Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2011., 10:06   #61
Quote:
vatrogasacGoran kaže: Pogledaj post
Danas sam kupio na OMV-u ENC paket koji je na akciji - za 300 kuna dobije se gratis uređaj i 333 kn za cestarinu. Zanima me kakva je sada procedura, to već sada odmah radi ili su potrebne neke registracije i slično??

Sljedeće, zanima me ako je uređaj prenosiv sa auta na auto i na koji se točno način obnavljaju iznosi? Treba ga obavezno zalijepiti ili postoji i način da se ne lijepi? Preko SMS-a bi mi odgovaralo da se obnavlja... Što točno treba poslati...

Molim male upute... Hvala!!!!
kupio, radi odmah (isprobano), mozes se regati, imas u onoj knjizici na kraju da ispunis podatke. mozes provjeriti stanje racuna tako da posaljes SMS sa brojem uredaja (neznam tocno broj, imas na netu).

uredaj netreba zaljepiti na sajbu, znaci dovoljno je da ga stavis i da ovaj ocita. neznam kako se moze sve obnavljati, imas na njihovom netu sve pa googlaj malo...
drakic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 10:29   #62
Pronašao sam broj za provjeru preko SMS-a. Zapravo, to je sve što trebam... Preko net-a se ne mogu prijaviti, što treba upisati pod korisničko ime i lozinku - probao sam sam brojem ENC-a u oba polja i ne radi?

Što dobivam sa registracijom, odnosno što gubim ako se ne registriram preko one prijavnice??
vatrogasacGoran is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 10:46   #63
Ja bih Vam savjetovao da pročitate uputstvo o upoterbi, sve ovo što pitate je lijepo objašnjeno, a isto tako i na HAC-ovim stranicama.
Mačakvn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 10:59   #64
ako se ne registriras mozes ga obnavljat samo sa bonovima, koje kupujes na benzinskima. Imas bon i na eZabi.

a ako ga registriras onda si mozes nadoplacivat i karticom.

ides na https://prodaja.hac.hr. 12 znamenki enca su ti username i password. Ali mislim da ti nece radit dok se prvi put ne provozas preko naplatnih
fumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 17:11   #65
kako se radi registracija uređaja? meni kad se ulogiram stoji "registrirani korisnik", ali nigdje ne mogu mijenjati username i pass pa se logiram brojem uređaja. pokušao sam registrirati kreditnu, kaže da izaberem "kreditne kartice" iz izbornika, a ja toga u izborniku nemam. one upute koje tamo pišu su posve beskoristne jer ili ne rade do kraja (animirane) ili je objašnjeno loše.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 19:27   #66
Quote:
vatrogasacGoran kaže: Pogledaj post
Danas sam kupio na OMV-u ENC paket koji je na akciji - za 300 kuna dobije se gratis uređaj i 333 kn za cestarinu. Zanima me kakva je sada procedura, to već sada odmah radi ili su potrebne neke registracije i slično??

Sljedeće, zanima me ako je uređaj prenosiv sa auta na auto i na koji se točno način obnavljaju iznosi? Treba ga obavezno zalijepiti ili postoji i način da se ne lijepi? Preko SMS-a bi mi odgovaralo da se obnavlja... Što točno treba poslati...

Molim male upute... Hvala!!!!
Radi odmah.
Uredjaj je prenosiv, ali samo za istu kategoriju auta (ak se radi o osobnim autima, nema problema).
Netreba lijepit, dosta da ga na rampi dignes iznad armaturke, tako da te skener vidi.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 20:55   #67
Quote:
fumi kaže: Pogledaj post
ako se ne registriras mozes ga obnavljat samo sa bonovima, koje kupujes na benzinskima. Imas bon i na eZabi.

a ako ga registriras onda si mozes nadoplacivat i karticom.

ides na https://prodaja.hac.hr. 12 znamenki enca su ti username i password. Ali mislim da ti nece radit dok se prvi put ne provozas preko naplatnih
Kao što je kolega Mačakvn napisao pročitati uputstva za upotrebu,a nadoplačivati se može i bez registriranja internet bankarstvom ili uplatnicom na banki,pošti...min. iznos 100 kn (min. uplata bonom je mislim 300 kn).
ranac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 21:04   #68
ja sam dobio uz svom kpletu knjižicu gdje sve piše.

to je tako teško pročitati??
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 16:40   #69
.

.da li je možda netko upoznat da li se vrši kontrola ili provjera korištenja
enc uređaja, naime imam mogućnost od frenda dobiti njegov povlašteni enc koji glasi na registraciju njegova vozila budući živi na otoku za prijelaz preko krčkog mosta ?
yd4d is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 16:59   #70
Quote:
yd4d kaže: Pogledaj post
.da li je možda netko upoznat da li se vrši kontrola ili provjera korištenja
enc uređaja, naime imam mogućnost od frenda dobiti njegov povlašteni enc koji glasi na registraciju njegova vozila budući živi na otoku za prijelaz preko krčkog mosta ?
ne bi trebalo jer je sad to u slobodnoj prodaji i nema više prijavljivanja kao nekad. ja svojeg koristim na 2 auta.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 17:03   #71
.

Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ne bi trebalo jer je sad to u slobodnoj prodaji i nema više prijavljivanja kao nekad. ja svojeg koristim na 2 auta.
.ali radi se o privlegiji koju imaju samo otočani, dakle ne plaćaju mostarinu,
za razliku od mene koji nemam prebivalište na otoku
yd4d is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 17:26   #72
Tu registrirajte karticu i onda se mogu vidjeti prolazi, stanje računa...

http://info.arz.hr/
Micek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 21:05   #73
Na HAC-ovim stranama možeš to vidjeti i bez posebne registracije, samo upišeš broj uređaja i vidiš kad i gdje si ušao i izašao s AC.

Da li je možda netko obnavljao ENC putem SMS-a? Kak to funkcionira? Kao, na benzinskoj kupiš bon od 300, 500 ili 900 kn pa putem SMS-a pošalješ neki kod i broj uređaja.
C-blok is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 21:31   #74
Quote:
C-blok kaže: Pogledaj post
Na HAC-ovim stranama možeš to vidjeti i bez posebne registracije, samo upišeš broj uređaja i vidiš kad i gdje si ušao i izašao s AC.

Da li je možda netko obnavljao ENC putem SMS-a? Kak to funkcionira? Kao, na benzinskoj kupiš bon od 300, 500 ili 900 kn pa putem SMS-a pošalješ neki kod i broj uređaja.
Kupiš bon,može i na bankomatu al mislim samo Zagrebačke banke,SMS-om pošalješ kod sa bona i broj uređaja.Povratnim SMS-om te obavijeste o nadoplati i stanju računa.
ranac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 22:06   #75
Quote:
C-blok kaže: Pogledaj post
Na HAC-ovim stranama možeš to vidjeti i bez posebne registracije, samo upišeš broj uređaja i vidiš kad i gdje si ušao i izašao s AC.

Da li je možda netko obnavljao ENC putem SMS-a? Kak to funkcionira? Kao, na benzinskoj kupiš bon od 300, 500 ili 900 kn pa putem SMS-a pošalješ neki kod i broj uređaja.
Da,upravo tako.Dobijes povratni sms sa stanjem racuna nakon uplate.
Vwovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 09:59   #76
Quote:
yd4d kaže: Pogledaj post
.da li je možda netko upoznat da li se vrši kontrola ili provjera korištenja
enc uređaja, naime imam mogućnost od frenda dobiti njegov povlašteni enc koji glasi na registraciju njegova vozila budući živi na otoku za prijelaz preko krčkog mosta ?
nijedan ENC ne glasi na registraciju. jedino je važno da auto bude iste kategorije, pa isti ENC možeš koristiti u 5 različitih osobnih auta.

ako ovaj glasi na registraciju, što ti to govori?

usput, tablice se snimaju kod ulaska.
kad sam kombijem prošao kroz naplatu, naknadno je skinut dodatni iznos sa računa jer je bio druga kategorija a imaju i sliku kao dokaz po želji
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 11:28   #77
Proučio sam dokumentaciju, ali nisam uspio dokućiti neku prednost ako im ostavim svoje podatke "pod punom odgovornosti" u odnosu na anonimno korištenje? Ajde da je 1% popusta više, bilo bi ok
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 14:18   #78
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
nijedan ENC ne glasi na registraciju. jedino je važno da auto bude iste kategorije, pa isti ENC možeš koristiti u 5 različitih osobnih auta.

ako ovaj glasi na registraciju, što ti to govori?

usput, tablice se snimaju kod ulaska.
kad sam kombijem prošao kroz naplatu, naknadno je skinut dodatni iznos sa računa jer je bio druga kategorija a imaju i sliku kao dokaz po želji
Jup, meni su cak i prikolicu skuzili. Samo se vidi cosak iza auta. Uopce mi nije palo na pamet da voznja s prikolicom kosta vise.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 16:25   #79
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Možeš ga i vezati uz kreditnu karticu. Nema popusta ali ne moraš čekati sa običnom rajom.
da malo osviježi ovu temu...

zeznuto je sa ENC-om

neznam dali da kupim uređaj na bina-istri ili na ARZ (autoput rijeka-zagren) ili u HAC-u ....hac daje sad popust tako da dobivas uređaj besplatno... ali ako poslije ne mogu imati popust na tunel učku (posto sam ja iz Istre...) nije mi neka fora... a ovi iz B-istre mi daju da moram staviti 200kn i rok za hi potrositi je 90 dana .... e sad još nesto nisam uspio dokuciti dali ja moram uplacivati na dva racuna jedan za HAC a drugi za Bina-istru ....
pa mi vi kazete da je nesto pojednostavljeno ovo je postalo prekomplicirano....
i naravno nitko nista pametno ne odgovara putem maila...
maiky4u is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 16:34   #80
Kupiš ENC kod HAC-a (da ostvariš popust) pa onda sa tim uređajem odeš kod BINA-Istre gdje ti oni prekodiraju uređaj kako bi na njemu napravili dva računa - jedan za HAC-ove autoceste i jedan za BINA-Istra autoceste. Poslije posebno nadoplaćuješ na jedan račun za BINA-Istru i na drugi račun za HAC, ali imaš jedan uređaj.

Rješenje je skroz glupo, oni su to lako mogli između sebe riješiti da mi korisnici nemamo ove zavrzlame, ali što ćeš kad smo stoka sitnog zuba.
terza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.