Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2012., 00:13   #21
Quote:
vanic kaže: Pogledaj post
uff, gdje bih počela...

ugl, na sudu sam sa bivšim, imamo zajedničko dijete (1g), naime meni je bilo jako teško, jer sam bila sama, sa malom pomoći od roditelja, jer su oni u poslu bili,u problemima,i svašta (no sada je bolje), dijete živi kod mene,ali često ide kod oca nekada ga je znao i po tjedan dana uzet (ne želeci ga vratiti, pa uz prijetnje da ću zvati policiju,ga vrati) , ne bih mu ga dala na toliko dana,ali zaista sam bila koma,imala sam upalu bubrega,ležala u bolnici,jednom 20 dana, jednom 7,na sudu je on za inat meni tražio skrbništvo, i sada mi 4.9 dolazi socijalna skrb doma, živimo u velikoj kući sa bazenom, dijete je samnom jako sretno i nasmijano,ali njegov otac je veliki prevarant,jako me strah da nešto ne poduzme i protuzakonito ne bi li dobio dijete, (((
muči me to..... dali je moguće na bilo koji način da pripadne njemu?
molim vas help,help
Jeste vi uopće bili u braku (bivši može biti dečko, ljubavnik..doduše i muž)? Postoji li neki dokument kojim je utvrđeno kome je dijete povjereno na čuvanje i odgoj? Ovo pitam jer mi priča zvuči kao da ste bili zajedno, ti rodila, vi prekinuli i sad se loptate- malo mu ga "daješ" pa mu ne daješ dijete a on ga vraća jer spominješ policiju- što znači da bi bila riječ o otmici. I sad je tebi dosta toga pa si sve dala na sud. Je li on -ako niste bili u braku- priznao dijete? Je li u rodnom listu naveden kao otac?
Btw. on ne može poduzeti ništa protuzakonito čime bi ozakonio išta čega se ti bojiš. Iskreno, ja bih se više bojala tog bazena dok je dijete tako malo, bolje da to ne spominješ gdje ne treba.

Zadnje uređivanje -honey- : 17.08.2012. at 00:19.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2012., 21:04   #22
Ako imaš uvjete za dijete, nemre ga uzet tek tako.
Da potkupi ne znam koga i dobije skrbništvo, ide se žalbom dalje...pa još dalje..

Šanse su mu male, skoro nikakve i ne brini.
Osim ako ne dokaže da si narkomanka, alkoholičarka i tako to...
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 19:30   #23
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Ako imaš uvjete za dijete, nemre ga uzet tek tako.
Da potkupi ne znam koga i dobije skrbništvo, ide se žalbom dalje...pa još dalje..

Šanse su mu male, skoro nikakve i ne brini.
Osim ako ne dokaže da si narkomanka, alkoholičarka i tako to...
Oooo kako se varaš...i to jako..
Neću pričati o nekim prošlim (davnima) slučajevima...al eto imam friški ispred nosa...susjeda, mlada, zaposlena(odlična primanja), pristojna, nije narkićka niti alkosica ...pa eto izgubila skrbništvo nad petogodišnjom djevojčicom...uvjeti za stanovanje isti...rade jedan i drugi...no mala je pripala ocu...iako nikad nisu bili u braku...
I šta sad...koga okriviti...???
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 20:41   #24
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
...koga okriviti...???
Oprosti, za šta?
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 21:22   #25
Quote:
arba kaže: Pogledaj post
Ono što me zanima jest kakve su šanse da otac dobije dijete jer se ne želi uzaludno povlačiti po sudu i maltretirati sebe i svoje bližnje.
Pod uključivanjem okoline u postupak, uzevši ovo što je navedeno, je neizostavno. Kako netko reče, postoje pomaci u zadnjih 5 godina ali to je 2 koraka naprijed, 3 unazad, 1 ustranu pa kako kome.
Znam da je možda nezahvalno govoriti ovako ali ja bih sve to na ovo. Kao prvo, briga o djetetu, ono je najvažnije zar ne? Uslijed svih okolnosti.
Da postoji neka sigurnost, nema je. Sve ovisi o sucu a oni pak ne žele s time posla imati pa se povode za nalazima CZSSa.
Vrlo rijetko će sudac ( mada sve više, istini za volju ) donijeti rješenje za koje nema podlogu od institucija koje su za to zadužene ( CZSS ).
Kao drugi razlog zašto bi vrijedilo pokušati, ako roditelj uistinu smatra da bi za psihofizički razvoj djeteta bilo bolje da je na njegovoj skrbi jest da će pripomoći društvu u cjelini i priznavanju jednakosti među roditeljima tako da njegova/njena djeca jednog dana ne bi morala plivati kroz šikaniranje, opstrukciju, diskriminaciju ili da bi plivala manje.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2012., 21:19   #26
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Oooo kako se varaš...i to jako..
Neću pričati o nekim prošlim (davnima) slučajevima...al eto imam friški ispred nosa...susjeda, mlada, zaposlena(odlična primanja), pristojna, nije narkićka niti alkosica ...pa eto izgubila skrbništvo nad petogodišnjom djevojčicom...uvjeti za stanovanje isti...rade jedan i drugi...no mala je pripala ocu...iako nikad nisu bili u braku...
I šta sad...koga okriviti...???
Bit će da je to po onom famoznom prijevodu;
izuzetak koji POTVRĐUJE pravilo

Ako se majka, koja ima mogućnosti i želju za djecom, odluči na skrbništvo, postoje ogromne šanse da dobije.
Za razliku od oca s istim uvjetima.
cafelate is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 08:04   #27
Quote:
cafelate kaže: Pogledaj post
Bit će da je to po onom famoznom prijevodu;
izuzetak koji POTVRĐUJE pravilo

Ako se majka, koja ima mogućnosti i želju za djecom, odluči na skrbništvo, postoje ogromne šanse da dobije.
Za razliku od oca s istim uvjetima.
ne samo da je izuzetak koji potvrđuje pravilo nego je 100% sigurno ili da je laž ili da se neka ključna činjenica prešutjela.

U HR oko u 80-90% slučajeva razvoda djeca pripadnu majci, a u onih 10-20% radi se o slučajevima gdje je majka alkoholičar, narkomanka, ima kriminalnu prošlost ili slično i ono što je najčešće u slučaju da muškarac dobije skrbništvo nad djecom je kad majka sam odluči da prepusti skrbništvo.

ukoliko majka želi skrbništvo muškarac u hr nema nikakve šanse dobiti. Može netko lagati i izvrtati koliko želi ali u hr vlada takvo stanje.
celular is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 12:38   #28
ne znam kakav će biti ishod moje rastave...otac želi da dijete njemu pripadne...idemo na vještačenje pa šta bude...mislim da i otac ima šansu...ne znam zašto, ali nisam 100% sigurna da će dijete meni pripasti...biti će šta bude...umorna sma od svega
dreamisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2012., 13:08   #29
Quote:
dreamisland kaže: Pogledaj post
ne znam kakav će biti ishod moje rastave...otac želi da dijete njemu pripadne...idemo na vještačenje pa šta bude...mislim da i otac ima šansu...ne znam zašto, ali nisam 100% sigurna da će dijete meni pripasti...biti će šta bude...umorna sma od svega
naravno da će tebi pripasti djete. ovo je Hrvatska a ti si žensko. osim ako si teška alkoholičarka , ali možeš i to biti samo da te ne skuže.

da neće sutkinja odmah na početku nasijati se muškarcu u lice, jer mora izgledati kao da se zaista sudi pošteno, bez spolne diskriminacije. kako bi to bilo da se odmah sve pokaže.
celular is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 08:30   #30
Quote:
celular kaže: Pogledaj post
naravno da će tebi pripasti djete. ovo je Hrvatska a ti si žensko. osim ako si teška alkoholičarka , ali možeš i to biti samo da te ne skuže.

da neće sutkinja odmah na početku nasijati se muškarcu u lice, jer mora izgledati kao da se zaista sudi pošteno, bez spolne diskriminacije. kako bi to bilo da se odmah sve pokaže.
hvala na podršci...krenuli smo u proces pa ćemo vidjeti...ionako će biti ono što mora biti...sve se dešava s nekim razlogom
dreamisland is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 10:35   #31
Quote:
celular kaže: Pogledaj post
ne samo da je izuzetak koji potvrđuje pravilo nego je 100% sigurno ili da je laž ili da se neka ključna činjenica prešutjela.

U HR oko u 80-90% slučajeva razvoda djeca pripadnu majci, a u onih 10-20% radi se o slučajevima gdje je majka alkoholičar, narkomanka, ima kriminalnu prošlost ili slično i ono što je najčešće u slučaju da muškarac dobije skrbništvo nad djecom je kad majka sam odluči da prepusti skrbništvo.

ukoliko majka želi skrbništvo muškarac u hr nema nikakve šanse dobiti. Može netko lagati i izvrtati koliko želi ali u hr vlada takvo stanje.
Niti je laž...niti se ništa prešutjelo...sutkinja je hladno odrezala...mala ide ocu i njegovim roditeljima jer smatra da će kod njih imati bolju skrb i osjećaj pripadanja obitelji...citiram presudu!!!!
Žena stanuje dva kata ispod...znam sve detalje jer mi se obratila za pomoć...no ništa od toga...žalba na žalbu...sve ostaje isto!!!
Također imam vlastito iskustvo sa ex mužem koji je oboje djece dobio na sudu (no to nisam spominjala jer su djeca bila veća i pitalo ih se gdje žele biti)...on je pak bio dijete koje je pripalo ocu dok je sestra pripala majci...nije to baš tako kako tvrdite....
Samo jako malo očeva uopće pokaže želju za dobijanjem skrbništva...onu istinsku...a ne osvetničku
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 14:09   #32
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Niti je laž...niti se ništa prešutjelo...sutkinja je hladno odrezala...mala ide ocu i njegovim roditeljima jer smatra da će kod njih imati bolju skrb i osjećaj pripadanja obitelji...citiram presudu!!!!
Žena stanuje dva kata ispod...znam sve detalje jer mi se obratila za pomoć...no ništa od toga...žalba na žalbu...sve ostaje isto!!!
Također imam vlastito iskustvo sa ex mužem koji je oboje djece dobio na sudu (no to nisam spominjala jer su djeca bila veća i pitalo ih se gdje žele biti)...on je pak bio dijete koje je pripalo ocu dok je sestra pripala majci...nije to baš tako kako tvrdite....
Samo jako malo očeva uopće pokaže želju za dobijanjem skrbništva...onu istinsku...a ne osvetničku
Može nekim slučajem jednom od milijun se desiti da muškarac dobije skrbništvo, ali sigurno ima razlog zašto je sutkinja rekla ""jer smatra da će kod njih imati bolju skrb i osjećaj pripadanja obitelji"". dakle sigurno nije bilo samo tako, jer da je pripalo bi djete majci. neki "sitni" detalj je prešućen.

Laž je, i ne samo laž nego najobično dodatno ismijavanje razvednim muškarcima da imaju jednake šanse dobiti skrbništvo. pokazuju to statistički podaci, brojevi.


Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Također imam vlastito iskustvo sa ex mužem koji je oboje djece dobio na sudu (no to nisam spominjala jer su djeca bila veća i pitalo ih se gdje žele biti)...on je pak bio dijete koje je pripalo ocu dok je sestra pripala majci...nije to baš tako kako tvrdite....
Samo jako malo očeva uopće pokaže želju za dobijanjem skrbništva...onu istinsku...a ne osvetničku
Dakle djeca su bila starija od 12 ili čak i više. dakle baš nikako nema veze sa dobivanjem skrbništva jer su dovoljno stara djeca da samo odaberu. što bi trebalo da i do 17 godina ide automatski majci?


Bez obzira koliko se pokušavalo prikriti, muškarci su spolno diskirminirani, izloženi iživljavanju od strane zakona. Cilj tog stanja više puta sam opisao.

Negiranje da nije tako, nepotrebno je. svi znamo da je tako.
celular is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 10:08   #33
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Niti je laž...niti se ništa prešutjelo...sutkinja je hladno odrezala...
Da li su suci potkupljivi?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 22:30   #34
Može li djete samo odlučiti s kim želi živjeti i od koliko godina?
house-wife is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 23:28   #35
Quote:
house-wife kaže: Pogledaj post
Može li djete samo odlučiti s kim želi živjeti i od koliko godina?
Odlučiti može s 18.

Sa 12 ga se pita o njegovim željama, ali to je tek jedan od elemenata u donošenju konačne odluke.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 11:02   #36
Hitno

Molim brzi odgovor...
Da ne pišem litanije pokušat ću u kratko. Planiram pokrenuti tuzbu za razvod braka te tražim da djeca (3 I 4 godine - curice) žive sa mnom što mom mužu naravno nikako ne odgovara. Iako sam u ovih četiri godine ja puno vise vremena provodila s njima I puno vise se brinula za njih, ne mogu tvrditi da je on bio loš otac. Ja I on nikako ne mozemo vise zivjeti zajedno no on je uvjeren da će sudski dobiti skrbništvo nad njima I time mi stalno prijeti no samo u vidu toga (mislim) da me zadrzi u toj zajednici. Ja sam zaposlena, preselila bi se u stan svojih roditelja u kojima su trenutno postanari, nemam nikakve kredite I stan u kojem planiram živjeti je otplaćen. Naime moj muž ima 4 puta veću plaću od mene (moja je 3500 kn), stan je njegov u kojem sad živimo, velik luksuzan I pruza odličan dom mojoj djeci. Kolike su mogućnosti moje a I njegove da dobijemo skrbništvo, obzirom da on stalno mi baca pod nos da ima veće mogućnsti za pruzanje potrebitoga našoj djeci I da sud neće meni dodijeliti curice jer imam malu plaću I ne mogu pokrivati sve troškove njihovog zivota s time da mi napominje da će on na bilo koji naćin zaobići plaćanje MENI alimentaje sto vjerujem da je ne moguće ako mi djeca pripadnu?
Leoniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 11:33   #37
Quote:
Leoniz kaže: Pogledaj post
Molim brzi odgovor...
Da ne pišem litanije pokušat ću u kratko. Planiram pokrenuti tuzbu za razvod braka te tražim da djeca (3 I 4 godine - curice) žive sa mnom što mom mužu naravno nikako ne odgovara. Iako sam u ovih četiri godine ja puno vise vremena provodila s njima I puno vise se brinula za njih, ne mogu tvrditi da je on bio loš otac. Ja I on nikako ne mozemo vise zivjeti zajedno no on je uvjeren da će sudski dobiti skrbništvo nad njima I time mi stalno prijeti no samo u vidu toga (mislim) da me zadrzi u toj zajednici. Ja sam zaposlena, preselila bi se u stan svojih roditelja u kojima su trenutno postanari, nemam nikakve kredite I stan u kojem planiram živjeti je otplaćen. Naime moj muž ima 4 puta veću plaću od mene (moja je 3500 kn), stan je njegov u kojem sad živimo, velik luksuzan I pruza odličan dom mojoj djeci. Kolike su mogućnosti moje a I njegove da dobijemo skrbništvo, obzirom da on stalno mi baca pod nos da ima veće mogućnsti za pruzanje potrebitoga našoj djeci I da sud neće meni dodijeliti curice jer imam malu plaću I ne mogu pokrivati sve troškove njihovog zivota s time da mi napominje da će on na bilo koji naćin zaobići plaćanje MENI alimentaje sto vjerujem da je ne moguće ako mi djeca pripadnu?
Po 100x... ako nisi registrirana kao uživatelj opijata, đanki, sajko killer ili žena lakog morala... djeca će pripasti tebi uz masnu alimentaciju (ako gospon prikaže stvarno stanje prihoda). Bez obzira na sve kvadrate, luksuz ili pogled koji se nudi iz očeve nekretnine...
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 15:24   #38
Hvala na odgovoru, naravno veseli me jer želim da djeca zive sa mnom, no po ovome očevi, pa I oni izvanredni, ne mogu dobiti djete ukoliko je majka imalo normalna osoba??
Leoniz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 16:14   #39
Quote:
Leoniz kaže: Pogledaj post
Kolike su mogućnosti moje a I njegove da dobijemo skrbništvo, obzirom da on stalno mi baca pod nos da ima veće mogućnsti za pruzanje potrebitoga našoj djeci I da sud neće meni dodijeliti curice jer imam malu plaću I ne mogu pokrivati sve troškove njihovog zivota s time da mi napominje da će on na bilo koji naćin zaobići plaćanje MENI alimentaje sto vjerujem da je ne moguće ako mi djeca pripadnu?
Srećom pa novac nije jedini kriterij po kojem se djeca dodjeljuju nekom roditelju. A ako ti ne možeš pokriti sve troškove o kojima on priča, nek poveća alimentaciju da im bude dovoljno za sve kaj im treba
Kaj se tiče izbjegavanja plaćanja alimentacije TEBI, to stoji s obz da si zaposlena, ali sud će u svakom slučaju odrediti alimentaciju za DJECU, pa ako bude izbjegavao plaćanje po presudi, postoje i za to neki mehanizmi, al ne znam koliko su učinkoviti u praksi. U svakom slučaju nemoj dopustiti da te jeftinim ucjenama zadrži u lošem braku pod svaku cijenu.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 16:25   #40
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Po 100x... ako nisi registrirana kao uživatelj opijata, đanki, sajko killer ili žena lakog morala... djeca će pripasti tebi uz masnu alimentaciju (ako gospon prikaže stvarno stanje prihoda). Bez obzira na sve kvadrate, luksuz ili pogled koji se nudi iz očeve nekretnine...
ovo sam vec negdje na forumu napisala.
znam curu koja je registrirani ovisnik,.
sada ima troje djece, djeca su s njom.
s tim da reg.ovisnik prima terapiju subom ili hepom,nisam upucena sto se daje trenutno
drugo, cura , dvoje djece, brat teski ovisnik svi na istoj adresi, djeca su sa njima.
svako malo murja intervenira a djeca i dalje ostaju u toj obitelji
otac djece nije zapisan, no zivi s njima,
to su samo dva slucaja koje znam sa sigurnoscu jer su osobe iz moje sredine.
malo mjesto i sve se zna.
tako da.,
Leoniz sigurno neces izgubiti djecu. a otac tesko da ce ih dobiti.
niti jedan sud nece majci oduzeti dijete bez DEBELOG razloga za to
sestra od frendice, dana u zivotu nije radila, ozenjena, troje djece, drzava im placa knjige jer je ona nezaposlena
neka te ne brine novac.
sretno
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.