Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2006., 16:25   #1
Kupio sam ENC uređaj...

Jučer sam kupio ENC uređaj, i više nema čekanja na naplatnim kućicama, zadovoljan sam!

http://www.hac.hr/?task=ces&stask=14
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 16:44   #2
čekaj, a jel to proradilo?? ja nisam primijetio antene na naplatnim kućicama iznad ENC traka!! pazi da se ne zaletiš, a ono ni mrdac!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 17:09   #3
Da-da, radi, kaj nisi skužio jedna traka je uvijek prazna a radi
Grgica Mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 17:12   #4
Ja to imam skoro mjesec dana!
Svugdje je ok radilo osim na Pirovcu...
Cak mislim da mi je skinio 2x, odnosno 2x naplatio!!!
Otkuca (signal) a rampa jos spustena!
Kad nije htio, uzeo sam karticu i pici dalje!!!
Ali u Luckom je bilo odlicno...samo prosao pored onih svih auta - nema cekanja!
fic1984hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 20:04   #5
ajmo, otvaram rubriku "najbrža brzina s kojom sam prošao ENC!"
jel radi na svim autocestama ili samo A1/A6?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 20:38   #6
Quote:
x-type kaže:
ajmo, otvaram rubriku "najbrža brzina s kojom sam prošao ENC!"

a sad che fic kak je sa kombijem turbo dailyem gti od tateka prosho sa 193 km/h , al naravno, bez ugrozhavanja ikog
Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 21:07   #7
Quote:
Acidofil kaže:

a sad che fic kak je sa kombijem turbo dailyem gti od tateka prosho sa 193 km/h , al naravno, bez ugrozhavanja ikog
Turbo Daily ne ide...blokade su tu ali MB 313 cdi je vec druga prica!haha
A sa ENC karticama se ne igrajte u zaletu...vjerojatnost da se nece otvoriti je 95%!!!
Mora se pricekati malo...
A za nove korisnike...pripazite kako ce te okrenuti taj uredjaj jer sam ga ja 7 dana okretao na krivu stranu i onda pizdim na majstorcice u kucicama kako opet ne radi
Na kraju sam ga ipak zalijepio za sajbu...izgleda presmijesno...kao oni modemi 56k V90 - te velicine i te boje - U Z A S!
"Nesmem s tobom kume, celave ti gume..."
"Sedista se tresu...u mom Mercedesu!"hahaha
fic1984hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 21:37   #8
mater!!!!
"budi mi sudbina
imam kola fina imam kola fina
prava limuzina
po celome svetu vozicute njima
belim drumovimaaaaaaaaaaaaaa"

Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 14:58   #9
Quote:
x-type kaže:
čekaj, a jel to proradilo?? ja nisam primijetio antene na naplatnim kućicama iznad ENC traka!! pazi da se ne zaletiš, a ono ni mrdac!
O, radi, imam ga od početka. No radi krivo, hehe, na sreću u moju korist za sada (jednom sa sa 200kn prošao cestarina za 300kn). No vele da će to poštelati, šmrc. Navodno je problem da su auto-ceste vž-zg i npr. zg-ri različite firme pa im se malo gube podaci.
Btw. 10% popusta je na cifru koju stavljate gore (fila se s lovom, kao bon na mobitelima).
m!Ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 23:52   #10
Sada mi se dogodilo da na ulasku Lužani nije htio očitat (pa je frajer očitao ručno), ali inače na velikim ulazima i izlazima, npr. Ivanja-Reka radi bez greške i to i bez da se potpuno zaustavi vozilo (mali ulazi/izlazi izgleda imaju drugačije antene).

Uglavnom, kada ujutro vidim ekipu koja čeka, samo u krajnju desnu traku i vozi Miško... Kupnja uređaja će mi se isplatiti za 3 mjeseca s obzirom na popust i količinu vožnje...

A da ne spominjem koliko je povećao vrijednost Yugu!
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 00:57   #11
e ljudi imam pitanje: danas sam išao u Varaždin. i sad na izlazu u Varaždinu rade 3 prolaza. na 2 je gužva, a na ovom ENC nema nikog. jel mogu bez beda ić na ENC ak nemam uređaj (dakle, jel sjedi čovjek u kućucu kojem ću ručno platit)? glupo mi je zašto ne piše kao u Sloveniji koja traka je samo ENC, a koja je ENC+plaćanje gotovinom.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 13:44   #12
Quote:
x-type kaže:
e ljudi imam pitanje: danas sam išao u Varaždin. i sad na izlazu u Varaždinu rade 3 prolaza. na 2 je gužva, a na ovom ENC nema nikog. jel mogu bez beda ić na ENC ak nemam uređaj (dakle, jel sjedi čovjek u kućucu kojem ću ručno platit)? glupo mi je zašto ne piše kao u Sloveniji koja traka je samo ENC, a koja je ENC+plaćanje gotovinom.
I koja je onda svrha ENC uređaja? Vjerojatno je onaj čovo bio u kućici jer zasad zna ponekad zaštekat kao što je neko gore napisao.

Ti bi se šverco a
Grgica Mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 14:40   #13
Quote:
Grgica Mali kaže:
I koja je onda svrha ENC uređaja? Vjerojatno je onaj čovo bio u kućici jer zasad zna ponekad zaštekat kao što je neko gore napisao.

Ti bi se šverco a
a kak bi se šverco molim te? pitam da li su na svim malim (dakle NE čeonim) naplatama hibridne trake (ENC+gotovina) ili i na njima postoje isključivo ENC trake kao na čeonim postajama (trake na kojima nema gotovinskog plaćanja)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 16:19   #14
Kak bi reko spinn , pari mi se da ak je traka az ENC onda nikakav čovo ne sjedi u kućici.
Hrvoje xyz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 16:22   #15
Na manjim izlazima trake su obično kombinirane. Mada, kod mene znaju stavit znak gdje je trakom zalijepljeno "isključivo za ENC" te pokazuje na jednu od otvorenih traka... Znači, kako kad...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 19:31   #16
Quote:
Vojky kaže:
Na manjim izlazima trake su obično kombinirane. Mada, kod mene znaju stavit znak gdje je trakom zalijepljeno "isključivo za ENC" te pokazuje na jednu od otvorenih traka... Znači, kako kad...
jel to znači ak je samo onaj znak "ENC" da onda mogu i ručno plaćati, a da ako je SAMO ENC, onda piše "isključivo ENC"?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 19:35   #17
Ma, to je "znak" takav da na znak obveznog skretanja nadopišu "samo ENC" na A4 listu...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 22:12   #18
joj šta su to zakomplicirati! zar nije jednostavnije kao u sloveniji napisati "abc uporabniki/users only" i "abc + cash", odn. enc...
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 22:29   #19
ja imam smart card od HAC-a
i sad me zanima da li jos uz to samo kupim taj uredjaj ili treba jos nesto?
Vespazijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2006., 22:47   #20
smart card nema veze s tim.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.