Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2012., 22:20   #81
Nejde ništa na silu.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 04:17   #82
Dic semper verum !
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 21:49   #83
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Nejde ništa na silu.
i ovdje se možemo zamisliti nad životima, nad tim da su ljudi poznati po tom da uvijek jedni druge sile na nešto, a kreacija sile im često ode u krajnost pa se to onda naziva 'silovanjem', u mnogim prilikama ne tijelom nego duhom

a Bog?
kad je, ikada, zbog bilo čega, ljude silio na išta?
On, koji bi mogao tek jednom pomisli, a opet, ne učini tako nešto

ljudi su, što, sileđije?

svaka čast izuzecima
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 20:45   #84
Pa da. Bog nikoga ne prisiljava na ništa. Bog je svima dao slobodnu volju da odaberu između njega i sotone. Ali na žalost velika većina je odabrala sotonu. Ali za to će morati odgovarati odnosno snositi posljedice. Pisano je: "Plaća za grijeh je smrt!"
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 18:55   #85
Quote:
centurionix kaže: Pogledaj post
Iako sam cijeli život bio u Crkvi,Boga sam doista upoznao kad sam počeo živiti kao praktični ateist.

Tada sam slučajno,ako slučaj uopće postoji,završio u Lourdesu.Tada mi je Bog otvorio oči učinivši konkretna čuda na meni i oko mene.
Tada sam počeo Crkvu i cijelu stvarnost počeo gledati drugačijim očima.Od tada mi je život pun čuda,kao da živim u Biblijsko vrijeme.

Vratio sam se kući!

Drago mi je zbog tebe,puno je lakše živjeti s Njim nego bez Njega, toliko ti napuni dušu i srce
killy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 19:13   #86
Odlična tema,iako je otvorio Jehovin svjedok i KC ih baš i ne podržava u nekim stavovima,ali svatko ko živi Krista je na pravom putu,samo smo mi u boljem autu malo šale,nemoj se uvrijediti..

Vjera je kod mene odmalena bila onako,neprakticirana,ali uvijek cijenjena,moja majka je jedan od najvećih ateista na svijetu,ali nikada nije riječ rekla protiv Crkve i uvijek mi je govorila da tamo ne mogu čuti ništa loše,njena majka - moja baka je za razliku od nje velika vjernica,a djed opet agnostik.
S očeve strane,inače Hercegovac,vjera je jako cijenjena tj. poštivana da se bolje izrazim,ali kako to biva nitko je ne doživi dok ne dođe maca na vratanca,pa tako u jednom razdoblju teške bolesti,otac je pronašao Krista i otada ga pokušava živjeti iz dana u dan,inače liječnik koji je spasio na tisuće života ..

Ja sam kao mali,primio sakramente i otakda znam za sebe,vjerujem da Bog postoji i otakda znam za sebe uvijek sam ga zazivao prije sna ili kada mi je bilo teško,a posebice kod utakmica nogometne repke i obratno,svaki puta kada mi se dogodilo nešto što sam želio,nešto čemu sam se nadao uvijek sam se njemu prvome zahvalio,ali fakinčić kao fakinčić zagrebački,odmalena su se uvijek radile gluposti,kasnije pilo i drogiralo,psovalo i radilo grube stvari i hladio odnose s ljudima kojima zapravo nisam nikada to ni trebao napraviti,zahvatila me hladnoća,zaboravio sam na krista,makar je on uvijek ovdje sa mnom u mislima,ignorirao sam ga recimo to tako,a onda je došla kocka,mladi smo upali u tolike muke i probleme,iz vađenja u vađenje,iz nespavanja u nespavanje i eto i ja i društvo smo s vremenom,ali teškim posljedicama prestali s time,ali je u meni ostala jedna velika praznina i totalna apatija za sve na svijetu,polumrtav mlad čovjek..

Sve dok u zadnjih par mjeseci nisam posjetio predavanja Don Damira Stojića i počeo redovno odlaziti na misna slavlja. Bog je opet sa mnom,toliko mi je napunio srce ljudi moji da vam ja to ne mogu opisati,pokušavam biti dobar,trudim se,pozdravljam ljude od kojih sam bježao preko ulice bez razloga, s obitelji opet sjedim i opet pričam i šalim se i osmijeh nam svima ne silazi s lica,na predavanjima sam naučio mnogo toga o svojoj vjeri i kako stvarno vjerovati,makar osjećam da sam još daleko - daleko od onoga što želim biti.

Mala digresija na temu,replika atesitima i dežurnim kritičarima i parodičarima Krista,nemam ništa protiv vas,stvarno nemam,razumijem da vam cijela Biblija zvuči smješno i da je teško u sve to povjerovati,zapravo,nema ništa teže od toga,ali kvragu,zašto toliko vrijeđate nas koji vjerujemo? Pa znate li koliko je vjera donijela sreće,otkupljenja i milosrđa ljudima,koliko je "kila" kamenja ljudima skinula sa srca - praznih i tamnih, što vam to toliko smeta u tome? Nitko vam je ne nameće,ali pustite nas da uživamo s Bogom koliko možemo,budite bolji ljudi i vi i mi,makar se ne bi trebali dijeliti uopće,ali očito da vi to jako želite jer smo za vas priglupi fanatici.
killy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 19:43   #87
Istina je svuda oko nas samo ju treba prepoznati /vidjeti/.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 19:50   #88
Quote:
killy kaže: Pogledaj post

Mala digresija na temu,replika atesitima i dežurnim kritičarima i parodičarima Krista,nemam ništa protiv vas,stvarno nemam,razumijem da vam cijela Biblija zvuči smješno i da je teško u sve to povjerovati,zapravo,nema ništa teže od toga,ali kvragu,zašto toliko vrijeđate nas koji vjerujemo? Pa znate li koliko je vjera donijela sreće,otkupljenja i milosrđa ljudima,koliko je "kila" kamenja ljudima skinula sa srca - praznih i tamnih, što vam to toliko smeta u tome? Nitko vam je ne nameće,ali pustite nas da uživamo s Bogom koliko možemo,budite bolji ljudi i vi i mi,makar se ne bi trebali dijeliti uopće,ali očito da vi to jako želite jer smo za vas priglupi fanatici.
Svaka cast na postu. Sretan sam da si pronasao Boga. Nebeskom Ocu posve je nebitno da li si pronasao put do njega u krilu KC-a, JS ili Islama. On je u svakom slucaju sretan kao svaki drugi roditelj kad mu se vrati izgubljeni sin bez obzira kojim putem je dosao. Svim srcem ti zelim da zauvijek ostanes u svojem zivotu uz Boga.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Zadnje uređivanje Meadow : 28.01.2013. at 00:33. Reason: skraćivanje citata
bakunjin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2012., 19:57   #89
Hvala ti!
killy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 10:01   #90
Vjerovali ili ne. Tek sad sam shvatio da sam Božji dar pravim kršćanima. Tek kad su mi drugi na to ukazali. Neću podrobnije objašnjavati. Drago mi je da je tako. Hvala Bogu na tome. Truditi ću se da ne razočaran Boga.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2013., 19:15   #91
Quote:
praedicator kaže: Pogledaj post
Vjerovali ili ne. Tek sad sam shvatio da sam Božji dar pravim kršćanima. Tek kad su mi drugi na to ukazali. Neću podrobnije objašnjavati. Drago mi je da je tako. Hvala Bogu na tome. Truditi ću se da ne razočaran Boga.
iskreno srce na putu težnje prema Stvoritelju, je uvijek srce na koje On obrati pažnju... zamisli samo koliko takvih srca ima na ovoj našoj krasnoj planeti
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 22:19   #92
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
zanimljivo je kako ljudi Boga pronađu, ovdje sad neovisno o izjavama forumaša, nego općenito... na razne načine, a uglavnom kad je čovjek u golem problemima i na izmaku snage zbog ove il one životne okolnosti
manje je onih koji Boga pronađu kad su 'u obilju svega i ništa im ne treba'
recimo, kod mene je bio ovaj drugi slučaj, a što samo potvrđuje činjenicu da,
imao čovjek sve il ne, svejedno mu nedostaje još ono 'krajnje', ta neka potreba za spajanjem s univerzumom, duhovnosti kao takvom

sjetimo se samo izjava poznatih ličnosti, glumaca, muzičara, raznih inih nekih, onih s popriličnim bankovnim računom, koji su sami svojim intervjuima obznanili svijetu da, stigli su do plafona imaštine, al nikad do kraja ispunjeni u srcu, uvijek u još toj nekoj potražnji nečega nevidljivog i neopipljivog, onog zbog čega osjećaju da ne mogu biti potpuni do kraja
... e, da, to je to, taj osjećaj nedostatka duhovnosti smisaonog poretka zvanog 'zemlja-svemir'

oni koji su uspjeli u tom naumu, našli su se posve, a koji nisu, eh, oni nisu i još uvijek stoje u istoj potražnji i nije im baš dobar filing, osjećaju se ko đaci-ponavljaci, il pak, nedorasli zadatku, okrenu glavu i ostanu na istom mjestu

uglavnom, ko potrebuje, taj i dobije, potrebito

Upravo tako, draga moja. I onaj ko ne traži dobije bezbroj prilika. Bilo da se radi o nedaćama ili luksuzu.

Šta je tek s onim ko traži, čezne, žudi za istinom? Uvjerena sam da će je on i naći.
Zehra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 00:46   #93
Quote:
Zehra kaže: Pogledaj post
Upravo tako, draga moja. I onaj ko ne traži dobije bezbroj prilika. Bilo da se radi o nedaćama ili luksuzu.

Šta je tek s onim ko traži, čezne, žudi za istinom? Uvjerena sam da će je on i naći.
istina što kažeš... čovjek dobije bezbroj prilika na koje uglavnom, više-manje odmahne glavom
misli si čovjek 'neću danas, danas ću još po svom, sutra ću'
... i tako dan za danom pa na kraju ispadne da sutra nikada nije došlo

šteta da se ljudi ponašaju tako, šteta

a tebi šaljem
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 02:02   #94
Da čudni su ljudi. Spasenje im pokuca na vrata a oni ga odbiju. Nemres vjerovati.
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 02:40   #95
Interesantno je čitati iskustva vjernika, šta ih je uvelo u vjeru ili kako autor teme formulira - kako su našli Boga. odnosno vjeru.

Meni je naročito impresivan primjer čarobnjaka koje je faraon sakupio da se takmiče sa Musa a.s. Kako se odigrao nihov preobražaj takoreći u sekundi! Od nevjernika oni se pretvaraju u vjernike spremne na najteže patnje.

Quote:
70. I čarobnjaci se baciše licem na tle govoreći: "Mi vjerujemo u Musaova i Harunova Gospodara!"

71. "Vi ste mu povjerovali" - viknu faraon - "prije nego što sam vam ja dopustio! On je učitelj vaš, on vas je vradžbini naučio i ja ću vam, zacijelo, unakrst ruke i noge vaše odsjeći i po stablima palmi vas razapeti i sigurno ćete saznati ko je od nas u mučenju strašniji i istrajniji."

72. "Mi nećemo tebe staviti iznad jasnih dokaza koji su nam došli, tako nam Onoga koji nas je stvorio!" - odgovoriše oni - "pa čini što hoćeš; to možeš učiniti samo u životu na ovome svijetu!

73. Mi vjerujemo u Gospodara našeg da bi nam grijehe naše oprostio i vradžbine na koje si nas ti primorao. A Allah bolje nagrađuje i kažnjava trajnije."
Kur'an, poglavlje Taha
Zehra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 09:41   #96
Quote:
bakunjin kaže: Pogledaj post
Svaka cast na postu. Sretan sam da si pronasao Boga. Nebeskom Ocu posve je nebitno da li si pronasao put do njega u krilu KC-a, JS ili Islama. On je u svakom slucaju sretan kao svaki drugi roditelj kad mu se vrati izgubljeni sin bez obzira kojim putem je dosao. Svim srcem ti zelim da zauvijek ostanes u svojem zivotu uz Boga.
Kakva široka duša!
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 02:05   #97
http://www.jw.org/hr/izdanja/knjige/...istina-o-Bogu/
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 01:06   #98
Koliko je to labilna sekta pokazuje i to da je njihov "učitelj" nebrojeno puta predviđao smak svijeta i naravno pogriješio. Uz to Jehovini svjedoci su dosadni jer nameću vjeru, a vjeru čovjek treba sam doživjeti da bi to bila uistinu prava vjera. Kada su god mojoj obitelji došli na vrata lijepo smo im se onako kako nas Crkva uči zahvalili i rekli da nemaju što tražiti u našoj kući. Uz to su veliki licemjeri jer iskorištavaju one trenutke kada je čovjek u nevolji. Moja obitelj je imala veliku tragediju i oni su tada redovito kucali na naša vrata ne bi li u tim teškim trenucima poklekli i ušli u njihovu sektu. Hvala dragom Bogu , moja je obitelj izdržala napasti Sotone i ostala vjerna majci katoličkoj Crkvi. Toliko od mene.
__________________
"Hrvatska iznad svega, samo Bog je od nje veći, a hrvatski narod preći." -dr. Ante Starčević
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 01:12   #99
Quote:
killy kaže: Pogledaj post
Odlična tema,iako je otvorio Jehovin svjedok i KC ih baš i ne podržava u nekim stavovima,ali svatko ko živi Krista je na pravom putu,samo smo mi u boljem autu malo šale,nemoj se uvrijediti..
Potpuno krivo. Sada ću ispasti radikalan, ali kada je temeljni nauk katoličke Crkve u pitanju onda takav i treba biti. JS ne žive Krista jer za njih Duh sveti ne postoji. Oni su puno odlutali od Krista i Biblije i po tome oni uopće ne žive Krista.
__________________
"Hrvatska iznad svega, samo Bog je od nje veći, a hrvatski narod preći." -dr. Ante Starčević
hajduk1911st is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 01:22   #100
Talking

Quote:
hajduk1911st kaže: Pogledaj post
Potpuno krivo. Sada ću ispasti radikalan, ali kada je temeljni nauk katoličke Crkve u pitanju onda takav i treba biti. JS ne žive Krista jer za njih Duh sveti ne postoji. Oni su puno odlutali od Krista i Biblije i po tome oni uopće ne žive Krista.
Tu si potpuno u krivu ! To je jedina prava vjera. A Kat. Crkva je kriva vjera odnosno Babilon veliki koji će biti uskoro uništene zajedno sa drugim krivim religijama i tko ima malo pameti ispisati će se odmah iz KC jer pisano je : Začujem i drugi glas s neba:
 “Iziđite iz nje, narode moj, da vas ne zadese zla njezina te ne budete suzajedničari grijeha njezinih i da ne budete dijelom mukâ njezinih.” (Otk 18,4)
 
A pisano je i : Za njim je išao još jedan anđeo, drugi anđeo, govoreći: “Pao je, pao je Babilon Veliki, bludnica koja je sve narode napojila vinom gnjeva, vinom bluda svojega!”16 I skupili su ih na mjesto koje se hebrejski zove Harmagedon.

To će biti u bliskoj budućnosti !
 
praedicator is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.