Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2012., 09:43   #41
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
cekam da se priblizi 39 rektalno pa dam lupocet cepic.
jednom sam dala cepic na 38,5 rektalno i skoro pothladila dijete

ne bih se na svoju ruku usudila dati nista osim lupoceta, ili pri visokoj temperaturi (iznad 39) dalsyja. plus tusiranje.
za slucaj da ne mogu srusiti temperaturu, isla bih na hitnu.
nikakve druge lijekove ne bih davala, a pogtovo ne voltaren. hell, nisam nit znala da to postoji u obliku cepica

kad smo kod tempice, kakva je normalna temperatura vase djece?
mojoj je uvijek, ali bas uvijek oko 37 (znaci, oko 37,5 rektalno ili u uhu)
da, da, znam, kod male djece to je normalno. al mene svejedno izludjuje
ja dajem cepic na 39.5 rektalno. inace oboje imaju normalnu temp 37.2-37.5 (rektalno)
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Old 20.06.2012., 09:44   #42
Quote:
Tarsis kaže: Pogledaj post
Pročitala sam milijun različitih mišljenja, i tek sad ništa ne znam... kad se beba smije početi kupati u moru?
Jel sa 3 mj. prerano?
jel mislis ono mocit nogice ili bas buckat? mi smo ovo prvo radili prvo ljeto, dakle s nekih 5 mjeseci.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Old 20.06.2012., 09:44   #43
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
ja dajem cepic na 39.5 rektalno. inace oboje imaju normalnu temp 37.2-37.5 (rektalno)
odmah mi je lakse
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Old 20.06.2012., 10:14   #44
Na lupocet cepice sam mislila! Dala sam mu noćas na 38.6 da se naspava, da ga ne gnjavim po noći tusiranjem i oblozima...
Probudio se dobre volje standardno u pola 9, ali za vrijeme dorucka u 10 plac, a otvara usta i jeo bi! I umorio se vec sad, a inace ide tek oko 11 i malo poslije na corkicu. A čak mu je temp pala sa 38.6 kad se probudio na 37.3 sad!
Bas me brine...

A normalna temp je mom do 37 u guzi.
__________________
I love you always forever - 11.08.'11. - čekamo 10.6.2013. i jos jednog dečka
tina985 is offline  
Old 20.06.2012., 10:18   #45
Jel vlada kakva viroza?
__________________
I love you always forever - 11.08.'11. - čekamo 10.6.2013. i jos jednog dečka
tina985 is offline  
Old 20.06.2012., 10:20   #46
Quote:
tina985 kaže: Pogledaj post
Jel vlada kakva viroza?
ne mora bit da vlada, mozda je samo nesto pokupio. ne brini, drzi ga na oku, prati ga, pa ces vidit kako se razvija. drzim fige.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Old 20.06.2012., 10:31   #47
Gdje u Zg kupiti šatorić za plažu?
gugolina is offline  
Old 20.06.2012., 10:48   #48
što se pijenja na šalicu tiče, mi uredno pijemo na šalicu kad mu ja davam. tu i tamo se malo zagrcne, ali to je valjda normalno u ovoj dobi (14 mjeseci) sam kad se igra sa zdjelicama i šalicama naginje ih na usta kao da pije iz njih, al danas kad sam mu dala šalicu s vodom da proba sam, zalio se i baš se gadno zagrcnuo, srce mi je stalo na par sekundi jel to bila loša ideja, dati mu samom šalicu s vodom, ne znam.. al ne znam ni koji bi sljedeći korak bio onda? ili da pričekam da nauči piti bez imalo zagrcnjivanja kad mu ja davam pa tek onda da krenem dalje?
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Old 20.06.2012., 10:54   #49
daj mu šalicu sa samo malo vode unutra, s gutljaj -dva. kako bude postajao spretniji povećavaj količinu. tako sam ja radila. moj nije htio bocu, ni kljunašicu, tako da smo od početka dohrane na čaši. s godinu dana je dobio neku kljunašicu koju je prihvatio, ali ona nam služi samo za po vani.
no_nic is offline  
Old 20.06.2012., 10:57   #50
Nigdje ti se ne žuri.
Ako dijete još ne pije "čisto" ni kad mu ti daješ nema smisla "forsirati" da sam pije.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Old 20.06.2012., 11:18   #51
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
jel mislis ono mocit nogice ili bas buckat? mi smo ovo prvo radili prvo ljeto, dakle s nekih 5 mjeseci.
Mislim da možeš oko dva mjeseca možeš mirno ako je more toplo.
tara08 is offline  
Old 20.06.2012., 11:20   #52
Moj je jednom samo imao tempicu 38, al nisam mu ništa dala (rekltalno mjereno), jer je rekla pedica da tek kad prođe 38 onda dat nešto... Samo smo ga raskomitili, okupali...
Suncana 007 is offline  
Old 20.06.2012., 11:24   #53
Quote:
Tarsis kaže: Pogledaj post
Pročitala sam milijun različitih mišljenja, i tek sad ništa ne znam... kad se beba smije početi kupati u moru?
Jel sa 3 mj. prerano?
nema smije ili ne smije, more samo po sebi nije štetno za bebu
no, slana voda može isušiti nježnu bepsku kožu pa treba bebu odmah isprati u običnoj vodi
more im može biti hladno no to riješavaš tako da napuniš bazenčić pa staviš morsku vodu da se grije
ionako beba od 3 mjeseca ne može dugo biti u moru pa joj ništa ne bude

što kažu ovi koji tvrde da ne smije, zašto ne bi smjela?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Old 20.06.2012., 11:37   #54
Wink

Žene,majke trebam vaša iskustva-kada ste vi s kasica presle na hranu usitnjavanu vilicom,znaci da je bilo i komadica unutra? Ovi moje prase ima 9mj i 3tj i nikako da mi prihvati grudastu hranu.proba prvu zlicu i kad skuzi da nije kasica drugu nece pa pocinje borba i mora bit kod hranjenja prisutna sto i jedna igracka ali svejedno pljuje ili okrece glavom da joj nemrem ni stavit zlicu u usta. Ima 2 zuba dolje,a gornji 3 se tek lagsno vrh pokazuje. Mislim ona krece na jesen u jaslice a tam nema kasaste hrane. Kak ste vi to i kada rijesile?
bombonjera1 is offline  
Old 20.06.2012., 11:41   #55
Quote:
Kitteey kaže: Pogledaj post
Nama su krenuli zubići čini se.

Što je dobro za namazati mu desni da ne svrbi? Gurne cijelu ručicu u usta i vrti i žvače a uz to vriska i plače, voljela bih mu nekako olakšati.
Ja svojoj mazala dentinoxom,u ljekarni kupila za nekih 30-40kn..prva dva nisam ni skuzila treci nas je malo vise zezao..
bombonjera1 is offline  
Old 20.06.2012., 11:45   #56
meni nije jasna ta stvar s podhladjivanje, pa lupocet se i za bolove daje
kako onda tek podhladis dijete (a i sebe) kad na normalnu temperatutu das lupocet?
inace, ja ne snizavam temp do 38,5 ispod ruke preko dana, cak i 39, ali bez problema navecer dam prije spavanja sirup i ako je 38 temp.
uglavnom, mislim da je temp super stvar jer je prirodna obrana organizma i ne treba mu oduzimati oruzje bez azloga.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Old 20.06.2012., 11:47   #57
Quote:
bombonjera1 kaže: Pogledaj post
Žene,majke trebam vaša iskustva-kada ste vi s kasica presle na hranu usitnjavanu vilicom,znaci da je bilo i komadica unutra? Ovi moje prase ima 9mj i 3tj i nikako da mi prihvati grudastu hranu.proba prvu zlicu i kad skuzi da nije kasica drugu nece pa pocinje borba i mora bit kod hranjenja prisutna sto i jedna igracka ali svejedno pljuje ili okrece glavom da joj nemrem ni stavit zlicu u usta. Ima 2 zuba dolje,a gornji 3 se tek lagsno vrh pokazuje. Mislim ona krece na jesen u jaslice a tam nema kasaste hrane. Kak ste vi to i kada rijesile?
moja ni dan danas nemože jest nešto sa mrvicama...ili skroz kašasto da guta ili kruto da žvače
__________________
Another mother's breakin'..heart is taking over..when the violence causes silence we must be mistaken...
šmizly is offline  
Old 20.06.2012., 12:03   #58
A jel koja imala slučaj da je bebi glava topla do vruća, a nema temperaturu. Sad sam mjerila 37.3 u guzi, a po glavi bih rekla da je veća!
__________________
I love you always forever - 11.08.'11. - čekamo 10.6.2013. i jos jednog dečka
tina985 is offline  
Old 20.06.2012., 12:04   #59
Quote:
šmizly kaže: Pogledaj post
moja ni dan danas nemože jest nešto sa mrvicama...ili skroz kašasto da guta ili kruto da žvače
Ja svojoj dam bananu u komadu,koricu kruha,deblju krisku jabuke da uci zvakati.neki dan joj narezala marelice i breskve na prutice al bas nije bila odusevljena tim komadima(voli to jedti al kao kasicu). Ak joj rucak dam u komadima(finger food) nebude nis pojela jer bi se ona sa tim igrala. Neznam ni sama. Strah me da ne napravim gresku i da dijete nece znsti jesti jis osim kadaste hrane. Imala sam primjer u vrticu di je mali sa 5god jos jeo iz boce-mislim,dakle ta mama je od svog djeteta napravila,ma necu ni rec sta al znate na kaj mislim. I nebi htjela da se i nsma tak nekaj dogodi
bombonjera1 is offline  
Old 20.06.2012., 12:06   #60
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
meni nije jasna ta stvar s podhladjivanje, pa lupocet se i za bolove daje
kako onda tek podhladis dijete (a i sebe) kad na normalnu temperatutu das lupocet?
inace, ja ne snizavam temp do 38,5 ispod ruke preko dana, cak i 39, ali bez problema navecer dam prije spavanja sirup i ako je 38 temp.
uglavnom, mislim da je temp super stvar jer je prirodna obrana organizma i ne treba mu oduzimati oruzje bez azloga.
ibuprofen pothlađuje, a ne paracetamol (tako su mi barem rekli).

mom malom temperaturu višu od 39.5 lupocet tek mrvicu snizi, dok je ibuprofen obori. ali trudim se izbjegavati ibuprofen po savjetu pedijatrice.

nama je problem što se mali mrzi kupati, pa nikavo tuširanje ni namakanje ne dolazi u obzir kod povišene temperature.
no_nic is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.