Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2012., 08:01   #1
koliko znanja je potrebno?

imam za vas izuzetno interesantno, suptilno pitanje.

koliko je potrebno čovjeku da bi mogao ozbiljno raspravljati o tuđim stvarima?

iskreno želim znati.

danas svakojaki ljudi, većina od kojih nema nikakve veze, dolazi da oglasi svoje mišljenje o tuđim ratovima.

ja sam stare navike, u smislu da mi se to čini malo bezobzirno prema stranama koje ratuju, da iznosiš mišljenje o njihovom ratu. sve si pokupio iz priče, a priču je pričala jedna od strana. možeš li ti zaista kao stranac biti nepristrastan?

ja i moji se držimo gledišta, da je čovjek neracionalno biće, čije će simpatije itekako biti okrenuti prema onome što osjeća svojim, dakle protiv svega za što misli da će prijetiti njegovom.

što vi mislite? je li je fer izražavati mišljenje o nekom tuđem ratu ili nekom tuđem škripcu ili vođi ili stranki ili bilo čemu, a da nemate ništa živog u tome? jer svaki odabir jedne strane već znači uvrijeda i provokacija druge. moje je pitanje, imaju li moralno pravo provocirati oni koji su samo čuli o nečemu? pogotovu ako je tendencija jaka za jednu od strana, a druga ostaje bez glasa među strancima? (Nije da je mudro istraživati tko te vrijeđa -- nisam mislio na to -- ali vrijeđati onog tko nije prisutan sigurno nije bonton pod nikakvim uvjetima)
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 12:03   #2
Obično su ljudi to tvrđi u svojim stavovima što manje znaju o temi. Ili što manje znaju generalno. To jest iritantno, ali to je jednostavno tako bilo, jest, a vjerojatno i bude.
__________________
This time next year...
nepoderivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 02:02   #3
improper, znači ti i tvoji ne pričate nikad o ničemu jer definitivno teško ćete biti vrhunski experti u bilo čemu?
<wink>

odaberi neke medije koje smatraš vjerodostojnima, i uzimaj sve sa zrnom soli.

npr. uzet stav državne tv u iranu za točan nije mudro, slično onaj iz sj. koreje itd.

iznesi svoj stav, reci zašto tako misliš i vidit ćeš šta drugi misle pa će ti možda neke stvari bit jasnije, bez obzira jesi/jeste bio tamo na licu mjesta (a šta bi i da jesi? ne znaš jezik) ili ne.

ako zastupaš tako stajalište kako veliš tu gore, onda ne moraš nikad o ničemu razmišljat, već drugi moraju za tebe, a to je vjerovatno još najgora opcija.

imamo li mi ovdje pravo reć svoje mišljenje?
imamo, naravno da imamo.
imamo li pravo suprostavit mišljenja?
naravno.
baš kao što sam se ja tu suprostavio tvomu.
i4004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 08:21   #4
Quote:
Improper kaže: Pogledaj post
danas svakojaki ljudi, većina od kojih nema nikakve veze, dolazi da oglasi svoje mišljenje o tuđim ratovima.
Internet nije nikakav superduperdemokratski medij, nego samo velika birtija, to prvo razluči.

Drugo, sloboda i demokracija na internetu postoji do neke mjere, ali kako se sve oko love vrti, lova valja a gdje lova valja nema mjesta deranju, mora se biti tiho - kad si vidio da je u banci galama?

Dakle na stranicama poput YouTube, Face, Twitter, svagdje gdje se sadržaj monetizira, naravno da neće bit prevelikih sloboda, pa vidi Forum.hr, ovo mjesto postoji samo zato jer ti ljudi dolaze stvarat sadržaj, al opet ne možeš biti nepodoban i pisati nešto šta moderatori smatraju neprimjerenim. Ali svako od nas ima potrebu nešto reć.

Puno je lakše utopit se u oceanu tlapnji na forumu, gdje se doslovno nakon 20 minuta tvoj upis zaboravi i izgubi - nego probat bilo što aktivno poduzeti.

Na kraju krajeva, zašto bi netko brinuo svoju brigu kad može brinuti brigu npr. Izraela i Amerike? Kužiš? Šta meni vrijedi slagat kockice u privatnom životu, sve je posloženo - a sad o glupim demokratima malo...

Komentiranja o ratovima ima u svakoj kafani, kao i komentiranja o sportu, vremenu i autima. Dokolica, kafanska ili virtualna, jednaka je, i besmislena u suštini.

Znanja potrebno nije nikoliko, dovoljno je samo aktivno tipkati i tipkati i tipkati, dok netko ko se ne slaže u stavovima ne popusti, jer ima ljudi kojima se ne da udarati tastaturu cijeli dan.
MacAnony is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:22.