Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2012., 23:38   #1
Dvije "zvijezde" na zapadu

već neko vrijeme me kopka al pošto forum više ne radi, nego što radi (treba čekati po 5-10 minuta da otvori stranicu - ako je i uopće otvori), pa bi sad pitao znalce:
na zapadu, malo više horizonta ovih dana se lijepo i jasno vide dvije "zvijezde" - što ja mislim da su planeti iz našeg SSa, sjajnija niže, a blijeđa lijevo gore od te sjajnije - malo su mi previsoko da bi bila Venera. Ja nagađam da je Jupiter ova sjajnija, za drugu neću reć da je Saturn

netko zna??
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 08:02   #2
Je, sjajnija je Venera, iznad nje je Jupiter. Oko 12.-13.3. će bit na mislim samo 3 stupnja jedna od druge. O tome ima dosta govora na temi o Najavama zanimljivosti za promatranje na nebu.
Echoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 09:44   #3
Quote:
Echoe kaže: Pogledaj post
Je, sjajnija je Venera, iznad nje je Jupiter. Oko 12.-13.3. će bit na mislim samo 3 stupnja jedna od druge. O tome ima dosta govora na temi o Najavama zanimljivosti za promatranje na nebu.
kako to, zar -Jupiter prestiže Veneru u kruženju?? ja mislio da se vrtimo oko Sunca prema zapadu...
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 01:25   #4
I Zemlja se vrti oko Sunca, dakle gledano sa Zemlje planeti se kreću malo u jednom, malo u drugom smjeru, ubrzavaju, usporavaju, pretiču jedni druge..
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:34.