu kućanstva.
Nije li to strašno?
cacti1 is offline  
Old 29.07.2011., 09:29   #3970
Quote:
Mag kaže: Pogledaj post
Znači sada kada ti djetetu stave pampers pelenu na koju je alergičan ti šutiš zato jer je vrtić jeftin, ali sada kada će biti skup sada više nećeš šutjeti. Sada očekuješ da tvoje dijete ima bolji tretman od drugih.
Pa to je onda možda i ok, možda je tebi vrtić trebao poskupiti tako da ti dijete više nema problema s pelenskim osipom.
za početak me nemoj vrijeđati jer sam napisala u gornjem postu da na dnevnoj bazi pričam tetama da je dijete alergično na pampers pelene i da u svom ormariću ima svoje pelene i da mu isključivo te pelene stavljaju. zaista ne znam u čemu je problem da se djetetu ne stave njegove već tuđe pelene. to je samo dokaz čistog nemara i ništa drugo.
nadalje, da, zaista očekujem da ću plaćanjem 5 puta većeg iznosa nego do sada imati bolji tretman za dijete u vrtiću jer je sama nakaradna bandićeva politika dovela do odvajanja pojedine djece od onih drugih jer ako nešto više platiš onda obično više i dobiješ. i da, ja to svakako očekujem. i da, za svaku sitnicu ću se žaliti ravnatelju, tetama i drugima na koje naiđem jer ovakav nemar stavljanja tuđih pelena na djetetovu guzu pored njegovih u ormaru nikako neću tolerirati.
a za odvajanje djece u vrtiću zahvali samo bandiću jer ovo što sam napisala ja radit će svi koji će više plaćati i imat će na to apsolutno pravo.
rossi79 is offline  
Old 29.07.2011., 10:01   #3971
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
za početak me nemoj vrijeđati jer sam napisala u gornjem postu da na dnevnoj bazi pričam tetama da je dijete alergično na pampers pelene i da u svom ormariću ima svoje pelene i da mu isključivo te pelene stavljaju. zaista ne znam u čemu je problem da se djetetu ne stave njegove već tuđe pelene. to je samo dokaz čistog nemara i ništa drugo.
nadalje, da, zaista očekujem da ću plaćanjem 5 puta većeg iznosa nego do sada imati bolji tretman za dijete u vrtiću jer je sama nakaradna bandićeva politika dovela do odvajanja pojedine djece od onih drugih jer ako nešto više platiš onda obično više i dobiješ. i da, ja to svakako očekujem. i da, za svaku sitnicu ću se žaliti ravnatelju, tetama i drugima na koje naiđem jer ovakav nemar stavljanja tuđih pelena na djetetovu guzu pored njegovih u ormaru nikako neću tolerirati.
a za odvajanje djece u vrtiću zahvali samo bandiću jer ovo što sam napisala ja radit će svi koji će više plaćati i imat će na to apsolutno pravo.
zaboravljaš jednu stvar, da će vrtići dobivati apsolutno istu cifru za tvoje dijete kao i prije, samo što će sada taj iznos ići iz tvog dzepa a ne iz gradskog proračuna, stoga njima se ništa ne mijenja pa isto tako ni tretman prema tvom djetetu !!!!!!!!!!!

i radi čega bi tvoje dijete imalo bolji 'tretman' od mojeg djeteta kojemu će vrtić biti besplatan ?????????
magaly is offline  
Old 29.07.2011., 10:06   #3972
Zato što će za istu uslugu plaćati 2.000 kn, a ti nula. Vrlo jednostavno!
U tome i je poanta, sva djeca trebaju imati isti tretman i sva djeca trebaju plaćati isto! A uz olakšicu onaj tko ima pravo na nju.
Jel ti sad jasno kakva je to diskriminacija?
Taraporin is offline  
Old 29.07.2011., 10:10   #3973
radi ničeg.. djecu se ne bi trebalo diskriminirati različitim pristupom i uvjetima.. to je nedopustivo
ali samim tim novim modelom će se djeca početi dijeliti na 'bogate' (kako to Bandić naziva) i siromašne (kako to Bandić naziva).. što je također po meni diskriminirajuće i nedopustivo.. (u slučaju platnih razreda)

i baš zbog toga što si ti navela vrtić bi trebao biti jednak za sve, odnosno ista cijena za sve..

za istu uslugu plaćati različitu cijenu??? totalna debilana
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Old 29.07.2011., 10:11   #3974
Quote:
Taraporin kaže: Pogledaj post
Zato što će za istu uslugu plaćati 2.000 kn, a ti nula. Vrlo jednostavno!
U tome i je poanta, sva djeca trebaju imati isti tretman i sva djeca trebaju plaćati isto! A uz olakšicu onaj tko ima pravo na nju.
Jel ti sad jasno kakva je to diskriminacija?
a jer tebi jasno da vrtić dobiva i sad 2000 kn za svu djecu i to jednaki iznos

zašto bi vrtiće to trebalo biti briga, kad im se u blagajnu slijeva isti iznos i sad i ubuduće..boli njih kikiriki jesi ga ti platio ili grad ..
magaly is offline  
Old 29.07.2011., 10:13   #3975
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
radi ničeg.. djecu se ne bi trebalo diskriminirati različitim pristupom i uvjetima.. to je nedopustivo
ali samim tim novim modelom će se djeca početi dijeliti na 'bogate' (kako to Bandić naziva) i siromašne (kako to Bandić naziva).. što je također po meni diskriminirajuće i nedopustivo.. (u slučaju platnih razreda)

i baš zbog toga što si ti navela vrtić bi trebao biti jednak za sve, odnosno ista cijena za sve..

za istu uslugu plaćati različitu cijenu??? totalna debilana

sigurna sam da tete u vrtiću neće dijeliti djecu po tom modelu,
nego roditelji koji će plačati veću cijenu , baš jadno
magaly is offline  
Old 29.07.2011., 10:17   #3976
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
sigurna sam da tete u vrtiću neće dijeliti djecu po tom modelu,
nego roditelji koji će plačati veću cijenu , baš jadno
e vidiš, tu si u krivu da tete neće dijeliti djecu iz jednostavnog razloga jer mi koji ćemo više plaćati više ćemo i očekivati i biti "dosadniji" u ostvarivanju boljeg tretmana. i sigurno će se diskriminacija jako brzo osjetiti. ali ponavljam, za to nisu krivi roditelji nego bandićeva politika koja je izazvala diskriminaciju.
rossi79 is offline  
Old 29.07.2011., 10:18   #3977
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
a jer tebi jasno da vrtić dobiva i sad 2000 kn za svu djecu i to jednaki iznos

zašto bi vrtiće to trebalo biti briga, kad im se u blagajnu slijeva isti iznos i sad i ubuduće..boli njih kikiriki jesi ga ti platio ili grad ..
ne nije im svejedno. pričala sam ja s ravnateljicom prije 2 tjedna jer grad plaća jednom i dvaput godišnje, a roditelji uplaćuju mjesečno.
rossi79 is offline  
Old 29.07.2011., 12:04   #3978
Budući da se tema pretvorila u nesuvislo nizanje osobnih obračuna i raznoraznih trolanja, a smislen i ontopičan post nije napisan već jako jako dugo, vrijeme je da se na nju stavi lokot.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.