Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2012., 12:56   #1
ljudi bez duse

Zao mi je ako neko se prepozna
Ali, ne mogu da se ne zapitam.

Neke bezglave budale zive u 10 stoljecu i kazu da je ono sto se desilo u Conn. odmazda ili zasluzeno.

Umjesto da suosjecaju pljuvaju.

Bezglave budale su jer ne zive u pakistanu ili nekoj drugoj ono, pa da bi imali opravdanje, nego u Sloveniji ili u Bosni.

Zasto, kad mi u Americi cujemo da je ubijeno djece, svi komentatori prste sazaljenjem, suze maltene vire iz teksta; sve ostalo pak se brise,

Dok u drugim zemljama ozbiljno se cita zluradost. Ili sutnja?

Onda ce netko Amerikancima prigovarati sto se boje, kad ni u jadnoj Sloveniji nema jednog psa koji bi rekao, jok, zao mi je, placem s vama.

P.s. u Rusiji su stavljali cvjece blizu americke ambasade.

Pps. Sad vidim sto je ta "briga za narode svijeta." Ma briga te ljude za narode. Njima bi samo mjesto da budu zluradi, kad vec drukcije ne moze.
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 12:57   #2
slovenska vijest
http://www.rtvslo.si/svet/oce-strelc...o-zakaj/298160
vidi komentare dole
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 13:00   #3
Vidi opet, imamo i mi screwballsa. Ali im niko ne dozvoli screwballiti po news sitovima. Zato sto njihove srodne duse ili ljudi kojima je sve ovo bezze, ne sjede u urednistvu medijskih kuca. A i sve da nema takvih, ostaje sutnja.
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 18:14   #4
To su budale,njih će uvijek biti..
Oni su samo podsjetnik kako je čovjek nesavršeno i prilično ograničeno biće.
Često požalim što oni nisu na mjestu onih kojima se poklanjamo kao nevinim žrtvama,koje su imale dušu,kako kaže naslov..
Sekula Pilat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 18:24   #5
Quote:
Sekula Pilat kaže: Pogledaj post
To su budale,njih će uvijek biti..
Oni su samo podsjetnik kako je čovjek nesavršeno i prilično ograničeno biće.
Često požalim što oni nisu na mjestu onih kojima se poklanjamo kao nevinim žrtvama,koje su imale dušu,kako kaže naslov..
Izvini sto sam ti ostro odgovorio na drugoj temi. Malo sam osjetljiv.
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 19:23   #6
Quote:
Improper kaže: Pogledaj post
Zao mi je ako neko se prepozna
Ali, ne mogu da se ne zapitam.

Neke bezglave budale zive u 10 stoljecu i kazu da je ono sto se desilo u Conn. odmazda ili zasluzeno.

Umjesto da suosjecaju pljuvaju.

Bezglave budale su jer ne zive u pakistanu ili nekoj drugoj ono, pa da bi imali opravdanje, nego u Sloveniji ili u Bosni.

Zasto, kad mi u Americi cujemo da je ubijeno djece, svi komentatori prste sazaljenjem, suze maltene vire iz teksta; sve ostalo pak se brise,

Dok u drugim zemljama ozbiljno se cita zluradost. Ili sutnja?

Onda ce netko Amerikancima prigovarati sto se boje, kad ni u jadnoj Sloveniji nema jednog psa koji bi rekao, jok, zao mi je, placem s vama.

P.s. u Rusiji su stavljali cvjece blizu americke ambasade.

Pps. Sad vidim sto je ta "briga za narode svijeta." Ma briga te ljude za narode. Njima bi samo mjesto da budu zluradi, kad vec drukcije ne moze.


Koliko god je strašaa ovaj teški zločin, još je strašnije koliko se neki ljudi mogu moralno sunovratiti.

Možemo se mi slagati ili ne slagati sa nekom politikom, bila ona američka, ruska, britanska, kineska ...

Ali postoji ono što nas i čini ljudima, a to je suosjećanje i sućut. Dvadeset i šestoro nedužnih ljudskih bića, uglavnom djece od 5 do 7 godina je tragično završilo prije nego su i počeli živjeti. Ovakva tragedija, gdje god da se dogodi, nadilazi sve politke i globalne strategije ovoga svijeta.

Ako je moguće da ima ljudi koji se slade i vesele ovakvim nesrećama, mogu samo reći da su to samo ljušture lišene svih plemenitih atributa koji ljudska bića čine time što jesu, ljudima prije svega.

Osaobno najiskrenije suosjećam sa obiteljima žrtava ovoga sumanutog i luđačkog pohoda smrti.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2012., 19:53   #7
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Koliko god je strašaa ovaj teški zločin, još je strašnije koliko se neki ljudi mogu moralno sunovratiti.

Možemo se mi slagati ili ne slagati sa nekom politikom, bila ona američka, ruska, britanska, kineska ...

Ali postoji ono što nas i čini ljudima, a to je suosjećanje i sućut. Dvadeset i šestoro nedužnih ljudskih bića, uglavnom djece od 5 do 7 godina je tragično završilo prije nego su i počeli živjeti. Ovakva tragedija, gdje god da se dogodi, nadilazi sve politke i globalne strategije ovoga svijeta.

Ako je moguće da ima ljudi koji se slade i vesele ovakvim nesrećama, mogu samo reći da su to samo ljušture lišene svih plemenitih atributa koji ljudska bića čine time što jesu, ljudima prije svega.

Osaobno najiskrenije suosjećam sa obiteljima žrtava ovoga sumanutog i luđačkog pohoda smrti.
sto posto posto posto potpis
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 14:47   #8
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Koliko god je strašaa ovaj teški zločin, još je strašnije koliko se neki ljudi mogu moralno sunovratiti.

Možemo se mi slagati ili ne slagati sa nekom politikom, bila ona američka, ruska, britanska, kineska ...

Ali postoji ono što nas i čini ljudima, a to je suosjećanje i sućut. Dvadeset i šestoro nedužnih ljudskih bića, uglavnom djece od 5 do 7 godina je tragično završilo prije nego su i počeli živjeti. Ovakva tragedija, gdje god da se dogodi, nadilazi sve politke i globalne strategije ovoga svijeta.

Ako je moguće da ima ljudi koji se slade i vesele ovakvim nesrećama, mogu samo reći da su to samo ljušture lišene svih plemenitih atributa koji ljudska bića čine time što jesu, ljudima prije svega.

Osaobno najiskrenije suosjećam sa obiteljima žrtava ovoga sumanutog i luđačkog pohoda smrti.
Svatko normalan suosjeća sa obitelji poginulih, no mislim da se ovdje radi o onoj klasičnoj nejednakosti između ljudi i različitoj vrijednosti ljudskih života. Ovih 26 poginulih biti će upamćeno za sva vremena, a nekih drugih 26 djece koja su možda baš danas poginula u Afganistanu ili Iraku neće biti niti spomenuto, niti je ikoga briga za njih.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 15:17   #9
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Svatko normalan suosjeća sa obitelji poginulih, no mislim da se ovdje radi o onoj klasičnoj nejednakosti između ljudi i različitoj vrijednosti ljudskih života. Ovih 26 poginulih biti će upamćeno za sva vremena, a nekih drugih 26 djece koja su možda baš danas poginula u Afganistanu ili Iraku neće biti niti spomenuto, niti je ikoga briga za njih.
Za sva vremena?

samo gledaj. Jos deset dana pa nitko se nece sjecati imena. Par godina, zaboravice se mjesto. A onda ce se ovo pretvoriti u fusnotu. Ni to, ako nece slijediti novi zakon o oruzju.

Vi ste naviknuti na stalno ponavljanje ko je koga ubio. Pri tome bas ljude briga ko je koga ubio! Ponavljaju da bi podsjetili ko je kome neprijatelj. Amerikanci, za razliku od vas, pretpostavljaju takve tragedije zaboravljati. Kao posast koja odlazi s dolaskom dana.

P.s. to nije razlog zasto ljudi omalovazavaju americke zrtve. Omalovazavaju jer 19 stoljece je donijelo u Evropu pojam otpora jacem. I tako mali slovenski ili svedanski ego dobije boost od pljuvanja po mocnim Amerima. Elementary.
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 15:23   #10
kao prvo, dok je rat u tijeku niko pojma nema ko je zbog cega kriv. Nazalost. Ispostavi se tek kasnije; dok traje, najvise sto mozemo uraditi je zaustaviti ga.

Kao drugo, nas treba biti briga za zlocin a ne njegove posljedice. Npr. ako neki terorist se krije iza djece, nije li smjesno govoriti da je za njihovu smrt kriv SAMO onaj koji baca bombe? A uprkos svim pokusajima pojednostavljati i oprljaviti americke intervencije, pravila poteza, rules of engagement jos uvijek zabranjuju americkim vojnicima namjerno pucati u neoruzane civile. A teroristima ne zabranjuju njihova pravila, koja oni nemaju.
__________________
~v

Zadnje uređivanje Improper : 18.12.2012. at 15:30.
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 15:28   #11
Ja ne bih nikad afgancima govorio da njihova djeca nisu mrtva. Ali bi im napomenuo da tko zivi s vucima mora se bojati lovca. Znam ja da oni nemaju izbora, nikad nemaju izbora. Ali zlocin je uvijek znacajniji od zrtve. Iz prostog razloga sto zrtva biva i bez zlocina i od nadljudskih sila (bolest, oluja), a zlocinac, kao jedinica slobodne volje, ne mora biti zlocinac.
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 00:04   #12
Zašto ste sigurni da su ta djeca nevina? Ne mora značiti ako je netko dijete da je odmah i nevin, to govorim uopćeno ne samo za taj slučaj.
Ne postoje ljudi bez duše, jer je to fizički nemoguće, moguće je jedino da je duša iskrivljena odn. deformirana uslijed određenih utjecaja.
Pod dušom smatram nečiju osobnost, karakter, misli, stavove, reakcije, osjećanja...to je složena stvar, ne može se samo nekoga osuditi, postoje raznih činitelja zašto netko učini teška zlodjela
U ovo ne miješam pravne posljedice, predstavnici zakona se ne brinu o nečijem psihičkom stanju, njihova svrha je zadovoljenje pravde odn. društvena osveta.
Solna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 00:29   #13
Quote:
solna kaže: Pogledaj post
Zašto ste sigurni da su ta djeca nevina? Ne mora značiti ako je netko dijete da je odmah i nevin, to govorim uopćeno ne samo za taj slučaj.
Ne postoje ljudi bez duše, jer je to fizički nemoguće, moguće je jedino da je duša iskrivljena odn. deformirana uslijed određenih utjecaja.
Pod dušom smatram nečiju osobnost, karakter, misli, stavove, reakcije, osjećanja...to je složena stvar, ne može se samo nekoga osuditi, postoje raznih činitelja zašto netko učini teška zlodjela
U ovo ne miješam pravne posljedice, predstavnici zakona se ne brinu o nečijem psihičkom stanju, njihova svrha je zadovoljenje pravde odn. društvena osveta.
Jesi li ti normalan?

djeca od 6 i 7 godina nisu nevina?

ili si drogiran ili pijan jer normalna osoba nebi napisala ovoliko gluposti u samo par recenica
__________________

Malo je izgubljeno, ako je cast spasena
chichonina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 02:48   #14
Mozda je protestantski ministar

(That has so many levels of meaning )
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 10:57   #15
Quote:
Improper kaže: Pogledaj post
Za sva vremena?

samo gledaj. Jos deset dana pa nitko se nece sjecati imena. Par godina, zaboravice se mjesto. A onda ce se ovo pretvoriti u fusnotu. Ni to, ako nece slijediti novi zakon o oruzju.

Vi ste naviknuti na stalno ponavljanje ko je koga ubio. Pri tome bas ljude briga ko je koga ubio! Ponavljaju da bi podsjetili ko je kome neprijatelj. Amerikanci, za razliku od vas, pretpostavljaju takve tragedije zaboravljati. Kao posast koja odlazi s dolaskom dana.

P.s. to nije razlog zasto ljudi omalovazavaju americke zrtve. Omalovazavaju jer 19 stoljece je donijelo u Evropu pojam otpora jacem. I tako mali slovenski ili svedanski ego dobije boost od pljuvanja po mocnim Amerima. Elementary.
Pa bogami ne znam baš. Columbine komemoracija se svake godine odrzava na dan pucnjave i prisjećaju se žrtava. Da ne govorim o događajima poput 9/11 gdje svake godine u New Yorku čitaju naglas imena i prezimena poginulih redoslijedom. Ako netko zaboravlja, onda su to više narodi sa ovih prostora nego oni. Oni pak sa druge strane su skloni i pretjerivanju u nekom obilježavanju nekih događaja. Pogledaj si samo rekonstrukcije bitaka iz Američkog građanskog rata.

Zadnje uređivanje Champion_1 : 19.12.2012. at 11:06.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 11:03   #16
Quote:
Improper kaže: Pogledaj post
kao prvo, dok je rat u tijeku niko pojma nema ko je zbog cega kriv. Nazalost. Ispostavi se tek kasnije; dok traje, najvise sto mozemo uraditi je zaustaviti ga.

Kao drugo, nas treba biti briga za zlocin a ne njegove posljedice. Npr. ako neki terorist se krije iza djece, nije li smjesno govoriti da je za njihovu smrt kriv SAMO onaj koji baca bombe? A uprkos svim pokusajima pojednostavljati i oprljaviti americke intervencije, pravila poteza, rules of engagement jos uvijek zabranjuju americkim vojnicima namjerno pucati u neoruzane civile. A teroristima ne zabranjuju njihova pravila, koja oni nemaju.
Pa eto ovom istom analogijom se mogu braniti i nacistički okupatori koji su tako ubijali po okupiranim zemljama. Nisu svi išli planski ubijati narod ali eto partizan se sakrio u nečiju kuću, oni okrenuli top i lišili njega i sve ukućane civile života. To su također "rules of engagement". No nitko se nije zapitao što ti okupatori uopće tamo imaju raditi? No, to je sada jedna nezgodna i offtopic tema je li tako?
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 12:24   #17
Quote:
Champion_1 kaže: Pogledaj post
Pa eto ovom istom analogijom se mogu braniti i nacistički okupatori koji su tako ubijali po okupiranim zemljama. Nisu svi išli planski ubijati narod ali eto partizan se sakrio u nečiju kuću, oni okrenuli top i lišili njega i sve ukućane civile života. To su također "rules of engagement". No nitko se nije zapitao što ti okupatori uopće tamo imaju raditi? No, to je sada jedna nezgodna i offtopic tema je li tako?
Da sam partizan, dugo bih promislio hocu li se ja kriti u kuci. Svakako, ako se sakrijem u kuci (SLUCAJNO, a ne namjerno kao Saddam kad je stavljao ljuse pod vatru), i ja sam kriv za ono sto se desi. I nemam pojma kako bih sa sobom zivio. Za razliku od tih ljudi koji vjeruju jedni da ulaze u dzennet a drugi da ga otvaraju.
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 13:17   #18
http://i47.tinypic.com/1sxmqs.jpg

Valjda je ovdje pravo mjesto za poslati ovaj post.
LJUDI BEZ DUSE

Slika gore prikazuje odron ceste


Gdje se to dogodilo?
Amerika, Izrael, Rusija, Iran, Hrvatska, Srbija ili Ukrajina?

Ljudi bez duse [ ja bi nadodao i niske inteligencije ] koriste ovakve slike da bi dokazali da je cijela nacija inkompetentna, da doticnu naciju treba pobiti ili porobiti. Jadno.

Odgovor gospodinu gdje je to srusena cesta nije potreban ali je potrebno dati LJUDIMA BEZ DUSE nek naucu nesto vec jednom.
Ovdje je link gdje se to dogodilo.

http://www.vecernji.hr/regije/foto-n...alerija-488735

Zadnje uređivanje znanost2000 : 19.12.2012. at 13:31.
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2012., 16:51   #19
Zelim nadodati jos nesto na ovaj post gore napisan.
Ovakve stvari se dogadjaju u zemljama sirom svijeta.
Zadatak novinara je da to objave u novine i medija.
To je pozitivno za svako drustvo.

Medjutim neki ljudi pokvarene duse manipuliraju s ovakvim fotografijama da bi dokazali nesto sto je nemoguce dokazati.
Uglavnom oni zelu dokazati da su ovakve stvari specificne za zemlju X zato jer oni bas mrzu taj narod i drzavu. Tragicno je za njih sto oni zive u uvjerenju da danas u eri interneta, TV, i visokog obrazovanja, takva shvacanja imaju plodno tlo.
Takva shvacanja nemaju plodno tlo. A njihov stav najvise govori o njima samima.
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2012., 14:25   #20
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
Ljudi bez duse [ ja bi nadodao i niske inteligencije ] koriste ovakve slike da bi dokazali da je cijela nacija inkompetentna, da doticnu naciju treba pobiti ili porobiti. Jadno.
Radi se o postotku,i prosjeku.Prije i više se će urušiti u Rumunjskoj nego u Norveškoj.
Amiš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:34.