Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2017., 18:59   #421
Quote:
pembroke kaže: Pogledaj post
Dragi forumasi ,kao i mnogi ovdje zainteresirana sam za kupnju nekretnine putem javne drazbe. Pronasla sam nekretninu za koju sam zainteresirana na stranici drazba.hr ali vidim da su oni neki posrednici kojima je potrebno uplatiti clanarinu da bi se dobili daljni podaci o drazbi. Dali biste mi mogli reci gdje mogu pronaci detaljnije podatke o konkretnim drazba (nekretnina se nalazi u Rovinju).
Registriraj se na njihovoj stranici (besplatno je) i onda ti prikazu i podatak u koliko sati i kojeg datuma je drazba.
Odes na ocevidnik nekretnina na web stranicama hgk (uguglas ocevidnik nekretnina hgk, izbaci ti). I onda potrazis datum i vrijeme koje si vidjela na drazba.hr i tamo nadjes tu svoju odredjenu drazbu. Kada otvoris dokument, pise ti i kad je razgledavanje stana i u kojem je stanju nekretnina i sve ostale info.
Rubi_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 11:00   #422
Pročitao sam cijelu temu, od nesigurnih početaka 2011 do sada kad se već vidi da ljudi imaju podosta znanja.

Imam nekoliko pitanja pa da ne dužim...

Može li tko detaljnije objasnit zašto postoje dva službena registra ovrha? Fina i HGK. Koliko sam shvatio HGK je registar ovrha po starom zakonu koji se ne primjenjuje od 2015. Čudi me da u njemu ima više ovrha nego u fininom. To je samo meni čudno?

Zna li netko detaljnije napisati razliku u pravilima između jednog i drugog registra? Koji su pragovi cijena, koliko rundi dražbi može biti po svakom? Koji je povoljniji za kupca?

Siguran sam da to piše u zakonu ali bilo bi lijepo da tu razliku sumira netko tko zna i podijeli sa svima za ubuduce.
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 17:08   #423
Javna dražba kupnja kuće

Zanima me bio sam na javnoj dražbi i ponudio najnižu ponudu nakon čega je konkurent digao ponudu i meni zahorcao život ali ipak sam ponudio više od njega i pobjedio na javnoj dražbi. Sad si razmišljam ako odustanem od svoje najviše ponude znam da konkurent ima pravo kupiti po svojoj ponudi ali ako on odustane da li je moja prva najniža ponuda valjana i da li mogu i dalje kupiti nekretninu pošto sam odustao od prve ponude.
Primjer:
Ja: 50.000,00 €
Konkurent: 75.000,00 €
Ja: 80.000,00 €

Ja odustajem, konkurent odustaje ostaje moja ponuda od 50.000,00 € da li sam u igri ili sam sa svojom najvišom ponudom odustao?

Hvala
stiffle-r is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 20:35   #424
Quote:
stiffle-r kaže: Pogledaj post
Zanima me bio sam na javnoj dražbi i ponudio najnižu ponudu nakon čega je konkurent digao ponudu i meni zahorcao život ali ipak sam ponudio više od njega i pobjedio na javnoj dražbi. Sad si razmišljam ako odustanem od svoje najviše ponude znam da konkurent ima pravo kupiti po svojoj ponudi ali ako on odustane da li je moja prva najniža ponuda valjana i da li mogu i dalje kupiti nekretninu pošto sam odustao od prve ponude.
Primjer:
Ja: 50.000,00 €
Konkurent: 75.000,00 €
Ja: 80.000,00 €

Ja odustajem, konkurent odustaje ostaje moja ponuda od 50.000,00 € da li sam u igri ili sam sa svojom najvišom ponudom odustao?

Hvala
Cestitam! Kupili ste nekretninu za 80 tisuca.

Ako ne platite na vrijeme cijeli preostali iznos, tocno kako je nalozio sud, izugubit cete i mogucnost kupovine i jamstvo koje ste vec uplatili.

Sve prestaje nakon "sudskog hodnika", pauze od 10 minuta prije nego sto sud donese zakljucak. Do tog trenutka, svi dogovori su moguci, ali sve prestaje nakog sudskog zakljucka.

Najvjerojatnije, sudac ili sutkinja je tocno navela na presudi: nekretnina se dodljeljuje AA za XX kuna, koje treba uplatiti do tocno kojeg datuma. Ukoliko AA ne uplati, onda ce se nekretnina ponuditi BB za YY (onoliko koliko je bila njihova ponuda).

U svakom slucaju, GAME OVER: sud se nikako ne vraca na nizu ponudu AA.
illyri is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 09:56   #425
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Nista, bas nista da im nisi placao ili davao!!!

Nikakav novac za bedastocu nazvanu bonus za raniji izlazak!
Niti kunu za namjestaj!

Postovani kolega, ti si u finishu i definitivno ti postavljas pravila igre!!!!!

Dali sam ikada ovdje napisala nesto sto nije tocno?

Dakle: níkakvi dogovori, nikakvi pozivi, nikakav otkup vremena ili stvari!

Ovo je i dalje dio ovsnog predmeta i sud ce definitivno odraditi svoje vrlo brzo.

(btw., to sto blebecu njihovi advokati mogu si objesiti macku na rep, to nije tocno).

I na kraju:

Ako te jos jednom pokusaju ucjenjivati bez pokrica reci ces im ovako, doslovno:
Od prvog dana kada rjesenje o dosudi postane pravomocno, odnosno oni dobivaju zakljucak o predaji nekretnine u posjed ( a ako ga odbiju primiti ici ce na oglasnu plocu suda cime se tretira kao zaprimljen- dodje im iso) kostat ce ih svaki sat, dan i tjedan koji ce provesti u tvojoj nekretnini: tuzit ces ih radi naknade stete.
Tuzenik je nekretninu protupravno i pravne osnove koristio od dana xy do dana kada je (kada ce biti) izvrsena prisilna predaja u posjed tuzitelju (tebi).
Naravno da ces dobiti tuzbu, tu nema dileme. A sudski troskovi na njihovu grbacu.

Samo im reci ovo boldano, dapace, slobodno nek pitaju odvjetnika.

Nema ni teoretske sanse da nece biti delozirani ako im vrlo brzo ne dodje iz dupeta u glavu pa hitno isele. Nemoras uopce brinuti.


Samo im reci ovo boldano, dapace, slobodno nek pitaju odvjetnika.

Stiglo je rješenje o predaji nekretnine, piše da su je dužni predati odmah po dostavi rješenja.
Njih zastupa odvjetnički ured pa se ne mogu vaditi da rješenje nisu primili.
Zasada se ne javljaju na telefon, dat cu im jos par dana a onda kod odvjetnika da mi složi tužbu.
sp@rkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 14:04   #426
Quote:
sp@rkie kaže: Pogledaj post
Stiglo je rješenje o predaji nekretnine, piše da su je dužni predati odmah po dostavi rješenja.
Njih zastupa odvjetnički ured pa se ne mogu vaditi da rješenje nisu primili.
Zasada se ne javljaju na telefon, dat cu im jos par dana a onda kod odvjetnika da mi složi tužbu.
netrebas ih uopce zivkati, sud ce sve odraditi

u praksi im sudovi toleriraju cca. tri tjedna da mirno isprazne i napuste nekretninu

ako nakon tog vremena ne predaju stan odmah predajes sudu prijedlog ovrhe radi ispraznjenja i predaje nekretnine kupcu (tebi)
taj ce prijedlog jako, jako brzo biti prihvacen i sud zakazuje termin za prisilno ispraznjenje, a tebi salje tocno specificirano sto moras osigurati (ovlastenog bravara, transportna vozila za selidbu....), a te troskove odmah po okoncanju ovrsnog postupka sudskim putem potrazuj od ovrsenika koji je po zakonu duzan snositi sve te troskove (naravno jer ih je i prouzrocio, iako je imao vremena i mogucnosti da nekretninu bez kune troskova napusti po primitku zakljucka o predaji nekretnine kupcu (sto je upravo sada dobio).
dakle, troskove bravara, selidbe itd. naplatit ces od ovrsenika (sam si ih je i nabio), to ce ti sud rijesiti takodjer vrlo brzo.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 15:57   #427
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
netrebas ih uopce zivkati, sud ce sve odraditi

u praksi im sudovi toleriraju cca. tri tjedna da mirno isprazne i napuste nekretninu

ako nakon tog vremena ne predaju stan odmah predajes sudu prijedlog ovrhe radi ispraznjenja i predaje nekretnine kupcu (tebi)
taj ce prijedlog jako, jako brzo biti prihvacen i sud zakazuje termin za prisilno ispraznjenje, a tebi salje tocno specificirano sto moras osigurati (ovlastenog bravara, transportna vozila za selidbu....), a te troskove odmah po okoncanju ovrsnog postupka sudskim putem potrazuj od ovrsenika koji je po zakonu duzan snositi sve te troskove (naravno jer ih je i prouzrocio, iako je imao vremena i mogucnosti da nekretninu bez kune troskova napusti po primitku zakljucka o predaji nekretnine kupcu (sto je upravo sada dobio).
dakle, troskove bravara, selidbe itd. naplatit ces od ovrsenika (sam si ih je i nabio), to ce ti sud rijesiti takodjer vrlo brzo.
Hvala dsvbo, zakon si
sp@rkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 18:52   #428
Ono što ti @dsvbo-zakon ne govori i ono što i ona ignorira je da je velika vjerovatnost da ćeš te svoje troškove moći objestiti mačku o rep - jer se najvjerovatnije nećeš imati gdje naplatiti.
Skupa sa dodatnim troškovima koje ćeš imati da bi uopće došao do pravomoćne ovrhe.
To je dio koji svi vi koji iseljavate druge iz njihovih stanova, ignorirate.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 08:31   #429
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ono što ti @dsvbo-zakon ne govori i ono što i ona ignorira je da je velika vjerovatnost da ćeš te svoje troškove moći objestiti mačku o rep - jer se najvjerovatnije nećeš imati gdje naplatiti.
Skupa sa dodatnim troškovima koje ćeš imati da bi uopće došao do pravomoćne ovrhe.
To je dio koji svi vi koji iseljavate druge iz njihovih stanova, ignorirate.
Ne ignoriram ja ništa, jasno mi je da ću troškove prisilne deložacije ako do nje dođe, a nadam se da neće, dakle odvoza i skladištenja namještaja, bravara itd. morati platiti ja, pa onda pokušati naknadno naplatiti troškove od njih. S tim da onda i namještaj ide na prodaju.


Koji su to dodatni troškovi do pravomoćne ovrhe?
sp@rkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 12:48   #430
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
netrebas ih uopce zivkati, sud ce sve odraditi

u praksi im sudovi toleriraju cca. tri tjedna da mirno isprazne i napuste nekretninu

ako nakon tog vremena ne predaju stan odmah predajes sudu prijedlog ovrhe radi ispraznjenja i predaje nekretnine kupcu (tebi)
taj ce prijedlog jako, jako brzo biti prihvacen i sud zakazuje termin za prisilno ispraznjenje, a tebi salje tocno specificirano sto moras osigurati (ovlastenog bravara, transportna vozila za selidbu....), a te troskove odmah po okoncanju ovrsnog postupka sudskim putem potrazuj od ovrsenika koji je po zakonu duzan snositi sve te troskove (naravno jer ih je i prouzrocio, iako je imao vremena i mogucnosti da nekretninu bez kune troskova napusti po primitku zakljucka o predaji nekretnine kupcu (sto je upravo sada dobio).
dakle, troskove bravara, selidbe itd. naplatit ces od ovrsenika (sam si ih je i nabio), to ce ti sud rijesiti takodjer vrlo brzo.
1. Da li je moguce dovest prijatelje koje cu predstaviti kao "bravara" i "nosace nekretnina"? Imam prijatelja koji je dobar majstor i ima sav potreban alat i opremu za prominit bravu, ali nije "ovlasten". Mislia san da mogu nazvat prijatelje da mi pomognu iznit namjestaj. Nikad nisam cuo za "ovlastenog bravara"! Kako to ide tokom ispraznjenja i predaje nekretnine?

2. Da li je moguce cili najmestaj kuce smjestiti u podrum kuce (velika je konoba i ima dovoljno mjesta za cijeli namjestaj) dok ovrsenik ne dodje po njih ili dok Sud ne rijesi namjestaj novom ovrhom?
illyri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 13:10   #431
Quote:
sp@rkie kaže: Pogledaj post
Ne ignoriram ja ništa, jasno mi je da ću troškove prisilne deložacije ako do nje dođe, a nadam se da neće, dakle odvoza i skladištenja namještaja, bravara itd. morati platiti ja, pa onda pokušati naknadno naplatiti troškove od njih. S tim da onda i namještaj ide na prodaju.


Koji su to dodatni troškovi do pravomoćne ovrhe?
Tako je, svi troškovi na tvoj račun, a pitanje šta ćeš ti od toga utjerati natrag.
Dodatni troškovi? Ne znam da li si me shvatio, mislila sam na troškove koje ćeš imati da dobiješ pravomoćnu ovrhu za troškove koje sada imaš.

Inače, ako može jedno općenito pitanje i to ne samo tebi, nego i svima ostalima - je l kupnja nekretnine sa stanarima zaista vrijedna svega što slijedi?
Mislim, kad podvučeš crtu i zbrojiš mjesece i godine koje ti trebaju da uđeš u svoju nekretninu, što ti novci doslovce negdje leže, a ti nemreš do njih i nemaš nikakvu korist od njih, sve dodatne troškove koje imaš, to što ti taj netko ko je sad unutra može totalno devastirati nekretninu - je l se zbilja isplati?
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 13:19   #432
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
je l se zbilja isplati?

Isplati se onima koji nikada nisu poveli nikakav sudski proces.

Pa misle kako na tome putu raste cvijeće.

Ostali će pametnije.



P.S. Ne osuđujem nikoga, svako zna svoje. Ja npr. nikada ne bih kupio nekretninu na dražbi u kojoj stanuju ljudi. Od propale firme, prazan stan, to može.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 14:16   #433
Quote:
illyri kaže: Pogledaj post
1. Da li je moguce dovest prijatelje koje cu predstaviti kao "bravara" i "nosace nekretnina"? Imam prijatelja koji je dobar majstor i ima sav potreban alat i opremu za prominit bravu, ali nije "ovlasten". Mislia san da mogu nazvat prijatelje da mi pomognu iznit namjestaj. Nikad nisam cuo za "ovlastenog bravara"! Kako to ide tokom ispraznjenja i predaje nekretnine?

2. Da li je moguce cili najmestaj kuce smjestiti u podrum kuce (velika je konoba i ima dovoljno mjesta za cijeli namjestaj) dok ovrsenik ne dodje po njih ili dok Sud ne rijesi namjestaj novom ovrhom?
Troskovi provedbe ovrhe sukladno.....1000-2000 kuna

Bravar koji ima uredno prijavljen obrt. Napisi mi na pp koja zupanija, mozda imam preporuku. Racun s pdv-om. Max. 1500 kuna (za veci objekt).

Prijevoz koji zelis (kombi, kamion od frenda, mogu frendovi za selidbu, moze i tvoj vlastiti podrum zakljucan (ali nisi duzan cuvati isto unedogled).

nakon ispraznjenja od opcinskog suda automatski ces dobiti rjesenje kojim se utvrdjuje da je ovrha dovrsena.

istog momenta opcinskom sudu saljes podnesak ovrhovoditelja:




OPCINSKI SUD U XY
ADRESA

Na broj Ovr-xy/xy



OVRHOVODITELJ: Forumas Illyri, Grad, Ulica, OIB

OVRSENIK: DUZNIK DUZNIKOVIC, Ulica. Grad



PODNESAK OVRHOVODITELJA

Ovrhovoditelj ovime moli Naslovni sud da sukladno cl.14. st.4. Ovrsnog zakona donese rjesenje kojim ce se ovrhovoditelju dosuditi daljnji troskovi ovrsnog postupka i to prema nastavnoj specifikaciji:

1. Troskovi provedbe ovrhe sukladno toc. xy, zakljucka od 01.09.2017.......xy kuna
2. Troskovi selidbe prema racunu SELIDBE d.o.o. br. xy/2017 od 01.09.2017.... kuna
3. Skladisnina SKLADISTEXY po racunu xy/2017 od 01.09.2017.......xy kuna
4. Usluge bravara Kljuc Kljucic d.o.o. prema racunu xy/2017 od 01.09.2017....xy kuna


Sveukupno......................................... ...............................xy kuna


Prilog:
-uplatnica u visini od xy kuna od dana 01.09.2017
-racun i uplatnica u visini od xy kuna od dana 01.09.2017
-racun i uplatnica u visini od xy kuna od dana 01.09.2017
-racun i uplatnica u visini od xy kuna od dana 01.09.2017




vlastorucan potpis
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 14:43   #434
U gornjem desnom uglu mjesto i datum (npr. Zagreb, 10. rujna 2017.g.)

Kolega Illyr. ako ne zelis uzimati odvjetnika, gornje mozes 1:1 prepisati, potpisati i poslati preporuceno na Opcinski sud.
Odvjetnik ti za isto nece uzeti vise od 1.250,00 kuna s PDV-om.
I to ti je cijela prica oko naknade troskova, nemas nista ciniti, i tu ce sud odraditi svoje.

Ponavljam: nemas frke, sve ces troskove imati pravo naplatiti, i to ce ti sud odraditi vrlo brzo. Dobiti ces 100000 % pozitivan odgovor s kojim proseces do FINE i ides u naplatu. I to je to.

Ah,da...ovo gore napisano ti je za naknadu troskova ispraznjenja, ako ces uopce morati ici u ispraznjenje, jer nadam se da ce bivsi vlasnik isprazniti i napustiti nekretninu, u protivnom on u konacnici samom sebi nabija troskove jer ce na kraju snositi troskove delozacije.

Ako to ne ucini, predajes prijedlog za ovrhu radi ispraznjenja i predaje nekretnine u posjed kupcu.
Dakle, ono sto ti je ciniti ako bivsi vlasnik ne zeli napustiti tvoju nekretninu, odvjetnik ce ti uzeti cca. 1000 kuna za sastav (+ pdv) i to je sve. Ostalo ce odraditi sud, ne brini. I to jako zurno.

Btw. ako u roku 3 tjedna bivsi vlasnik ne isprazni i napusti tvoju nekretninu, naravno da odmah ides na prijedlog za ovrhu radi ispraznjenja i predaje nekretnine kupcu. Ne dozvoli da te bivsi vlasnik obmanjiva, mulja, vuce za nos ili odugovlaci. Samo predaj prijedlog, ostalo ce odraditi sud.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 18:26   #435
Quote:
forumnickxy kaže: Pogledaj post
Isplati se onima koji nikada nisu poveli nikakav sudski proces.

Pa misle kako na tome putu raste cvijeće.

Ostali će pametnije.



P.S. Ne osuđujem nikoga, svako zna svoje. Ja npr. nikada ne bih kupio nekretninu na dražbi u kojoj stanuju ljudi. Od propale firme, prazan stan, to može.
Ne pitam ni ja s moralne strane, jer svak ima svoju savjest. Ja u životu ne bi kupila nekretninu iz koje bi morala nekog izbacivati na cestu i vjerujem u karmu u koju sam se previšw puta uvjerila u životu.

Ja pitam sa proceduralne strane.
Mislim čitam ove upute - "to ti ide u ovom roku, u onom roku...", sve maltene brzinom munje... možda na nekim seoskim sudovima, ali Zagreb je zatrpan i pretrpan i možeš ti pisati požurnice kolko te volja.
S druge strane sva ta procedura oko iseljavanja em vremenski traje, em košta.
A da ne velim da na kraju kad uđeš u taj stan nemaš pojma šta te čeka. Mene da netko tako iseljava bi maltene demolirala stan - počupala bi sve do zadnjeg šaltera, pustila punit kadu, pa "zaboravila" zatvorit, tako da fino parket ode do plafona, zabijala čavle po pločicama u kupaoni i kuhinji, tako da bi ju do zadnje morao vaditi i mijenjati.. ono, napravila bi novom "sretnom" vlasniku tolko troška i posla da bi si još jako dugo skidao sve po spisku što je bio tolko glup da uopće ulazi u sve to.

Zato to pitam - jer ti imaš taj ljudski faktor, a kod njega nikad ne znaš šta te dočeka.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 19:12   #436
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
A da ne velim da na kraju kad uđeš u taj stan nemaš pojma šta te čeka.

Upravo to.

Zamisli situaciju.
Stan na dražbi.
Odeš ga pogledati u navedeno vrijeme.
Stan prelijep, super-duper, ljudi koji žive unutra ultra ljubazni.

I kupiš ga na dražbi.

Odjednom ovi ultra ljubazni postanu zvijeri.

Pa pokrećeš 18 vrsta procesa za iseljenje, za ovrhu , za ispražnjenje
za ovo ..za ono.

I ma što dsvbo govorio, to traje.

Ok neka traje, recimo da ti se i ne žuri unutra i legalista si i igraš po pravilima.

I onda jednoga dana kreneš u svoj prazan, ispražnjen i napušten stan.

Uđeš unutra i vidiš samo ciglu i beton.

Nema ni prozora.

Ni podova.

Ni sanitarija.

Ničega.

Prvo si istovario hrpu love na one gore procedure NAKON kupnje stana
a sada trebaš uložiti još 1/3 cijene stana da ga dovedeš u stanje da se u njemu može živjeti.

I tu sada ponovo dolazi veseli dsvbo koji kaže tuži bivše vlasnike i dobit ćeš 100 %.



Da, sud ću dobit 100 % a pare nikada, samo ću još više troškova imati.

Jer, onaj kolko tolko pametan, pošten i moralan, neće porazbijat stan jer zna da će dobiti ovrhu za svu tu štetu.

Ali ako je unutra živio neki polusvijet, blokiran zadnjih 10 godina recimo,bez druge imovine, a što je vrlo moguće jer zašto je stan završio na dražbi ??

I tako, dsvb kaže da ti lik mora sve troškove vratiti...

Mora.

Ali nema od kuda niti će imati narednih 200 godina.

Zaključak?

Pa eto, od povoljnog stana za 1/3 cijene došli smo do pune cijene
i komotno smo mogli kupiti stan pod normalnim uvjetima i useliti
za tjedan dana....

I tak...ali ljudi, nedajte se smesti, ja samo laprdam bezveze.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 19:50   #437
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Inače, ako može jedno općenito pitanje i to ne samo tebi, nego i svima ostalima - je l kupnja nekretnine sa stanarima zaista vrijedna svega što slijedi?
Mislim, kad podvučeš crtu i zbrojiš mjesece i godine koje ti trebaju da uđeš u svoju nekretninu, što ti novci doslovce negdje leže, a ti nemreš do njih i nemaš nikakvu korist od njih, sve dodatne troškove koje imaš, to što ti taj netko ko je sad unutra može totalno devastirati nekretninu - je l se zbilja isplati?
Zasad ti ne mogu odgovoriti na to pitanje jer priča još nije gotova... dobio sam pravomoćno rješenje nakon 8 mjeseci uz zanemarive troškove, očekivao sam da će to brže ići ali je kako je, nije tragično za sada.
Novci mi leže na sudu, to je točno ali i da su ležali na banci ne bi dobio puno.
sp@rkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 19:57   #438
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ne pitam ni ja s moralne strane, jer svak ima svoju savjest. Ja u životu ne bi kupila nekretninu iz koje bi morala nekog izbacivati na cestu i vjerujem u karmu u koju sam se previšw puta uvjerila u životu.

Ja pitam sa proceduralne strane.
Mislim čitam ove upute - "to ti ide u ovom roku, u onom roku...", sve maltene brzinom munje... možda na nekim seoskim sudovima, ali Zagreb je zatrpan i pretrpan i možeš ti pisati požurnice kolko te volja.
S druge strane sva ta procedura oko iseljavanja em vremenski traje, em košta.
A da ne velim da na kraju kad uđeš u taj stan nemaš pojma šta te čeka. Mene da netko tako iseljava bi maltene demolirala stan - počupala bi sve do zadnjeg šaltera, pustila punit kadu, pa "zaboravila" zatvorit, tako da fino parket ode do plafona, zabijala čavle po pločicama u kupaoni i kuhinji, tako da bi ju do zadnje morao vaditi i mijenjati.. ono, napravila bi novom "sretnom" vlasniku tolko troška i posla da bi si još jako dugo skidao sve po spisku što je bio tolko glup da uopće ulazi u sve to.

Zato to pitam - jer ti imaš taj ljudski faktor, a kod njega nikad ne znaš šta te dočeka.
Vjeruješ u karmu a demolirala bi stan ljudima koji nisu ništa krivi za tvoje pogrešne financijske i životne odluke
sp@rkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 00:09   #439
Quote:
sp@rkie kaže: Pogledaj post
Vjeruješ u karmu a demolirala bi stan ljudima koji nisu ništa krivi za tvoje pogrešne financijske i životne odluke
Pa realno, nisi ni ti, ni ikoji drugi kupac kriv za ovu sramotu od Ovršnog zakona, ali ja ti govorim o ljudskom faktoru, odnosno da se lako može dogoditi da stan koji košta npr 500k kuna, ti kupiš za 300 i onda te sanacija i potrošeno vrijeme košta tolko da na kraju dođeš skoro do pune cijene tog stana.
Obiteljskim frendovima se dogodilo slično prije dosta godina, a kupili su na klasičan način stan. Žena je doslovce odnijela sve - i radijatore.

O nečijoj financijskoj odgovornosti ne možeš suditi, dok se ne nađeš u takvoj situaciji, jer ljudima se život okrene doslovce preko noći, a nitko nije vidoviti Milan.
I onda su bijesni i na život i sustav, a ti kao kupac si im taman najbliži ko im na taj način može "platiti" njihov bijes.
Možda nije pošteno, ali je tako.
Rekla sam, ne pitam sa moralne strane, nego čisto financijske, jer mi se čini vrlo nesigurna matematika.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 00:26   #440
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Troskovi provedbe ovrhe sukladno.....1000-2000 kuna

Bravar koji ima uredno prijavljen obrt. Napisi mi na pp koja zupanija, mozda imam preporuku. Racun s pdv-om. Max. 1500 kuna (za veci objekt).

Prijevoz koji zelis (kombi, kamion od frenda, mogu frendovi za selidbu, moze i tvoj vlastiti podrum zakljucan (ali nisi duzan cuvati isto unedogled).

nakon ispraznjenja od opcinskog suda automatski ces dobiti rjesenje kojim se utvrdjuje da je ovrha dovrsena.

istog momenta opcinskom sudu saljes podnesak ovrhovoditelja:
Da li sam dobro shvatio:
Kada Sud bude odredio datum ispraznjenja:
Korak 1: ja mogu pozvat prijatelje i predstaviti ih kao "bravara" i "nosace".
Korak 2: moj prijatelj "bravar" moze otvoriti vrata i staviti novu bravu, a prijatelji "nosaci" mogu namjestaj ovrsenika prebaciti u podrum kuce kako bih se ja napokon uselio.
Korak 3: ja dobijam rjesenje da je ovrha dovrsena.
Korak 4: ja placam pivo prijateljima, ne trazim povrat novca od ovrsenika ni za "bravara" niti za "nosace" (ionako nije to neki novac).
Korak 5: odmah trazim od Suda ovrhu za prodaju namjestaja kako bih oslobodio podrum.

Da li bih ja imao problema ako bih uradio kako sam si zamislio ovo sto sam napisao?
illyri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.