Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2012., 01:32   #41
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Mislim da bi mogli smaknut par generala jer nisu dovoljno jako plakali kad je zadnji predsjednik SAD-a otišao s vlasti. To uvijek podiže motivaciju i sve ostalo.

Moguće, sve je dobro što daje rezultate. Mislite da bi im George da je produžio vladavinu, pomogao da prije uđu u orbitu? Inače raketa im nije ružna, pritegnuli su gdje je zadnji put curilo i evo ih kruže perigej-apogej.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 01:46   #42
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Moguće, sve je dobro što daje rezultate. Mislite da bi im George da je produžio vladavinu, pomogao da prije uđu u orbitu? Inače raketa im nije ružna, pritegnuli su gdje je zadnji put curilo i evo ih kruže perigej-apogej.
Baš sam provjerio http://www.youtube.com/watch?v=AoNT6u3mQew satelit je i dalje u funkciji. Inače pritegli smo curku.
fulcrum is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 03:41   #43
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Koliko sam uspio shvatiti iz teksta....Sj. Koreja je lansirala satelit.

Cemu onda "osude"?
Pa da ali na balističkoj raketi. Koliko znam i Sputnjik je lansiran na takvoj raketi, na osnovu koje je nastala prva generacija sovjetskih ICBM (Semjorka). Kratak je put od satelita na balističkoj raketi do serijske proizvodnje ICBM. Jasno je zašto to smeta "velikima", prmda bih se s tobom složio da sa moralne tačke, nema mesta "osudama".
Partizan NS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 03:49   #44
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
uff sto su odrijesili kesu...1,6 miljardi$

Lijepo sam gore napisao...neka lijepo umjesto 600 miljardi na oruzje samo jedne godine potrose 550 miljardi i svaki beskucnik u USA ce imati i stan i hranu. A ako to naprave i trecu godinu, mogu im platiti i programe odvikavanja od alkohola, resocijalizacije....i sve ostalo sto je potrebno da se ti nesretnici vrate u normalu.

Umesto toga ti kreteni ratuju po svijetu i proganjaju nekakve Sjeverne Koreje bogu iza nogu....kao da je itkoga doista brige za nju.
Vojska za SAD nije trošak. Knjigovodstveno, svaki bilans uspeha ima i rashodnu stranu, ali... Benefiti za SAD su od ogromnog izvoza naoružanja (prošle godine su 14 puta više od Rusa, koja je bila glavni izvoznik, kumulativno), snažnog geopolitičkog uticaja (najjači insturment američke "tvrde" moći), a ne treba zaboraviti ni par miliona Amerikanaca koji rade za vojsku, a tek kad se uračunaju i svi dobavljači... Ogroman i uspešan biznis!
Partizan NS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 07:13   #45
Korejanci zaredjali planetarne uspjehe jedan za drugim,... to sto su malo razdvojeni, sto smeta.
...a gdje smo mi u cijeloj toj prici? Sto smo mi naparavili u medjuvremenu?
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 08:18   #46
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Baš sam provjerio http://www.youtube.com/watch?v=AoNT6u3mQew satelit je i dalje u funkciji. Inače pritegli smo curku.
Nažalost, locirali ste krivi satelit. Ovaj Vaš ima svrhu da upropasti život poštenom muškarcu.
Ovaj Korejski, koji je tema, ima zadatak da prognozira lijepo vrijeme, pruži ljudima zadovoljstvo i raširi osmjeh.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 08:32   #47
Quote:
Mr Spiker kaže: Pogledaj post
Korejanci zaredjali planetarne uspjehe jedan za drugim,... to sto su malo razdvojeni, sto smeta.
...a gdje smo mi u cijeloj toj prici? Sto smo mi naparavili u medjuvremenu?

Ne možete imati novce za EU članarinu, prolagodbe, engleski rabat i sl. i za raketu koja se diže.
Zato se naša raketa neće dići.
A što se tiče EU-reklame u kojoj adolescent priča kako će se školovati po cijeloj EU i napraviti svemirski brod - pa niste valjda mislili da je to istina?!
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 09:52   #48
Piši propalo, uzeli od gladnog naroda vrtoglavih milijardu dolara i eto sad im se i satelit vrti izvan kontrole koja vrtoglava misija...
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 11:15   #49
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Piši propalo, uzeli od gladnog naroda vrtoglavih milijardu dolara i eto sad im se i satelit vrti izvan kontrole koja vrtoglava misija...
Možda su ugradili jeftine dijelove?
Ali ima nade. I Felix se nekontrolirano vrtio u svemiru, kao i Alexey Leonov, pa je na kraju sve dobro ispalo.
Iduća raketa će biti još veća i ljepša.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 11:19   #50
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Ja bih pitao samo naše drage forumaše jel bi rađe išli živjet i radit u licemjernu Ameriku ili u demokratsku Sj. Koreju?
E da, lako je tuđim kurcem mlatiti i veličati jebivjetre koji rade zločin nad vlastitim narodom. Internet, kakav izum! Sereš ko foka, a nisi na wc-u. Pogotovo je dirljiva ova zabrinutost za američke beskućnike. Sjeverna Koreja je obična igračka Kine i to najveća igračka u povijesti (preko 20 milijuna ljudi). Čujem da se masovno traže useljeničke vize za taj raj, tako se barem stječe dojam na ovom topicu.
Grupa Queen is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 15:37   #51
Vrtoglavi satelit...

Satelit se vrti nekontrolirano, kazu iz NORAD-a ...kao takav , ne bi se cudio da padne nekom na glavu...ili koji njegov dio bar ako ne izgori u atmosferi...
nezgodno bi bilo da cijeli ili neki njegov dio padne na Bijelu kucu ili nes drugo u USA...znamo sto bi to znacilo
Molimo se Svevisnjem!
điđimiđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 23:15   #52
Sada, to što kaže ekipa iz NORAD-a samo je njihov bijes i povrijeđeni ponos. Prema svemu sudeći, satelit Kwangmyŏngsŏng-3 orbitira posve normalno sukladno južnokorejskim izvorima...

No, u podatak da li su točni izvori NORAD-a ili oni Južne Koreje (oboje nenaklonjeni sjevernokorejskom tehnološkom napretku), neću ulaziti jer nemam niti osobne mogućnosti to ispitati, a niti dobiti podatak od nepristranog izvora. Prema tome, sama činjenica o funkcioniranju eksperimentalnog satelita Kwangmyŏngsŏng-3 u cjelokupnoj priči i nije previše značajna...

Značajno je ono što je i naslov ove teme, a to je uspješno lansiranje, let i dostava "paketa" na točno definiranu adresu posredstvom rakete Unha-3. Raketa se pokazala kao uspješna, kako kao nosač za buduće satelite, tako i kao potencijalna interkontinentalna raketa u smislu impresivnog radijusa djelovanja s mogućnošću pogađanja ciljeva, bilo konvencionalnim, bilo nuklearnim oružjem, a u taj radijus ulazi i Aljaska te dijelovi zapadne obale SAD-a...

Raketa se dokazala, u potpunosti je operativna, a sama tehnologija se sada, uz bitno smanjenje troškove, može unaprjeđivati, a usput će se zasigurno planirati i podzemni silosi za potencijalno vojno lansiranje ovog strateškog oružja...

Sve u svemu, veliki strateški iskorak male, ali vrlo hrabre i ingeniozne sjevernokorejske nacije.
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 00:03   #53
Sada vise nitko nece moci da dotakne Korejanski narod.
Mora se odati svako priznanje i postovanje ovoj naciji. Izolirana, mala zemlja, u mogucnosti je da napravi gotovo sve, od nuklearne, balisticke tehnologije, pa do tablet uredjaja i operativnog sustava na kome radi.
Pa normalno je da su korejanci tako ponosna nacija,... tko ne bi bio?
Ja jos uvijek pitam, sto se desilo s nama u cijeloj prici i dokle smo mi dosli u medjuvremenu?
A i mi smo nekada bili gradili mostove, energetska postrojenja, ceste, kompjutere, operativne sustave...
Sto se desilo s nama u medjuvremenu?
__________________
Kimchi lover... ^_^
Mr Spiker is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 00:43   #54
Još jedna rakete u službi održavanja genocidne dinastije Kim na vlasti, samo se vi veselite milijunima djece koja će umrijeti u najstrašnijim mukama zbog luđaka na vlasti i njegovih raketa.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 14:22   #55
Quote:
Mr Spiker kaže: Pogledaj post
Sada vise nitko nece moci da dotakne Korejanski narod.
Mora se odati svako priznanje i postovanje ovoj naciji. Izolirana, mala zemlja, u mogucnosti je da napravi gotovo sve, od nuklearne, balisticke tehnologije, pa do tablet uredjaja i operativnog sustava na kome radi.
Pa normalno je da su korejanci tako ponosna nacija,... tko ne bi bio?
Ja jos uvijek pitam, sto se desilo s nama u cijeloj prici i dokle smo mi dosli u medjuvremenu?
A i mi smo nekada bili gradili mostove, energetska postrojenja, ceste, kompjutere, operativne sustave...
Sto se desilo s nama u medjuvremenu?
Kako oni tako i bivša Jugoslavija je radila šošta, a najmanje na dizanju standarda života vlastitog naroda koji i čini tu državu. Vrlo ingeniozno. Kao što rekoh, serveri koji vrte taj operativni sustav ne mogu podnijeti silu zahtjeva za useljeničkim vizama.
Grupa Queen is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2012., 16:25   #56
Znaci nekih 70 godina nakon Svaba Korejanci posalju raketu i sad su oni face.
Da nije interneta ne bi oni to poslali jos sljedecih 1000 godina, a vjerojatno ne bi ni Kinezi

Nije stvar znanja, stvar je resursa i politicke odluke (dopustenja od svjetskih sila).
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 00:44   #57
Kako god da ti to postavio u svoj um, neka ti i bude tako... Kažu ljudi, lakše je...

Činjenica jest da je korejska nacija, odnosno njen izvorni i pravni predstavnik, a to jest vlast Sjeverne Koreje, ovladala tehnologijom balističkih projektila uporabne vrijednosti, a što je prag kojeg su SAD smatrale skoro pa nemogućim!!!

Danas je Sjeverna Koreja, usprkos pojedinim sotonističkim ispadima, izvanredna zemlja, pravde i izobilja, pa makar to njeni neprijatelji htjeli obezvrijediti ništavnim argumentima...

Uglavnom, najvažniji je detalj da Sjeverna Koreja najavljuje nova lansiranja sa novim satelitima koje je potrebito postaviti u orbitu...Slava herojstvu te male nacije i njihovoj žrtvi naspram anglo govorećih sotonista s druge strane...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2012., 00:51   #58
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Kako god da ti to postavio u svoj um, neka ti i bude tako... Kažu ljudi, lakše je...

Činjenica jest da je korejska nacija, odnosno njen izvorni i pravni predstavnik, a to jest vlast Sjeverne Koreje, ovladala tehnologijom balističkih projektila uporabne vrijednosti, a što je prag kojeg su SAD smatrale skoro pa nemogućim!!!

Danas je Sjeverna Koreja, usprkos pojedinim sotonističkim ispadima, izvanredna zemlja, pravde i izobilja, pa makar to njeni neprijatelji htjeli obezvrijediti ništavnim argumentima...

Uglavnom, najvažniji je detalj da Sjeverna Koreja najavljuje nova lansiranja sa novim satelitima koje je potrebito postaviti u orbitu...Slava herojstvu te male nacije i njihovoj žrtvi naspram anglo govorećih sotonista s druge strane...


Eto, ovako to izgleda kad se netko javi iz paralelne dimenzije, u kojoj je stvarnost drugačije od one u kojoj mi živimo. Nadam se da će nam forumaš Flumen ispričati i kakvo je stanje u drugim državama u dimenziji iz koje je došao?
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 19:24   #59
Tijekom ovog mjeseca kada je Sjeverna Koreja, legitimni predstavnik cjelokupnog korejskog naroda, uspješno realizirala lansiranje, potpuno kontrolirani let rakere Unha-3, te uspješno postavaljanje satelita u orbitu, postalo je jasno da ništa više neće biti kao prije.

- Ubrzo nakon uspješnog lansiranja Unha-3 rakete, gospodin Kim Jong-un, najavio je dodatna lansiranja i dodatna pozicioniranja učinkovitijih satelita u zemljinoj orbiti:

http://en.rian.ru/world/20121222/178327271.html

- Sukladno istraživanjima Ministarstav obrane tzv. Južne Koreje, njihovi su stručnjaci došli do zaključka kako Unha-3 ima domet od preko 10 000 km sa kapacitetom nošenja bojeve glave teške između 500 i 600 kg. Ovo je nedvojbeno velika stvar budući da se unutar navedenog dometa nalazi doslovno cjelokupna Aljaska, te sve savezne države SAD-a koje izlaze na Tihi ocean:

http://www.irishtimes.com/newspaper/...breaking6.html

Izvanredne vijesti, a kako stvari stoje, Sjeverna Koreja će nastaviti sa razvojem ove vrlo značajne tehnologije, a ne dvojim kako je u tijeku i tzv. minijaturizacija nuklearnih bojevih glava kako bi iste mogle biti smještene unutar rakete !

Kada se samo sjetim kako su Sjevernokorejanci dobrohotno prihvatili svojevremeni ugovor sa SAD-om dok je na vlasti bio Clinton, tj. da neće razvijati balističku i nuklearnu tehnologiju u zamjenu za definirane iznose hrane i pogonskih goriva...

George Bushe je taj ugovor poništio u svojem velikom samoljublju i aroganciji, a Sjeverna Koreja ima, samo nekih 12 godina nakon toga potpuno zaokruženi ciklus obogaćivanja urana do razine nužne za razvoj nuklearnog oružja, raspolažu sa nuklearnim bombama, a sada su ovladali i sa raketom koja ima domet do SAD-a... Stvarno, svaka čast Bushu, majka ga rodi... Da bi stvar bila još bolja, Sjeverna Koreja je prevladala u potpunosti glad koja je bila aktualna tijekom 90-ih, pa iako ne proizvodi dostatno hrane za svoje cjelokupno stanovništvo, isto namiruje uvozom...

Vrlo zanimljiv razvoj situacije...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2012., 20:00   #60
Quote:
Mr Spiker kaže: Pogledaj post
Korejanci zaredjali planetarne uspjehe jedan za drugim,... to sto su malo razdvojeni, sto smeta.
...a gdje smo mi u cijeloj toj prici? Sto smo mi naparavili u medjuvremenu?
Mi smo u međuvremenu napravili kotač sa puknutom gumom.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:27.