Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2012., 19:10   #21
Andrij
Ti si jedini da bi dokazao neku svoju tvrdnju koji poseze za hrvatsko-srpskim sukobom. To ne radi. Tako bi mogao svatko argumentirati.
Moj savijet ti je ako hoces nesto dokazivati imas znastvene cinjenice
a hrvatsko-srpski konflikt prepusti nama Hrvatima.
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 19:26   #22
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
Andrij
Ti si jedini da bi dokazao neku svoju tvrdnju koji poseze za hrvatsko-srpskim sukobom. To ne radi. Tako bi mogao svatko argumentirati.
Moj savijet ti je ako hoces nesto dokazivati imas znastvene cinjenice
a hrvatsko-srpski konflikt prepusti nama Hrvatima.
Ti na ovaj forum nisi još ni došao, a ja sam iznjeo niz činjenica, izvora i ostalog. Sad sam u zadnjih nekoliko postova uzeo ove poredbe o kojima govoriš jer vidim da se neki iza toga lažno žele predstaviti. Govore o nekom paradoksalnom ili posve nelogičnom prijateljstvu i tako-reći stavovima Hrvata ...

Ja s druge strane uvijek nastojim biti objektivan prema svima u regiji ... bez obzira što srpski nacionalisti od majke Rusije već destljećima rade protiv Ukrajinaca. Čak ni ukrajinski nacionalisti ne rade toliko protiv Rusa. Neki korisnici foruma znaju kolike sam korisne linkove pune činjenica postavio ... no čini mi se da to rijekto tko čita i da se uvijek moram ponavljati.

Reci što te zanima?
__________________
Registrirani korisnik
Andrij is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 19:29   #23
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Jednu jedinu stvar nisam mogao shvatit - pri cemu je tu Rusija, Bogami? Hoce li Rusija bit kriva ako sutra u Kijevu bude bilo promjenlivo oblacno? Mislis da nemamo pamentnije posla nego rjesavat vasa etnicka pitanja kad imamo ih pun qurac u vlastitoj drzavi?
Aid' smiri loptu, prijatelju.
govorimo hrvatski da nas cijeli svijet razumije!!!!!!!!!

gaumardžos
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 19:59   #24
Quote:
Andrij kaže: Pogledaj post
Ti na ovaj forum nisi još ni došao, a ja sam iznjeo niz činjenica, izvora i ostalog. Sad sam u zadnjih nekoliko postova uzeo ove poredbe o kojima govoriš jer vidim da se neki iza toga lažno žele predstaviti. Govore o nekom paradoksalnom ili posve nelogičnom prijateljstvu i tako-reći stavovima Hrvata ...

Ja s druge strane uvijek nastojim biti objektivan prema svima u regiji ... bez obzira što srpski nacionalisti od majke Rusije već destljećima rade protiv Ukrajinaca. Čak ni ukrajinski nacionalisti ne rade toliko protiv Rusa. Neki korisnici foruma znaju kolike sam korisne linkove pune činjenica postavio ... no čini mi se da to rijekto tko čita i da se uvijek moram ponavljati.

Reci što te zanima?
Pa ako Srbi turpijaju protiv Ukrajine
obrati se njima, napani ih i izvridjaj ih.
Hrvati su u zapadnom bloku uz Ameriku i Britaniju...i bit cemo uz njih do groba, kao sto smo i Titu bili vjerni do njegovog groba.
Koliko ja mogu razumijeti Hrvati gledaju blagonaklono na Rusine, Ukrajince i Ruse.
Vama bi svima bilo najbolje kad bi trazili zajednicke tocke a one tocke u kojima se razilazite turnite na stranu i kad bi sebi dizali zivotni standard.
Ako mogu biti prijatelji Francuzi i Nijemci
Amerikanci i Japanci
Rusi i Turci
onda moze svatko.

A to sto stalno ponavljas "Majka Rusija" je tvoja propaganda.
Rusija nije nikad bila majka ni Srbiji ni Hrvatskoj.
Najveca srpska majka je bila u Londonu a ponekad i u Washingtonu.
Sad su Srbi postali sirocad, barem tako izgleda.
Nego zasto ti nama Hrvatima nameces, nama Hrvatima koji uopce ne zelu misliti o Srbima - Srbiju?
Zasto? Jesu li oni tebe syebali i na koji nacin, jesu li oni pucali po tvojim gradovima i kojima?

Zadnje uređivanje znanost2000 : 26.12.2012. at 20:10.
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 20:02   #25
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
Ja sam Hrvat, Turcin, Mongol i Kinez.....i jesam li postao kosoki?
Jesu li mi Mongoli dali svoje drzavljanstvo?
Ono što ja čitam iz povijesti, briga i Turke i Mongole kakve su ti oči ili boja kose. Uostalom, po nekim pričama i Džingis-kan je bilo crvenokosi, pa mu se nitko nije usudio osporavati pripadnost.
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 20:29   #26
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Kijevski Rusi iliti tzv.Ukrajinci "nasilno"ne priznaju Rusine,dok ih svi ostali priznaju.To imaj na umu prije svega.

Regionalna obilježja poptu Istrijana ili Bavarca ovdje su sporedna.
I onda ti njih nazoveš Kijevskim Rusima..u biti im ignoriraš narodnost.
Njihova pradomovina su ukrajinski Karpati i krajnji istok Slovačke. Priliku za ostvarivanje svoje nacije su propustili prije nekih stotinjak godina.
To što ih neki priznaju a neki ne ne mora značiti da su sad oni definirani kao narodnost. Mislim, u istočnom susjedstvu imamo Bunjevce, pa i Šokce, pa će malo tko ih uistinu smatrati kao nekakav narod.
Imran is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2012., 23:57   #27
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
Pa ako Srbi turpijaju protiv Ukrajine
obrati se njima, napani ih i izvridjaj ih.
Hrvati su u zapadnom bloku uz Ameriku i Britaniju...i bit cemo uz njih do groba, kao sto smo i Titu bili vjerni do njegovog groba.
Koliko ja mogu razumijeti Hrvati gledaju blagonaklono na Rusine, Ukrajince i Ruse.
Vama bi svima bilo najbolje kad bi trazili zajednicke tocke a one tocke u kojima se razilazite turnite na stranu i kad bi sebi dizali zivotni standard.
Ako mogu biti prijatelji Francuzi i Nijemci
Amerikanci i Japanci
Rusi i Turci
onda moze svatko.

A to sto stalno ponavljas "Majka Rusija" je tvoja propaganda.
Rusija nije nikad bila majka ni Srbiji ni Hrvatskoj.
Najveca srpska majka je bila u Londonu a ponekad i u Washingtonu.
Sad su Srbi postali sirocad, barem tako izgleda.
Nego zasto ti nama Hrvatima nameces, nama Hrvatima koji uopce ne zelu misliti o Srbima - Srbiju?
Zasto? Jesu li oni tebe syebali i na koji nacin, jesu li oni pucali po tvojim gradovima i kojima?
O čemu ti pričaš?! Samo nemoj maglu prodavat ... Moje su namjere iskrene od početka, a srećom tek nekoliko njih je ovdje pokazalo svoju iskvarenost više puta. Kuži se to, nije nitko toliko glup da ne kuži podvale i besmislenost u postovima nekih korisnika. Meni prodaješ priču o Hrvatima s kojima živim i radim. Budi pametan.
__________________
Registrirani korisnik
Andrij is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 00:31   #28
Hajde, malo za promjenu, prestani analizirati i baviti se forumašima, već se pokušaj okrenuti argumentaciji i temi koju si sam započeo. Mislim, buniš se protiv negiranja Ukrajinaca kao nacije, a istovremeno jednoj naciji (Rusinima) negiraš istovjetno... Neće ići, makar koliko ja uživao, a iskreno, baš i uživam kada vidim zastupnike ovakvih ideja kako se koprcaju "k`o pile u kučinama"...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 12:15   #29
Quote:
Andrij kaže: Pogledaj post
Protiv Rusa nemam ništa, ali protiv velikoruske politike imam. Ipak, mislim da nemaš razloga svaki put intervenirati kad spomenem Rusiju. Ona je na ovom forumu nezaobilazna tema i sigurno nije nevina kao Švicarska.
"Tesko je nac crnu macku u mracnoj sobi, narocito ako ona nije u njoj!" - rekao je jednom jedan kineski filozof. Sigurno znas da sam ja protivnik svake "veliko-xxxxx-ke" ideologije, ali cak ni meni ne padne na pamet trazit "velikoruski trag" u pitanju etnicke samoidentifikacije Rusina u Ukrajini, kao sto mi ne padne na pamet trazit "velikosrpski trag" u svakom nestanku struje na Cetinju
Ivan Grozny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 14:11   #30
Quote:
Andrij kaže: Pogledaj post

Ja s druge strane uvijek nastojim biti objektivan prema svima u regiji ... bez obzira što srpski nacionalisti od majke Rusije već destljećima rade protiv Ukrajinaca. Čak ni ukrajinski nacionalisti ne rade toliko protiv Rusa.
Reci što te zanima?

Srpski nacionalisti rade nešto kao protiv Ukrajine!

Trista mi jelenskih rogova, evo Andrij me dovede u situaciju da branim srpske nacionaliste.
ALI tvrdnja da nekakvi srpski nacionalisti nešto burgijaju protiv Ukrajine... pa fakat bih se smijao kad ne bih plakao. Koje besmislice.

Kakve crne veze imaju srpski nacionalisti i Ukrajina? I koji bi se racku Ukrajina uopće ticala srpskih nacionalista???

Opasni ti Srbi kad ih se i sedmerorostruko brojniji Ukrajinci boje. Ili se bar tako može zaključiti po Andrijinim umotvorinama.
Ringo10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 15:03   #31
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
"Tesko je nac crnu macku u mracnoj sobi, narocito ako ona nije u njoj!" - rekao je jednom jedan kineski filozof. Sigurno znas da sam ja protivnik svake "veliko-xxxxx-ke" ideologije, ali cak ni meni ne padne na pamet trazit "velikoruski trag" u pitanju etnicke samoidentifikacije Rusina u Ukrajini, kao sto mi ne padne na pamet trazit "velikosrpski trag" u svakom nestanku struje na Cetinju
Nisu Rusi kao kolektiv krivi za politiku u Moskvi no Moskva se mješa u to pitanje često i izravno. Naravno ne zna svaki Rus kako se Moskva infiltrira kroz pojedince u ukrajinske političke i druge krugove.

Dmitri Sidor (Сидор Дмитро) ti je jedan od njih, svećenik Ukrajinske crkve Moskovskog patrijarhata odgovornog Ruskoj pravoslavnoj crkvi ... s poznatom politikom autonomije i naravno u konačnici odcijepljenja.

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...triy_sidor.jpg

Imaš također niz reportaža od Ruske televizije, između ostalog i one internacionalne ...

XL Report: The Rusyns
Ukraine`s minority seeks autonomy

ITD. Uglavnom Rusi se upliću itekako. Da se Ukrajinci slučajno upletu na ruske probleme s Kavkaza odmah bi Putin izjavio kako Ukrajina neprijateljski radi na raspadu Rusije ...

Ne brini ... protiv bilo kojeg naroda nemam problema. Uglavnom protiv neistine ili politike koja širi netrpeljivost prema Ukrajincima.
__________________
Registrirani korisnik
Andrij is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 15:06   #32
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Srpski nacionalisti rade nešto kao protiv Ukrajine!

Trista mi jelenskih rogova, evo Andrij me dovede u situaciju da branim srpske nacionaliste.
ALI tvrdnja da nekakvi srpski nacionalisti nešto burgijaju protiv Ukrajine... pa fakat bih se smijao kad ne bih plakao. Koje besmislice.

Kakve crne veze imaju srpski nacionalisti i Ukrajina? I koji bi se racku Ukrajina uopće ticala srpskih nacionalista???

Opasni ti Srbi kad ih se i sedmerorostruko brojniji Ukrajinci boje. Ili se bar tako može zaključiti po Andrijinim umotvorinama.
Čitaj malo srpske nacionalističke stavove o Ukrajincima ... naravno nisu svi Srbi isti i nikad ih ne gledam generalno kao ni jedan drugi narod. Brojni Srbi su pomogli Narančastu revoluciju, žive i rade u Ukrajini kao uzorni građani.
__________________
Registrirani korisnik
Andrij is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 16:33   #33
Quote:
Andrij kaže: Pogledaj post
Čitaj malo srpske nacionalističke stavove o Ukrajincima ... naravno nisu svi Srbi isti i nikad ih ne gledam generalno kao ni jedan drugi narod. Brojni Srbi su pomogli Narančastu revoluciju, žive i rade u Ukrajini kao uzorni građani.
Previse ti citas Stormfront
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 16:38   #34
Quote:
Andrij kaže: Pogledaj post
Nisu Rusi kao kolektiv krivi za politiku u Moskvi no Moskva se mješa u to pitanje često i izravno. Naravno ne zna svaki Rus kako se Moskva infiltrira kroz pojedince u ukrajinske političke i druge krugove.

Dmitri Sidor (Сидор Дмитро) ti je jedan od njih, svećenik Ukrajinske crkve Moskovskog patrijarhata odgovornog Ruskoj pravoslavnoj crkvi ... s poznatom politikom autonomije i naravno u konačnici odcijepljenja.

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...triy_sidor.jpg

Imaš također niz reportaža od Ruske televizije, između ostalog i one internacionalne ...

XL Report: The Rusyns
Ukraine`s minority seeks autonomy

ITD. Uglavnom Rusi se upliću itekako. Da se Ukrajinci slučajno upletu na ruske probleme s Kavkaza odmah bi Putin izjavio kako Ukrajina neprijateljski radi na raspadu Rusije ...

Ne brini ... protiv bilo kojeg naroda nemam problema. Uglavnom protiv neistine ili politike koja širi netrpeljivost prema Ukrajincima.
Rusi imaju pravo braniti svoje interese i mijesati se u unutarnje stvari Ukrajine i podrzati one Ukrajince koji ne zelu okrenuti Ukrajinu protiv Rusije.

Ukrajinci koji se zelu okrenuti protiv Rusije imaju pravo uci u NATO, kao sto imaju i pravo Anglo huskati Ukrajince na Ruse i zabadati svoj nos u unutarnje stvari Ukrajine.
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 16:41   #35
Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
"Tesko je nac crnu macku u mracnoj sobi, narocito ako ona nije u njoj!" - rekao je jednom jedan kineski filozof. Sigurno znas da sam ja protivnik svake "veliko-xxxxx-ke" ideologije, ali cak ni meni ne padne na pamet trazit "velikoruski trag" u pitanju etnicke samoidentifikacije Rusina u Ukrajini, kao sto mi ne padne na pamet trazit "velikosrpski trag" u svakom nestanku struje na Cetinju
Evo i ovaj video iz Srbije je zanimljiv ... genocid:

FILM KOJI JE BIO PRIKAZAN NA MEDJUNARODNOJ KONFERENCIJI U RUSKOM ROSTOVU NA DONU.

Širi se poprilična mržnja i neistina. Neki na tome zarađuju, šira rusinska populacija to guta nepromišljeno, a iza svega se radi o čistoj politici a ne pokušaju da ljudi nađu zajednički jezik, međusobno razumijevanje i konačno neki kompromis.

Ukrajinci nisu agresivan narod, razumiju težnju za neovisnošću, ali ovdje toga u suštini nema ... grupa pojedinaca sa nemoralnim interesima stoji iza rusinskog pitanja. Do nedavno se Rusini i Ukrajinci nisu svađali ili osuđivali ... sve je procvjetalo nakon Narančaste revolucije. Za sve postoji razlog ...

Ovo su neka istraživanja ukrajinskih stručnjaka. Sad nisam siguran da li možeš razumjeti ukrajinski ... koristi google ako ti može pomoći.

ПОЛІТИЧНЕ РУСИНСТВО В УКРАЇНІ ...
ПОЛІТИЧНИЙ РУСИНІЗМ І ПОЛІТИЧНЕ РУСИНСТВО ...


Na kraju svega glupo je grupu Rusina tjerati da budu ono što ne žele - Ukrajinci. Imaju pravo biti zasebna nacija jer su sve ostale nacije u biti na sličan način i stvorene. Za 100 do 200 godina vjerojatno ih neće ni biti ... ljudi će se sporazumjeti na nekoliko svjetskih jezika itd. Ali meni je prije svega zanimljiva istina, kako je ustvari bilo, kako se povijest doista odvijala ... i kakva je razlika naspram onome što je politika diktirala.

...
__________________
Registrirani korisnik
Andrij is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 16:47   #36
Quote:
znanost2000 kaže: Pogledaj post
Andrij
Ti si jedini da bi dokazao neku svoju tvrdnju koji poseze za hrvatsko-srpskim sukobom. To ne radi. Tako bi mogao svatko argumentirati.
Moj savijet ti je ako hoces nesto dokazivati imas znastvene cinjenice
a hrvatsko-srpski konflikt prepusti nama Hrvatima.
offtopic
čovjek može biti u offtopicu s tim usporedbama, ali nije baš da ne bi smio komentirati sam sukob, nadam se da te nisam krivo shvatio?

ontopic
Andrij
Što djeca u Ukrajini uče o Rusinima u Vojvodini i Slavoniji?
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 16:49   #37
Pa imas na desetke i desetke filmova o Rusinima.
Andrej, nego stari jesili se provao zaliti na europski sud u Brisel?
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 17:08   #38
Rusini ne žele biti Ukrajinci i u tu priču petljati srpske ili neke druge nacionaliste je promašeno. Problem Rusina je što nemaju svoju državu, pa su podložni raznim manipulacijama i svojatanjima.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 17:11   #39
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Rusini ne žele biti Ukrajinci i u tu priču petljati srpske ili neke druge nacionaliste je promašeno. Problem Rusina je što nemaju svoju državu, pa su podložni raznim manipulacijama i svojatanjima.
Vidiš da sam bio u pravu, za svaki narod je najbolje imati svoju državu.

Samo Rusina je jako malo općenito, a u Slovačkoj, Vojvodini i Hrvatskoj su raspršeni, a u Ukrajini su nažalost već dobrano asimilirani.
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2012., 17:24   #40
Sto Andrij radi
On gleda s tocke gledista ukrajinskih desnicarskih Ukrajinaca.
On ne zeli priznati nikojem narodu pravo na narodnost u Ukrajini a da bi dokazao da je u pravu on uvlaci veliko-srpsku politiku u bivsoj Jugoslaviji.
Po tom principu bi se mogao neki Rusini pojaviti na forum i dokazivati da su Rusini ugrozeni a kao najbolji primjer ili kao analogiju bi trebao prikazati veliko-srpsku politiku u bivsoj Jugoslaviji.
Halo Andrej, probudi se!

Nama Hrvatima dragi su i Rusini i Ukrajinci i Rusi.
Mi Hrvati bi bili zadnji koji bi se radovali kad bi se vi tukli medjusobno.
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:42.