Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2011., 19:20   #1
Toyota Avensis

Pozdrav! Ima li nekih informacija da li se planira kakav redizajn na avensisu? Od 2008 model je u prodaji pa možda vrijeme za neke zahvate..Zanima me jer sam zainreresiran za kupnju al ne želim se zeznut ako za nekoliko mjeseci dođe obnova..
japanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 00:02   #2
u prodaji od 2009, mozda sljedece godine, ali tad ti nece biti onda popusta kao sad :-)

samo inace Toyota ne radi velike promjene u faceliftima a i svi motori/mjenjaci su ti novi tako da sigurno velikih razlika nece biti. 2.0d nije preslab! 2.2d je najbolji u klasi a onaj od 180ks nemoj niti gledati.

Oni ti inace postuju 3+2, znaci 3 godine novi model pa 2 godine facelifta.

Vidio sam svakakvih akcija kod dealera pa se raspitaj uokolo za najbolju cijenu, trenutno je akcija od 20k KN minimum...


... i napisi nam ovdje sta si dobio pa da i mi znamo :-)
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 00:29   #3
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
u prodaji od 2009, mozda sljedece godine, ali tad ti nece biti onda popusta kao sad :-)

samo inace Toyota ne radi velike promjene u faceliftima a i svi motori/mjenjaci su ti novi tako da sigurno velikih razlika nece biti. 2.0d nije preslab! 2.2d je najbolji u klasi a onaj od 180ks nemoj niti gledati.

Oni ti inace postuju 3+2, znaci 3 godine novi model pa 2 godine facelifta.

Vidio sam svakakvih akcija kod dealera pa se raspitaj uokolo za najbolju cijenu, trenutno je akcija od 20k KN minimum...


... i napisi nam ovdje sta si dobio pa da i mi znamo :-)
Šteta sto onaj od 180 se ne može dobiti sa automat..
japanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 00:49   #4
Quote:
japanec kaže: Pogledaj post
Šteta sto onaj od 180 se ne može dobiti sa automat..
2.2d4d 150ks je puno bolji motor od ovog sa 180ks.

I jako dobro ide - nisam ga probao sa automatikom, ali sa manualnim vuce odlicno a malo trosi.

180ks je brzi ali ti obavezno puno vise trosi i puno je grublji u radu.

Recimo Wagon sa Executive paketom i 18" mi je bonbon :-). Samo se raspitaj gdje ce ti dati najbolji popust, vjerovatno je najmanji u Toyota Centru ZG jer su oni doslovno Japanski pa rade po pravilima, a ovi ostali su "nasi" ljudi i da se dogovoriti :-)
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 01:34   #5
inace, is200d sa trenutnom akcijom je 220k KN, za 150ks dizela i ok opremom, ako ti ne treba vise prostora, toplo preporucujem :-)
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 14:29   #6
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
2.2d4d 150ks je puno bolji motor od ovog sa 180ks.

I jako dobro ide - nisam ga probao sa automatikom, ali sa manualnim vuce odlicno a malo trosi.

180ks je brzi ali ti obavezno puno vise trosi i puno je grublji u radu.

Recimo Wagon sa Executive paketom i 18" mi je bonbon :-). Samo se raspitaj gdje ce ti dati najbolji popust, vjerovatno je najmanji u Toyota Centru ZG jer su oni doslovno Japanski pa rade po pravilima, a ovi ostali su "nasi" ljudi i da se dogovoriti :-)
imam avensisa sa motorom od 150 ks super je al nekad mi se čini malo trom zato neznam kako bi još bilo da je automatik a inače potrošnja skoro pa nikad preko 6 lit..
japanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 18:49   #7
Quote:
japanec kaže: Pogledaj post
imam avensisa sa motorom od 150 ks super je al nekad mi se čini malo trom zato neznam kako bi još bilo da je automatik a inače potrošnja skoro pa nikad preko 6 lit..
imas novog avensisa pa mjenjas radi kilometraze?

meni osobno je ovaj 150ks puno bolji sve skupa kad izracunas.

probaj is200d onda... to je drukciji dozviljaj.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 19:08   #8
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
imas novog avensisa pa mjenjas radi kilometraze?

meni osobno je ovaj 150ks puno bolji sve skupa kad izracunas.

probaj is200d onda... to je drukciji dozviljaj.
Ne novog nego imam onaj model od prije..
japanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 22:37   #9
Quote:
japanec kaže: Pogledaj post
Ne novog nego imam onaj model od prije..
novi ima 10% vise okretnog momenta, dosta toga je u motoru promjenjeno pa isprobaj, dosta se drukcije vozi automobil sve skupa.


moras isprobati u svakom slucaju, bez toga ne kupuj. Ja opet kazem 220tkn za IS200d ako gledas Avensisa, tri puta bolje auto, a servisiras ga za istu cijenu u Toyota servisu pod garancijom (ni slucajno u Lexus centru gdje nabijaju cijene bez veze).

180ks je puno brzi ali kucka dizel vise radi veceg pritiska i vise uvijek trosi radi veceg turba, meni je to najlosiji motor u Toyoti iako se brzina lako osjeti.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 22:53   #10
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
novi ima 10% vise okretnog momenta, dosta toga je u motoru promjenjeno pa isprobaj, dosta se drukcije vozi automobil sve skupa.


moras isprobati u svakom slucaju, bez toga ne kupuj. Ja opet kazem 220tkn za IS200d ako gledas Avensisa, tri puta bolje auto, a servisiras ga za istu cijenu u Toyota servisu pod garancijom (ni slucajno u Lexus centru gdje nabijaju cijene bez veze).

180ks je puno brzi ali kucka dizel vise radi veceg pritiska i vise uvijek trosi radi veceg turba, meni je to najlosiji motor u Toyoti iako se brzina lako osjeti.
ma i meni se čini da ovaj motor od 150 ks je optimalan povuče on kad triba samo 5-6 vozim izvan grada po selima a potrošnja zbilja nekad se zezam pa mu spustim na 4,8 i zadržim par dana..nekad znaju u toyoti iza nove godine imat dobre akcije popusti do 40000 kuna pa ču najvjerojatnije pričekat samo mi bi bilo uzet auto u 1 mjesecu a redizajn dođe u 4 to nebi volio
japanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 23:22   #11
Quote:
japanec kaže: Pogledaj post
ma i meni se čini da ovaj motor od 150 ks je optimalan povuče on kad triba samo 5-6 vozim izvan grada po selima a potrošnja zbilja nekad se zezam pa mu spustim na 4,8 i zadržim par dana..nekad znaju u toyoti iza nove godine imat dobre akcije popusti do 40000 kuna pa ču najvjerojatnije pričekat samo mi bi bilo uzet auto u 1 mjesecu a redizajn dođe u 4 to nebi volio
ako ces cekat do 1 mjeseca onda mozes pricekati jos malo do facelifta koji ce najvjerovatnije biti do polovice sljedece godine.

samo kad ti dodje facelift, bice ti popust na stare modele, ne na nove. pa onda moras cekati do 1.1.2013 :-).

A znas kako ti to ide, onda ces imati samo 2 godine do skroz novog modela pa mozes i to pricekati malo da imas skroz novi.

Mislim da su sa promjenama na 150ks motoru smanjili i potrosnju jos pola litra.

sad su inace ludilo popusti, pitanje je do kada ce to sve skupa trajati, ja se nebi gladio da ce to biti zauvijek, jer Toyota ne voli tu politiku cijena, mislim da su nedavno zamjenili sve te lokalne direktore bas radi toga. Do prije 2007, nema sanse da bi ti netko dao takav popust jer cijene nisu tako krojene.

A diler ti bez nakon Toyotinog popusta od 20tkn zaradi nekih 1000e na Avensisu, pa eto gledaj koliko prostora imas.
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2011., 23:23   #12
ja inace razmisljam o autu u toj cjenovnoj klasi i previse je izbora :-)
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 00:34   #13
A inače taj 2.0 dizelski motor iz IS-a sa 150ks...kada će ga početi ugrađivati u Avensis?
I da li ga je netko uopće vozio u IS-u?
Kakav je u praksi?
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 07:47   #14
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
A inače taj 2.0 dizelski motor iz IS-a sa 150ks...kada će ga početi ugrađivati u Avensis?
I da li ga je netko uopće vozio u IS-u?
Kakav je u praksi?
ja mislim da je to isti motor 2.2
japanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 08:07   #15
Quote:
japanec kaže: Pogledaj post
ja mislim da je to isti motor 2.2
Da, u pravu si...evo sad sam i ja proguglao..

A mogao bi se zakleti da su ga prošlu jesen reklamirali kao novi 2.0 dizel.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 12:56   #16
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Da, u pravu si...evo sad sam i ja proguglao..

A mogao bi se zakleti da su ga prošlu jesen reklamirali kao novi 2.0 dizel.
ma to oni sami zbunjuju ljude..
japanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 13:19   #17
Quote:
sper kaže: Pogledaj post
imas novog avensisa pa mjenjas radi kilometraze?

meni osobno je ovaj 150ks puno bolji sve skupa kad izracunas.

probaj is200d onda... to je drukciji dozviljaj.
Imaš ti IS-a?

Ma taj IS mi je baš primamljiv. Pogotovo za 220 tisuća kn. S obzirom da mi za moj Avensis ističe leasing krajem godine, ozbiljno razmišljam o Lexusu, iako mi je IS dosta manji...

Samo, navodno u proljeće 2012 stiže novi IS...pa možda treba pričekati.
Iako će ovom "starom" sigurno bit dobra cijena.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 12:51   #18
Dižem staru temu....

D-4D 2.0 143 ks.

Da li su to BMW dizelaši, kod kojih je promijenjen nosač motora, prilagođen menjač, kao i rashladni sistem da "može ići" u Avensis?

Ili se radi o tome da je u stvari blok motora, i glava od BMW-a a ostale stvari su od toyote ( elektronika ubrizgavanja, brizgaljke itd....)??
bosanac2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 15:25   #19
Ja sam u birtiji čuo da je to motor iz 318D.
Have no fear! Ako je cijena dobra, bit ćeš zadovoljan. Ako se za to može kupiti BMW 3, onda nemoj uzeti, jer će ti biti žao kada sjedneš u BMW.
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 13:17   #20
Kako sam više godina vozio Avensisa dizla i sa njega prešao na BMW-a (samo sa 184 KS-a) mogu reći da je BMW-ov dizel jednostavno klasu bolji motor (da nije nebi ni Toyota prelazila na njega).

Uglavnom, manje troši, mirniji je, povuče jako već od 1500 okretaja, dok je Toyotin dizel "mrtav" ispod 2000 okretaja....

A i kompletno je BMW 3 bolji auto u svakom pogledu (pa i po pitanju pouzdanosti je na nivou...za par dana će mi biti 4 godine na BMW-u, nikakvih problema).

Koliko sada uopće košta Avensis sa tim motorom od 143 KS u nekom srednjem paketu opreme...nekad je to bila Luna, ne znam da li još postoji?
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.