Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2017., 15:28   #2041
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Štima, ali je prva koja je po međunarodnim standardima zaslužila oznake koje nose inače samo zimske gume, tako da nije bilo "prvi se maćići u vodu bacaju", njihov prvi je bio u redu...
Koje oznake? Pa sve cjelogodišnje imaju iste oznake

Baš suprotno Michelin je ubrzo izbacio CC+ model jer se prethodi brzo trošio.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 17:27   #2042
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Koje oznake? Pa sve cjelogodišnje imaju iste oznake

Baš suprotno Michelin je ubrzo izbacio CC+ model jer se prethodi brzo trošio.
Nemaju iste oznake, nisu imale ni prije.

Brzo se trošio, to je. No to ne znači da je bila loša guma, samo je malo kraće trajala.
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 18:00   #2043
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Štima, ali je prva koja je po međunarodnim standardima zaslužila oznake koje nose inače samo zimske gume
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Nemaju iste oznake, nisu imale ni prije.
Ma daj nemoj pričat gluposti ...
G2

Genracija prije

CC

Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Brzo se trošio, to je. No to ne znači da je bila loša guma, samo je malo kraće trajala.
Tko kaže da je loša guma? ... Kažem da guma nije ništa posebno u odnosnu na dosadašnji GY koji je godinama cijelo vrijeme na vrhu cjelogodišnjih guma. CC je samo dobro izreklamirana guma jer do tada malo tko je čuo za cj gume pa sad svi misle da je ona prva i nešto spešl.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 21:58   #2044
Quote:
-dominic- kaže: Pogledaj post
Ima li itko cjelogodišnju bar tri sezone, ne znam ni kada je izašla prva popularna i koliko radite godišnje?

Ja imam od 2014. godine Goodyear 4 Seasons. Prešao 50.000 km. Iskustva su sljedeća. Prva zima, odlične po snijegu. Nevjerojatno dobre. Po suhom OK. Ne vozim brzo i za prosječnog vozača svaka preporuka. Druga zima se ipak osjetila razlika u odnosu na prvu, ali u svakom slučaju osjetno bolje nego ljetne. Treću zimu sam pomislio da bi ih trebalo promijeniti, ali na prvu nisam pa ih nisam htio mijenjati u proljeće da ih ne trošim po ljeti i su izgledaju jako dobro, nepotrošene (kao i sad). Sad ću ipak mijenjat prednje opet za Goodyear 4 Seasons (Gen-2). Proklizavaju na laganoj uzbrdici kad je mokro još od prošle godine i to im je najveća mana. Baš velika. Zimska za zimu i ljetna za ljeto su sigurno najbolji izbor, ali mislim da su ove GY za većinu ljudi gdje se ceste relativno dobro čiste, ne žive brijegu i u predjelima gdje ima puno snijega, definitivno za preporuku i da sve skupa ispadne poprilično povoljnije.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 22:02   #2045
https://youtu.be/2cgtmmtsqFA
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 22:15   #2046
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Ja imam od 2014. godine Goodyear 4 Seasons. Prešao 50.000 km. Iskustva su sljedeća. Prva zima, odlične po snijegu. Nevjerojatno dobre. Po suhom OK. Ne vozim brzo i za prosječnog vozača svaka preporuka. Druga zima se ipak osjetila razlika u odnosu na prvu, ali u svakom slučaju osjetno bolje nego ljetne. Treću zimu sam pomislio da bi ih trebalo promijeniti, ali na prvu nisam pa ih nisam htio mijenjati u proljeće da ih ne trošim po ljeti i su izgledaju jako dobro, nepotrošene (kao i sad). Sad ću ipak mijenjat prednje opet za Goodyear 4 Seasons (Gen-2). Proklizavaju na laganoj uzbrdici kad je mokro još od prošle godine i to im je najveća mana. Baš velika. Zimska za zimu i ljetna za ljeto su sigurno najbolji izbor, ali mislim da su ove GY za većinu ljudi gdje se ceste relativno dobro čiste, ne žive brijegu i u predjelima gdje ima puno snijega, definitivno za preporuku i da sve skupa ispadne poprilično povoljnije.
Sudeci po testovima izmedju 1 i 2 su prilicno znacajne razlike. Nabaci dojmove kad stavis.

@hakler - interesantni su testovi iz 2017. G. Dva od Auto bilda i 1 od Auto Zeitunga. Valja vidjeti i to. Inace barem po tim testiranjima razlike izmedju cjelogodisnjih zimskih i ljetnih su u okvirima par metara ili par kmh ovinso koji parametar se testira. Rekao bih da su dostigle prilicno solidan nivo. U jednom od ova dva testa AB je ova nova conti (koga zanima).

Zadnje uređivanje soprano23 : 15.10.2017. at 22:38.
soprano23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:02   #2047
Quote:
hakkler kaže: Pogledaj post
Ma taj test nije relevantan ... on pokazuje sve suprotno o GY što masa drugih testova piše ....
Isti taj video di testiraju suho/morkro ispada da je CC daleko bolja guma u svim uvjetima od GY tj. kompletan test favorizira CC.

Ja imam GY G2 (20000 km) i moj sud je da je bolja od CC (bar što sam vidio i čuo za CC) u svim uvjetima osim na suhom.
Quote:
soprano23 kaže: Pogledaj post
Sudeci po testovima izmedju 1 i 2 su prilicno znacajne razlike. Nabaci dojmove kad stavis.
G2 ima novu šaru i manji otpor kotrljanja u odnosu na generaciju prije
CC+ ima samo tvrđu smjesu radi trajnosti ali nauštrb performansi u odnosu na CC
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:00   #2048
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
CC+ ima samo tvrđu smjesu radi trajnosti ali nauštrb performansi u odnosu na CC
Trajnosti ne u smilu kilometara nego vremena. CC+ bolje podnosi vrijeme, ima manje oscilacija u padu performansi tokom godina. Npr CC je bolja u startu ali iduce sezone je pucam bezveze 20% losija. CC+ bi trebala bit nesto losija u startu ali iduce godine bi trebala izgubit tipa 10% performansi...

Bar tako nekako objasnjava promidbeni materijal.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:13   #2049
Quote:
soprano23 kaže: Pogledaj post
Sudeci po testovima izmedju 1 i 2 su prilicno znacajne razlike. Nabaci dojmove kad stavis.

@hakler - interesantni su testovi iz 2017. G. Dva od Auto bilda i 1 od Auto Zeitunga. Valja vidjeti i to. Inace barem po tim testiranjima razlike izmedju cjelogodisnjih zimskih i ljetnih su u okvirima par metara ili par kmh ovinso koji parametar se testira. Rekao bih da su dostigle prilicno solidan nivo. U jednom od ova dva testa AB je ova nova conti (koga zanima).
Da..sve je to jako blizu.Marketing..ko bolje podmaže.

Nažalost..još nisam naišao na neki usporedi test o onome kaj večina pričamo.

Kakve su TE gume nakon 10,15,20 tkm. ?
__________________
da?
hakkler is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 16:56   #2050
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Trajnosti ne u smilu kilometara nego vremena. CC+ bolje podnosi vrijeme, ima manje oscilacija u padu performansi tokom godina. Npr CC je bolja u startu ali iduce sezone je pucam bezveze 20% losija. CC+ bi trebala bit nesto losija u startu ali iduce godine bi trebala izgubit tipa 10% performansi...

Bar tako nekako objasnjava promidbeni materijal.
A to sad kako si tko uzme ... uglavnom korak unazad što se tiče performansi.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 10:36   #2051
Covjece pa nije to Biblija da svatko tumaci po svojem. Korak nazad je samo u startu. Nakon 10-15-20tkm CC+ bi trebale biti bolje od obicnih CC. Velim, nisam probo, al tako promoviraju.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:33   #2052
Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Ja imam od 2014. godine Goodyear 4 Seasons.
Ajmo reći da mi je kilometraža ista kao i tebi. Samo recimo ja kupim 2 seta svakih 5 godina, po tome financijski sam na istome, ugrubo računajući. Mislio sam smanjit troškove, pa prodat zimske, a ljetne moram tako i tako kupit, ali mi ispada da baš i nema računice(meni osobno). Da radim do 10k km, nebi razmišljao.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:41   #2053
Nisi, kupiš 2 seta košta duplo ... plus još svake godine cca 300 kn za montažu/demontažu ili za novi set felgi.

I nije isto jel kupuješ 2 seta Save ili npr. Pirelli
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:34   #2054
Osim kaj ne košta duplo jer su cjelogodišnje najskuplje gume.

Kad sam razmišljao da ih uzmem, i stavio na papir, dva seta su mi bila 500 kuna skuplja. I tu ne računam da će dva seta duplo potrajati od jednog seta cjelogodišnjih.
I ne računam da je ljetna ljeti, a zimska zimi bolja od cjelogodišnje.

U nekim dimenzijama stvarno nema smisla, u nekima se isplati.

Zadnje uređivanje Fishkal : 19.10.2017. at 11:16.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:55   #2055
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Nisi, kupiš 2 seta košta duplo ... plus još svake godine cca 300 kn za montažu/demontažu ili za novi set felgi.

I nije isto jel kupuješ 2 seta Save ili npr. Pirelli

Ok, nismo se razumjeli, imam 2 seta kotača, i gume mi traju 5 sezona.
Ne trebam do vulkanizera, osim balansiranja, koje ne radim stalno, a isto bi vrijedilo da imam samo jedan set.

Potpis kolega Fishkal
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:56   #2056
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Osim kaj ne košta duplo jer su cjelogodišnje najskuplje gume.

Kad sam razmišljao da ih uzmem, i stavio na papir, dva seta su mi bila 500 kuna skuplja. I tu ne računam da će dva seta duplo potrajati od jednog seta cjelogodišnjih.
I ne računam da je ljetna ljeti, a zimska zimi bolja od cjelogodišnje.

U nekim dimenzijama stvarno nema smisla, u nekima se isplati.
Je kad gledaš Premium cjelogodišnju i osrednju zimsku/ljetnu.

Uzmi Michelin CC i Michelin zima/ljeto pa stavi na papir.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:57   #2057
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Je kad gledaš Premium cjelogodišnju i osrednju zimsku/ljetnu.

Uzmi Michelin CC i Michelin zima/ljeto pa stavi na papir.
Zašto nebi gledao Nokian zimsku i Uniroyal ljetnu kad su obje bolje od cjelogodišnjeg CC?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:47   #2058
Jedan citat od frenda sa Audi foruma (i za koje potpisujem svaku riječ, to se jasno ne slaže sa "mišljenjem" onih koji čitaju plaćene testove):

"Vozim na tim Michelinkama CrossClimate 225/55/17 vec dve godine... Imalo smisla ili nemalo, guma svoj posao odradjuje super, a ja nemam brige oko zamjene guma vise... Ceste po kojima vozim su pociscene tako da se po snijegu uopce ne vozim, ali ako padne snijeg auto jako lijepo ide (kombinacija Allroad, quattro, cjelogodisnja guma)... Guma je na autoputu jako tiha sto je velika prednost u odnosu na bilokakve zimske gume i autoput... Kocenje po suhom, kisi, hladnom, toplom je odlicno, osim na vapnenackom asfaltu, ali tamo te niti najbolja guma nece spasit jer je problem do asfalta... "

Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Zašto nebi gledao Nokian zimsku i Uniroyal ljetnu kad su obje bolje od cjelogodišnjeg CC?
Nokian bolji (zimska??)? Uniroyal bolji??

Kada sam kupio BMW 320d, dobio sam Nokian na njemu. Sa vrlo solidnim profilom. I guma je vrlo solidno osrednje smeće. Kao i Uniroyal, jednom sam popušio te silne reklame kao najbolje kišne gume, a gume su ne shit, nego govno žestoko. A po kiši i mokrom kolniku ti ni Sanda Dubravčić nekada sa svojim piruetama nije bila ravna. Jedno od jebeno loše potrošenih novaca.
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 14:59   #2059
CC može sanjati ono što te obje gume pružaju.

Samo, guma za koju proizvođač kaže da je kompromis, na ovoj temi je toliko uznapredovala da bi se Michelin postidio.

Realnosti malo dečki.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 15:55   #2060
Obzirom sam imao i Nokian i Uniroyal, osobno tvrdim - to je moj osobni dojam - da su to gume niže do srednje klase za nezahtjevne korisnike, i ne smatram ih brand-name gumama, svakako koštaju više negoli vrijede.

Jasno je da je svaka cjelogodišnja guma kompromis, jer objedinjuje oprečne karakteristike i potrebe, pitanje je samo u kojoj mjeri ispunjava bilo koju od tih krajnosti - a ja velim da ispunjava puno više negoli to nekakva logika nalaže, osobno sam i ja do pred koju godinu bio veliki protivnik cjelogodišnjih guma dok se nisam sam razuvjerio.
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.